reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zkušenost s Auto ESA  (Přečteno 159970 krát)

Jan Michl

• Host
Zkušenost s Auto ESA
« kdy: 05. 03. 2015, 13:26:30 »
Chci seznámit ostatní se zkušeností s autobazarem Auto ESA a to konkrétně s reklamací. Jedná se o záležitost z počátku roku 2015.

Auto ESA: Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých. Také jsme byli zákazníky autobazaru Auto Esa. Kupovali jsme vůz na protiúčet. Do bazaru jsme přijeli ve 14:00 a odjížděli v neuvěřitelných 19:00. Takhle dlouho trval výkup našeho vozu a koupě jiného. Pokud máte v úmyslu zakoupit v Auto Esa vůz, nejprve si přečtěte jejich ceník za administrativní služby. Možná si to potom rozmyslíte. My jsme o těchto jejich poplatcích nevěděli a bylo nám to oznámeno až když jsme měli všechno vyřízeno. Za koupi jejich vozu byl poplatek kolem 2900,- a poplatek za vykoupení vozu od nás snad 2900,-. Jestli to ovšem nebylo ještě víc. To se ovšem nevyrovná reklamaci. Dnes jsem objevil další úžasnou zkušenost. Rozhodl jsem se aspoň trochu pomoci. Takže: jak to chodí v Auto ESA?

Chci seznámit ostatní se zkušeností s autobazarem Auto ESA a to konkrétně s reklamací. Jedná se o záležitost z počátku roku 2015.

Každý autobazar má níže uvedené povinnosti dle §2161 NOZ:

(1) Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal,

a) má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

b) se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,

c) věc odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

d) je věc v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

e) věc vyhovuje požadavkům právních předpisů.

(2) Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

Co se stane v Auto ESA, pokud chcete takovou vadu reklamovat? Popísu níže v bodech:

- podáte žádost o reklamaci přes online formulář

- hned následující pracovní den Vám odejde ze společnosti Auto ESA doporučený dopis že Vaši reklamaci zamítají (u mě 16.1.2015) - ano, aniž by kdokoli věděl kde je příčina problému a tudíž mohl vlastně někdo posoudit, zda mám na reklamaci skryté vady nárok (pro úplnost se u mě projevila po 4 měsících závada na elektroinstalaci, projevující špatnou funkcí bezklíčového vstupu a startovacího tlačítka, a náhodným vypínáním palubního počítače a radia)

- po obdržení tohoto dopisu jsem navštívil autorizovaný servis, abych zjistil příčinu závady. Autorizovaný servis pomocí diagnostiky zjistil několik problémů a jako jejich pravděpodobnou příčinu určil vadné kliky dveří, ve kterých jsou senzory pro bezklíčový vstup (cena opravy 27 000 - nikdo negarantuje že závada je opravdu tam)

- po zaslání vyjádření z autorizovaného servisu do Auto ESA, společně s videem, jak se problém projevuje, mi opět přišla zamítavá reakce, že není možné že by příčina závady mohla být v autě v době jeho koupě - a to pořád auto ještě nidko z Auto ESA neviděl (připomínám §2161/2 NOZ: Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí. )

- po výměně asi dalších 4 mailů ve výše uvedeném duchu, kdy alespoň trvám na řešení své reklamace - přijde mi jako výsměch zákazníkovi, hození reklamace do koše, když ani autorizovaný servis přesně neví kde je problém (ale v auto ESA mají asi schopné kancelářské pracovníky, se schopností diagnostiky na dálku)

- v totu chvíli jediné co mi zbývá je se o svou zkušenost podělit s Vámi a obrátit se na soud a živnostenský úřad, protože společnost Auto ESA nemá absolutně žádný zájem věc řešit

http://davidnemec.blog.idnes.cz/c/452196/velky-podvod-v-auto-esa.html

Reklama

• Stálý člen

reklama

HonzaK

• Host
Re:Zkušenost s Auto ESA
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2015, 16:02:17 »

Je to svinstvo, ale co je nejhorší.. O ESA už to každý ví, skoro všechny zkušenosti jsou negativní, a stejně tam lidi chodí a zkouší kupovat. Prodávají tam stočená auta, reklamaci Vám neuznají. Jednají s vVámi jako s póvlem....
Ale holt reklamní kampaň jim asi pořád ještě funguje a masíruje mozky, jinak si to nejde vysvětlit. 1. certifikovaný autobazar...to teda ano.

Janik

• Host
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2015, 09:39:49 »
VYTIPOVALI JSME SI TŘI VOZY, KTERÉ JSME SI PO PŘÍCHODU DO AUTOBAZARU NECHALI PŘEDVÉST. NAŠE ZKLAMÁNÍ BYLO OBROVSKÉ. POLE INFORMACÍ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH MĚLA BÝT VŠECHNA VOZIDLA VE VÝBORNÉM STAVU, TAKŘKA ZÁNOVNÍ VOZY. BOHUŽEL VZHLED KABINY A STAV NĚKTERÝCH SOUČÁSTÍ ROZHODNĚ NEODPOVÍDAL STAVU ZÁNOVNÍHO VOZU A UŽ VŮBEC NE STAVU KILOMETRŮ, NATOŽ POŽADOVANÉ CENĚ. PO VÝTKÁCH SMĚREM K PRODEJCI OHLEDNĚ STAVU VOZŮ JSME SE DOČKALI POUZE ODPOVĚDI TYPU AŤ SI TRHNEME NOHOU!!! VELKÉ ZKLAMÁNÍ !!!

LonBoy

• Host
« Odpověď #4 kdy: 16. 03. 2015, 19:00:26 »
Ponaučení  (souhrné a závěrečné): nekupujte vůz u AutoESA !!!, cílem společnosti je pouze mazat med kolem pusy a prodat co nejvíce vozů – na případné poprodejní reklamace rozhodně nebude brán zřetel a při prodeji obchodník udá hlavně to, z čeho má provizi a inzerované nabídky zdarma zamlčí a nenabízí !!!

http://pozornaautoesa.nazory.cz/

Reklama

• Stálý člen

Tortugas

• Host
« Odpověď #5 kdy: 17. 03. 2015, 09:42:44 »
Kupujete auto v bazaru, tak k tomu tak pristupujte. Autobazary prodavaji auta, pouzita, ojeta auta. Umejou ho, nalesti, proste predprodejni priprava a auto na prvni pohled vypada o tridu lip a taky o to vic stoji. Pak uz je jen na kupujicim, jeslti na to bazarum skoci. Auta jsou pro me spotrebni vec, dve mi ukradli, parkuju v Praze, jezdi s tim manzelka, takze proste vic jak 200k za auto nedam. Za ty penize vim, ze nemuzu cekat zadny zazrak, je fuk, kde ho kupuju, jestli v AAA, ESA, nebo u Lojzy v Ostrave, proste hledam, objizdim a hlavne si sebou beru nekoho kdo tomu rozumi. Pokud autum nerozumim a kupuju podle vzhledu a dojmu, tak je to proste loterie, s tim se musi clovek smirit.

Tortugas

• Host
« Odpověď #6 kdy: 17. 03. 2015, 09:48:35 »
Jeste co se tyka tech administrativnich poplatku, tak to po me chteli v ESA take. Pul dne se s nimi dohaduji, auto jsem nechaval na protiucet, mimochodem co mi za nej nabidli bylo k smichu, ale alespon se dalo hybat s cenou na obou stranach, takze jdu konecne podpisovat smlouvy, kdyz jen tak mimochodem, ze je tam manipulacni poplatek 3000k, za nakup i prodej:D Chvili na nej koukam, pak se beze slova zvednu, ze jdu pryc, on nechapave, co se deje, nakonec dalsi hodinu obihal managery, nez mi to "odpustili", proste je to jak na trhu v Turecku, clovek se nesmi nechat dat a neustale si uvedomovat, ze on je ten silnejsi, protoza ma prachy co chce bazar, ikdyz se ho snazi vmanipulovat do opacne pozice.

janpavel

• Host
« Odpověď #7 kdy: 02. 07. 2015, 15:52:57 »
S tímto autobazarem mám nedobrou zkušenost. Dvakrát jsem tam jel pro auto, mělo být na pobočce a ani jednou ho neměli. Inzerují něco, co nemají.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 03. 07. 2015, 06:41:16 »
Zvláštní, skoro zároveň pochvalný post na AAA a negativní v Auto Esa v jiném vláknu, kterýžto bazar leží AAA nejvíce v žaludku (jako ne že bych si myslel, že je jeden z nich lepší)

