reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Jak se do lesa volá, tak se z něj:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Martin
« kdy: 14. 03. 2019, 07:47:54 »

Mně by zajímal výkup vozu - prodávám stařičkou Škodu Fabii, chci za ni asi 25 tisíc a operátorka se dušovala po telefonu, že to dostanu a mám auto dovest asi 100 km na jejich pobočku, kde to ocení. Lákala na to, že se specializují na Škodovky.

Realita byla taková, že u konkurenčních Áček mi za to nabízeli jen 3 tisíce a obávám se, že tady tu nebude o nic lepší. Vaše zkušenost s výkupem?
Poslal: Malina
« kdy: 12. 03. 2019, 20:44:02 »

Taky jsem se na internetu nedočetla moc pozitivního. Třeba jim po těchto vše zkušenostem sklapne hřebínek. Já osobně si raději vždycky čtu recenze a diskuse na internetu. Internet je hold mocná věc. Chtěl jsem se zeptat, chtěl bych prodat auto. Je to Honda civi, rok výroby 2013, 200000 najetých km. Nemáte někdo tip na nějaké dobré výkupníky? Já jsem zaslechl o tomto výkupci výkupci, na trhu se mi zdá však nový a nejsem si jistý. Někdo nějaké zkušenosti?
Poslal: Tomáš Marný
« kdy: 13. 02. 2019, 10:49:00 »

Poslal: Jirka S.
« kdy: 05. 02. 2019, 08:01:17 »

Přečetl jsem si zkušenosti na tomto fóru a musím konstatovat, že obchodní model Auto ESA se nezměnil. Všechny triky a kličky, které jsou zde popsané jsem také zažil a absolvoval včetně pokusu o reklamaci závad. Pokusu, protože po podpisu protokolu, který ze zachovalého auta dělá vrak mi bylo jasné, že hraji "ruskou ruletu". Takže jen shrnu body, na které si  podobný šílenec jako já, který se rozhodne koupit si auto v Auto ESA musí dát pozor:
akční ceny na webu - platí pouze při dlouhodobém úvěru s 10% akontací, takže ve výsledku je auto mnohonásobně dražší. To se samozřejmě na webu nedozvíte. Jiný druh úvěru se počítá z ceny před slevou - tedy z hotovostní ceny.
Slevy : bonusové poukázky, telefonicky daná sleva při rychlém jednání - neplatí při platbě vhotovosti, je "zahrnuta " do úvěru, i když jakým způsobem to ví jen Auto Esa. Telefonicky daná pevná sleva je ve skutečnosti "sleva do" a to si ji ještě musíte "vyhádat". Ve finále, po platbě v hotovosti a 2 hodinovém jednání sleva 6000,- z původně slíbených 12 000,- + bonusových poukazů.
Asistenční balíček za 3900,- při jednání o smlouvě Vám prostě oznámí, že jej musíte koupit, protože to je jejich standard. Opět po dlouhém jednání s managerem pobočky najednou nebylo nutné tento balíček zakoupit.
Poplatek za přepis 1900,- - ze začátku musíte přijmout , po "zásahu managera" již ne. Přepis stojí 800 Kč + 450 Kč za nové značky (nejsou povinné), když si to kupující vyřídí sám. Auto Esa datovou schránkou posílá plnou moc na vybraný úřad. POZOR! Pokud v Auto Esa stojí vozidlo déle něž měsíc, musí kupující zajistit a zaplatit evidenční kontrolu. V mém případě 500,-.
Předávací protokol předaný až při podpisu smlouvy s tím, že nejde měnit. To je největší a "nejlepší" obchodní praktika AutoEsa, kdy v kombinaci s ustanovením o garanci ve smlouvě se fakticky zříkají veškeré záruky. Samozřejmě právní oddělení AutoEsa, které Vás kontaktuje, když nesouhlasíte se zamítnutím reklamace Vám dostatečně arogantně a fundovaně vysvětlí, že Auto Esa to má vše v pořádku. Mají pravdu, protože podpisem smlouvy a předávacího protokolu se zříkáte všeho a stává se z Vás gambler (pokud tedy nákup v tomto podniku zopakujete).
Jsou firmy, kterým záleží na klientech a mají zájem, aby se klient vracel. A jsou firmy, které mají politiku přijď, kup a už se nevracej. Auto ESA je tou druhou z nich. Bylo by zajímavé, pokud by se našel nějaký právník, který by zevrubně vyhodnotil, zda podmínky této instituce jsou plně v souladu se zákonem a zda způsob inzerce Auto Esa nevykazuje znaky klamavé reklamy.
Poslal: PH
« kdy: 27. 09. 2018, 12:00:46 »

