Fórum Měšec.cz

Nekalé praktiky => Nekalé praktiky a neférová jednání => Téma založeno: sshad0ws 01. 07. 2019, 14:09:30

Název: Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 01. 07. 2019, 14:09:30
Dobrý den,

byl jsem kontaktovaný společností Tradecentrum, s mateřskou společností Goldenburg Group na kypru. Nabídka byla na akcie společnosti Visa, které mi jejich makléř co se o mě staral nakonec téměř zakázal obchodovat. Během třech měsíců jsem přišel o značnou sumu svých peněz, které jsem postupně na naléhání makléře vložil. Obchodoval jsem na doporučení převážně měnové páry a komodity. Celý postup mi přišel při nejmenším zvláštní a začal jsem hledat informace.

Zde na fóru jsem našel podobná témata, byť o jiných společnostech. Jestli tomu teď rozumím správně i u Tradecentrum jsem neobchodoval  na burze, ale pouze spekuloval na rozdíl CFD? Pokud tomu tak je, co jsou ty CFD? Přiznám se, že z toho co jsem našel na internetu nejsem moc moudrý.

Další můj dotaz směřuje na organizaci Komora finančníků, v souvislosti s hledáním informací jsem na ně narazil, ale na jejich stránkách jsem nenašel Tradecentrum. Je tedy tato společnost v pořádku nebo ne? Pokud jsem dobře vyrozuměl komora se snaží pomoci lidem, kteří podobně jako já přišli o peníze, ale dříve než je budu kontaktovat se chci zeptat zde, jestli s nimi má někdo zkušenost. Už teď jsem draze zaplatil a nerad bych v tom pokračoval.

Díky za Váš čas a případné rady.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: host 01. 07. 2019, 20:56:44
Dobrý den
Ano myslím , že jste bohužel naletěl na neférové praktiky a prodělal peníze .
Na Slovensku už několik lidí za tuto činnost už  podle jednoho článku  zatkli a obvinily .
Bohužel u nás to vypadá ,že   před tím málo varuje a pánové mají asi dobré právníky.
Takže to bude dlouho trvat než se  s tím něco začne dělat .
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 02. 07. 2019, 11:18:52
Osobních zkušeností s tímto brokerem mám tolik, že bych mohl napsat ne jeden příspěvek ale celou knihu a je úplně jedno, pod kterou ze svých obchodních značek se představuje (TradeCentrum, TopForex, xPartners, eTrader, FX GLOBAL,…, princip jejich „podnikání“ je stejný. Je tu však takový menší problém. Tento broker se mj. proslavil velmi agresivním chováním ve veřejném prostoru internetu. Důsledně pročesává web a hledá kritické příspěvky a negativní zkušenosti. Ty pak prohlásí za nepravdivé a začne vyvíjet nátlak na provozovatele daných stránek, vyhrožuje soudními tahanicemi, posílá předžalobní výzvy atd. Takže nezávislou a necenzurovanou diskuzi už v podstatě nenajdete. Také se občas stane, že diskuze je smazána a najednou se tam objeví loga brokera, reklamní banery a také jeho články resp. „odborné analýzy“. To se dá obecně nazvat jako sponzoring, nicméně z pohledu člověka hledajícího informace bych to spíše označil za placenou cenzuru. Najdete samozřejmě i stránky pod přímým vlivem brokera, ale tam jsou jen samé chvalozpěvy a bezmezné nadšení. Takový informační zdroj je k ničemu, vnímám ho spíše jako klamavou reklamu.
Takže tak nějak nevím, co si mohu dovolit napsat, abych provozovateli Měšce nezpůsobil problémy. Raději budu držet nervy na uzdě a odpovím obecně.

Že vás „makléř na telefonu“ láká na úžasný byznys s akciemi a zatají, že jde o CFD (Contract for difference), to je jeden z nejběžnějších zlozvyků podvodných či neseriózních brokerů.  CFD jsou finanční deriváty, které umožňují  traderovi spekulovat na pohyby cen akcií, aniž by musel akcie vlastnit. Zároveň však patří k těm nejrizikovějším nástrojům a to zejména díky pákovému efektu. Ačkoli nejsem příznivcem regulací v ekonomice, tak CFD pro neprofesionální obchodníky bych zakázal (např. v USA zakázány jsou), protože tento instrument v rukou nezkušeného člověka je jen obyčejný hazard.

Jinak svůj názor na PKFČR jsem zde vyjádřil v jiném diskusním vlákně, tak se nechci opakovat. Obecně se dá říci, že řádění neseriózních brokerů už dosáhlo tak obludných rozměrů, že sílí snahy ty zástupy podvedených a oškubaných lidí nějak spojit a postupovat společně. Specializují se na ně různé advokátní kanceláře, organizace či instituce. Nedávno jsme mohli sledovat celoevropskou snahu ESMA alespoň zmírnit negativní dopady právě na retailové klienty. Neočekávejte ode mě konkrétní doporučení, akorát by to vyvolalo nenávistné reakce, ve kterých bych byl označen za dealera či placeného agenta od konkurence. Ale nevěšte hlavu, znáte to – kdo hledá, najde…
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 02. 07. 2019, 14:18:11
Pro začátek, děkuji za reakce.

Pánové z FxGlobal mě začali bombardovat telefony asi tak 14 dní potom co jsem skončil na Tradecentru. Díky Vám teď vím, že jsou o ti samí a pak i dává smysl, že jejich argumentace byla doslova jak ušitá na míru. Všechno co jsem jim říkal o svých zkušenostech označovali za nesmysl a obšírně mi vysvětlovali jak to u nich funguje jinak. Takže fuj velebnosti. Samozřejmě se teď stačilo podívat důkladně na jejich stránky a vidím to sám. Ne, že bych uvažoval poslat jim nějaké peníze, na to jsem přišel o příliš mnoho, ale do budoucna nechci zavrhovat investice jako takové, s kterými mám jinak vesměs pozitivní zkušenosti.

Musím souhlasit, že ve chvíli, kdy jsem hledal recenze o Tradecentrum našel jsem spousty kladných hodnocení a reakcí "spokojených" investorů...ale podle mých zkušeností a vašich informací je mi jasné, že to bylo všechno falešné a já naletěl na jejich vábničku. Stejně jako Boban nechci způsobit provozovateli webu žádné problémy, ale přijde mi, že i kdyby se dočkal masáže, kterou popisujete neměl by se bát. Lidé si zaslouží pravdu a takový druh zastrašování a uplácení by se měl dostat před příslušné orgány.

Dále jsem si dohledal Vámi zmíněnou diskuzi ohledně PKFČR a je vidět, že vyvolávají vlny tam, kde se to někomu nelíbí. Se všemi dostupnými informacemi se na ně rozhodně hodlám v nejbližších dnech obrátit a uvidím jaký výsledek to přinese.

