reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 14 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Obrana proti SPAMu. Odpovězte na otázku třemi tiskacími písmeny: Babiš alias Bureš aplikoval elektronický nástroj pro bonzování tržeb. Jak se jmenuje?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: PH
« kdy: 27. 09. 2018, 12:00:46 »

Proto vždycky doporučuji https://www.auto-vyhybka.cz/
Poslal: Jan V
« kdy: 02. 09. 2018, 10:55:34 »

Dobrý den,

jako člověk, který se nechal ukecat zde prodat auto varuji i před prodejem, jejich standardizovaná smlouva obsahuje následující ustanovení:

1) vozidlo se stává majetkem ESA ihned při podpisu (nikoliv při zaplacení)
2) na zaplacení mají až 7 dnů
3) za prodej svého vozu jim zaplatíte poplatek
4) jsou oprávnění vůz do týdne vrátit a odstoupit od smlouvy
5) pakliže se jim nebude zdát nějaký údaj na vozidle, je zde smluvní pokuta 100 000 Kč, kterou vám vyměří
6) upisujete se k právu z vadného plnění neboli - k poskytnutí záruky za vozidlo!

Na druhou stranu zde nejsou téměř vůbec žádné povinnosti, pokud ano tak velmi volné a vágní. Např. nikde není stanoveno do kdy musí vozidlo převést, ale vy máte povinnost jim dát plnou moc k převodu.

Perlička na závěr, jedná se o standardizovanou smlouvu, kterou dámy jež administrativně zaštiťují prodej nesmí měnit a pokud jste dostali do ruky návrh této smlouvy předem, pokusí se vám jej sebrat (což se mi osobně stalo, až na výhrůžku policií mi byla vrácena i s mým poznámkami). Jaké z toho pramení poučení? Vždy číst co kdo dává k podpisu!

Něco podobného podepíše jen šílenec.

Poslal: Honza
« kdy: 12. 07. 2018, 12:01:53 »

Teď běží reklama jak jsou to skvělí obchodníci, přitom je to podvod.
Poslal: Hunter
« kdy: 06. 07. 2018, 16:14:16 »

Mají reklamu v rádiu, prý velice skvělý nákup. A ejhle,ono jsou to podvodníci.
Poslal: Tomas
« kdy: 29. 06. 2018, 10:01:43 »

Mam po vcerejsku taky peknou zkusenost.
Na internetove kalkulacce mi bylo vypocteno ze pri akcni cene 184999,- bude mesicni splatka pri akontaci 50% pouze 24x2635,-Kc
Pri osobni navsteve mi bylo ukazano na stejnem prikladu s cenou v hotovosti 220000,-kc (nevim proc kdyz resim splatky) ze splatka bude 24x7900,-Kc
Takze internetova cena komplet auta je 155739,5Kc no nevim jak jim ta kalkulacka funguje.
Cena na pobocce 299600,-Kc


Tak jsem je slusne oznacil za podvodniky a lhare, podekoval a sel.
Poslal: Jakub
« kdy: 27. 06. 2018, 06:59:24 »

S AAA Auto přímo zkušenost s výkupem nebo nákupem nemám. Ale vzhledem k tomu, že zkušenosti na internetu jsou s aaa nebo esa jako přes kopírák, tak mam dojem, že časové vydírání a nevýhodné smlouvy a nabídky mají prvoplánově oba.
Poslal: Dominno
« kdy: 26. 06. 2018, 23:47:17 »

jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat

nezbývá mě nic jiného než souhlasit, bohužel jsou ESA jeden velkej podvod, proto taky se všichni stěhují k AAA
Poslal: Dominno
« kdy: 26. 06. 2018, 23:45:26 »

ESA mě už 2x zklamali, tak jsem přešel k AAA a ti mě jen překvapují
Poslal: Jakub
« kdy: 25. 06. 2018, 12:10:00 »

