Fórum Měšec.cz

Poradny => Obecná poradna => Téma založeno: mackova 17. 04. 2018, 11:06:39

Název: dluhopisy.cz
Přispěvatel: mackova 17. 04. 2018, 11:06:39
Mate nekdo zkusenosti s portalem www.dluhopisy.cz? Maji tam zajimave emise dluhopisu a zajimalo by me, zda se jim da verit. Diky
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Honza malem kralem 17. 04. 2018, 12:11:53
Dluhopisum.cz jako takovym se verit da. Svoji zprostredkovatelskou praci pro jednotlive firmy (emitenty) vykonavaji dobre. Nikdy s nimi nebyl problem. Slusni, vecni, vse vyridi.
Otazka spis je, jestli se da verit nabizenym dluhopisum od ruznych firem. Nekterym urcite ano, treba Stepanek Auto, Lesy Sedivy apod., i kdyz "urcite ano" je asi prilis silne. Naopak nekterym firmam, jako treba Czech Wi-Fi pass 2020 bych se zcela jasne vyhnul.
Takze pouzit Dluhopisy.cz jako prostrednika a zprostredkovatele naprosto bez problemu. Co se tyce nabidky jednotlivych dluhopisu, tak uz si to kazdy musi promyslet sam, jestli do toho rizika jit nebo ne. At uz podle historie firmy, vyse majetku firmy, na co vubec chteji ziskane penize pouzit apod. Risk je to vzdycky a je kompenzovan prave pomerne slusnym urocenim kolem 8% pa.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Luděk 20. 04. 2018, 07:17:01
Úplně s Hozou souhlasím. Dluhopisy.cz používám pro část svých investic.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: mackova 23. 04. 2018, 07:46:56
a ktere dluhopisy by jste z vaseho pohledu doporucoval?
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Jan 23. 04. 2018, 11:56:24
Taky jsem tam už dříve investoval, ale ty aktuální emise jsou pro mne hodně rizikové. Zajímavější emise jsou dole pod aktuální nabídkou v těch uzavřených.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Karel 23. 04. 2018, 12:27:46
Vysoký úrok z dluhopisů, nízké základní jmění firmy, emitent bez historie, dluhopisy bez zajištění, atd. To jsou vysoce rizikové faktory u většiny firem na portálu.
Jak píše Honza, "risk je to vždycky". Ale je potřeba myslet a "neskočit" hned na vysoké úroky od nově založené firmy bez historie v OR s minimálním kapitálem v OR. Vybrat relativně bezpečné investice se s trochou opatrnosti stále nechá.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Radka 14. 08. 2018, 21:05:45
Víte prosím někdo o nějaké firmě, která si prostřednictvím dluhopisů na dluhopisy.cz půjčila a jistiny po stanovené lhůtě nevrátila? Dluhopisy.cz se prezentují tím, že 2/3 žadatelů z řad firem odmítnou a nabízí dluhopisy jen důkladně prověřených firem. Myslíte, že i tak je riziko velké? Že by riskovali svou důvěryhodnost nabízením rizikových dluhopisů?
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Karel 15. 08. 2018, 22:33:56
Centrum Dluhopisů s.r.o. s kapitálem 200 tis. Kč žádnou důvěryhodnost nemají.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Michal 22. 08. 2018, 18:35:45
Dluhopisy.cz jsou hlavně jen reklamní portál, jejich motivace je prodat a dostat provizi a né radit co nekoupit.Zajímavé je podívat se jim dolů do již uzavřených emisí a mrknout se podle datumu, jestli u tohoto data kdy mělo být splaceno píší,
že splaceno opravdu bylo, podle mého výpočtu cca 40% z emisí které měli být vyplaceny, vyplaceny nejsou ( např.Prago Investment 8,1%, Grosman & Beinhaven SE )

Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Zuz 25. 08. 2018, 23:02:56
Dluhopisy.cz sice nejsou podvod, ale jsou neschopni a neprofesionalni - maji v dokumentech chyby a neozyvaji se, kdyz to slibi. Lepsi je kontaktovat primo emitenta.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Pavel 28. 01. 2019, 22:45:16
Dobrý den, nevím jak dluhopisy.cz já před týdnem zakoupil dluhopisy https://ceskedluhopisy.cz/dluhopis-uhli-2022/, ale mým rozhodnutím byl hlavně fakt, že již od firmy nakupují 4 roky uhlí a byl jsem vždy spokojen. Myslím, že investice do firmy, kterou osobně znáte je nejlepší.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Honza malem kralem 05. 02. 2019, 14:56:05
Prispevek od Pavla je ovsem na zlateho bludistaka!
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: HOST POPE 07. 02. 2019, 12:55:22
Dobrý den,

prosím má někdo skúsenosti s dluhopismi společnosti BonFood? Děkuju
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Mamba 10. 02. 2019, 22:52:01
Za mě nejlepší poradenský web www.rizikovedluhopisy.cz  8) Týká se tedy soukromých dluhopisů a hlavně varuje před těmi podvodnými, jak už název napovídá.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Tom 06. 03. 2019, 12:22:53
Dobrý den,

prosím má někdo skúsenosti s dluhopismi společnosti BonFood? Děkuju

Mám. Podobně jako Pavel jsem do nich vrazil peníze, protože s tou firmou mám zkušenosti a vidím tam potenciál. Splaceno to samozřejmě ještě není, ale průběžné vyplácení kupónu přišlo vždy včas. Zařizování smlouvy z jejich strany taky v naprostém pořádku.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Tom 06. 03. 2019, 22:24:22
Když už jsme u toho, tak bychom si mohli zrekapitulovat dluhopisové portály.

Evidentně největší jsou dluhopisy.cz

Další asi dluhopisomat.cz

a na třetím místě ceskedluhopisy.cz

Ví někdo ještě o nějakých? A vaše zkušenosti?

Co se mne týká, tak dluhopisy.cz - v jednání s nimi problém nebyl. Hlavní a velkou nevýhodu vidím v tom, že asi "nemají odhad". Nějak jim přibývají neplatící firmy, ale zřejmě mají i pár "hvězd" mezi dluhopisy.

Dluhopisomat ještě neznám.

Ceskedluhopisy - jednání v pohodě. Nevnucují se. Problém je, že jsou relativně noví a teprve se ukáže, jestli vybrali firmy, které budou splácet....
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Zbyněk 31. 03. 2019, 16:38:38
Dluhopisy.cz - je to jen inzertní portál, takže jestli Vám budou říkat, že firmu prověřili, je to lež a manipulace. Defakto takovou věc ani říkat nesmí, stejně se to děje. Neprověřují nikoho (i když mohou tvrdit, že to dělají, věřte, že nedělají), kdo zaplatí, inzeruje. Dokonce i inzertní text píše sám emitent (podle sdělení Dluhopisy.cz, i když jsou psány ve 3. osobě jednotného čísla) a je jim jedno, jestli jsou tam výmysly a nepravdivé údaje, Dluhopisy.cz za to odpovědnost ani riziko nenesou. Na tom, jestli se jedná o prašivé dluhopisy nebo ne jim nezáleží, jim je jedno, jestli se dluhopisy splatí nebo nesplatí. Nicméně emisní podmínky a veškerou dokumentaci pro inzerenty klidně napíšou. Když s Vámi jednají, staví se do pozice nejlepší firmy na trhu, ale to je opět jen manipulace a marketing! Když je problém, žádné konkrétní informace nesdělí, ani na vyžádání. Pokud nebudete mít štěstí a nekoupíte si u nich dluhopis firmy, která dostojí svým závazkům (zatím tak 50/50), tak kromě propagačních materiálů jejich firmy z nich nic nedostanete. Ani když podají trestní oznámení na emitenta (které podávají jako svoji obranu proti vlastníkům dluhopisů, kteří je bombardují dotazy), tak Vám neřeknou nic konkrétního, jen že se k trestnímu oznámení můžete přidat - ale co trestní oznámení obsahuje Vám nesdělí (resp. neukážou originál ani kopii, ale pouze vlastní komentář, plný propagačních frází vlastní společnosti)! Ani nevíte, k čemu se tedy můžete přidat. Pravděpodobně jsou tam informace, které nechtějí sdělovat, protože by jim to v očích investorů ublížilo (jiný důvod mě nenapadá) Zkrátka, když nebudete mít šťastnou ruku, budete mít s touto společností jen trápení, když od nich budete něco chtít (i když oni tvrdí opak).