V poslední řadě mi přijde tristní, že když už jinde je tato problematika vyřešená, proč tomu tak není u nás? Nebo lépe, na úrovni EU? Jak je možné, že můžou takto lhát do telefonu? Od čeho pak máme orgány jako ČNB?

No a zcela nakonec se ještě vrátím k reakci "hosta". Když už na Slovensku dokázali obvinit lidi za tuto činnost, pak nechápu v čem je problém u nás? Impotence policie nebo snad politické tlaky za neřešení situace? Nebyla by to nakonec premiéra...
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 02. 07. 2019, 16:51:55
Tak to mě do sbírky chybí jen ten FX GLOBAL, jinak mi už volali všichni… Řekl jste to přesně – „lhát do telefonu“. Právě když ten zlořád má pouze ústní formu, tak se to špatně prokazuje. Kontaktovalo mě již několik provozovatelů webů, kteří mi říkali, že oni diskuze mazat nechtějí, ale potřebovali by nějaký písemný důkaz, že to, co píšu, je pravda. Asi před dvěma roky se našel člověk, který si rozhovor s „makléřem na telefonu“ nahrál, dal k tomu video s komentářem a celé to zveřejnil na webu. Byl to naprosto exemplární případ, jak se volající snaží manipulovat s člověkem a zneužít jeho neznalost, nezkušenost či neodbornost v dané oblasti. Ale i toto video již bylo dávno odstraněno, nevím proč, možná volaný zapomněl upozornit „makléře“, že hovor je nahráván…

Když už jste zmínil ČNB, myslím, že o praktikách CFD brokerů obecně ví, poskytli k tomu i nějaké vyjádření na svém webu, řada lidí si už u ČNB stěžovala. Ale vyrozuměl jsem z toho, že je rozdíl, když je u centrální banky v dané zemi broker registrován a dohlížen nebo když tam má jen „notifikaci“. Asi není náhoda, že velká část brokerů tohoto typu je registrována a dohlížena na Kypru. Kypr si svou politikou tyto společnosti k sobě nalákal a svým způsobem z nich žije a je tedy otázkou, zda tam bude vůle něco dělat v jejich neprospěch. Myslím si, že je problém v legislativě a úrovni vymahatelnosti práva, odtud musí přijít reforma. Z diskuzí s právníky orientující se v právních řádech v zahraničí vím, že pokud by si toto dovolili v některých jiných zemích, postup ve prospěch klienta by byl velmi jednoznačný. Jinak názorů, že i u nás mají v těchto společnostech „zainvestováno“ vlivní politici, jsem slyšel mnoho, ale to nemohu nijak dokázat, takže je to jen spekulace.

Ale já zůstávám optimistou. Věnuji se tomuto tématu již několik let a myslím si, že neseriózní brokeři už hrají o čas a sami cítí, že to jejich Eldorádo už pomalu končí. Lidé už jsou opatrnější, učí se bránit, archivují si veškerou komunikaci s brokerem a shromažďují další důkazy, spojují se a nenechají se zastrašit. Pronikla do toho řada právníků, kteří úzce spolupracují s lidmi z oboru. Asi to ještě nějakou dobu potrvá, ale věřím, že se dožiju toho, že i u nás tento styl „podnikání“ bude trestný resp. nebude možný.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Patrik Chrz 03. 07. 2019, 06:13:14
Této metodě se říká "churning". Snahou je "proobchodovat" majetek klienta a přesunout ho tak k brookerovi pomocí poplatků za uzavření obchodu. Proto je klient neustále nucen nakupovat a prodávat
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 04. 07. 2019, 13:49:47
Pane Bobane věnoval jsem se teď poměrně intenzivně tomuto tématu, kde jsem zděšený tím, kolik obdobných společností tady řádí. A co hůř, jak dlouho!!! Myslím, že i Vy sám, vzhledem k tomu, že problematice se věnujete mnohem déle než já, znáte toto video https://open.tube/videos/watch/d34cc759-5c2b-4126-a041-f143603d597e (https://open.tube/videos/watch/d34cc759-5c2b-4126-a041-f143603d597e), tedy troufnu si říct, že zdroje jsou. Sám jsem se až s takovýmto jednáním nesetkal, nicméně arogance a nezájem je očividně společným jmenovatelem všech takových společností. V tuto chvilku jsem již rozhodnutý se bránit, byť zpočátku jsem vlastně vycházel spíš z toho, že jsem udělal chybu já i díky vámi zmiňované nezkušenosti a neznalosti. Nyní vím, že mě díky tomu zmanipulovali do pozice, kde mě chtěli mít a zbytek bylo jen divadélko na okrasu.

K problematice ČNB, respektive Kypr a jejich CySEC tak z mě nyní známých informací mohu potvrdit co říkáte. ČNB sice eviduje tyto společnosti, ale žádným způsobem nekontroluje jejich činnost. Tuto zodpovědnost by měl mít Kyperský regulátor. Jenže... Souhlasím, že problém tkví primárně v legislativě a její vymahatelnosti, nicméně opět mi zůstává rozum stát nad tím, že dílčí členské státy EU (např. země Beneluxu) již tuto problematiku vyřešily, ale samotná evropská legislativa je dle mého názoru stále příliš rozvolněná. Přesto se domnívám, že řešení je právě zde, kde právě evropské orgány přeci mohou dotlačit Kyperské, aby zakročili. Nebo se snad mýlím?

K poslednímu zmíněnému, doufám, že máte pravdu. Za mě osobně se pokusím svou troškou přimět k tomu, aby se o problému vědělo více a třeba došlo k tak potřebným legislativním změnám.

Pane Chrzi, i Vám děkuji za reakci a další informace. Dočetl jsem se však, že konkrétně v těchto systémech jako je Metatrader a jiné platformy jsou ty poplatky pouze naoko a že reálný profit plyne jen a pouze ze ztráty prostředků. Tedy z toho vyplývá zájem o to, aby klient přišel o co nejvíce. Je tomu tak? O Vámi zmíněném "churning" jsem se dočetl již také a v této souvislosti byl uváděn příklad Capital Partners, kteří operovali na skutečné burze s cennými papíry, kde mi je tato kauza známá i z médií (viz. https://zpravy.aktualne.cz/denik-insider/vyhrali-soud-rok-cekaji-na-penize-firma-rika-ze-nic-nema/r~i:insider:article:38229/ (https://zpravy.aktualne.cz/denik-insider/vyhrali-soud-rok-cekaji-na-penize-firma-rika-ze-nic-nema/r~i:insider:article:38229/)). V tomto mi přišlo přirovnání společností jako je Goldenburg ke kasínu celkem srozumitelné a snadno představitelné. Nebo jsou tyto informace špatné, či si je já špatně interpretuji?
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Patrik Chrz 04. 07. 2019, 15:02:43
je možné, že metoda odírání klientů byla posunuta o level výše a tenhle příklad bude bližší spíše tzv. binárním opcím, kde je velmi trefné to srovnání s kasinem, jenže navíc s tím rozdílem, že tohle "kasino" má možnost ovlivnit, jestli na ruletě padne červená nebo černá podle toho, na kterou barvu má vsazeno více lidí (klidně může vycházet z reálných burzovních dat, jen manipulací se zpožděním i jen o pár sekund může dosáhnout rozdílu mezi klesne/stoupne a tím pádem vyplatit nebo zamítnout "výhru").

Všechny tyto nabídky mají společného jmenovatele - výhodná nabídka k vám nikdy sama nepřijde, takže když vám někdo volá, že chce vaše dobro, řekněte mu, že ho rozhodně chápete, ale že mu svoje dobro nedáte :)
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 05. 07. 2019, 10:22:20
Ano, churning je jednou z nekalých praktik, ale nikoliv jedinou a já si myslím, že tato metoda už je za zenitem. Primární aktivitou podvodných a klamavých brokerů v posledních letech je přímá, cílená a systematická manipulace s klientem, který si pozice v platformě otevírá sám. Dává jim to mj. prostor k tvrzení, že likvidace účtu je klientova vina, protože oni přece „jenom“ radili, doporučovali, přesvědčovali…
Zásadní věcí je to, jakým způsobem vaše pokyny broker vypořádá. Pokud si to umí nastavit tak, že vaše ztráta je pro ně ziskem a naopak, pak to může být problém.  Většina méně zkušených lidí se o to vůbec nezajímá nebo si o tom jen něco málo přečtou a pak třeba žijí v naivní představě, že brokeři oficiálně se prezentující jako typ STP, nikdy nemohou obchodovat proti nim. To je omyl.
Podstatou této oškubávací mašinerie není počet otevřených pozic či frekvence ochodů. Začíná to už při prvním telefonátu, kdy prvotním úkolem „makléře“ je z vás vymámit co nejvyšší vklad. Hnacím motorem resp. motivací pro jejich chování nejsou poplatky, ale tučná provize z toho vkladu. Broker jim ji vyplácí v podstatě hned, dobře ví, že naděje na zhodnocení a následný výběr peněz je při jejich aplikované „odborné podpoře“ minimální. Tady se jede na principu „co peklo jednou uchvátí, již nikdy nenavrátí“. Pokud se podaří klienta přesvědčit a on peníze pošle, následuje druhá fáze, kdy „makléř“ klienta navede k otevření vysoce riskantní a mnohdy naprosto nesmyslné pozice a to hlavně v množství, které vůbec neodpovídá velikosti klientova účtu (znovu připomínám – jedná se o CFD pod pákou). Dodnes mi zní v uších ty jejich odborné rady typu: „Mám zaručené informace, dejte tam klidně dva loty, je to tutovka“. Pokud bychom použili obchodnickou terminologii, jedná se o fatální (a zřejmě i vědomou) ignoraci toho, co v učebnici tradingu najdete v kapitole „risk and money management“. Až vám začne účet mizet před očima, dostanete další odbornou radu – musíte rychle poslat další peníze a účet „zachránit“. No a tak pořád dokola, dokud klient z toho zlého snu neprocitne. Při manipulaci se tedy primárně zaměřují na velikost vkladu a velikost otevřené pozice. Člověk, který jim pošle pár tisíc a pak obchoduje v mikrolotech, je nezajímá, efekt je pro ně minimální.

Jinak to video, na které je zde odkaz, je jistě poučné. Nicméně představuje již tu finální fázi „investování“, kdy klient již procitl a uvědomil si, s kým má tu čest.  Ta nahrávka, o které jsem psal já, byla právě o tom prvním telefonátu, který byl mnohem kultivovanější, plný manipulačních technik. A o to nebezpečnější.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 07. 07. 2019, 19:40:26
Rozhodně budu již ostražitější po této zkušenosti. Také jsem si nainstaloval aplikaci na zaznamenávání hovorů a věřím, že s nově nabitými informacemi si napříště hovor s nimi a jim podobným vyloženě vychutnám.

Nabyl jsem dojmu, že celá tato situace není jen otázkou desítek nebo stovek případů, ale naopak v řádech minimálně tisíců lidí, kteří podobně jako já nalétli. Není to jenom Goldenburg, ale i celá řada jiných společností, které tu dělají ten samý model obírání lidí. A to mě vrací k otázce: Jak je možné, že se již minimálně několik let ději takové podvody a nikdo nezasáhl? Zdá se, že jejich praktiky jsou všeobecně docela dobře popsány, očividně existuje i mnoho důkazů o jejich činnosti a přesto stále řádí?

Děsí mě jen pomyšlení, kam až sahají jejich dlouhé prsty...

Když se nad tím zamyslím i z ekonomického hlediska, měl by být zájem udržet peníze u nás a ne, aby miliony, možná i miliardy peněz odtékaly bůh ví kam. A navíc už si celá řada lidí mohla udělat kariéru na pochytání lidí zodpovědných za tyto podvody...
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 11. 07. 2019, 15:13:33
Dobrý den,

Před necelými třemi roky jsem byl okraden spolecnosti Goldenburg group, nevěděl jsem ani, že se jedná o Kyperského obchodníka, prezentovali se jako česká společnost a jménem Topforex, nejsem nebo jsem nebyl tenkrát seznámen s problematikou jako jste vy pánové a zneužili mé důvěry a totálně mi zničili život,  jsem invalidní důchodce co měl milión a půl kč, - ušetřeno za celý svůj život co jsem mohl dělat rukama, bylo mi slíbeno konzervativní zhodnocení prostředků bez větší námahy, realita pak byla stres,pláč a řev  na telefonu, kdy ten člověk  co mi radil, začal vše otáčet proti mě a jediné řešení bylo posílat další peníze co jsem neměl, bohužel jsem zůstal na mizině a společnost změnila politiku a začala mi vysvětlovat po mailech, že všechno je má chyba... Již tu někdo zmiňoval PKFČR, našel jsem jejich facebookove stránky,  kde je výpis společnosti s kterými přijdete o peníze asi stejně jako já s Topforexem, takže Všem slušným lidem, doporučuji obezřetnost, protože už se neprodávají ani hrnce, ani deky , kampeličky už také neletí, teď jsou to šmejdi jako Topforex... pokud to vidí ňaka vyšší síla, tak tyhle lidi skončí v pekle

https://www.facebook.com/PKFCR/posts/312992462755080?__tn__=K-R


Doporučuju kontrolovat s kým začínáte vztah, nedělejte chybu jako já a to je důvěřovat
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 12. 07. 2019, 12:06:18
Vím přesně, o čem mluvíte, Pavle. Já jsem také většinu svých negativních zkušeností s brokery získal u TopForexu. Dodnes nechápu, co jsem to tehdy měl za mentálně slabší chvilku, že jsem se nechal ukecat. Ano, jsou to zkušení manipulátoři, nicméně, Váš příběh (a setkal jsem se s mnoha podobnými) mě nutí vyjádřit se ještě k jedné věci. I kdyby společnost nabízející investování byla sebedůvěryhodnější a já bych na 100% věděl, že to nejsou žádní šmejdi, stejně bych jim nikdy nesvěřil všechny své úspory. Na to jsou přece obecně známá pravidla, že je třeba diverzifikovat, rozložit riziko, použít různé produkty podle míry rizika atd. U investic obecně platí, že by člověk neměl investovat více, než o kolik si může dovolit v krajním případě přijít, aniž by ho to dostalo do obtížné životní situace. Tyto elementární principy by se snad měly vyučovat na základní škole…

