Fórum Měšec.cz

Poradny => Obecná poradna => Téma založeno: Nori 18. 04. 2019, 11:15:08

Název: Zřízení účtu u HELLO BANK NEJDE
Přispěvatel: Nori 18. 04. 2019, 11:15:08
Zdravím, potřebuji zřídit někomu z rodiny běžný účet a vybral jsem si HELLO BANK ( Chtějí kopie 2x dokladů a výpis z účtu). Na dotaz jsem napsal, že zatím nemám ( nebo dotyčná osoba nemá žádný účet a právě proto si jej zřizuji). V odpovědi napsáno, že podmínkou pro zřízení Běžného účtu je výpis z účtu.  Nebo tam mám poslat výpis z mého účtu( jiná osoba) ?
Název: Re:Zřízení účtu u HELLO BANK NEJDE
Přispěvatel: vojtisek 18. 04. 2019, 12:19:03
+420 257080080
Název: Re:Zřízení účtu u HELLO BANK NEJDE
Přispěvatel: Patrik Chrz 18. 04. 2019, 13:42:21
Jo, tahle hlava 22 (bez účtu vám nezaložíme účet) je u těchto nových bank problém. Banka musí nějak ověřit totožnost klienta a nejjednodušší je spolehnout se na ověření totožnosti prostřednictvím jiné banky, která to již udělala, tedy proto chce výpis z VLASTNÍHO účtu a případně si nechat z něj poslat 1 korunu, čím, člověk potvrdí svoji totožnost.

Napadají mě dvě řešení:
1) zvolit jinou banku, která má dost poboček, kde lze ověřit totožnost klienta na místě (u Hello znám pobočku pouze na jediném místě v Praze, nevím, jak je to v jiných městech)
2) pokusit se spolu s bankou najít (individuální) řešení - např. ověření podpisu (na poště, obecním úřadě či notáře), je ale možné, že na to banka nebude mít procesy

Každopádně "bezplatných" bank je na trhu dost, takže určitě si půjde vybrat. Zaměřil bych se na FIO, Creditas, Air Bank, mBank a Equa, podle toho která bude mít v dosahu bydliště zájemce pobočku či kiosek.
Já mám všechny zmíněné (a některé další), aktuálně mi přijde docela zajímavá FIO, kde oceňuji zejména velmi konzervativní internetové bankovnictví a potěší i aktuální změny v ceníku - https://www.mesec.cz/aktuality/fio-banka/