reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Conseq ZFP Invest  (Přečteno 1027 krát)

JohnyTonda

• Host
Conseq ZFP Invest
« kdy: 11. 09. 2017, 23:17:41 »
Zdravím,

7.8.2017 jsem podepsal smlouvu investičním spoření "Conseq ZFP Invest" s dynamickou strategií.Z finančních důvodů bych tuto smlouvu chtěl zrušit.Ještě jsem nic nezaplatil.Platí tedy, že můžu zrušit smlouvu do 2 měsíců ? V papírech které mám doma jsem nenašel ani slovo o zrušení smlouvy a na webovkách jsem taky nepochodil.

Děkuji za vaše rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Conseq ZFP Invest
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2017, 08:06:53 »
Obvykle je možné smlouvy do 2 měsíců od uzavření vypovědět s 8 denní výpovědní lhůtou. Je pak nutné zaplatit za uplynulou dobu trvání - tedy např. kdyby to bylo měsíc od uzavření a dnes podáš výpověď, budeš muset zaplatit za měsíc a 8 dní.

Problém je, že u řady nepoctivých finančně poradenských firem se snaží klienta uvázat ještě dalšími smlouvami a smluvními pokutami, např. směnkami. V případě předčasného zrušení totiž finanční poradce přichází o provizi obvykle ve výši 24 měsíčních plateb. A tuto "ztrátu" si chce nahradit smluvní pokutou.

http://www.euro.cz/archiv/nejdriv-pojistku-potom-pujcku-947566

V tomhle případě bych nelitoval pár stovek a poradil se s právníkem. Protože se z toho nakonec může vyvinout mnohotisícový dluh.

Platby GoPay

reklama