Ale to, prosím, neberte osobně. Podvodné a klamavé praktiky brokera vůči Vám to vůbec nijak neomlouvá. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu k domáhání se spravedlnosti, přeji Vám úspěch.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 16. 07. 2019, 00:16:21
Dobrý večer,

Pánové musím říct, že jsem dnes málem dostal infarkt. Ty šmejdi mi dokonce měli tu drzost volat znova po tolika letech, přímo Topforex, že je tu skvělá investice do uberu a mám možnost primárního úpisu ať je to co je to... ten pacholek mě tak šíleně na.... ,že jsem se rozhodl to řešit, můj nárok nemůže být promlčen, když jsem vyjádřil dříve nesouhlas a byl jsme společnosti Goldenburg group odmítnut nebo ano ?

Navíc jsem jak říká synator gogloval a našel jsem na stránkách PKFČR článek co byl přidán náhodou taky dneska a to je mazec.. Masaryk se musí otáčet v hrobě kam jsme se to dostali...

http://www.pkfcr.cz/2019/07/15/18956/

Zde popsali do detailu jejich praktiky a co víc oni okrádají i maminky na mateřské, tyhle lidi nemůžou mít špetku svědomí, protože kdyby ano, tak dobrovolně se půjdou utopit do orlíka... všem se omlouvám za tu negativu, ale tohle není prostě  ani možné, aby tu takhle šíleně si mohli lidi ubližovat... Já jsem strávil přes  40 let práci na farmě a měl jsem z každé úrody radost a něco jsem tvořil, ale tohle je jen konzumní ničení lidských životů... je mi z toho do pláče
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Kamil 16. 07. 2019, 21:00:29
Na ty takzvaný PKFČR pozor. Prý veřejnoprávní organizace. Nenechte se mýlit, je to skupina dobře si vydělávajících soukromníků. https://pkfcr.net/
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 17. 07. 2019, 09:26:29
Bobane máte pravdu, byl jsem důvěřující hlupák, ale asi bych měl zmínit,  že jsem nezačínal se všema penězma co jsem našetřil, ani omylem !!!

Naopak jsem byl permanentně laman abych poslal víc a víc peněz. Nebudu Vám tady lhát, začal jsem s 400 tisícema i když původně jsem poslal 200 tisic, tak mě bylo slíbeno okamžité zhodnocení ve formě bonusu 10% což  je trojnásobek mého důchodu. Takže jsem těm podvodníkům z Topforex uvěřil... a poslal dalších 200 tisíc.. po prvních 5 obchodech jsem tam měl ještě víc a upřímně jsem v životě neviděl rychleji zhodnotit peníze. Dnes už i díky lidem z PKFČR a od Vás vim, že jsem nic neměl.. jenže to jsem nevěděl, takže jsem po asi 5 hovoru ten den podlehl a poslal dalších 200 tisíc.  Potom přišli měnové páry a komodity, kde mi nevysvětlili objemy a bylo mi tvrzeno, že je zajímavé situace na stříbře a měl bych do něj investovat, přišel jsem že šachů a polovina účtu byla pryč... Dnes už vím, že to bylo protože ten šmejd na Topforex mě učil obchodovat bez stoplossu aby když to šlo proti mě, aby to udělalo velkou ztrátu.. A to začala muka naprosto jsem nechápal co se děje a bylo mi doporučeno,  že pokud nepošlu aspoň dalších 600 tisíc tak přijdu o ty první,  že to byla mimořádná situace a jinak to řešit nejde.... Nechápal jsem, že ty zloději žijí z mých peněz a jeho rady jsou aby mě zničili a okradli, takže jsem je poslal, poradil mi hedž, ten jsem udělal, ale dnes už také chápu, že k ničemu...  A po sleze mi bylo doporučeno obchodovat libru proti dolaru, jenže situace se opakovala, protože ty šmejdi mi nevysvětlili ani jak fungují objemy lotu,  to jsem se dozvěděl až potom co jsem mluvil s panem Mrvíkem z PKFČR... jsem z toho všeho šíleně znechucen, opravdu nechápu,  že se zde najdou lidé jako tady Kamil, který pracují pro ty Zloděje z Goldenburgu a Quaentas a Topforex a bůh ví, kolik toho ještě mají, že jsou kromě okrádání ještě schopní se snažit slušné lidi jako jsem já odrazovat od toho, aby jsem se bránil,  že bych se dopouštěl trestné cinnosti, vždyť je to směšný, já přišel  na počítači za pár měsíců o celý život práce a tady zlodějska ludra, mě bude strašit a odrazovat, jste opravdu chodící odpad společnosti a upřímně doufám,  že zde bude víc lidí co proti Vám bude bojovat!!!! Za tohle jsem totiž rozhodně klíčema necinakl!
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 17. 07. 2019, 10:54:08
Na odlehčení situace: Je vidět, že mentálně slabšími chvilkami trpí většina populace :-)

Pane Pavle netěší mě Vaše situace, ale naštěstí v mém případě jsem nešel za hranice toho co by mě omezilo či ohrozilo na normálním fungování jak píše pan Boban. Doufám, že se Vám již podařilo se z nepříznivé situace dostat. Nenechte se jimi rozhodit, očividně ani netuší koho už dostali a koho ne. Nebo to naopak zkouší znovu. Jak jsem již zmiňoval, mě naháněli z FxGlobal téměř hned potom co jsem skončil u TradeCentrum a úplnou "náhodou" mi vysvětlovali jak to dělají jinak, jak pod vedením jejich odborníků se prakticky nemůže stát, že by klient přišel o investované prostředky. Prý jedním ze stěžejních bodů je nastavení míry rizika ještě před samotným obchodováním a zvolením strategie na míru.
Popravdě, když mi volali tuším minulý čtvrtek, velice rychle jim došly argumenty potom, co jsem odvětil jak je možné, že je za nimi stejná společnost Goldenburg Group.

Jedna věc je zmiňovaná neznalost, která jak je známo neomlouvá, ale na druhou stranu úmyslně lhát do telefonu o podstatě služby, zatajování zahraničního subjektu a odvolávání se na dozor ČNB... Lidé zodpovědní za tyhle podvody musí mít žaludky ze železa. život v neustále lži podle mě musí vést ke strachu, kdy si na ně někdo počíhá, protože věřím, že jsou lidé mnohem zoufalejší z jejich počínání než já nebo ostatní diskutující.

