reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 160507 krát)

Alena

• Host
Dotaz
« kdy: 29. 06. 2015, 14:38:29 »
Dobrý den,

přemýšlím o investici do podílových fondů ale ve financích se moc dobře neorientuji. Můžete mi prosím poradit nějakou dobrou poradenskou společnost(Partners ne!, OVB, Garant Trade Investment...) která by mi mohla vytvořit nějaké vhodné portfolio? Budu předem moc ráda za odpovědi. Díky.

Reklama

• Stálý člen

reklama

vojtisek

• Host
Re:Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 29. 06. 2015, 15:59:06 »
Já mám zas tu nejhorší zkušenost se šmejdama z OVB ...

Asi bych si obešel banky a zkusil to přes ně ... jde o to, že každá finanční skupina je stejně navázaná jen na některé bankovní domy a zbytek ignoruje ... např. zakládal jsem penzijko o Winterthuru (?), dnes jsem AXA a s těmi Partners nepečou ... (nebo už jo?)
A myslím si, že budete mít lepší vyjednávací pozici u "své" banky ...

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. 06. 2015, 18:34:05 »
Myslím, že nikoho nepřekvapí, že jde o účelově založené vlákno určené pro "náhodné" chválozpěvy jakožto následek nepříliš povedeného PR panem "Alena" ze třetí zmiňované společnosti, o níž se ví jen to, že si nedokáže ani zaplatit normální reklamu, tak si akorát buduje dosti nepopulární reputaci podobnými příspěvky, ale myslím, že to tomuto, nepříliš inteligentnímu druhu lidí nedojde, o nemž svědčí i nekonrétní, nepříliš povedený název vlákna "Dotaz" (ale možná je to účelem, aby se nachytali jen jedinci právě neoplývající bystrostí)... Každopádně svědectví podobné projevů jsou už byly zaznamenány například na fóru finexpert, třeba v tomto vlákně: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=312&t=1169116, ten sloh v podstatě úplně odpovídá...

Nyní, když jsem už udělal dobrou reklamu (škoda, že i negativní reklama je reklama), tak pokud by šlo o dobře míněný dotaz, tak člověk, který je rozhodnutý investovat do podílových fondů a ví, jaká rizika to obnáší, tak udělá nejlépe kdy proměnnou osoby "poradce" (čti prodavače) úplně vynechá, na 99 % vnutí nějaký produkt s předplacenými náklady na roky dopředu, v nejlepším případě nějaký program životního cyklu, v horším investiční životní pojištění. Tak jako tak to bude mít za následek akorát skutečnost, že nad investicí zapláče, zaplatí "školné" a produkt po nějaké době vypoví (nejlépe na popud nějakého jiného "poradce", kdy by se pak celý cyklus opakoval), takže tak jak bylo řečeno, člověk nejméně prohloupí, když půjde do banky, kde s ním pracovník vyplní investiční dotazník, který by měl vypovědět, jaký fond by mohl být ten vhodný na vážnější vztah.

Co se týče dlouhodobějších investic, tak z akciových fondů si lze poměrně "nanečisto" vyzkoušet něco z nabídky ING Investic, kde je určitý, leč omezený výběr fondů, u nichž se neplatí vstupní poplatek (což je poměrně ojediělé), i když nákladově patří spíše k těm dražším fondům a v dlouhodobějším horizontu by mělo spíše význam vybírat fond s nižším TER i za cenu vyššího vstupního poplatku, to už ale záleží i na strategii...

Petr Zlatý

• Host
« Odpověď #3 kdy: 22. 07. 2015, 13:32:48 »
Dlouho přemýšlím nad tím, jaktože má ING vysoký TER? To tedy fondy nedosahují výnosů? Nebo jsou zpoplatněny extrémní sazbou výnosy? Proč to ING dělá bez vstupních poplatků? Podle webu by i vedení konta mělo být bez poplatku... Na čem tedy vydělávají? Děkuji předem za vysvětlení.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2015, 10:24:58 »
Fondy nabízené v ING Investicích sice mají nulový vstupní poplatek, což je ojedinělé, ale vyskytují se i jinde na trhu - typicky u podílových fondů Axa (kde jsou opět poplatky výstupní, ale ty můžou být i rovněž nulové při dodržení investičního horizontu). Poplatky jako takové jsou dvojí - už ty zmíněné jednorázové - vstupní/výstupní a průběžné - manažerské poplatky... a které jsou teda horší?

Vstupní poplatek se zaplatí pouze jednorázově, takže i při pravidelném investování třeba na 10 letém horizontu bude celkový náklad pořád stejný, třeba u akciových fondů poměrně obvyklá 3 %, zatímco průběžné náklady se hradí z majetku fondu a leckdy jde i o 2 % ročně - ty fond spolkne vždy ať vydělává nebo ne, takže ač jsou výnosy nejisté, poplatky jsou jisté vždy :) Zveřejňovaný výnos fondu je vždy po odečtení už těchto manažerských poplatků, ale třeba ve srovnání s nějakým pasivně řízeným fondem nebo ETF, kde jsou náklady zlomkem (i kolem 0,30 %) se to jeví poměrně dost. U mnoha fondů na trhu není situace o moc lepší, takže nelze říct, že fondy od ING/NN (a taky jimi prodávané Fidelity Funds) jsou nějak špatné - jen jsou u nich o něco vyšší náklady...
Osobně jsem ze zvědavosti něco málo investoval při startu nabídky ING Investic do FF Světových dividend, ale i ten má průběžné poplatky 1,93 % v průběhu roku: https://www.fidelityworldwideinvestment.com/FDS/KIID/FF/cs/FF-Global%20Dividend%20Fund%20Svetovych%20dividend%20A-ACC-CZK%28hdg%29_strd_cs_LU0979392924.pdf

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama