reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Jak se do lesa volá, tak se z něj:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 25. 02. 2019, 15:48:58 »

Malá připomínka k terminologii - na finančním úřadě nepodáváte "daňové vyrovnání", ale "daňové přiznání". Jedná se o přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Na FÚ by měly být k dispozici příslušné formuláře, ale jednodušší by bylo vyplnit to do online formuláře na webu EPO (Elektronická podání pro finanční správu). Tam stačí doplnit data a vše se vám samo spočítá, pak to jen vytisknete a donesete na FÚ.

Mzdová účetní by vám měla vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2018. Pokud jste měla příjmy pouze ze zaměstnání, můžete podat přiznání na zjednodušeném dvoustránkovém formuláři, namísto normálního čtyřstránkového formuláře. Z potvrzení o příjmech vyplníte částky do příslušných kolonek, uplatníte si celoroční základní slevu na poplatníka + daňové zvýhodnění na syna za 6 měsíců (1-6/2018). Pokud nemáte nějaké odečty (např. životko, penzijko, úroky z úvěru, dary), tak vám vyjde nedoplatek (zhruba ve výši těch bonusů, které jste dostala za období 7-12/2018, kdy syn už nebyl studentem). Tento nedoplatek zaplatíte finančnímu úřadu a tím to bude hotovo.

K přiznání musíte jako přílohu přiložit originál toho Potvrzení o zdanitelných příjmech. Dále FÚ může od vás chtít nějaké doklady ohledně daňového zvýhodnění na syna, např. potvrzení o studiu.
Poslal: Miluše
« kdy: 25. 02. 2019, 15:12:46 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat, když studující syn na střední škole neudělal zkoušku a nechce pokračovat ve studiu. Problém je v tom, že jsem uplatňovala na něj slevu a byl mi vyplácen bonus, ale škola ukončila status studenta k 30.6.2018. Já jej uplatňovala do konce roku 2018. Při podpisu daňového prohlášení na nový rok 2019, to je v lednu 2019 jsem to řekla mzdové účetní a ta mi nechce udělat daňové vyrovnání a posílá mě na finanční úřad, abych podala vyrovnání daně a vrátila bonus finančnímu úřadu???
Co mám pro to udělat, ať neudělám nějakou chybu.

Děkuji za odpověď.
Miluše
Platby GoPay

reklama