reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se utrhne co?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 19. 03. 2019, 08:32:40 »

Myslím, že by se to mělo řídit § 15 odst. 3 písm. e) zákona o daních z příjmů:

"e) údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu, bytu v nájmu nebo v užívání..."

V tomto případě si může poplatník odečíst úroky z úvěru, jestliže splňuje tyto podmínky:
- ve zdaňovacím období byt užíval k trvalému bydlení
- je vlastník, nebo nájemce či uživatel této nemovitosti

"Trvalé bydliště" není totéž co "trvalé bydlení". Zda tam máte či nemáte trvalé bydliště, to je jedno. Hlavní je, zda v tom bytě skutečně fyzicky bydlíte, a to trvale, nikoli přechodně (na rozdíl třeba od rekreační chaty, kam pouze jezdíte občas na víkend).
Poslal: Radek
« kdy: 19. 03. 2019, 05:51:34 »

Dobrý den, máme s přítelkyní hypotéku na rekonstrukci bytu. Nejsem majitelem bytu, ani tam zatím nemám trvalé bydliště. Jen jsem plátce. Mohu uplatnit odpočet na daních?Děkuji.
Platby GoPay

reklama