Dále děkuji panu Kamilovi za příspěvek, nicméně jste asi nepochopil mou otázku, když jsem se ptal na zkušenosti s PKFČR. Chápu, že je pro Vás obtížné pochopit, že nezisková veřejnoprávní organizace se skládá ze soukromých osob nikoliv státních zaměstnanců nebo lidí ve služebním poměru, ale nikde jsem nenašel informaci kde by toto o sobě tvrdili. Tedy ještě jednou díky, ale nikdo zde nestojí o liché štěky, které jsem našel i v jiné diskuzi zde na fóru. O slaboduchém obsahu tohoto webu pak ani nemluvím.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Bohdan 18. 07. 2019, 09:17:16
Co je zač ta skupina lidí v pkfčr?

Vystupují jako advokáti, což samozřejmě nemůžou.

Doporučují vám investice, ale nemají na to oprávnění a po pravdě ani kvalifikaci. Nejsou žádní profesionálové, v oboru nemají žádné relevantní zkušenosti.

Přijímají finanční zálohy na neopodstatněné, vykonstruované kauzy.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 19. 07. 2019, 14:48:51
Tak jak čtu bohdana, tak mi přijde že šmejdům už dochází argumentace i fantazie... vy zloději zlodějska co si myslíte, že tímhle dokazujete ?? Že jste mě neokradli??? VY pánové  doufám upřímně,  že skončíte ve vězení za lidské životy co jste zničili včetně toho mého a pokud existuje nebe nebo raj, tak lidé jako vy budou v pekle a trpět stejnou bolestí jako trpíme My !!!

Ale bych jenom nelamentoval, tak nikdo se mi z té organizace jako advokát nepředstavoval jak tvrdíte a žádné další podvody jako děláte vy mi nenabízeli, ale chápu, že pro Vás je taková organizace co upozorňuje veřejnost Váš konec, protože lidé jako já vám naletí, jen když nemají informace a těch je teď  díky nim všude dost, budete muset začít zase prodávat hrnce. Smutné je, že vaše rodiče pane Bohdane by se za Vás styděli, kdyby věděli, že se živíte okrádáním slušných a důvěřujících lidí... fuj..!
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Danny 22. 07. 2019, 15:54:13
Na osobu z té Vaší super organizace PKFČR bylo podáno trestní oznámení tak jak můžete být důvěryhodní, konkrétně bylo podáno trestní oznámení bankou MONETA Money Bank, a.s. za falšování oficiální dokumentace (konkrétně šlo o pracovní smlouvu, daňové přiznání, platební pásku a další). Zařídil jsem totiž takto 23 svým kolegům úvěr a za “zprostředkovaní” jsem si bral 40% provizi. Všechny informace k této kauze naleznete v policejním spisu a na této webové stránce. http://pkfcr.net/
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 22. 07. 2019, 17:48:55
Na osobu z té Vaší super organizace PKFČR bylo podáno trestní oznámení tak jak můžete být důvěryhodní, konkrétně bylo podáno trestní oznámení bankou MONETA Money Bank, a.s. za falšování oficiální dokumentace (konkrétně šlo o pracovní smlouvu, daňové přiznání, platební pásku a další). Zařídil jsem totiž takto 23 svým kolegům úvěr a za “zprostředkovaní” jsem si bral 40% provizi. Všechny informace k této kauze naleznete v policejním spisu a na této webové stránce. http://pkfcr.net/

Už jsem pochopil, že jsou tu bezpáteřní šmejdi co za bílého světla okrádají lidi, ale tady to je nová úroveň, vy okradate důchodce a ještě se snažíte házet špínu všude okolo, úplně upřímně i kdyby na někoho z té organizace bylo podáno trestní oznámení co to má společného s naším problémem?? Nechci mluvit za ostatní, ale upřímně je pro mě furt důvěryhodnější informace a příběhy poškozených co mi ukázal syn na www.facebook.com/pkfcr  než to jsem si přečetl na tom PKFČR.net to mi přijde, že psal ňaký chudák jako jste vy. Který je totálně bledý vzteky, že se někdo veřejně postavil proti jejich praktikám a snaží se je odhaliz jak to jen jde. Za druhé nechápu proč píšete jak můžete být důvěryhodní, já o ňakou důvěryhodnost nestojím a bojuji sám za sebe. Já upřímně chci zpátky peníze o které mě Topforex okradl a nic jiného.. A pokud mi má pomoct upřímně i třeba romský spoluobčan s obuškem, tak je mi to opravdu jedno. Šmejd jako vy, co chodí do práce krást, tohle nemůže pochopit. Já momentálně jsem se musel vrátit na brigádu v 72 letech je to pro mě skoro nemožné, ale musim, nehodlám být zátěži pro syna a jejich rodinu, ale firma a lidé jako vy mi zničili život, mějte trochu ucty a pokud nemáte něco jiného než stránku co sem dáváte asi po třetí v tomto příspěvku a už i v jiném, tak se na to vykašlete... boží mlýny melou pomalu, ale jistě..
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 24. 07. 2019, 17:39:21
Pane Pavle, skutečně je zbytečné nechat se vyprovokovat.

Popravdě jsem nečekal, že se tu strhne taková vášnivá debata. Toto divadélko mě ovšem přimělo domluvit si schůzku se zástupcem PKFČR. Abych se vyjádřil k zde rozebíraným věcem, na které jsem se ptal a pravděpodobně mohou zajímat i další nezúčastněné čtenáře diskuze:

- žádnou advokátní činnost nedělají, na to mají smluvní advokátní kancelář(e?). Nejsem si jistý zda-li mluvil o jedné či více, tak jako tak to situaci nemění
- k doporučování investic mi řekli to, že mi mohou pomoci zúžit seznam investičních nástrojů pro mě vhodných, a následně eventuálně prověřit mnou vybranou společnost z hlediska právní legitimity atd.
- k otázkám na trestní oznámení mluvil celkem otevřeně o tom, že tyto společnosti se již pokusili vyhrožovat soudními spory ať už organizaci nebo jejím členům. V tomto tedy nemůžu potvrdit ani vyvrátit tvrzení o trestním stíhání

Samozřejmě nemohu hodnotit výsledky této organizace, ale pán (úmyslně neuvádím jméno abych zde nerozpoutal další diskuzi o ničem) působil dobrým dojmem a rozhodně věděl o čem mluví. Po mých šťouravých otázkách se i dotázal jestli jsem nebyl na webu .net a jestli tomu věřím. Berou jí prý jako důkaz toho, že dělají dobrou činnost a zoufalost cituji "šmejdů po kterých jdeme". V poslední řadě poukázal, že nenávist vůči této organizaci pramení z části z toho, že část členů tvoří bývalí zaměstnanci těchto společností i díky kterým mají dobrý přehled o tom jak jejich struktury fungují. Zajímalo by mě, zda někdo z pánu Danny, Bohdan či Kamil se vyjádří a třeba dále rozvedou co tedy měli na mysli  :)
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Aleš 28. 07. 2019, 10:43:36
V případě, že se domníváte, že jste utrpěli škodu v důsledku jednání kyperského obchodníka s cennými papíry Goldenburg Group Limited (respektive jeho českých spolupracujících subjektů) doporučuji se obrátit nejprve přímo na tohoto obchodníka. Viz:

http://goldenburggroup.eu/wp-content/uploads/2019/06/Complaints_Procedure_for_Clients.pdf

Pokud obchodník stížnost zamítne, kontaktujte kyperského finančního ombudsmana.

