reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daňové přiznání v ČR - akcie(dividendy) z USA  (Přečteno 12926 krát)

Jeronima

  • Host
Dobrý den,

mám dva dotazy, pokud znáte správnou odpověď, budu vděčný za Vaši reakci.

1) U brokera podepíši formulář zabraňují dvojitému zdanění dividend (akcie USA). Akcií se týká tatáž výše zdanění co u nás, tj. 15%. Ve výsledku tak na můj účet u brokera dorazí zdaněný příjem. Otázka zní. Existuje povinnost podávat daňové přiznání v takovémto případě.., na daň rovnu vlastně nule? Někdo píše, že neexistuje jednoznačně formulovaný zákon, který by to nařizoval, jiný zase píše, že ta povinnost zde je..Takže, jak to tedy je?

S tím souvidí dotaz č.2. Pokud daňové přiznání na daň 0Kč podávat nebudu, co mně reálně hrozí za sankce. Na jiném fóru jsem četl o sankci 500Kč. Ví tady o tom někdo více? Děkujil




Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Karel

  • Host
Re:Daňové přiznání v ČR - akcie(dividendy) z USA
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2017, 17:35:09 »
Zajímá vás ZDP, konkrétně § 8.
(4) Plynou-li příjmy uvedené v odstavci 1 písm. a) až d) a v odstavci 2 ze zdrojů v zahraničí, jsou nesnížené o výdaje základem daně (dílčím základem daně)

§ 38g
(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně .................. a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.



Jeronima

  • Host
Re:Daňové přiznání v ČR - akcie(dividendy) z USA
« Odpověď #2 kdy: 17. 08. 2017, 17:51:41 »
Zajímá vás ZDP, konkrétně § 8.
(4) Plynou-li příjmy uvedené v odstavci 1 písm. a) až d) a v odstavci 2 ze zdrojů v zahraničí, jsou nesnížené o výdaje základem daně (dílčím základem daně)

§ 38g
(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně .................. a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.


§ 8 řeší, co je předmětem daně. Neřeší ale nikterak mezinárodní smlouvu o zabránění dvojího zdanění, která má jistě přednost, před odkazovaným textem (s tím související formulář W8-8BEN).

Totéž § 38g.. Nereflektuje nadřazenost mezinárodních, bilaterálních smluv. Zisk byl jednou již zdaněn v jiné zemi a byl současně také jednou "přiznán", ať už tamní srážkovou daní nebo skrze agregované daňové přiznání poskytovatelů služeb.




Karel

  • Host
Re:Daňové přiznání v ČR - akcie(dividendy) z USA
« Odpověď #3 kdy: 17. 08. 2017, 18:20:28 »
Pak se musíte podívat do Smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a USA
http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/dvoji-zdaneni/prehled-platnych-smluv
Článek 24: Vyloučení dvojího zdanění, odst 2. (str.208)






 
Platby GoPay

reklama