Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 192KB, maximální vlastní velikost 128KB
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho...co?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Kacatko1986
« kdy: 21. 01. 2022, 12:00:19 »

Dekuji, nemeli jsme zadne prispevky od zamestnavatele ani jsme neuplatnovali slevy na dani, takze je to ok.
Ono to v tom "navodu" v emailu od zamestnavatele je pekne blbe napsane, az jsem se v tom pekne zamotala..
Poslal: Karel
« kdy: 20. 01. 2022, 23:39:18 »

Při předčasném zrušení životního pojištění dodaňujete jednak svoje příspěvky, o které jste si snižovali základ daně a jednak příspěvky zaměstnavatele. Oboje 10 let zpátky.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586/zneni-20220101
§ 6 odst 9) p) 3
§ 15 odst 6)

Jestli jste si, jak píšete, neuplatňovali slevu na dani a ani vám nepřispíval zaměstnavatel, nic nemusíte dodaňovat.
Jestli vám přispíval zaměstnavatel, musíte podat DP, kde v § 6 dodaníte příspěvky zaměstnavatele.

https://www.porovnej24.cz/clanky/dodanit-zrusene-zivotni-pojisteni
Poslal: Kacatko1986
« kdy: 20. 01. 2022, 21:57:04 »

Manzel loni rusil svoje investicni zivotni pojisteni predcasne, mel ho zalozene vic jak 9 let.
Nikdy jsme na nej neuplatnili slevu na dani u zamestnavatele.
Musi jej dodanovat a tedy podavat si danove priznani za rok 2021 sam?

Jde mi o to, ze nam sel email od firmy, ze se budou delat dane a at se nahlasime, kdo to chce udelat od ucetni z firmy.
A v priloze sel takovy navod, kde bylo napsane, kdy NENI mozne si to nechat udelat ucetni z firmy a musi si clovek priznani podat sam.
A tam mimo jine stalo "měl jste příjmy podle § 7 -10 zák. 586/92 Sb. vyšší jak 6.000,– Kč za rok, nejčastěji se jedná např. o

finanční prostředky ze zrušeného životního pojištění či penzijního připojištění, příjmy z prodeje movitých…"

Ja jsem vsude na netu nasla, ze se dodanuje jen to zrusene zivotko, kde si clovek behem toho pojisteni uplatnoval slevy na dani.
Nicmene z te informace, co nam poslali emailem, mi zni, ze se musi danit jakekoliv zrusene..

Tak se chci zeptat, jak to je, protoze danim absolutne nerozumim..
Platby GoPay