Můžete se také obrátit na ČNB, CySEC (Kyperská komise pro cenné papíry), případně ESMA (Evropský orgán pro cenné papíry a trhy), které v oblasti kapitálového trhu vykonávají dohled, ale tyto instituce nemají pravomoc vymoci zpět finanční prostředky, o které jste v důsledku jednání obchodníka (či spolupracujících osob) přišli.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Pavel 31. 07. 2019, 22:47:50
Dobrý den

Už jsem jim volal a psal , přestali brát telefony hned jak jsem byl bez peněz a na maily přišla odpověď, že je to moje chyba a že je to moc mrzí.... navíc když mi volali a přesvědčovali mě, tak to byla česká firma a mluvilo se jen česky a potom co jsem poslal peníze, tak mi najednou do 3-4 hodin volalo Kyperského číslo a mladý muž mě hned tlačil k počítači a že je ideální příležitost začít, protože je zajímavá situace a měl bych si přeposlat víc peněz už to měl být signál, jenže hned jsme otevřeli první obchod a už jsem prý musel počkat jak se to bude vyvíjet. Kdyby mě předem řekli, že reklamace se bude řešit na Kypru a v řeckém jazyce tak by jsem v životě do toho nešel,jenže já ani nevěděl, že je to ňáke CFD a natož ňáke kasíno... to jsem se všechno dověděl až teď a stejně to furt moc nechápu..

Bohužel anglicky jsem naprosto bezradný, za nás se učilo rusky a už i tam bych měl po tolika letech asi problém.

Každopádně děkuji za radu, kdybych toho byl schopen rád bych to nějak poslal, zkusím sehnat prekladatele, jen netuším kolik to může stát,  peněz už prostě mám opravdu pomálu
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 01. 08. 2019, 14:20:01
Ohledně zde doporučovaných způsobů podání stížnosti na brokera – rozdělil bych to na dvě části. Pokud jste se setkali s nekalými praktikami a je to pro vás z morálního či etického hlediska principiální záležitost a vy se chcete aktivně podílet na boji proti těmto nešvarům, tak stížnost u mezinárodních institucí dává smysl. Jen je třeba přijmout jistou procesní náročnost a rovněž bych to primárně doporučil lidem, kteří nemají problémy s angličtinou. Jak už ale uvádí Aleš, tyto instituce (a to i včetně naší ČNB) nebudou vstupovat do soukromoprávních sporů. Oni mohou např. brokerovi udělit pokutu, ale rozhodně nebudou na něm vymáhat vaše ztracené peníze. Nevím, zda je reálné, že by se broker po podání stížnosti s vámi „dobrovolně“ vyrovnal. Má někdo takovou zkušenost?
Pokud je vaším primárním cílem dostat zpět vaše „proinvestované“ peníze (nebo alespoň jejich část), budete zřejmě muset zvolit i jinou cestu (ať už soudní či mimosoudní). Mě osobně by velice zajímalo, zda se najde jediný klient, který se svou stížností uspěl na tom odkazu přímo u Goldenburgu. Uvítal bych zde jeho příspěvek. U tohoto brokera jsem totiž zvyklý na důsledné potírání veškeré kritiky a negativních zkušeností a naprostou bagatelizaci problémů klienta (ten si přece za všechno může sám). Ale třeba se už ledy pohnuly…
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 14. 08. 2019, 09:37:12
Musím se přiznat, že při psaní příspěvků do této diskuze mi chyběla jedna zásadní informace. Již delší dobu mi bylo divné, že se v posledních době nejen na Měšci, ale i na dalších diskusních fórech objevily velmi negativní zkušenosti a jsou tam dodnes. Za normálních okolností by broker po provozovatelích těch stránek okamžitě vystartoval a tlačil je ke smazání takových příspěvků. Ale ty příspěvky nejenže nebyly smazány, ale dokonce do diskuzí začal vstupovat sám broker s výzvami, aby se klienti obrátili na něho. Říkal jsem si, co asi stojí za takovým obratem a teď už jsem to pochopil.

Stalo se totiž něco, co asi málokdo očekával. Tentokrát už šel do akce přímo i kyperský regulátor CySEC a udělil Goldenburgu za jeho praktiky pokutu ve výši 170 000 EUR. Jistě, pokuta v přepočtu  necelých 4,5 mil. Kč je vzhledem k rozsahu „podnikání“ brokera spíše symbolická. Myslím si však, že tady nejde jen o výši pokuty, ale hlavně o ten vzkaz, který tímto regulátor vyslal do světa. Všechna ta svědectví bývalých klientů i zaměstnanců Goldenburgu popisující principy jeho „profesionální péče“ o klienta, která se broker roky tak úpípě snažil vymazat z veřejného prostoru a ututlat, jsou teď oficiálně potvrzena na papíře od regulátora. Doufám, že toto se už brokerovi vymazat nepodaří.

Kdo má zájem o bližší informace, může se podívat třeba sem:
https://a1finance.cz/investice/forex/brokeri-forexu/goldenburg-topforex-toptrader-aj-dostal-pokutu-od-kyperskeho-regulatora

Ti co jsou v pohodě s angličtinou třeba sem:
https://www.cysec.gov.cy/CMSPages/GetFile.aspx?guid=dfad98b0-7252-44cc-a5f3-665189f848b8
https://55brokers.com/cysec-fines-cif-goldenburg-group-ltd-e170-000/
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: sshad0ws 14. 08. 2019, 16:19:19
Po delší odmlce se i já přidávám zpět do diskuze.

Stížnost na Goldenburg Group pro velké překvapení dopadla zamítavě. Společnost si není vědoma žádného prohřešku vůči mé osobě, jejich zaměstnanci se nedopustili ničeho špatného a už vůbec mi neradili!
Jaké překvapení, že právě za tuto činnost, kterou nedělají dostali pokutu...

Dále jsem zaslal stížnost na ČNB, která se vyjádřila ve smyslu, že děkují za podnět, budou se jím zabývat, ale jejich pravomoc je omezená, protože společnost neregulují. Dále mi doporučili se obrátit na zahraničního regulátora, v tomto případě CySEC.

