Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho...co?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: DoubleSix
« kdy: 22. 03. 2021, 10:04:57 »

VR-Bank i Sparkasse (Zittau) teď nabízejí úrok 0% na vkladových produktech.
Takže jak píše Patrik, slamník to jistí  :)
Poslal: Patrik Chrz
« kdy: 20. 03. 2021, 08:24:11 »

Jen doplním, že na našem území jsme měnovou reformu zažili celkem 3 krát - 1918, 1945 a 1953 i když je pravda, že ty první dvě byly "omluvitelné", protože přišly po válce, kdy bylo hospodářství značně rozvráceno a bylo potřeba ho nějak spustit.

Založit účet si můžeš kde chceš, není pro to potřeba žádné povolení, ani svolení, jen bys neměl zapomenout uvést úroky v daňovém přiznání, minimálně z evropských zemích, které tyto informace aktivně nahlašují.

O jak velké částce uvažuješ? Vzhledem k mizivým úrokům možná bude výhodnější si peníze na dané cizí měny směnit a dát do slamníku, pokud tedy nehodláš směnit miliony. Také bych nedoporučoval cizoměnový účet v jiné měně, než je měna země, kde budeš mít peníze uloženy, protože tím sčítáš rizika (měny i země) a navíc přidáváš riziko, že daná země cizoměnové vklady nějak postihne - viz případ v Argentině, kdy byly prakticky zabaveny dolarové vklady, resp. byly nuceně směněny 1:1 na argentinské peso (dnešní kurz 1:90), tedy ještě horší, než byla měnová reforma v roce 1953 u nás (to se měnilo 1:5 až 1:50, průměrně za celé hospodářství to bylo 1:10).

Vzhledem k AML nejsou banky moc ochotné otevírat účty na dálku, jsou tu fintechy jako N26, Revolut a podobně, ale i ty mají svá úskalí (konkrétně Revolut je známý tím, že má AML udělané fakt bídně a náhodně blokuje různé účty). V USA si bez čísla sociálního pojištění prý účet neotevřeš vůbec a na dálku teprve ne.

Na eurový účet bych doporučil si (až situace dovolí) zajet do Německa a otevřít účet tam. Počítej ale s tím, že většinou nejsou zdarma (pokud nesplníš podmínky, jako např obrat). Čechům je vstřícná VR Bank Zittau, která prý má mobilní bankéře, kteří jezdí i na některá místa v ČR a je schopna komunikovat i česky. Vybírat peníze můžeš přes bankomat, vkládat jedině převodem nebo osobně na pobočce v Německu
Poslal: toxyz
« kdy: 19. 03. 2021, 11:45:07 »

Dobrý den,
sleduji finanční akce prováděné naší vládou a dostávám strach o své celoživotní úspory. Prostě může všechno skončit na př. nějakou měnovou reformou (už jsme ji jednou zažili). Je možno zřídit si účet on line v zahraniční bance v US dolarech, eurech nebo librách, kde nebudu ohrožen finanční situací u nás v republice? Jak by bylo možno potom s tímto účtem nakládat (vklady nebo výběry)?
Platby GoPay