reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se utrhne co?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Pinus
« kdy: 11. 01. 2019, 10:47:40 »

Ovšem podle exekučního úřadu Přerov je jediným důkazem účtenka nebo kupní smlouva. Toto tvrzení je nepravdivé a slouží jen ke ztížení obrany. Ve skutečnosti lze vlastnictví dokázat i svědecky, k tomu se používá čestné prohlášení dalších osob.
Musí se do 30 dnů podat žádost o vyškrtnutí věcí ze soupisu.

Adresát:
Soudní exekutor JUDr. Lukáš Jícha
Komenského 38
750 02 Přerov
Tel.: 588 003 999

Věc: Vyškrtnutí věcí ze soupisu
Poslal: Tomáš Marný
« kdy: 09. 01. 2019, 12:36:22 »

Na druhou stranu - všechno zlé je k něčemu dobré... V tomto případku již nepochybně chápete význam přísloví "Pro dobrotu na žebrotu".
Poslal: Lada
« kdy: 08. 01. 2019, 16:16:40 »

Doporučuji okamžitě běžet za právníkem. Opravdu okamžitě. Nečekejte na žádné rady tady v diskusi a kontaktujte právníka. Sice vás to bude stát nějakou tu korunu, ale tohle není žádná sranda.

A jako druhý krok si běžte ke všem předmětům, které exekutoři polepili žlutými nálepkami, dohledat doklady (faktury, kupní smlouvy aj.), kterými můžete doložit, že skutečně patří vaší přítelkyni a ne tomu bezdomovci. Pokud je nemáte, dost možná budete mít problém.

Exekutor může zabavit majetek, o kterém se domnívá, že patří dlužníkovi. Občas proběhnou novinami příběhy lidí, kterým takto napochodoval do domu exekutor, protože jejich příbuzný, který s nimi bydlel ve stejném domě, nebo člověk, který si pronajímal jejich byt, či známý, kterého u sebe nechali párkrát přespat (zřejmě váš případ), byl v exekuci. Dlužníci se před exekutory často schovávají a nechávají se zapírat, takže větě "ale on tady nebydlí" pochopitelně nikdo nevěří. Stačí, že ho svědkové viděli opakovaně docházet do domu, nebo že ho viděli si tam přebírat poštu apod. Ve vašem případě ho exekutoři dokonce v tom domě osobně zastihli! (Zřejmě jim někdo musel dát tip a šli najisto.) To museli považovat za jasný důkaz toho, že tam skutečně bydlí.

V takovémto případě se doporučuje předložit co nejdříve exekutorovi důkazy o tom, že zabavené předměty jsou vaším majetkem, a požádat ho o jejich vyškrtnutí ze soupisu zajištěných věcí. Když prokážete, že jsou vaše, tak vám je musí vydat. Důkazem může být faktura na vaše jméno, kupní smlouva, leasingová smlouva, darovací smlouva, či výpis z bankovního účtu. Pokud neprokážete, že jste vlastníkem, exekutor zajištěnou věc ze soupisu nevyškrtne a vy o ni přijdete.

Jak říkám, běžte za právníkem. Hned.
Poslal: Pins
« kdy: 08. 01. 2019, 09:57:56 »

Zdravím, moje přítelkyně na Vánoce pozvala jednoho bezdomovce na večeři. Ještě tu byl vícekrát, já jsem byl z rodinných důvodů mimo. Několikrát tu byl i v mé přítomnosti na návštěvě. Nicméně 7.1.2019 tu zastavilo soukromé auto, že potřebují mluvit s tím člověkem. Zrovna tu byl, takže není problém. Nakonec se z nich vyklubali exekutoři a hned provedli soupis movitého majetku mé přítelkyně a donesli exekuční příkaz na jeho (bezdomovce) jméno. Je to exekutorský úřad Přerov. Takže moje přítelkyně nic nedluží, exekuční příkaz je napsán na bezdomovce, přesto EÚ Přerov polepil všechny cenné věci žlutými nálepkami "EXEKUČNĚ ZABAVENO".
Myslím si, že za těchto okolností je provedení exekuce nezákonné.
Jak se máme bránit?
Platby GoPay

reklama