Fórum Měšec.cz

Poradny => Obecná poradna => Téma založeno: Hojta 14. 08. 2019, 19:50:17

Název: Safefuture.cz
Přispěvatel: Hojta 14. 08. 2019, 19:50:17
Zdravím všechny, měl bych dotaz jestli máte někdo zkušenosti z investicí do technologií firmy Safefuture.cz.
 Velmi rád bych do této firmy zainvestoval, ale bohužel jsem na internetu nenašel jediný rozumný článek, nebo diskuzi o této firmě.
Byl bych velmi rád za všechny informace ohledně Safefuture.cz. Nabízejí 13% roční úrok s garancí. Ale není mi jasné jaká ta garance je.
Jaká je pravděpodobnost, že firma zkrachuje a já přijdu o všechny peníze, jak je pravděpodobné, že mi firma přestane vyplácet. A hlavně jestli se třeba nejedná o podvod a svoje peníze už nikdy neuvidím. Byl bych tedy velmi rád za jakékoli vyjádření a informace ohledně této firmy. Velmi všem děkuji za odpovědi.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Patrik Chrz 15. 08. 2019, 05:58:43
13 % je velmi podezřelé, za tuhle sazbu už jsou nejlevnější kreditky a kontokorenty, to nedává smysl. Kdyby to byl životaschopný plán, tak jim banka půjčí i za desetinu sazby.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Monika Kolmanová 23. 09. 2019, 12:45:59
Zdravím Hojto,
ohledně Safefuture dám svoji recenzi a zkušenost. Nad koupí servru jsme s manželem dlouho přemýšleli. Přišlo nám to podezřelé a kladli jsme si asi stejné otázky jako vy. Ale nakonec jsme do toho šli a v prosinci 2018 si jeden koupili.

V praxi to vypadá tak, že si od firmy Safefuture koupíte server, ona vám ho "postaví" a zároveň jim server na 2 roky pronajmete a Safefuture ho pronajímá 3. stranám dál...  Vám pak vyplácí nájem stanovený ve smlouvě. Garance je napsaná ve smlouvě, že nájem bude vyplacen po dobu 2 let a nejde z nájemní smlouvy odstoupit. (Po dobu 2 let se vám vrátí celá hodnota servru plus úroky, pak ho na náklady Safefuture můžete nechat ekologicky zlikvidovat.) Od té doby co jsme si server koupili nám nájem chodí pravidelně a doporučili jsme to i dalším lidem.

Přesvědčila nás de facto jedna věc, proč do toho jít. A to je osoba, která za tím stojí: Martin Šuba. Zjistili jsme si o něm nějaké informace, projeli jeho FB profil, Linkedin, jeho pracovní zkušenosti, to že spravuje realný hotel na Šumavě (U Anděla Michaela), několikrát jsme si s ním volali a usoudili, že to není fiktivní postava někde na Bahamách, ale reálný člověk s dobrou pověstí. Kterou by si asi nechtěl jen tak nějakým podvodem poškodit.

O finance se s manželem hodně zajímáme z pohledu rodiny a píšu i na toto téma blog (www.monikakolmanova.cz), tak pokud byste měl nějaké otázky, klidně mi napiště na monika@monikakolmanova.cz

Mějte se hezky,
Monika
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Tom 08. 11. 2019, 09:14:04
-Nevíte jak je to se zdaněním příjmů z takové investice?
Nikde jsem nenašel informaci, jaké jsou v ČR daňové podmínky pro investující FO, jestli z celých těch příjmů z nájmu musí platit  daň z příjmů.

-A také bych rád věděl, jak je to s DPH. Jestli se z toho HW na začátku zaplatí DPH a jestli ten výnos je 13% z ceny s DPH nebo bez.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Michala 28. 11. 2019, 20:27:12
Zdravím, zrovna jsem na ně narazila a zaujalo mě to. Podle mě by to mělo fungovat. Jde o výkonné servery, které oni pronajímají za vás dál třetím stranám. Když se podíváte na jejich ceník, kdy oni to pronajímají za 7 479 KČ/ týden a vám vyplácí 9 450 Kč / měsícně, tak jim ještě 20 tis měsíčně zbyde. Že servery pronajímají grafickým studiím zrní rozumně. ... a ano, kdyby to bylo 13% v akciích, tak to je podezřelé, tohle je pronájem konkrétní věci, něco jako "idealni najemce", kdybychom se bavili o realitach.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Monika Kolmanová 17. 12. 2019, 13:51:36
Ahoj, před 3 měsíci jsem tady napsala svoji zkušenost s firmou SafeFuture. V komentu jsem uvedla svůj mail (monika@monikakolmanova.cz) , kdyby měl někdo další dotazy, ať se může ozvat. A protože těch dotazů bylo dost a zároveň píšu blog o financích, napsala jsem o této investici celý článek.

V článku je popsané, že server máme koupený rok, zda byl v průběhu té doby nějaký problém (ano byl), jak se problém vyřešil a dokonce, že jsme server fyzicky viděli, protože jsme se s firmou setkali.

Takže koho to zajímá, tady je odkaz: https://monikakolmanova.cz/15-zhodnoceni-u-safefuture-aneb-nase-prvni-zkusenost-s-alternativni-investici/

Mějte se hezky,

Monika
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: armin.tamzarian1 19. 12. 2019, 22:24:29
Teda tak podezrele vlakno jsem dlouho nevidel. Dve zeny, co se zajimaji o pocitace, na jednom miste.
Blog vypada spis jako PR clanek.

Btw Moniko to tykani ctenarum na blogu je jak pest na oko.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Patrik Chrz 20. 12. 2019, 06:17:03
Myslím, že je jasné, že jak blog tak tato diskuse je lákadlem na ponziho schéma, protože je jasné, že za těchto podmínek nemůže být projekt ziskový
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: jan 11. 01. 2020, 14:11:59
Proč si myslíte, že je tato investice podezřelá, když se dá vydělat na kryptoměnách ročně i více než 100%.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: okurek91 15. 01. 2020, 16:12:11
To je sice pravda, ale stejně tak lze těch 100% i prodělat.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Jarda 22. 01. 2020, 17:19:17
no tak jasně, firma si od tebe pronajme server a pak na něm těží bitcoiny...tobě ve skutečnosti za ten pronájem vyplatí pakatel toho co vydělá. houby grafický pronájem grafickým firmám :-D
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Monika Kolmanová 01. 02. 2020, 12:36:49
Jestli se tam těží bitcoiny, nebo ne, to se asi nikdo nedozví. :-) Každopádně v tuto chvíli mám server přes rok a nájem chodí tak, jak je definovaný ve smlouvě. A ikdyž je firma sice nová (teprve bude "slavit" 2. narozeniny), tak se nenašel žádný majitel servru, který by psal negativní zkušenost. Zatím tady píšou jen pochybovači, kteří tomu nevěří. A to je v pohodě. Jen mě přišlo škoda, číst si na netu negativní recenze, když já mám s tím pozitivní zkušenost.

PS: A článek na blogu opravdu není PR článek. To je tam koneckonců i napsané. Prostě mám dobrou zkušenost, tak proč bych se o ní nepodělila? Klidně i zadarmo.

Hezký den,

Monika
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: Romana Šichtová 08. 02. 2020, 11:28:41
Dve zeny, co se zajimaji o pocitace, na jednom miste.

Ale no taaak ... pane, který jste zůstal názorově v minulém století.
Copak je divného na tom, že se ženy zajímají o své peníze, investují a dokonce se orientují v technologiích?
Já jsem produktová manažerka v IT firmě a tento typ investice je mi blízký. I proto jsem první server koupila skoro před rokem a od té doby i další. Nájmy normálně chodí, co víc k tomu říct.
Název: Re:Safefuture.cz
Přispěvatel: KM 11. 02. 2020, 09:26:39
Jsem programátor pracující v ČR pro irskou softwarovou firmu. S majitelem safefuture se znám z jiných předchozích jobů a pronájem výkonu pro naše občasné využití jsem mé stávající firmě doporučil. Funguje to zatím spolehlivě: objednáme, platí se předem, máme dálkově k dispozici daný výkon na určený čas. Normální služba, jako když si půjčíte auto v půjčovně  :-)
Každopádně, úplně levné to není, tedy vydělat se na tom jistě dá. Ale pokud ten extrémní výkon nepotřebuje firma nonstop (jako i ta naše), tak se to pořád vyplatí.