reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 1086 krát)

palmer.x

• Host
Dotaz
« kdy: 16. 07. 2017, 16:17:28 »
Dobrý den.
Mám k Vám dotaz ohledně odměňování v mém pracovním poměru.
Zhruba šest let jsem zaměstnancem ve firmě zabývající se vnitrostátní i mezinárodní dopravou do 3,5t.
Při vzniku pracovního poměru jsem uzavřel pracovní smlouvu na dobu neurčitou.V platovém výměru je uvedena částka 10000Kč,přičemž tato částka zahrnuje i odpracování 150 hodin práce přesčas.Pracovní doba je 40 hodin týdně.
Placeni jsme podle ujetých kilometrů na který je pevně stanovená částka a na výplatní pásce je uvedena základní mzda a zbytek je uveden jako odměny.Nemáme zaplaceny žádné příplatky(svátky,víkendy,noční,atd..)Po dotazu mi bylo řečeno že vše je obsaženo v odměnách...Při návštěvě lékaře nemáme propláceny ani propustky.
Při jízdách do zahraničí nám také nejsou zaplaceny žádné cestovní náhrady.Jelikož občas jsou zahraniční cesty několikadenní jsme nuceni spát v automobilech,které nejsou vybaveny lůžkem,nebo si na vlastní náklady zařídit ubytování.
V případě že není na následující den zakázka,jsme nuceni zůstat doma a být k dispozici na telefonu,aniž by toto bylo nějak zaplaceno.Veškéré návštěvy servisů,čekání na nakládku atd. také nemáme placené.
Prostě a stručně řečeno,to co ujedu to mi zaplatí a tím to končí.Jelikož měsíčně strávím v zaměstnání 250-300 hodin,není ani částka která by měla být zaplacena v přesčasových příplatcích zanedbatelná.Nebo se na soukromé podnikatele nevztahuje zákoník práce?
Rád bych se od Vás dozvěděl na co všechno bych měl mít nárok a jak postupovat při prosazení svých nároků...Takhle mi totiž připadá že žiji ve feudalismu a vrátilo se období roboty.
Že nechodíme na školení řidičů a na žádné preventivní lékařské prohlídky a neabsolvoval jsem ani vstupní prohlídku je  už jen detail.
Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

wq

• Host
Re:Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2017, 18:41:26 »
Tak vy už zhruba 6 let otročíte a teď jste si toho všiml? ???
A ty detaily opravdu neřeším..

vojtisek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2017, 08:20:54 »
já bych to řešil takto (stručný neodborný návod???):
vzal bych si výplatnice, pracovní smlouvu a evidenci docházky (zaměstnavatel vám ji musí vydat) a zašel za nějakou externí mzdovou účetní (zadarmo to asi neudělá) ať mi spočítá co a jak. V případě nedoplatku bych podal okamžitou písemnou výpověď z důvodu nevyplacení mzdy (měl bych nárok na odstupné) a písemně zažádal o doplacení.
Pokud by se zaměstnavatel cukal, tak bych na něj poslal i nějakou tu kontrolu ...

A o řidiče se v dnešní době firmy přetahují.

Referent

• Host
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2017, 09:29:06 »
wq to v podstatě vystihl. Ovšem jestliže tazatel považuje řízení vozidla bez předepsané zdravotní prohlídky za detail, tak je hloupý a přitom nebezpečný.

Platby GoPay

reklama