reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 65
1
Obecná poradna / Re:Dluh jak se ho zabavit
« kdy: 18. 09. 2017, 14:08:40 »
Podle mne do toho zabředneš ještě víc. Ty, člověk blízký předlužení s negativním záznamem v registrech - kdo by asi byl takový zoufalec, aby ti spoluručil za další úvěr? Hádám, že někdo podobného nebo ještě horšího profilu, takže by to také mohlo dopadnout tak, že by krom svého splácel ještě jeho dluh.

Vidím nejlepší možnost postupně splácet nejdražší dluhy, dokud vše nesplatíš.

2
No, asi jako první bych se obrátil na maďarské velvyslanectví.

3
Obecná poradna / Re:otázka
« kdy: 15. 09. 2017, 07:11:28 »
Zásadní otázka - o jak velkou částku jde a jak moc to spěchá?
V zásadě je nejjednodušší možnost, poslat to bankovním převodem z Dánska v DKK na český účet, ale rozhodně to není cesta nejvýhodnější. Cizoměnové převody jsou drahé a budou tu poplatky jak na straně dánské, tak na straně české banky. Navíc ne všechny banky mají DKK v kurzovním lístku, takže je otázkou, jestli vůbec umí platbu v DKK přijmout.
Za určitých okolností vyjde levněji poslat to v eurech, protože zde jsou poplatky nižší, ale zase je tu dvojí konverze.

Možná by bylo dobré sdělit více informací:
1) o jakou částku jde
2) do které z českých bank má platba směřovat, případně jestli je na výběr (české banky se poměrně značně liší poplatky za příjem zahraničních plateb)
3) jak moc to spěchá

Pak jsou různé další možnosti, jako to poslat v hotovosti v cenném psaní, poslat platební kartu a tou zde v ČR vybrat, poslat to přes nějaký mikroplatební systém (jako je PayPal, ale zde je poměrně obtížné to z něj konvertovat do nějaké použitelné hotovosti), využít služeb devizové společnosti - na drobné platby se zaměřuje třeba Fortissimo (devizy.cz) a vypadá to, že umí i DKK.

4
Obecná poradna / Re:Conseq ZFP Invest
« kdy: 12. 09. 2017, 08:06:53 »
Obvykle je možné smlouvy do 2 měsíců od uzavření vypovědět s 8 denní výpovědní lhůtou. Je pak nutné zaplatit za uplynulou dobu trvání - tedy např. kdyby to bylo měsíc od uzavření a dnes podáš výpověď, budeš muset zaplatit za měsíc a 8 dní.

Problém je, že u řady nepoctivých finančně poradenských firem se snaží klienta uvázat ještě dalšími smlouvami a smluvními pokutami, např. směnkami. V případě předčasného zrušení totiž finanční poradce přichází o provizi obvykle ve výši 24 měsíčních plateb. A tuto "ztrátu" si chce nahradit smluvní pokutou.

http://www.euro.cz/archiv/nejdriv-pojistku-potom-pujcku-947566

V tomhle případě bych nelitoval pár stovek a poradil se s právníkem. Protože se z toho nakonec může vyvinout mnohotisícový dluh.

5
Obecná poradna / Re:Zahraniční platba z Madarska
« kdy: 11. 09. 2017, 17:56:19 »
To zní divně. Jaký je důvod, proč mají ty peníze přijít? Mně to zase připomíná "nigerijské balíčky" z mého článku - https://www.mesec.cz/clanky/financni-podvody-na-internetu/. Nějak se to teď rozmohlo, už jsem řešil více podobných případů - člověk něco prodal na Internetu, dostal virtuální potvrzení od virtuální banky, že peníze jsou pro něj připraveny, v momentě kdy poslal balíček dostal oznámení, že musí ještě něco zaplatit, protože banka může poslat určitou minimální částku, atd.

Kdyžtak mi napiš na tielk@gmx.de s podrobnostmi k případu. Zní to ale opravdu velmi nestandardně, zejména jak tak figurují nevystopovatelné hotovostní převody peněz (Money Gram, Wester Union).

6
Banky a záložny / Re:Kde mi proplatí šek z ciziny
« kdy: 06. 09. 2017, 09:10:54 »
Už jsem to zde psal - není nutné mít přímo účet, stačí vkladní knížka (ta je zdarma). Jen to na pobočkách neví, a musí se k tomu přinutit :).

7
Obecná poradna / Re:Český účet a platební karta v Arménii
« kdy: 04. 09. 2017, 07:37:17 »
Creditas není špatný nápad, jen ten výběr za 30 Kč se u tisícikorunových výběrů nevyplatí, ale třeba u výběrů od 3000 Kč už ano.

V rámci "omezeného manipulačního prostoru" bych tedy zvolil kombinaci Creditas + Equa, kde by sis nechával k dispozici cca 1000 Kč na drobné výběry (za 9 Kč to jde) a kde to jen jde, tak platil kartou (Creditas)

8
Equa má aktuálně kurz 26,672 Kč.
Jedna z mých oblíbených směnáren http://www.alfaprague.cz/web2/ má 26,14 a VIP (stačí kupon z webu) 26,12 Kč. A to jsou ještě levnější, třeba http://prahaexchange.cz/, ale ti nemají kurzy na webu.
Rozdíl na 1 euru oproti Equa je přes 55 haléřů na 1 euru, takže takový výběr "zdarma" (mají některé tarify od ČSOB, ČS, KB, Sberbank, Air Bank a všechny od Unicredit) nebo za levno (tedy třeba za 9 Kč od Equa), se u větších částek může poměrně dost prodražit. U Equa bohužel v minulosti docházelo k velké manipulaci s kurzy, kdy chvíli vyšly velmi dobře, aby ze dne na den banka výrazně zvýšila marži (a za několik měsíců ji zase snížila), bohužel jsem se v minulosti takto nachytal a od té doby se snažím kartu Equa v zahraničí nepoužívat. A to dříve využívali pro výběry z bankomatů horší, valutový, kurz.

Já jsem takto v Egyptě otestoval pár výběrů z bankomatů z různých karet s "výběrem zdarma" a přes poplatek za výběr 30 Kč mi vyšel nejlépe výběr kartou Creditas (vybíralo se 3000 EGP, tedy asi ekvivalent 4,5 tisíce Kč). Aktuálně má kurz eura 26,38, takže už při výběru 100 euro vychází Creditas lépe. Samozřejmě při platbě v obchodě vychází lépe vždy.
A to jsou karty, které mají ještě lepší kurzy, např. Cetelem, kde je možné zvolit buď bonus při platbě kartou (2 - 4 % maximálně 400 až 800 Kč) nebo výběry v zahraničí zdarma.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak někdy si účtuje poplatek za výběr i samotný bankomat, např. v Thajsku nebo Kambodži je běžný poplatek kolem 5 dolarů, v Brazílii na letišti v Sao Paulu jsem platil 6 dolarů. Postupně se s takovými případy lze setkat i v evropských turistických letoviscích. Je pravda, že bankomat musí na tuto skutečnost upozornit, ale toto upozornění může být v místním jazyce.

Další pastí je DCC, kdy konverzi provede nevýhodným kurzem samotný bankomat - http://finance.idnes.cz/vyber-z-bankomatu-a-sluzba-dcc-dkg-/sporeni.aspx?c=A150819_070933_bank_sov, opět musí na tuto skutečnost upozorit, ale opět to může být v místním jazyce.

9
Obecná poradna / Re:Vrácení u
« kdy: 25. 08. 2017, 20:30:47 »
Na sporáku musí být šítek jaký má příkon a pokud tomu příkonu neodpovídá váš jistič, sporák nepřipojíte. Paní, která sporák prodávala není odpovědná za stav elektroinstalace ve Vašem bytě. Právo na vrácení nemáte.

10
Obecná poradna / Re:Jak zabezpečit „chytře“ dům
« kdy: 25. 08. 2017, 12:26:48 »
Pak ovšem musíš začít tou pasivní bezpečností. Nemá smysl kupovat houkátka, pokud se dovnitř během několika sekund dostane kdokoliv vybavený aku vrtačkou nebo šutrem.

11
Obecná poradna / Re:Jak zabezpečit „chytře“ dům
« kdy: 24. 08. 2017, 11:27:18 »
Chceš dům zabezpečit, nebo si chceš koupit pocit "deset deka bezpečí za 10 000 Kč"? Pokud ti jde jen o pocit, tak si prostě někde kup něco za 10 000 Kč, třeba od Jablotronu. Bude to sice jako když dáš visací zámek na papírový řetěz, ale když ti jde jen o pocit, tak to účel splní.

Pasivní bezpečnost je vždy základ. Dokud jde do domu vniknout během několika sekund (rozbití nebo odvrtání okna), je jakékoliv houkátko na nic. Než na to vůbec někdo zareaguje (jestli vůbec), budou zloději už pryč.

12
Obecná poradna / Re:Jak zabezpečit „chytře“ dům
« kdy: 24. 08. 2017, 07:53:17 »
Pak tedy jedině vyměnit okna za nějaká bezpečnostní (tedy ne plastová). Senzory, alarmy a jiná houkátka nějakého feťáka nebo bezdomovce nezastaví. Může to být zajímavý doplněk (který třeba spustí už při pokusu vniknout).

13
Obecná poradna / Re:exekuce na dům
« kdy: 23. 08. 2017, 11:33:55 »
Bohužel je možné přihlásit jak sídlo společnosti tak trvalé bydliště na jakoukoliv adresu. Stačí k tomu úředně neověřená (tedy zfalšovaná) nájemní smlouva :(. V podstatě si můžu vybrat jakýkoliv dům v ČR a přihlásit se tam k trvalému pobytu, aniž by to majitel zjistil :(.

Doporučuji dojít na obecní úřad a požádat o zrušení sídla společnosti na vaší adrese.

14
Obecná poradna / Re:Půjčka
« kdy: 23. 08. 2017, 11:31:22 »
Nemáš-li negativní záznamy v registrech, tak se obrať na vlastní banku. Pokud jde o nějakou nízkou částku, tak by neměl být problém poskytnout půjčku na základě obratů na účtu.
Další možností jsou banky vstřícnější k poskytování půjček - Air, Equa, Sberbank.
Vstřícná je také Moneta, ale její půjčky jsou velmi drahé. Pokud nepůjčí ani zde, zbývají jen tzv. úvěroví predátoři, ale to je cesta do pekel.

15
Obecná poradna / Re:Equa bank nejhorší banka v ČR
« kdy: 21. 08. 2017, 08:14:19 »
Začínal jsem u mBank, jak překopali (podmínky) výběry z bankomatu, tak jsem přešel do Equabank. Využíváme celá rodina a velká spokojenost už pár let. To, že mi neběželo IB jsem zaregistroval snad jednou. Za mě OK.
A neomezuje vás že Equa neumí kartu pro disponenta?

Stran: [1] 2 3 ... 65
Platby GoPay

reklama