Dluhopisy.cz považuji za nesolidní a nemorální společnost. Mám zkušenosti i s jinými společnostmi, tam si zatím stěžovat nemohu na nic, jednání jsou férová, informace všechny sdělí přehledně a rychle. Když je problém, řeší ho, Dluhopisy.cz o tom jen mluví, když má dojít na činy, je to průser...
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: HOST POPE 17. 04. 2019, 11:16:31
Dobrý den,

prosím má někdo skúsenosti s dluhopismi společnosti BonFood? Děkuju

Mám. Podobně jako Pavel jsem do nich vrazil peníze, protože s tou firmou mám zkušenosti a vidím tam potenciál. Splaceno to samozřejmě ještě není, ale průběžné vyplácení kupónu přišlo vždy včas. Zařizování smlouvy z jejich strany taky v naprostém pořádku.

Diki za info tak hádam nesklamou.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Jan Strmy 26. 04. 2019, 20:20:03
Smazáno administrátorem. Důvod: Odsudek. Kritiku vítáme, ale obecný odsudek bez důkazů, resp. bez rozhodnutí soudu, které nabylo právní moci, je úspěšně žalovatelný. Nelze rozlišit, co je pravda, co konkurenční boj a co narážka s účelem někoho záměrně poškodit. K tomu naše fórum neslouží.

Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: Sentak 27. 09. 2019, 14:38:18
Dobrý den,

zvažuji nákup dluhopisů a dostal jsem se k tomuto fóru.
Diskutovaná stránka mě velmi zaujala, ale samozřejmě na mě působí velmi komerčně a trochu tendečně. Zkoušel jsem o dluhopisech hledat co nejvíce infa. Zaujala mě rubrika na idnesu https://www.idnes.cz/finance/archiv/dluhopisy.K448344 ale tam je zas problém v tom, že jsou to spíše zpravodajské kanály. Další alternativa: https://finex.cz/rubrika/dluhopisy se mi zdá celkem aktuální a obsáhlá, ale můžu se na to spolehnout? Dáte mě prosím odkaz na co nejvic relevatní informace pro laika?
Díky moc.
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: ali876 22. 05. 2020, 11:01:15
 :'(   Dobrý den,  rozhodně bych chtěla varovat před tímto portálem - mám velmi špatnou zkušenost. 
Na tomto portálu je většina dluhopisů naprosto neprověřených a v podstatě vezmou jakoukoliv emisi pouze proto, že z ní mají poměrně vysokou provizi.  Obecně tento portál má pověst  "dluhopisového smetiště"  - což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.   (pokud správce Měšce bude chtít doložit konkrétní informace, mohu je poskytnout, ale asi nemá smysl je publikovat)    Bohužel se mi potvrdilo i to, že portál Dluhopisy.cz  obchoduje i s osobními daty - ozývají se mi obchodníci, kteří přesně ví o mých obchodech s tímto portálem a v podstatě i tyto osoby potvrdily,  že informace získaly právě od portálu  Dluhopisy.cz  - což v době  GDPR  považuji za velmi problematické.   (opět mohu doložit konkrétní údaje).
Název: Re:dluhopisy.cz
Přispěvatel: budterozumni 08. 07. 2021, 15:29:19
recenze, kterou bych strašně rád lidem ukázal do čeho to vlastně s dluhopisy.cz jdou...


VŠECHNY PĚKNĚ PROSÍM PŘEČTĚTE SI TOTO PŘED PRVNÍM NÁKUPEM!
Rád bych touto cestou zejména všechny začínající investory obohatil o moji vlastní negativní zkušenost s Dluhopisy.cz a o informace, které jsem při této cestě posbíral.

CO JSOU DLUHOPISY.CZ?
Dluhopisy.cz jsou JEN a POUZE inzertním prostorem pro firmy, které z nějakých důvodů nechtějí či nemohou jít do klasických úvěrů od bank (zde už si prosím při vyhodnocování každé firmy pokládejte otázku PROČ to dělají touto cestou - dokážete vy sami riziko odhadnout lépe než banky?) Dluhopisy.cz jsou jen tržištěm, které žije z počtu inzerovaných emisí a z počtu prodaných dluhopisů - jejich hlavní motivací je zisk z kvantity obchodů a jedná se jenom o prostředníka! Svoji roli nedělají nijak špatně. Nákup skutečně proběhne tak jak má a podvodu při nákupu se bát nemusíte. Zde ovšem veškeré mé kladné pocity končí. Reakce při problémech jsou už na bodě mrazu.