Mám také zajimavou zkušenost s Auto ESA. Je pro mě zcela nepochopitelný jejich způsob jednání. Veškeré nabídky a dokumenty, které předkládají, jsou nevýhodné a po "provolání" nebo "dotazu na managera" se zjistí, že jde o chybu technika, administrativní chybu, omyl nebo se prostě najde jiné trochu lepší řešení.
Dějství první - auto na jiné pobočce. Nějaké si vyhlídnete, ale nechce se vám jet přes světakraj. Tak jdete na pobočku. První informace je, že převoz stojí 1000kč, je to nevratná kauce, ale odečítá se z kupní ceny. Po debatách a zjišťování stavu manager pobočky nabídne převoz za "vratnou kauci" kdy je následně jiným managerem nabídnuta k podpisu dohoda asi na 10ti stránkách o povinnosti uzavření smlouvy na auto, souhlasíte se stavem vozidla, cenou atd a...platí se pokuta, pokud smlouvu neuzavřete. "Pepo já se spletla" a je následně vytištěná stejná smlouva, kde je už uvedeno, že záloha je vratná, pokud auto nekoupíte. Odcházím tedy s tím, že si nejprve auto prověřím v servisu podle vin.
Dějství druhé - přicházím s vědomím, že auto má slušnou servisní historii a chci ho převést. Je předložena na 10ti stránkách dohoda o tom, že uzavřu do určitého data kupní smlouvu. Akceptuji, že už je zase záloha nevratná. Ale mezní datum je x. Na otázku, kdy auto přivezou se dozvídám, že nejpozději dne...X. Následuje tedy debata o nesmyslnosti časového sledu, přichází manager a slibuje, že auto přijede x-3 dny.
Dějství třetí - koupě auta. Přijíždíme po čase obvyklého oběda. Auto je na pobočce, dle dohody jedeme do servisu, kde auto zkontrolují. Pro info jedná se o 5 let starý Seat Alhambra se 150000km, 1. majitel v CZ, plná servisní historie u aut. servisu. Prohlídka proběhne relativně bez problémů, nějaké kosmetické vady, opravy laku, baterie s doporučením na výměnu...po příjezdu zpět na pobočku projížďka a nabídka nové baterie a doplnění sady pro opravu pneu + sleva na opravu skla. Následuje papírový maraton. Je předložen protokol o stavu vozidla s následujícmi perlami: motor-doporučená oprava, rozvodový řemen je na výměnu, spojka na výměnu, hučí ložisko, převodovka-vyžaduje opravu, karoserie po havárii, geometrie není v pořádku, nic není v pořádku. Servisní historie nebyla prokázána...atd. wtf. imhlo lol... "Pepo já se spletla!" Přichází vysvětlení - to přijímací technik udělal chybu a popletl protokoly a správně to má být takhle a stejně je to jeté auto tak nemůžete čekat, že bude jako nové, ale rozvoďák si stejně vyměňte, protože to je jeté auto a mění se po 180ti tisících nebo 5ti letech. (realita podle vw je 210000 a bez omezení let). Následuje předložení kupní smlouvy, ve které se třeba píše, že billboard před pobočkou skutečně informuje o "provedení kontroly stavu tachometru", ale už nemají koule na přijetí výsledku kontroly. Přeloženo z reklamštiny - garantujeme, že se za 6900Kč při výkupu na tachec a do servisky mrknem, ale to číslo je stejně jen číslo a jestli je to stočený, tak to není vada. Prostě alibismus a neochota přijmout odpovědnost za své činy. Podepisujeme. Odjíždíme asi v 9 večer.
Dějství čtvrté - zaplaceno převodem, druhý den je auto možné vyzvednout. Chybí dohodnutá opravná sada na pneu, tak je doplněna + je dolito pár litrů nafty do nádrže na cestu. Již bez problémů, rychlé.
Upřímně, asi se dá takhle podnikat a dokonce i vydělávat. Jen si nejsem jistý, jestli zákazník takový způsob jednání ocení a vrátí se. A když už, tak to chce vyšetřit si celý den, důsledně číst veškeré dokumenty, trvat na svém a i trochu znát vozidlo, které kupujete.
Poslal: Marta
« kdy: 10. 06. 2018, 16:36:12 »

Máme čerstvou zkušenost s firmou Auto Esa. "Lidé bděte"
U této firmy pravděpodobně neexistuje soulad mezi technickým zázemím a CallCentrem, administrací.
Se zájmem prodat vůz jsme předali této firmě telefonicky všechny informace. Následovalo z jejich strany několik mnoho dalších telefonických dotazů, včetně toho, zda jsme fyzickým majitelem vozu nebo je vůz firemní. Sdělili jsme, že vůz patří fyzické osobě, dámou na CallCentru bylo sděleno, že vše je v pořádku a máme ve stanovený termín přijet k výkupu.
Toto jsme dnes učinili. Přes objednaný termín, (čekali jsme více než hodinu, což v rámci zde uvedených recenzí byl vlastně úspěch) přišel technik, vůz projel a následně postavil do boxu, s tím, že máme počkat cca 15 minut. Po uvedené době přišel s tím, že vlastně o vůz nemají zájem, protože s jedná o fyzického majitele a je zde problém s odpočtem DPH.
Nechápeme proč si tuto informaci nemohl zjistit hned následně po jeho projetí a vůz musel zavést do boxu, nebo to byl test zákazníka - třeba, trubka sleví....
Z jejich jednání jsme jako většina v této komunitě otrávení, a je nutné konstatovat, že jejich informace se nezakládají na pravdě, je to skutečně obchodní taktika, dotáhnout zákazníka do provozovny (asi úkol telefonních operátorů jejich CallCentra), naslibovat vše a v kolotoči čekání a chování povýšeného technického personálu pak zákazníka dostat do přesných mantinelů.
Poměrně veselá příhoda nakonec. Cca po 4 hodinách od odjezdu volala manželovi dáma z jejich CallCentra, jak jsme s jejich službami byli spokojeni. Ještě, že čeština je poměrně šťavnatým jazykem.

