reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: PORAďte prosím . Nabídka práce 35tis. Kc hrubeho - jít jako OSVČ nebo HPP  (Přečteno 3889 krát)

Pierre87USA

• Host
Měl bych na Vás dotaz. Mohli byste mi poradit (vysvětlit), objasnit, ...
Dostal jsem nabídku práce jako Obchodní zástupce s fixním platem 35tis. Kč + kvartálně prémie. Dostanu služební auto i k soukromým účelům. A nyní můj dotaz, společnost mi řekla, že se můžu rozhodnout, zda-li půjdu pracovat pod společnost tedy na HPP, nebo budu pracovat pro společnost a vše si účtovat na své IČO. Do čeho byste šli vy a proč?
Tvrdí mi, že jako OSVČ dostanu více jakoby v čistém, ale to bude asi tím, že platíte minimum na sociálním.  :P :o 8)
Děkuji...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Té druhé variantě se říká "švarc systém", je nelegální a jsou za to značné pokuty.

Cek

• Host
No to je jednoduche:
+ firma bude preferovat OSVC, protoze zaplati jenom tech 35 tisic, kdezto za zamestnance by musela zaplatit jeste dalsi odvody(pres 11 tisic), a dokaze se vas rychle a bezbolestne zbavit
+ vam zbyde na OSVC vic, protoze danovy pausal 60% a dane, soc. a zdravotni se plati az ze zbytku.

- zadna nemocenska prvni mesic
- zadna dovolena krome toho, co bude pripadne ve smlouve (a to jsem zvedav co tam daji aby z toho nekoukal svarc na sto honu) nebo dovolena neplacena
- zadna ochrana podle zakoniku prace (vypoved, ruceni celym majetkem atd...)
- diky mensim odvodum na socialni je potreba si na duchod hodne sporit pokud to budete provozovat delsi dobu, to ne kazdy dokaze
-moznost postihu za svarc system, pokud by po tom nekdo sel, je dobre k tomu mit i neco dalsiho, aspon oficialne

rozhodnout se musi kazdy sam, ja bych se z nich snazil dostat aspon tu cast, kterou by museli za zamestnance odvest statu navic.

Jaromir

• Host
Jednoznacne jdi na HPP.

Byl jsem OSVC patnact let.

35 litrum na HPP by odpovidala superhruba tak 45-48 litru a to by mela byt nabidka. Bud ctyricetpet na OSVC a nebo tricet pet na HPP.

Pocitej s tim ze kdyz budes mit jen tricet pet na OSVC budes mit mensi duchod, mensi materskou, mensi zdravotni davky, mensi vsechno a muzou te KDYKOLIV vyhodit!

Proste u kdyby ti dali superhrubou ctyricetosm na OSVC, tak se to nevyplati pro tu nevyhodu ochrany, ze te kdykoliv muzou vyhodit.

A co dovolena? Jako OSVC nemas narok na dovolenou bys mel spravne navysit superhrubou jeste o desetinu na nejakych 52 tisic abys pokryl dovolenou.

Nebud blby a pokud ti daji stejne jdi do HPP. Je to jejich vysranost, aby usetrili na rozdilu superhrube a hrube mzdy a ty ztratis ochranu proti vyhazovu, ZTRATIS ODSTUPNE po x letech a budes mit znatelne mensi duchod.

U me ferova nabidka by byla dame ti superhrubou plus deset procent na dovolenou plua dalsich deset procent jako kompenzaci ze pribvyhazovu ti nic nedame a muzeme te kdykoliv vyhodit, takze dpstanes 55 tisic a nebo ti dame 35 v hrube na HPP. To je rovnocenna nabidka, o cemkoliv jinem bych neuvazoval.
  Jaromir Adamek

jehovista

• Host
Zalezi na tom, jak vypada ta nabidka na ICO. Jestli ti daji to co superhrubou zamestnanci a stejnou "pracovni dobu"(tzn. vcetne dovolene), tak jednoznacne ICO. Pri pausalu 40 % to znamena o 150 tisic korun rocne vic, nez kdybys byl zamestnanec. Kdyz to neprochlastas a investujes, tak si za ty prachy navic muzes uzit kralovsky duchod ve srovnani s almuznou od statu.
Samzorejme tohle bude platit v 99 % pripadu. Taky se muze stat, ze za rok budes invalida a ty prachy cos neodvedl te budou mrzet do konce zivota. Nebo prijde nejaka delsi nemoc a podobne.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama