reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se utrhne co?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 13. 02. 2019, 21:24:02 »

Předpokládám, že jste už spolu podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru, a že jste tento dokument podepsala dobrovolně, aniž by na vás byl vyvíjen nějaký nátlak. Pracovní poměr tedy skončí sjednaným dnem a to, zda jste či nejste těhotná, na to nemá vliv. Pokud v dohodě bylo sjednané odstupné, nevidím důvod, proč by vám toto odstupné nemělo být vyplaceno. (Jestliže vás ale zaměstnavatel k podepsání dohody o ukončení pracovního poměru nutil a vyvíjel na vás nějaký nátlak, můžete napadnout platnost této dohody, soudit se a pravděpodobně vyhrajete.)

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) má žena i po zániku pracovního poměru tzv. v ochranné lhůtě, která činí 180 kalendářních dnů ode dne ukončení pracovního poměru. V této lhůtě musíte stihnout nastoupit na mateřskou, přičemž nastoupit můžete nejdříve 8 týdnů před termínem porodu. Pokud to nestihnete, nárok na PPM nemáte.

Jestliže jste dohodu o ukončení pracovního poměru se zaměstnavatelem dosud nepodepsala, ale dohodli jste se pouze ústně, tak se můžete rozhodnout, že ji ani nepodepíšete a budete chtít, aby váš pracovní poměr neskončil, aby stále pokračoval. (Dohoda je platná pouze tehdy, pokud byla uzavřena písemně.) Odstupné pak samozřejmě nedostanete - za co taky, když váš pracovní poměr neskončil? Zákoník práce zaměstnavateli zakazuje dát těhotné ženě výpověď (ačkoli v zákoně existují výjimky), takže vás nebude moci jen tak propustit. Ale pokud váš pracovní poměr neskončí, měla byste po ukončení stávající rodičovské dovolené nastoupit do zaměstnání a vykonávat tam práci dokud za pár měsíců neodejtete na další mateřskou.
Poslal: Jitka
« kdy: 13. 02. 2019, 12:31:35 »

Dobrý den,
Končí mi rodičovská dovolená a se současným zamestnavatelem jsme se dohodli na ukončení pracovního poměru s odstupny. Konec pracovního poměru tedy k 28/2 2019.Jenže jsem zjistila,že jsem znova těhotná,co teď?zustane mi odstupné a budu mít nárok na mateřskou anebo odstupnym povinnosti zaměstnavatele končí?díky moc
Platby GoPay

reklama