Na vlastní kůži pociťuji, že náš byrokratický systém má poměrně značné nedostatky a zloději jsou lépe chráněni než jejich oběti.

Rozhodně souhlasím, že je pozitivní když se na internetu vyskytují reálné recenze od lidí, kteří skutečně obchodovali u těchto společností. Sám jsem narazil na diskuzi zmiňovanou Bobanem, konkrétně pak zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/4070-tradecentrum/ (https://www.financnik.cz/forum/topic/4070-tradecentrum/) , kde se musím smát nad jejich srdceryvným komentářem o jejich lítosti. Stejně tak jejich zájem o další poznatky. K čemu, když se k problému stejně staví zamítavě?

Za sebe rozhodně hodlám pokračovat v tažení proti nim, kde děkuji Alešovi za další tipy.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Jonas 26. 08. 2019, 22:29:42
Ke Goldenburgu: na oficiálním webu kyperské komise CYSEC jsou uvedeny všechny obchodní značky (weby), pod kterými obchodují: https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/40646/ (https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/40646/): www.goldenburggroup.eu www.topforex.com www.toptrader.eu www.fxglobal.com www.tradecentrum.com www.etrader.eu www.topbinary.com www.xpartners.com www.cfdworld.com Takže to není tak, že se vám ozvou z jiné firmy, ale je to pořád stejná firma ...

K PKFČR: to jsou klasičtí kozlové zahradníky, neboli lidé, co znají, jaké prasárny se klientům dělají a teď to využívají v jednání s obchodníkem. Že to nejsou žádní bílí rytíři je jasné. Ale myslím, že člověk, který ani netuší, co vlastně podepsal a s čím obchodoval (a takových je u podobného telefonického nahánění většina) nemůže na spolupráci s nimi nic ztratit, o své peníze už přece dávno přišel ...

No a tu nejdůležitější informaci mají na webu. Aby nedošlo k nedorozumění, uvádím přesnou citaci:
"U 80,49% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory."
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Dušan 07. 09. 2019, 11:30:44
Pánové. Díky za recenze. Právě jste mi ušetřili půl mega.
Budili důvěru, ale výsledku bych se nedočkal. Díky
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Michal 19. 09. 2019, 07:55:41
Já bych ČNB nezesměšňoval.... btw třeba o brokerovi Plus 500 nějaké varování vyvstalo od ČNB a ještě to je na webu a to se všude doporučují začátečníkům jaký je to dobrý broker na začátek, takže ano svět je naruby už nějaký pátek...
Název: Pozor na Binatex
Přispěvatel: Shame 19. 09. 2019, 09:43:43
z jednoho webu: ČNB vydala upozornění na obchodní platformu Binatex. Borker (respektive jeho provozující společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP) totiž nabízí investiční služby v češtině a za využití bankovních účtů v Česku. Binatex přitom nemá (k dnešnímu dni) žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na území ČR. ČNB upozornila také na skutečnost, že na brokera nedohlíží a investice klientů nejsou ze zákona pojištěné.Absence potřebných licencí nezpůsobuje pouze to, že broker nesmí poskytovat své služby českým obchodníkům (jde tedy o nelegální službu). Zároveň nedochází k pojištění vkladů obchodníků proti případnému úpadku brokera, což ze společnosti Binatex činí naprosto nevěrohodnou a pochybnou firmu.
Název: Re:seferios
Přispěvatel: Valkyr 03. 10. 2019, 13:01:56
 Česká národní banka varuje před podezřelými aktivitami společnosti Seferios, která má lidi, kteří klienty navolávají. Říkají si salesmani. A oni mají vyloženě zakázáno mluvit o tom, že jsou to deriváty, mají zakázáno hovořit o tom, že je to rizikové. Co hůř? Valná většina řadových salesmanů je sama přesvědčena, že se jedná o skutečnou burzu. Jejich náplní je člověka přesvědčit o tom, že to je konzervativní způsob zhodnocení, který jim pomůže vydělat peníze a že nebudou muset nic dělat, že se o všechno bude starat společnost Seferios, eventuálně společnost Trade, Forexyard, Finexo… Společnost Seferios je schopná generovat čtvrt miliardy korun ročně. A to je to je teď v posledních letech, kdy je osvěta mnohem větší a lidi jsou mnohem opatrnější než před několika lety. S obdobnými praktikami, za jaké bylo zadrženo a obžalováno 19 Čechů v Polsku, se klienti mohou setkat i v jiných zemích. Při investování, zejména na měnovém trhu forex, prostřednictvím opcí či CFD – rozdílových kontraktů, by potenciální investoři měli být obzvláště obezřetní a svého partnera-obchodníka si důkladně prověřit. A samozřejmě se v prvé řadě seznámit s podstatou nástrojů, které k investicím využívá.
Název: Re:seferios
Přispěvatel: Dalibor Z. Chvátal 03. 10. 2019, 16:57:58
Česká národní banka varuje před podezřelými aktivitami společnosti Seferios, která má lidi, kteří klienty navolávají.
Toto není pravda, nic takového ČNB oficiálně neuvedla. Co si říkají lidé/salesmani mezi sebou je něco jako "Máňa říkala, že je to špatné." Jde jen o dohady, doměnky, nebo i pomluvy. Není-li důkaz, jsou takové odsudky žalovatelné, opatrně.
Název: Re:seferios
Přispěvatel: Kolibřík 03. 10. 2019, 20:07:42
před seferios varuje možná tak dvacetišestiletej podvodník Mrvník...odborník na kokain možná...  já bych moc panu Mrvíkovi nevěřil tady je o něm zajímavej článek a celá ta podivná PKFČR je banda podvodníčků, já bych jim nevěřil ani pozdrav https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/makleri-akcie-burza-rozdilove-smlouvy-byznys-profesni-komora-financniku-dominik-mrvik.A181029_205148_domaci_mpl
Název: Re:seferios
Přispěvatel: Radim 04. 10. 2019, 08:53:20