Mantra

• Host
« Odpověď #9 kdy: 03. 07. 2015, 10:48:14 »
My jsme kupovali vloni auto v autobazaru Auto ESA, trošku se mi nelíbil přístup obchodníků, ale řekl jsem si že na auto to nemá vliv. Tři měsíce od koupi se začal z motoru ozývat zvuk- klepání a ihned jsem jel do servisu kde mi zjistili že je prasklá ojnice a přidřená klikovka. Vše díky nefunkčnímu čerpadlu mazání. V Auto ESA mi sdělili že si za to můžu sám. Auto ESA never more. Prý auto po prvním majiteli se servisní knížkou, na motoru byly neoriginální šrouby a nebylo ani zapojené nějaké čidlo. Netušil jsem že jsou to takový podvodníci ale opravdu jsou!

Offline vilmazelena

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 13. 07. 2015, 15:15:29 »
Já jsem fakt v šoku z toho, co tady čtu o ESA, my jsme si tam pořídili před pár lety audinu a jsme doteď spokojený. Jednání bylo v pohodě, auto šlape. Jasně, má svůj věk a není hold nový, s tím musí člověk počítat, ale jinak všechno v cajku. Nedávno tam navíc (na naše doporučení) kupoval známý první auto pro dceru a taky v pohodě. Naopak švagr se rozhodl pořídit si pro byznys použitou dodávku a koupil jednu přes inzerát. Do půl roka do ní musel nainvestovat pomalu tolik, kolik si za to ten původní majitel řekl. To bylo slibů, jak je v perfektnim stavu a ejhle. Já znám spíš lidi, co jsou s bazarem spokojený.

glutamat

• Host
« Odpověď #11 kdy: 13. 07. 2015, 21:30:33 »
Nemá cenu si tam vybírat přes jejich nabídku na internetu - tak 40 % aut tam vůbec není, většinou ty co jsou po prvním majiteli, mají rozumně najeto, plnou servisní historii, dobrou výbavu a přiměřenou cenu - prostě ideální kup. :) Sází na to, že když tam člověk přijede, tak se jejich masírkou nechá ovlivnit a koupí něco, co sice není "tak úplně ono", ale dle doporučení prodejce je to super kauf.
Takže Vám budou vnucovat něco co nechcete a nikdo to nechce.

Osobně tam už nepojedu, ztráta času.

Kalabrus

• Host
« Odpověď #12 kdy: 14. 07. 2015, 17:16:28 »
Tváří se jako nějaký kvylitní autobazar ale koupíte tam ne nikterak levné auto a po ujetí 2000km ho můžete dát do servisu. navíc příšerné čekání. Jsem zklamán.

Jiří Tihelka

• Host
« Odpověď #13 kdy: 03. 08. 2015, 20:54:56 »
Ahoj,

Podělím se také se zážitkem v auto Esa,
Přijel jsem cca. v 13Hod na pobočku štěrboholy a odjezd byl v neuveritelných 17hodin.
Auto jsem koupil, potřeboval jsem ho hned a rychle a byla to chyba.po měsíci odhaluji zkryté závady a pěkně zamaskované, ty které se nadali na mí
stě zjistit:

špatný alternátor, zakryly to vyndáním pojistky ukazovatele dobíjení baterie a baterii daly novou plně nabitou :( pojistka byla samozdřejmě pod plasty
el.rozvodné skříňky v motor. části.
Druhý problém s palubním PC, aby odstranily některé závady, tak v palubním PC nějaký sikula odpájel pár kontaktů z lcd displaye a tuto závadu jsem objevil
náhodou když z palubky vypadl kabel a zhaslo mi to cele,.Není co víc dodat co to je za svině..:(
Další bylo zjištění proč šumí autorádio, za ním byl smotek letovaných nějakých kabílku (snaha o iso konector) :(
Všechno profesionalně zkryto a naleštěno, na to musi byt nejaká skola...
Moc nemluvím o PVC Fasetách (zdrhovací pásek) které držely různé neviditelná místa vozu v motor. části.

No schrnutím nedoporučuji a s Reklamací neuspějete, jak je psáno od více autorů..

penisal

• Host
« Odpověď #14 kdy: 05. 08. 2015, 11:18:05 »
jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat

Platby GoPay

reklama