Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Jak se v ostravštině řekne slovo "protože"? (2 písmena psaná malým):

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: nova
« kdy: 29. 11. 2019, 10:04:12 »

Nevím, jak je to na Vašem FÚ zařízené a proč máte vlastního úředníka, který Vám kontroluje daně, ale určitě, pokud jste uplatňoval slevu na manželku, pak se Vás jistě zeptal, zda postupujete v souladu se zákonem a máte na tuto slevu nárok. Tato sleva je nejen napsána v zákoně, ale je to i podrobně popsané v návodu k vyplnění daň. přiznání. Pochybuji, že každý úředník zná správnou situaci v rodině každého poplatníka. Na to má pak dobu, kdy kontroluje a je možné, že zjistil, že Vaše údaje uvedené v daň. přiznání jsou nepravdivé. Tak se nerozčilujte, že chtějí peníze zpět. Být Vámi bych to moc nerozmazával a byl bych rád, že mi ještě nenapařili penále nebo pokutu.
Poslal: Daňař
« kdy: 26. 11. 2019, 07:55:06 »

Když jste tak chytrý a zdvořilý, tak se tu tak hloupě neptejte. A hlavně - po úředníkovi chcete, aby když mu dáte do ruky DP, vše odhalil... Také jste tak dobrý v práci? - Já se vás mám ptát, ptáte se tu dost hloupě vy? - Vaše otázka je nemístná, jak z daňově právního hlediska, tak i obyčejného lidského pohledu. Leč obávám se, že někdo jako vy, kdo tu ještě kejhá jako potrefená husa, nemá kapacitu to pochopit. - Smysl vašeho nesmyslného dotazu jsem nijak nepřekroutil a reagoval na něj zcela adekvátně. Víte, co je to schopnost uznat vlastní chybu, sebereflexe?
Poslal: Barticek19
« kdy: 25. 11. 2019, 21:32:37 »

Tak zaprvé nikde nepíšu, že se chci na někom hojit a že chci nějaké peníze. Za druhé jsem přiznání nepodával na podatelne, ale přímo úředníkovi, který mě má na starost. Samozřejmě svou chybu uznávám a vím, že neznalost neomlouvá, ale zase úředník, který to měl zkontrolovat a je za to placený z MÝCH daní také udělal chybu, že nevyžadoval potvrzení z ČSSZ.

Možná by byla slušnost se zeptat jak to bylo než mě tady budete soudit.

A teď přímo pro Daňaře: nejdřív se naučte pořádně číst a pak něco komentujte.
Poslal: Daňař
« kdy: 19. 11. 2019, 07:32:03 »

Máte pravdu - neskutečné - udělá chybu a chce za ni být odškodněn. Asi si tazatel myslí, že jeho chybu měla odhalit pracovnice na podatelně, ta jen dává prezenční razítka. Ale to je dnešní morálka - nejen neschopnost uznat svou chybu,ale ještě chtít být odškodněn za svou vlastní chybu, hojit se na někom jiném. A teď vzkazuji přímo tazateli: Koukejte dorovnat daňovou povinnost a nepokládejte nesmyslné otázky.
Poslal: Jonas
« kdy: 16. 11. 2019, 20:35:53 »

Počkejte: vy jste udělal chybu v daňovém přiznání (neoprávněně jste si odečetl slevu na manželku) a chcete se hojit na úřednících?
Poslal: Barticek19
« kdy: 08. 11. 2019, 20:16:56 »

Dobrý den, dnes mi přišel email, že jsem v daňovém přiznání za rok 2017 chybně uplatnil slevu na dani na manželku ( 24 840 ). Nyní bych měl udělat dodatečně daňové přiznání a vrátit již zmíněnou částku. Mou chybu neodhalil úředník při překládání. Můj dotaz zní : Mohu se nyní nějak bránit proti této chybě úředníka a nevracet zmíněnou částku?
Platby GoPay