  to varuje ta pofiderni pkfcr v cele s panem odbornikem na kokain ne? https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/makleri-akcie-burza-rozdilove-smlouvy-byznys-profesni-komora-financniku-dominik-mrvik.A181029_205148_domaci_mpl
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Mira B 20. 11. 2019, 00:44:37
Pánové dèkuji vám a fóru měšec, mám za sebou několik úvodních hovorů s x-partners a jsem rád, že lze tyto informace již vyguglit a že mě nechytli dřív jako bohužel vás. Chtěl bych doufat, že slušnost nakonec zvítězí. S ohledem na to co jsem si zde přečetl bych se chťěl zeptat - asi toho kdo tohle reviduje zda by v této úvodní fázi nepomohla součinnost s nějakým útvarem např. PČR, jestli už to někdo zjišťoval? Jestli to zde ve fóru doporučit těm co to přečtou? Protože když pána jen pošlu do pr..., tak pokračuje v byznys plánu s někým jiným.?.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 24. 11. 2019, 10:14:35
Děkuji Mírovi i Dušanovi za příspěvky, mám radost z každého jednotlivého člověka, kterému necenzurované diskuze pomohly ušetřit balík peněz, protože to aktivitám zaměřeným na osvětu dává smysl. Chápu, že mnohým připadá divné, že tento zlořád dále beztrestně funguje a zatím se nenašla síla, která by tomu učinila přítrž. Jeden z důvodů vyjadřuje lidové moudro – „kde není žalobce, není ani soudce“. Nedisponuji statistikami, ale jsem přesvědčen o tom, že jen malý zlomek z toho množství oškubaných a podvedených lidí se aktivně zapojí do snahy o nápravu. Proč to tak je? Za ty roky, co se tímto zabývám, jsem mj. strávil hodně času v diskuzích s právníky, kteří řeší konkrétní kauzy tohoto typu. A vyplývá mi z toho několik důvodů (či jejich kombinace), proč je tlak ze strany bývalých klientů brokera relativně slabý.
1/ Lidé nevěří ve spravedlnost. Řeknou si dopředu, že případný spor nemohou vyhrát a bude to pro ně jen další náklad. Vždyť přece šmejdi mají spoustu peněz na prominentní právníky a jsou schopni průběh věcí šikovně ovlivnit ve svůj prospěch.
2/ Pocit studu. Lidé se prostě stydí za to, že naletěli šmejdům, považují to za své osobní selhání. A tak raději zamáčknou slzu, než aby riskovali, že se stanou terčem posměchu a pohrdání.
3/ Strach z rozkladu vztahů. Trochu podobné, jako v bodě 2. Řada lidí „investovala“ (někdy i na dluh) vysoké částky v utajení, o jejich aktivitách neví ani nejbližší rodina. Bojí se, že kdyby se to provalilo, mohlo by to mít devastující účinek.
4/ Jsou jedinci, kteří brokerovi pošlou neuvěřitelné sumy peněz a i když o ně přijdou, mají své osobní důvody nechtít, aby se jakkoliv přetřásalo, kde vlastně vzali tolik peněz.
5/ No a pak jsou mezi námi tací, pro které ztráta několika stovek tisíc či pár miliónů nic moc neznamená, tak to neřeší a jdou dál…

Všechny výše uvedené důvody a předsudky, bohužel, hrají šmejdům do karet. Ale zároveň daly vzniknout organizacím a institucím, které do tohoto oboru pronikají, věnují se osvětě a nabízí pomoc. Přece existuje řada zemí, kde se dokážou s tímto zlořádem nekompromisně vypořádat. Pevně věřím, že to časem dojde i k nám.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Lukla 16. 12. 2019, 09:15:50
mám pozitivní zkušenost tady http://ambasadorinvestoru.cz/
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: okurek91 05. 01. 2020, 14:44:12
Nevím, jestli jste to postřehli, ale u jednoho z brokerů Goldenburgu se nechal naoko zaměstnat investigativní novinář z ČT. Do dokumentární série Infiltrace se tak dostalo pár záběru z Topforexu. Nejzajímavější je asi "porada", kde některý ze zaměstnanců brokera radí podřízeným, jak pracovat s klienty:

"Musíte je j*bat, udržovat, udržovat. Oni třeba dvakrát odmítnou ale pak týjo řeknou - jo vidím, že to funguje, tak jedem."

Celý dokument je dostupný na webu ČT https://www.ceskatelevize.cz/porady/1092813857-infiltrace/417235100061002-obchod-s-duverou/ (https://www.ceskatelevize.cz/porady/1092813857-infiltrace/417235100061002-obchod-s-duverou/) , citovanou pasáž naleznete v čase 21:00.
Název: Re:Goldenburg group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 11. 03. 2020, 13:27:39
Všem neprofesionálním obchodníkům, kteří uvažují o „investování“ do rozdílových smluv (CFD) či již byli kontaktováni navolávači z Goldenburgu nebo od jiných „expertů“, doporučuji si pozorně přečíst pondělní upozornění ČNB pro veřejnost. Je to asi zatím nejkomplexnejší veřejné vyjádření centrální banky k tomuto tématu. Najdete ho zde:
https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/vykon-dohledu/upozorneni-pro-verejnost/Upozorneni-na-rizika-spojena-s-obchodovanim-s-rozdilovymi-smlouvami-CFD/
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Haneso 21. 04. 2020, 10:56:59
CFD je rizikové ať obchodujete s kýmkoli a na jakékoli platformě, je to hazard. Nenechte odvést pozornost tím, když se tady kope do jednoho brokera, zatímco jiní - fungující úplně stejně - sponzorují velký fotbal a spoustu hvězd, a tak si kupují svou reputaci.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 22. 04. 2020, 11:20:28
Skutečnost, že existuje řada jiných neseriózních brokerů, to má snad být pro Goldenburg nějaká omluva nebo polehčující okolnost? Mohl jste si všimnout, jaké má toto diskusní vlákno téma – „Goldenburg Group, zkušenosti?“. Tak to bude asi důvod, proč se tu diskutuje právě o něm…

Ale pokud jste se setkal, resp. máte osobní zkušenost s nekalými praktikami u jiných brokerů, co Vám brání založit nové vlákno a podělit se o své zkušenosti s ostatními?
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Haneso 23. 04. 2020, 11:48:17
to není jen o špatné zkušenosti s jiným brokerem, tento celý formát je hazard a je podivné, že vám to uniká (pokud o tom něco opravdu víte)
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: Boban 23. 04. 2020, 16:11:52
Pokud byte si přečetl tuto diskusi celou, tak byste věděl, že první, kdo tady nazval CFD v rukou nezkušených lidí hazardem, jsem byl právě já (v pořadí 3. příspěvek tohoto vlákna). Takže to mi opravdu neuniká… Ale nehodlám se tu s Vámi přestřelovat v osobních narážkách. Pak by asi stálo za zvážení založit diskusi na téma obchodování s rozdílovými smlouvami, kde byste mohl vysvětlit svůj negativní postoj, resp. publikovat své znalosti, aniž by to bylo spojováno s konkrétním brokerem.

Ale to, v čem Goldenburg na trhu „vyniká“, není o CFD, to je pořád jenom nástroj (byť velmi rizikový) a ten nabízí spousta dalších. Ta diskuse je prostě o něčem jiném.
Název: Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
Přispěvatel: okurek91 03. 05. 2020, 21:38:32
Nenechte odvést pozornost tím, když se tady kope do jednoho brokera, zatímco jiní - fungující úplně stejně - sponzorují velký fotbal a spoustu hvězd, a tak si kupují svou reputaci.

Pokud máte s někým konkrétním špatnou zkušenost, tak založte nové vlákno, co vám v tom brání ...