VÝNOS 6 - 9 % p.a.
Finance jsou asi pro všechny hlavní motivací - průměrný výnos 6 - 9 % zní dobře ne? Strašně důležité je ale uvědomit si, že 6 - 9 % p.a. dostanete JEN a POUZE pokud emise dopadne tak jak má a je zde reálná šance i na -100 % (slovy MÍNUS STO PROCENT VKLADU!) Můj subjektivní odhad je že takových 25 % místních emisí končí fiaskem (=vklad na nule) a dalších 25 % emisí končí totálním propadákem (=vklad zpět třeba jen ze 4 až 70 % podle vašeho umění a vynaložené energie v právním vybojování peněz zpět). Koupíte 2 kusy za 50k? = 50% šance na dobrou emisi - výsledek 130tisíc; 25% šance na výsledek 50tisíc a 25% šance na 0Kč? Průměrně s dluhopisy.cz sklidíte úrodu na dvou kusech v závratné výši MÍNUS -25.000 Kč! Odhady si udělejte samozřejmě každý sám, tohle je jen pro lepší představivost... Další neskutečně důležitou informací je také to, že ÚDAJE O EMISÍCH A V EMISNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU POUZE ÚDAJE POSKYTNUTÉ FIRMOU A DLUHOPISY.CZ NEKONTROLUJÍ PRAVDIVOST ANI NAPŘ. OHLEDNĚ FINANČNÍCH VÝSLEDKŮ Z MINULÝCH LET!! prý nemají jak...

PRAŠIVÉ DLUHOPISY schované na webu dluhopisů.cz
Stačí hledat v šikovně schovaných kategoriích již prodaných emisí přímo na stránkách dluhopisů.cz. Velmi rychle najdete spousty příkladů. Stránky před nedávnem prošli lehkou renovací a prašivé dluhopisy byly ze strany dluhopisů.cz ještě lépe schovány. V hlavní nabídce v rozkliknutelné sekci "Splacené, vyprodané a uzavřené emise dluhopisů" se nyní nově nacházejí už jenom ty emise, které dopadly dobře nebo ještě dobře dopadnout mohou. Ty špatné už přesunuli do záložky Profily emitentů a podsekce "Emitenti bez aktivní emise dluhopisů" - zde si prosím projeďte co nejvíce emisí z historie ať si můžete vyhodnotit riziko místní inzerce sami. Jen namátkou - WOOD UNION, Tři věže, Start Up Bydlení, Sponge Factory Czech, SEDMA Praha, Rybářství Kunvald, RealityPozitivně, MIRELINA COMPANY, MAXI-TIP, MIDEA, Jaroslav Dvořák,... Všechny příběhy firem neznám, ale důvodně se obávám nejhoršího. Na stránkách se sice nikde nedočtete, že ke splacení nedošlo a přečtete si pouze věty typu - "další úrok v termínu xx - čekáme na potvrzení platby", "splacení jistiny - emitent nepotvrdil provedení platby"; v podstatě si to ale z vlastní zkušenosti můžete do čestiny přeložit spíše jako Emitent vám už nic sám od sebe nepošle, pokud se nestane zázrak boží. Další cestou ZPĚT k původním penězům zbývá jen insolvenční řízení, žaloba u soudu a následné vymáhání skrze exekutory, ale to je již na další a ještě delší téma.

Recenze psána 8.7.2021 - z celkově nakoupených 4 emisích u dluhopisů.cz jsem se dvou zbavil předčasně.
1. z nich je již nyní nezvěstná..chudák nový majitel.
2. vypadá zatím dobře - končí za rok
3. emise po dlouhém trápení přes emaily, telefonáty a možná i díky předžalobní výzvě nakonec šťastně vyřešena s několika měsíčním zpožděním a to jen skrze další vlnu dluhopisů (splátku dluhu vyřešili dalším dluhem....)
4. je totální a regulérní podvod ze strany majitelů, které již vyšetřuje policie a fraška ze strany dluhopisů.cz = můj vklad na nule.

Sečteno podtrženo vydělat se přes ně dá, ale pravděpodobností řečeno víc vyděláte ve sportce....