Poslal: LenkaX
« kdy: 04. 04. 2018, 21:19:27 »

Také máme čerstvou zkušenost s Auto ESA.Musím varovat všechny kupce v tomto velmi zákeřném autobazaru před podvodem na každém kroku.Mají vypracovanou strategii jak kupce dostat  tak ,aby stratil opatrnost a soudnost.Zájemce,  keří si vyhlédnou vůz,ale  je bohužel v jiné pobočce  zavolají nejlépe v neděli odpoledne a pak jej v čekací místnosti drží několik hodin ,když se konečně  kupec  dostane  do kanceláe  je unavený dlouhým čekáním.Jako produkt financování  nabídnou "úvěrovou smlouvu" s MONETA autem s lichvářským úrokem 38%.Není to úvěr, ale  leasing,majitelem vozu  je  banka MONETA až do poslední splátky.To je  další manipulace.V kolotoči podpisů  smlouvy  podstrčí protokol o předání, kde podepíšete,  že  vše  na  autě  je  vlastně  na opravy  nad  rámec.Tento protokol dávají všem kupcům s poznámkou, že je  to běžný dokument.Na otázku kolik že  zaplatím za  auto navícmi paní  asistentka sdělila  že to nedovede  spočítat :-)
Takže odjíždíte  s autem, které je  dle protokolu vlastně vrak.
My odjeli nejen s tímto úvěrem ale  i s údajným STK asi 2 měsíce starým.Cestou domů začaly svítit 2 kontrolky a v motoru  to bouchalo.Tak tak jsme  dojeli asi 80 km domů.Náš  automechanik potvrdil ,že  je  skoro zadřená kliková hřídel a motor  je zralý na výměnu.Hned  druhý den  jsme  odeslali reklamační protokol.Byl  od Auto ESA zamítnut s tím, že jsme  podepsali ,že kupujeme šrot.NIKDO nás o tomto stavu neiformoval,takže  další podraz.Auto mělo být s super  stavu.Dál už ani nemusím psát.ESA je   podvodný, neseriozní autobazar a vyhněte se mu velkým obloukem.My si museli vyřítit NORMALNI spotřebitelský úvěr a tím jsme ihned  zaplatili ten lichvářský.Motor  si seženeme  starší.Jo  za chyby  se platí.
Poslal: Rene
« kdy: 30. 01. 2018, 16:37:51 »

Zkusenosti to tady muze napsat kazdy kdo chce co chce :D ja si kupoval pred 3 roky auto v aaa, a rad se tam vratim, jak nekteri povidaji ze to jsou podvodnici tak ja byl spokojen
Poslal: Dominno
« kdy: 21. 01. 2018, 22:57:11 »

ESA uvádí falšený info, k nim už nikdy, raději Áčka, tam se nebojím nějakých podvodů

Přesně Franto, u Áček mám jistotu, že budu mít klidný nákup/prodej bez komplikací, za to u ESY je to pravej opak
Poslal: Dominno
« kdy: 21. 01. 2018, 22:53:55 »

Bohužel nemůže na ESA najít jediný pozitivum, proto všem rozhodně doporučuji o 100% spolehlivější AAA než tyhle podvodníky
Poslal: Pralinka
« kdy: 17. 11. 2017, 20:43:11 »

Dobrý den, právě vedu spor s úředníky tohoto zařízaní. Při podepsání smlouvy v Praze- Štěrboholy mi řekli, že si nemůžu sama vůz registrovat a musím si tuto službu u nich zaplatit. Přišly mi brněnské SPZ. Když jsem je požádala, aby mi je vyměnili za pražské, odbyli mě, že svému závazku dostáli.
Platby GoPay

reklama