Proto vždycky doporučuji https://www.auto-vyhybka.cz/
Poslal: Jan V
« kdy: 02. 09. 2018, 10:55:34 »

Dobrý den,

jako člověk, který se nechal ukecat zde prodat auto varuji i před prodejem, jejich standardizovaná smlouva obsahuje následující ustanovení:

1) vozidlo se stává majetkem ESA ihned při podpisu (nikoliv při zaplacení)
2) na zaplacení mají až 7 dnů
3) za prodej svého vozu jim zaplatíte poplatek
4) jsou oprávnění vůz do týdne vrátit a odstoupit od smlouvy
5) pakliže se jim nebude zdát nějaký údaj na vozidle, je zde smluvní pokuta 100 000 Kč, kterou vám vyměří
6) upisujete se k právu z vadného plnění neboli - k poskytnutí záruky za vozidlo!

Na druhou stranu zde nejsou téměř vůbec žádné povinnosti, pokud ano tak velmi volné a vágní. Např. nikde není stanoveno do kdy musí vozidlo převést, ale vy máte povinnost jim dát plnou moc k převodu.

Perlička na závěr, jedná se o standardizovanou smlouvu, kterou dámy jež administrativně zaštiťují prodej nesmí měnit a pokud jste dostali do ruky návrh této smlouvy předem, pokusí se vám jej sebrat (což se mi osobně stalo, až na výhrůžku policií mi byla vrácena i s mým poznámkami). Jaké z toho pramení poučení? Vždy číst co kdo dává k podpisu!

Něco podobného podepíše jen šílenec.

Poslal: Honza
« kdy: 12. 07. 2018, 12:01:53 »

Teď běží reklama jak jsou to skvělí obchodníci, přitom je to podvod.
Poslal: Hunter
« kdy: 06. 07. 2018, 16:14:16 »

Mají reklamu v rádiu, prý velice skvělý nákup. A ejhle,ono jsou to podvodníci.
Poslal: Tomas
« kdy: 29. 06. 2018, 10:01:43 »

Mam po vcerejsku taky peknou zkusenost.
Na internetove kalkulacce mi bylo vypocteno ze pri akcni cene 184999,- bude mesicni splatka pri akontaci 50% pouze 24x2635,-Kc
Pri osobni navsteve mi bylo ukazano na stejnem prikladu s cenou v hotovosti 220000,-kc (nevim proc kdyz resim splatky) ze splatka bude 24x7900,-Kc
Takze internetova cena komplet auta je 155739,5Kc no nevim jak jim ta kalkulacka funguje.
Cena na pobocce 299600,-Kc


Tak jsem je slusne oznacil za podvodniky a lhare, podekoval a sel.
Poslal: Jakub
« kdy: 27. 06. 2018, 06:59:24 »

S AAA Auto přímo zkušenost s výkupem nebo nákupem nemám. Ale vzhledem k tomu, že zkušenosti na internetu jsou s aaa nebo esa jako přes kopírák, tak mam dojem, že časové vydírání a nevýhodné smlouvy a nabídky mají prvoplánově oba.
Poslal: Dominno
« kdy: 26. 06. 2018, 23:47:17 »

jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat

nezbývá mě nic jiného než souhlasit, bohužel jsou ESA jeden velkej podvod, proto taky se všichni stěhují k AAA
Poslal: Dominno
« kdy: 26. 06. 2018, 23:45:26 »

ESA mě už 2x zklamali, tak jsem přešel k AAA a ti mě jen překvapují
Poslal: Jakub
« kdy: 25. 06. 2018, 12:10:00 »

