reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Insolvence- Splátky  (Přečteno 2111 krát)

Pavel

• Host
Insolvence- Splátky
« kdy: 17. 07. 2017, 07:24:05 »
Dobrý den,

Omlouvám se pokud se zde již vyskytuje odpověď, ale bohužel jsem nikde nesehnal přesnou definici toho co hledám.
Tedy k věci..dostal jsem se do špatné finanční situace a nejlepší řešení pro mne bude pokusit se o insolvenci. Chtěl jsem se zeptat zda-li se  dá v případě úspěchu domluvit se soudem na nižších splátkách než jsou stanoveny státem. Pro vysvětlení ze svého platu bych byl schopný za 5 let odvést podle kalkulačky na internetu částku přes 500,000,-Kč moje dluhy jsou méně jak poloviční tedy i při nižších splátkách bych si zaplatil vše co jsem si napáchal a splacení by i tak tedy bylo 100%.

Předem děkuji za odpověď a přeji vám hezký den  :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Bivoj

• Host
Re:Insolvence- Splátky
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2017, 09:55:51 »
Můžete požádat o stanovení nižších splátek. Potom je na soudu, jestli Vám to schválí. Podmínka nutná, nikoli však postačující, je, že musí být splněno alespoň 50% pohledávek, což uvádíte, že je reálné.

Pokud ale uvádíte, že Vaše dluhy jsou méně než poloviční, než jste za 5 let schopen splatit při plném odvodu, může vzniknout pochybnost o tom, jestli vůbec jste v úpadku. Pokud totiž nejste v úpadku (jste schopen splácet své závazky), insolvenční návrh musí být zamítnut.

Platby GoPay

reklama