Fórum Měšec.cz

Nekalé praktiky => Nekalé praktiky a neférová jednání => Téma založeno: Jan Michl 05. 03. 2015, 13:26:30

Název: Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jan Michl 05. 03. 2015, 13:26:30
Chci seznámit ostatní se zkušeností s autobazarem Auto ESA a to konkrétně s reklamací. Jedná se o záležitost z počátku roku 2015.

 Auto ESA: Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých. Také jsme byli zákazníky autobazaru Auto Esa. Kupovali jsme vůz na protiúčet. Do bazaru jsme přijeli ve 14:00 a odjížděli v neuvěřitelných 19:00. Takhle dlouho trval výkup našeho vozu a koupě jiného. Pokud máte v úmyslu zakoupit v Auto Esa vůz, nejprve si přečtěte jejich ceník za administrativní služby. Možná si to potom rozmyslíte. My jsme o těchto jejich poplatcích nevěděli a bylo nám to oznámeno až když jsme měli všechno vyřízeno. Za koupi jejich vozu byl poplatek kolem 2900,- a poplatek za vykoupení vozu od nás snad 2900,-. Jestli to ovšem nebylo ještě víc. To se ovšem nevyrovná reklamaci. Dnes jsem objevil další úžasnou zkušenost. Rozhodl jsem se aspoň trochu pomoci. Takže: jak to chodí v Auto ESA?

Chci seznámit ostatní se zkušeností s autobazarem Auto ESA a to konkrétně s reklamací. Jedná se o záležitost z počátku roku 2015.

Každý autobazar má níže uvedené povinnosti dle §2161 NOZ:

(1) Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal,

a) má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

b) se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,

c) věc odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

d) je věc v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

e) věc vyhovuje požadavkům právních předpisů.

(2) Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.


Co se stane v Auto ESA, pokud chcete takovou vadu reklamovat? Popísu níže v bodech:

- podáte žádost o reklamaci přes online formulář

- hned následující pracovní den Vám odejde ze společnosti Auto ESA doporučený dopis že Vaši reklamaci zamítají (u mě 16.1.2015) - ano, aniž by kdokoli věděl kde je příčina problému a tudíž mohl vlastně někdo posoudit, zda mám na reklamaci skryté vady nárok (pro úplnost se u mě projevila po 4 měsících závada na elektroinstalaci, projevující špatnou funkcí bezklíčového vstupu a startovacího tlačítka, a náhodným vypínáním palubního počítače a radia)

- po obdržení tohoto dopisu jsem navštívil autorizovaný servis, abych zjistil příčinu závady. Autorizovaný servis pomocí diagnostiky zjistil několik problémů a jako jejich pravděpodobnou příčinu určil vadné kliky dveří, ve kterých jsou senzory pro bezklíčový vstup (cena opravy 27 000 - nikdo negarantuje že závada je opravdu tam)

- po zaslání vyjádření z autorizovaného servisu do Auto ESA, společně s videem, jak se problém projevuje, mi opět přišla zamítavá reakce, že není možné že by příčina závady mohla být v autě v době jeho koupě - a to pořád auto ještě nidko z Auto ESA neviděl (připomínám §2161/2 NOZ: Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí. )

- po výměně asi dalších 4 mailů ve výše uvedeném duchu, kdy alespoň trvám na řešení své reklamace - přijde mi jako výsměch zákazníkovi, hození reklamace do koše, když ani autorizovaný servis přesně neví kde je problém (ale v auto ESA mají asi schopné kancelářské pracovníky, se schopností diagnostiky na dálku)

- v totu chvíli jediné co mi zbývá je se o svou zkušenost podělit s Vámi a obrátit se na soud a živnostenský úřad, protože společnost Auto ESA nemá absolutně žádný zájem věc řešit


http://davidnemec.blog.idnes.cz/c/452196/velky-podvod-v-auto-esa.html (http://davidnemec.blog.idnes.cz/c/452196/velky-podvod-v-auto-esa.html)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: HonzaK 05. 03. 2015, 16:02:17

Je to svinstvo, ale co je nejhorší.. O ESA už to každý ví, skoro všechny zkušenosti jsou negativní, a stejně tam lidi chodí a zkouší kupovat. Prodávají tam stočená auta, reklamaci Vám neuznají. Jednají s vVámi jako s póvlem....
Ale holt reklamní kampaň jim asi pořád ještě funguje a masíruje mozky, jinak si to nejde vysvětlit. 1. certifikovaný autobazar...to teda ano.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Janik 06. 03. 2015, 09:39:49
VYTIPOVALI JSME SI TŘI VOZY, KTERÉ JSME SI PO PŘÍCHODU DO AUTOBAZARU NECHALI PŘEDVÉST. NAŠE ZKLAMÁNÍ BYLO OBROVSKÉ. POLE INFORMACÍ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH MĚLA BÝT VŠECHNA VOZIDLA VE VÝBORNÉM STAVU, TAKŘKA ZÁNOVNÍ VOZY. BOHUŽEL VZHLED KABINY A STAV NĚKTERÝCH SOUČÁSTÍ ROZHODNĚ NEODPOVÍDAL STAVU ZÁNOVNÍHO VOZU A UŽ VŮBEC NE STAVU KILOMETRŮ, NATOŽ POŽADOVANÉ CENĚ. PO VÝTKÁCH SMĚREM K PRODEJCI OHLEDNĚ STAVU VOZŮ JSME SE DOČKALI POUZE ODPOVĚDI TYPU AŤ SI TRHNEME NOHOU!!! VELKÉ ZKLAMÁNÍ !!!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jose 12. 03. 2015, 18:44:43
Známá firma Stačí se mrknout co o nich zjistilo hnutí SOVA
http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/sova-odhaluje-kam-putuji-podvodne-zlegalizovane-stocene-vozy-z-dovozu-646 (http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/sova-odhaluje-kam-putuji-podvodne-zlegalizovane-stocene-vozy-z-dovozu-646)
http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/idnes-blog-cz-velky-podvod-v-auto-esa-4590 (http://www.sdruzeni-sova.cz/clanek/idnes-blog-cz-velky-podvod-v-auto-esa-4590)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: LonBoy 16. 03. 2015, 19:00:26
Ponaučení  (souhrné a závěrečné): nekupujte vůz u AutoESA !!!, cílem společnosti je pouze mazat med kolem pusy a prodat co nejvíce vozů – na případné poprodejní reklamace rozhodně nebude brán zřetel a při prodeji obchodník udá hlavně to, z čeho má provizi a inzerované nabídky zdarma zamlčí a nenabízí !!!

http://pozornaautoesa.nazory.cz/ (http://pozornaautoesa.nazory.cz/)


Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tortugas 17. 03. 2015, 09:42:44
Kupujete auto v bazaru, tak k tomu tak pristupujte. Autobazary prodavaji auta, pouzita, ojeta auta. Umejou ho, nalesti, proste predprodejni priprava a auto na prvni pohled vypada o tridu lip a taky o to vic stoji. Pak uz je jen na kupujicim, jeslti na to bazarum skoci. Auta jsou pro me spotrebni vec, dve mi ukradli, parkuju v Praze, jezdi s tim manzelka, takze proste vic jak 200k za auto nedam. Za ty penize vim, ze nemuzu cekat zadny zazrak, je fuk, kde ho kupuju, jestli v AAA, ESA, nebo u Lojzy v Ostrave, proste hledam, objizdim a hlavne si sebou beru nekoho kdo tomu rozumi. Pokud autum nerozumim a kupuju podle vzhledu a dojmu, tak je to proste loterie, s tim se musi clovek smirit.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tortugas 17. 03. 2015, 09:48:35
Jeste co se tyka tech administrativnich poplatku, tak to po me chteli v ESA take. Pul dne se s nimi dohaduji, auto jsem nechaval na protiucet, mimochodem co mi za nej nabidli bylo k smichu, ale alespon se dalo hybat s cenou na obou stranach, takze jdu konecne podpisovat smlouvy, kdyz jen tak mimochodem, ze je tam manipulacni poplatek 3000k, za nakup i prodej:D Chvili na nej koukam, pak se beze slova zvednu, ze jdu pryc, on nechapave, co se deje, nakonec dalsi hodinu obihal managery, nez mi to "odpustili", proste je to jak na trhu v Turecku, clovek se nesmi nechat dat a neustale si uvedomovat, ze on je ten silnejsi, protoza ma prachy co chce bazar, ikdyz se ho snazi vmanipulovat do opacne pozice.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: janpavel 02. 07. 2015, 15:52:57
S tímto autobazarem mám nedobrou zkušenost. Dvakrát jsem tam jel pro auto, mělo být na pobočce a ani jednou ho neměli. Inzerují něco, co nemají.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Patrik Chrz 03. 07. 2015, 06:41:16
Zvláštní, skoro zároveň pochvalný post na AAA a negativní v Auto Esa v jiném vláknu, kterýžto bazar leží AAA nejvíce v žaludku (jako ne že bych si myslel, že je jeden z nich lepší)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Mantra 03. 07. 2015, 10:48:14
My jsme kupovali vloni auto v autobazaru Auto ESA, trošku se mi nelíbil přístup obchodníků, ale řekl jsem si že na auto to nemá vliv. Tři měsíce od koupi se začal z motoru ozývat zvuk- klepání a ihned jsem jel do servisu kde mi zjistili že je prasklá ojnice a přidřená klikovka. Vše díky nefunkčnímu čerpadlu mazání. V Auto ESA mi sdělili že si za to můžu sám. Auto ESA never more. Prý auto po prvním majiteli se servisní knížkou, na motoru byly neoriginální šrouby a nebylo ani zapojené nějaké čidlo. Netušil jsem že jsou to takový podvodníci ale opravdu jsou!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: vilmazelena 13. 07. 2015, 15:15:29
Já jsem fakt v šoku z toho, co tady čtu o ESA, my jsme si tam pořídili před pár lety audinu a jsme doteď spokojený. Jednání bylo v pohodě, auto šlape. Jasně, má svůj věk a není hold nový, s tím musí člověk počítat, ale jinak všechno v cajku. Nedávno tam navíc (na naše doporučení) kupoval známý první auto pro dceru a taky v pohodě. Naopak švagr se rozhodl pořídit si pro byznys použitou dodávku a koupil jednu přes inzerát. Do půl roka do ní musel nainvestovat pomalu tolik, kolik si za to ten původní majitel řekl. To bylo slibů, jak je v perfektnim stavu a ejhle. Já znám spíš lidi, co jsou s bazarem spokojený.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: glutamat 13. 07. 2015, 21:30:33
Nemá cenu si tam vybírat přes jejich nabídku na internetu - tak 40 % aut tam vůbec není, většinou ty co jsou po prvním majiteli, mají rozumně najeto, plnou servisní historii, dobrou výbavu a přiměřenou cenu - prostě ideální kup. :) Sází na to, že když tam člověk přijede, tak se jejich masírkou nechá ovlivnit a koupí něco, co sice není "tak úplně ono", ale dle doporučení prodejce je to super kauf.
Takže Vám budou vnucovat něco co nechcete a nikdo to nechce.

Osobně tam už nepojedu, ztráta času.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Kalabrus 14. 07. 2015, 17:16:28
Tváří se jako nějaký kvylitní autobazar ale koupíte tam ne nikterak levné auto a po ujetí 2000km ho můžete dát do servisu. navíc příšerné čekání. Jsem zklamán.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jiří Tihelka 03. 08. 2015, 20:54:56
Ahoj,

 Podělím se také se zážitkem v auto Esa,
Přijel jsem cca. v 13Hod na pobočku štěrboholy a odjezd byl v neuveritelných 17hodin.
Auto jsem koupil, potřeboval jsem ho hned a rychle a byla to chyba.po měsíci odhaluji zkryté závady a pěkně zamaskované, ty které se nadali na mí
stě zjistit:

špatný alternátor, zakryly to vyndáním pojistky ukazovatele dobíjení baterie a baterii daly novou plně nabitou :( pojistka byla samozdřejmě pod plasty
el.rozvodné skříňky v motor. části.
Druhý problém s palubním PC, aby odstranily některé závady, tak v palubním PC nějaký sikula odpájel pár kontaktů z lcd displaye a tuto závadu jsem objevil
náhodou když z palubky vypadl kabel a zhaslo mi to cele,.Není co víc dodat co to je za svině..:(
Další bylo zjištění proč šumí autorádio, za ním byl smotek letovaných nějakých kabílku (snaha o iso konector) :(
Všechno profesionalně zkryto a naleštěno, na to musi byt nejaká skola...
Moc nemluvím o PVC Fasetách (zdrhovací pásek) které držely různé neviditelná místa vozu v motor. části.

No schrnutím nedoporučuji a s Reklamací neuspějete, jak je psáno od více autorů..
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: penisal 05. 08. 2015, 11:18:05
jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Robert 09. 08. 2015, 18:23:52
Jsou to ojetá auta, takže je brát trochu s rezervou, a připravit se, že do nich zřejmě budete muset investovat. Také kupovat to nejlevnější pojízdné není asi ta nejchytřejší strategie. Zrovna v něch velkých bazarech se v pohodě dá vybrat. My máme z Áček a jezdí bez problémů.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Janka 17. 08. 2015, 15:40:50
Mám právě čerstvou zkušenost. Koupila jsem auto se servisní knihou. Při čtení všech pripravenych dokumentů mě zaujala věta, ze auto nema nebo má neúplnou servisní historii. Od slečny jsem obdržela školení o kategorizaci vozidel, kdy v kazde kategorii vyjíždí standardni texty. Meho vozidla se to však  netýká, protoze má servisní knihu. A předložila mi fotokopii titulní strany s tim,  že ji obdržím poštou s ostatními doklady. Skutecne jsem ji obdržela, ale neni v ní jediný zaznam o nejake prohlídce. Takze zbytečný canc papiru. Na reklamaci jsem samozrejme  obdrzela odpověď,  že jsem byla prokazatelnym způsobem informována, že vozidlo nemá servisní historii ! Bohužel ta jejich  lež prokazatelná neni. Špína !

A jeste závěrem. Nevěřte hodnocenim autobazarů na www.hodnoceni.autobazaru.cz ! Tuto zkušenost jsem tam chtěla zveřejnit, ale nezobrazila se! Esa tam ma jen samá pozitivní hodnocení . zvláštní že?Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: vilma.zelena 21. 08. 2015, 13:09:38
Jen tak mimochodem, k tomu vašemu slavnýmu sdružení SOVA:
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/skupina-aaa-auto-pry-financuje-sdruzeni-sova-pomluva-reaguje-sef-sdruzeni-1088174

Aneb Sova = převlečený áčka....
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: H. 25. 08. 2015, 13:18:15
Mate někdo opacnou zkušenost - s vykupem v Auto Esa? Vcera jsme se na cene po projížďce velmi rychle domluvili, nicmene kvůli plne moci, kterou si mam dnes prinest na prepis, se papirovani odložilo. Co me dnes ceka? Mam chut ještě zajet do jiného neznámého bazaru...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: josefzbr 28. 08. 2015, 16:26:07
Moje zkušenost z května tohoto roku se způsobem řešení reklamace autobazarem Auto ESA
Takto se zachová prodejce Auto ESA při podání reklamace:
Podáte reklamaci přes online formulář, hned následující pracovní den Vám odejde ze společnosti Auto ESA doporučený dopis, že Vaši reklamaci zamítají – nikdo neví příčinu problému a nemůže tedy posoudit, zda mám na reklamaci skryté vady nárok (po ujetí cca 2000 km bez varování kontrolek nebo alespoň naznačené ztráty výkonu přestal běžet motor a auto bylo odtaženo do autorizovaného servisu).                                                                                                                                         
Po zaslání dopisu, ve kterém zamítnutí reklamace neuznávám (protože ve výpisu z řídící jednotky, který jsem obdržel z autorizovaného servisu, nic takového jako důvod, pro který byla reklamace zamítnuta, nevyplývá, což mi potvrdil i technik, který výpis jednotky pořizoval) a ve kterém opětovně reklamuji nepojízdnost vozidla, následuje velké dlouhé arogantní ticho.
A toto je podle Auto ESA vyřízená reklamace!!! 
Vyřešit reklamaci na vadné zboží je povinností každého prodejce. V Obchodním zákoníku je jasně psáno:
Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.
Mě ale přijde jako výsměch zákazníkovi hození reklamace do koše, když ani autorizovaný servis přesně neví, kde je problém, a absence alespoň náznaku slušnosti spočívající v odpovědi na dopis, nehledě na to, že ze zákona má každý prodávající povinnost odpovědět na reklamaci do 30 dnů.
V Auto ESA mají asi schopné kancelářské pracovníky, se schopností diagnostiky pomocí křišťálové koule (popř. dopředu připravených odpovědí, protože asi o tom autě vědí něco víc než kupující) a podnikovou politiku: zákazníku zaplatil si, tím si provedl přeměnu zákazníka v otravného otrapu a dokud nebudeš dostatečně dlouho otravovat, nepřivedeš právníky (cha cha to je peněz, co?), tak odpal. Pokud jste dočetli až sem, jedna rada - než navštívíte bazar Auto ESA za účelem koupě ojetého vozu, dlouze přemýšlejte. Já musel dojít k poznání, že bez soudního znalce, právníka a následně soudu se zřejmě neobejdu. Koupi zdar!!!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: ESA Praktiky 07. 09. 2015, 18:25:49
Dlouholetý zaměstnanec Auto ESA Pavel Foltýn pro Auto ESA založil projekt http://www.veciautomobilove.cz/ , který se má tvářit jako nezávislé sdružení. Jeho cílem je ale pouze vylepšovat pověst Auto ESA a sbírat kompromitující materiály na ostatní bazary (prostřednictvím zasílání stížností „na oko“ ombudsmanovi Standovi Berkovcovi – stížnosti ale končí v Auto ESA). Berkovec se jako poslanec, který má zejména hájit zájmy občanů, propůjčil k dezinformační aktivitě autobazaru s nevalnou pověstí. Jen za letošní rok je do 1. září na tomto webu 37 pozitivních článků o Auto ESA. (viz: http://www.veciautomobilove.cz/?query=ESA&page=searchfulltext&submit=1). Nový „šéf“ sdružení Luděk Kortus je jen nastrčená figurka, která na slovo poslouchá Foltýna z Auto ESA.