Mám také zajimavou zkušenost s Auto ESA. Je pro mě zcela nepochopitelný jejich způsob jednání. Veškeré nabídky a dokumenty, které předkládají, jsou nevýhodné a po "provolání" nebo "dotazu na managera" se zjistí, že jde o chybu technika, administrativní chybu, omyl nebo se prostě najde jiné trochu lepší řešení.
Dějství první - auto na jiné pobočce. Nějaké si vyhlídnete, ale nechce se vám jet přes světakraj. Tak jdete na pobočku. První informace je, že převoz stojí 1000kč, je to nevratná kauce, ale odečítá se z kupní ceny. Po debatách a zjišťování stavu manager pobočky nabídne převoz za "vratnou kauci" kdy je následně jiným managerem nabídnuta k podpisu dohoda asi na 10ti stránkách o povinnosti uzavření smlouvy na auto, souhlasíte se stavem vozidla, cenou atd a...platí se pokuta, pokud smlouvu neuzavřete. "Pepo já se spletla" a je následně vytištěná stejná smlouva, kde je už uvedeno, že záloha je vratná, pokud auto nekoupíte. Odcházím tedy s tím, že si nejprve auto prověřím v servisu podle vin.
Dějství druhé - přicházím s vědomím, že auto má slušnou servisní historii a chci ho převést. Je předložena na 10ti stránkách dohoda o tom, že uzavřu do určitého data kupní smlouvu. Akceptuji, že už je zase záloha nevratná. Ale mezní datum je x. Na otázku, kdy auto přivezou se dozvídám, že nejpozději dne...X. Následuje tedy debata o nesmyslnosti časového sledu, přichází manager a slibuje, že auto přijede x-3 dny.
Dějství třetí - koupě auta. Přijíždíme po čase obvyklého oběda. Auto je na pobočce, dle dohody jedeme do servisu, kde auto zkontrolují. Pro info jedná se o 5 let starý Seat Alhambra se 150000km, 1. majitel v CZ, plná servisní historie u aut. servisu. Prohlídka proběhne relativně bez problémů, nějaké kosmetické vady, opravy laku, baterie s doporučením na výměnu...po příjezdu zpět na pobočku projížďka a nabídka nové baterie a doplnění sady pro opravu pneu + sleva na opravu skla. Následuje papírový maraton. Je předložen protokol o stavu vozidla s následujícmi perlami: motor-doporučená oprava, rozvodový řemen je na výměnu, spojka na výměnu, hučí ložisko, převodovka-vyžaduje opravu, karoserie po havárii, geometrie není v pořádku, nic není v pořádku. Servisní historie nebyla prokázána...atd. wtf. imhlo lol... "Pepo já se spletla!" Přichází vysvětlení - to přijímací technik udělal chybu a popletl protokoly a správně to má být takhle a stejně je to jeté auto tak nemůžete čekat, že bude jako nové, ale rozvoďák si stejně vyměňte, protože to je jeté auto a mění se po 180ti tisících nebo 5ti letech. (realita podle vw je 210000 a bez omezení let). Následuje předložení kupní smlouvy, ve které se třeba píše, že billboard před pobočkou skutečně informuje o "provedení kontroly stavu tachometru", ale už nemají koule na přijetí výsledku kontroly. Přeloženo z reklamštiny - garantujeme, že se za 6900Kč při výkupu na tachec a do servisky mrknem, ale to číslo je stejně jen číslo a jestli je to stočený, tak to není vada. Prostě alibismus a neochota přijmout odpovědnost za své činy. Podepisujeme. Odjíždíme asi v 9 večer.
Dějství čtvrté - zaplaceno převodem, druhý den je auto možné vyzvednout. Chybí dohodnutá opravná sada na pneu, tak je doplněna + je dolito pár litrů nafty do nádrže na cestu. Již bez problémů, rychlé.
Upřímně, asi se dá takhle podnikat a dokonce i vydělávat. Jen si nejsem jistý, jestli zákazník takový způsob jednání ocení a vrátí se. A když už, tak to chce vyšetřit si celý den, důsledně číst veškeré dokumenty, trvat na svém a i trochu znát vozidlo, které kupujete.
Poslal: Marta
« kdy: 10. 06. 2018, 16:36:12 »

Máme čerstvou zkušenost s firmou Auto Esa. "Lidé bděte"
U této firmy pravděpodobně neexistuje soulad mezi technickým zázemím a CallCentrem, administrací.
Se zájmem prodat vůz jsme předali této firmě telefonicky všechny informace. Následovalo z jejich strany několik mnoho dalších telefonických dotazů, včetně toho, zda jsme fyzickým majitelem vozu nebo je vůz firemní. Sdělili jsme, že vůz patří fyzické osobě, dámou na CallCentru bylo sděleno, že vše je v pořádku a máme ve stanovený termín přijet k výkupu.
Toto jsme dnes učinili. Přes objednaný termín, (čekali jsme více než hodinu, což v rámci zde uvedených recenzí byl vlastně úspěch) přišel technik, vůz projel a následně postavil do boxu, s tím, že máme počkat cca 15 minut. Po uvedené době přišel s tím, že vlastně o vůz nemají zájem, protože s jedná o fyzického majitele a je zde problém s odpočtem DPH.
Nechápeme proč si tuto informaci nemohl zjistit hned následně po jeho projetí a vůz musel zavést do boxu, nebo to byl test zákazníka - třeba, trubka sleví....
Z jejich jednání jsme jako většina v této komunitě otrávení, a je nutné konstatovat, že jejich informace se nezakládají na pravdě, je to skutečně obchodní taktika, dotáhnout zákazníka do provozovny (asi úkol telefonních operátorů jejich CallCentra), naslibovat vše a v kolotoči čekání a chování povýšeného technického personálu pak zákazníka dostat do přesných mantinelů.
Poměrně veselá příhoda nakonec. Cca po 4 hodinách od odjezdu volala manželovi dáma z jejich CallCentra, jak jsme s jejich službami byli spokojeni. Ještě, že čeština je poměrně šťavnatým jazykem.

Poslal: LenkaX
« kdy: 04. 04. 2018, 21:19:27 »

Také máme čerstvou zkušenost s Auto ESA.Musím varovat všechny kupce v tomto velmi zákeřném autobazaru před podvodem na každém kroku.Mají vypracovanou strategii jak kupce dostat  tak ,aby stratil opatrnost a soudnost.Zájemce,  keří si vyhlédnou vůz,ale  je bohužel v jiné pobočce  zavolají nejlépe v neděli odpoledne a pak jej v čekací místnosti drží několik hodin ,když se konečně  kupec  dostane  do kanceláe  je unavený dlouhým čekáním.Jako produkt financování  nabídnou "úvěrovou smlouvu" s MONETA autem s lichvářským úrokem 38%.Není to úvěr, ale  leasing,majitelem vozu  je  banka MONETA až do poslední splátky.To je  další manipulace.V kolotoči podpisů  smlouvy  podstrčí protokol o předání, kde podepíšete,  že  vše  na  autě  je  vlastně  na opravy  nad  rámec.Tento protokol dávají všem kupcům s poznámkou, že je  to běžný dokument.Na otázku kolik že  zaplatím za  auto navícmi paní  asistentka sdělila  že to nedovede  spočítat :-)
Takže odjíždíte  s autem, které je  dle protokolu vlastně vrak.
My odjeli nejen s tímto úvěrem ale  i s údajným STK asi 2 měsíce starým.Cestou domů začaly svítit 2 kontrolky a v motoru  to bouchalo.Tak tak jsme  dojeli asi 80 km domů.Náš  automechanik potvrdil ,že  je  skoro zadřená kliková hřídel a motor  je zralý na výměnu.Hned  druhý den  jsme  odeslali reklamační protokol.Byl  od Auto ESA zamítnut s tím, že jsme  podepsali ,že kupujeme šrot.NIKDO nás o tomto stavu neiformoval,takže  další podraz.Auto mělo být s super  stavu.Dál už ani nemusím psát.ESA je   podvodný, neseriozní autobazar a vyhněte se mu velkým obloukem.My si museli vyřítit NORMALNI spotřebitelský úvěr a tím jsme ihned  zaplatili ten lichvářský.Motor  si seženeme  starší.Jo  za chyby  se platí.
Platby GoPay

reklama