Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: koncesionářské poplatky  (Přečteno 45546 krát)

johny

• Host
koncesionářské poplatky
« kdy: 07. 04. 2013, 19:40:06 »
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda-li musím platit koncesionářský poplatek,když nemám kabelovou televizi,mám jen televizi připojenou k počítači jako velký monitor přes notebook???A jestli musím platit i za rádio ikdyž žádné radio nemám???
Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Profík
    • ICQ komunikátor - 275282557
    • Zobrazit profil
Re:koncesionářské poplatky
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2013, 20:11:13 »
Máš zařízení schopné prijmat TV a rozhlasové vysílání? Pak musíš platit.
Pozor na autorádio, rádio v mobilu atd.

Offline Méďa Béďa

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2013, 21:45:54 »
Jistě, podle našich geni(t)álních posranců je nutné platit za rozhlas, i když má člověk jen TV... Protože na pásmu digitální TV se šíří sračky, jako nějaké pámbíčkářské rádio...

host

• Host
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2013, 14:22:19 »
Někde jsem četl, že bychom měli snad platit i za PC, když máme připojení na internet a můžeme přijímat TV signál...to by každá domácnost platila snad 5 poplatků (TV, PC, 2 rádia a autorádio  ;)

Lucka

• Host
« Odpověď #4 kdy: 08. 05. 2013, 09:15:57 »
Co jsem vyčetla já, tak jedna společně žijící domácnost platí i za více přijímačů pouze jeden poplatek (tj. pokud máte TV v obýváku a v dětském pokojíčku, platíte jen jeden poplatek za TV, pokud máte autorádio a domácí radiobudík, které oboje za přijímače rozhlasového signálu lze počítat, pak také platíte jen jeden poplatek za rozhlas.
Dále jsem vyhledala, že přenos internetem a mobilními operátory není považován za přenos televizní či rozhlasový, tj. na počítač a mobil se to nevztahuje (pokud v počítači nemáte nějakou tu kartu, která právě televizní přenos umožňuje!).

Co jsem se ale nevyčetla, je: dle zákona je poplatníkem každý vlastník/uživatel TV přijímače, který má trvalé bydliště v ČR. Což je také náš případ. Ale, žijeme (i s tím televizorem :o) ) trvale (zatím bez nároku na občanství) v zahraničí, kde nemáme možnost přijímat české programy (dokonce je takový příjem snad i nelegální). Když jsem se ptala mailem přímo na oddělení TV poplatků, odpověděli mi tak, že z toho nejsem moudrá: ano, platí každý vlastník TV, ale odhlašte se pomocí přiloženého formuláře. Asi jsem zbytečně zbabělá, ale mám rádo ve věcech jasno a vše podle pravidel :o) Tak pokud někdo máte zkušenost, jak na toto je pohlíženo.... - v zákoně jsem to nevyčetla a na internetu vždy také v podobě, která by se dala vysvětlovat oběma způsoby :o(

Díky.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Profík
    • ICQ komunikátor - 275282557
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08. 05. 2013, 13:55:16 »
To, že v zahraničí nemáte občanství ještě neznamená, že tam nemůžete mít trvalý pobyt. Přeneste si trvalý pobyt do zahraničí a tím máte místní poplatky vyřízeny (ovšem možná vám tím vznikne povinnost platit poplatky místní :) ).

Pak je ještě možnost být zcela bez trvalého pobytu.
http://www.weblog.rider.cz/articles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne

melory

• Host
« Odpověď #6 kdy: 11. 03. 2014, 08:16:32 »
Odhlásit. V místě trvalého pobytu žádný přijímač nemáte a co máte v zahraničí, po tom je jim pendrek.

Platby GoPay