https://www.autofox.cz/index.php?idx=23628
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Vodka 07. 09. 2015, 20:51:53
Jsem na tom se zkušenostma podobně. Po třech měsících jsem musel do servisu a vypláznout přes pět tisíc za opravu. A prej že autu nic není  >:(
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Elias 25. 09. 2015, 10:13:57
Koupit auto v Auto Esa byl jeden z mych zivotnich omylu, kdyz po nejake dobe se vyvrbyly problemi tak v Auto Esa davali ruce pryc a o reklamaci nechteli ani slyset... Na aute jsem musel udelat GO motoru po 1800km po koupi vozu! Radím teda auto esa vyhnout se z daleka.
Název: Co první udělat než nakoupíte v Auto Esa?
Přispěvatel: Martina 25. 09. 2015, 13:51:59
I my tam byli nakoupit. Po zkušenostech radím, ještě než se pojedete s personálem projet, chtějte vidět smlouvu k danému vozu, jinak budete hodně nemile překvapeni. Člověk, se kterým auto projíždíte Vám vše jen a pouze vychválí. Až jste rozhodnutí a zaplatíte zálohu, chcete vidět smlouvu...A to se pak nestačíte divit....Že je auto bourané, tak to se dozvíte až v úplném konci a to ještě malinkatým písmem...to asi nebude důležité, že...A úplně na konci, takřka pod čarou se dozvíte, že vlastně ony napsané a avizované najeté kilometry nemusí vůbec sedět a že skutečné kilometry jsou daleko vyšší. Také nemůžete zakoupit auto bez poplatku cca 4 000,- Kč, údajně je to velmi výhodné, máte tam služby jisté opravny a také lékárničku...Zvláštní...Takže zaplatíte, ale jaké, že to služby jsou a na co tedy máte nárok, to se nepleťte, to doma nezjistíte, to se totiž zákazníkům nedává...Musela jsem si pro to dojít osobně další den a jelikož náhodou slečna papír neměla, musela mi ho zkopírovat...To jsou náhody...No a ve smlouvě se samozřejmě dočtete, jaké všechny možné to auto má..Na naši otázku nám slečna odpoví, že takto vypadají všechny smlouvy...Takže auto za 100 000,- a nikdo vlastně neručí za nic, o čemž jsme se rychle přesvědčili, když po týdnu bylo nepojízdné...No, reklamace, jak jinak, zamítnuta...Děkuji, ale už nikdy více tento bazar...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Martina 25. 09. 2015, 13:54:50
I my tam byli nakoupit. Po zkušenostech radím, ještě než se pojedete s personálem projet, chtějte vidět smlouvu k danému vozu, jinak budete hodně nemile překvapeni. Člověk, se kterým auto projíždíte Vám vše jen a pouze vychválí. Až jste rozhodnutí a zaplatíte zálohu, chcete vidět smlouvu...A to se pak nestačíte divit....Že je auto bourané, tak to se dozvíte až v úplném konci a to ještě malinkatým písmem...to asi nebude důležité, že...A úplně na konci, takřka pod čarou se dozvíte, že vlastně ony napsané a avizované najeté kilometry nemusí vůbec sedět a že skutečné kilometry jsou daleko vyšší. Také nemůžete zakoupit auto bez poplatku cca 4 000,- Kč, údajně je to velmi výhodné, máte tam služby jisté opravny a také lékárničku...Zvláštní...Takže zaplatíte, ale jaké, že to služby jsou a na co tedy máte nárok, to se nepleťte, to doma nezjistíte, to se totiž zákazníkům nedává...Musela jsem si pro to dojít osobně další den a jelikož náhodou slečna papír neměla, musela mi ho zkopírovat...To jsou náhody...No a ve smlouvě se samozřejmě dočtete, jaké všechny možné to auto má..Na naši otázku nám slečna odpoví, že takto vypadají všechny smlouvy...Takže auto za 100 000,- a nikdo vlastně neručí za nic, o čemž jsme se rychle přesvědčili, když po týdnu bylo nepojízdné...Děkuji, ale už nikdy více tento bazar...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Petan 16. 10. 2015, 17:42:29
čerstvá zkušenost s auto esa. Vytipoval jsem auto Opel Astra H kombi r.v. 2008, naj. 190.000 km, cena 115.000 v hotovosti. Po prohlídce u autorizovaného servisu Opel jsem zjistil, že auto bylo vytopeno, zabahněno a podvozek byl na ten rok velmi zrezlivělý. Auto nádherně umyté, vyčištěné a pokud bych nenavštívil Opel, nevěřil bych....


Banda podvodníků. Pokud lidi budou naivní a neověřovat si stav u odborníků, toto bude obrázek všech autobazarů...

Proto - NEKUPUJTE V AUTO ESA!!!!!

Před každou koupi jakéhokoli auta navštěvujte AUTORIZOVANÝ SERVIS !!!!!!!!!!!!!!!!!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tomáš Marný 16. 10. 2015, 20:39:42
Běžte už s takovými zkušenostmi do Brusele... Pokud někdo kupuje v bazaru auťák s takovým nájezdem, zasloužil by nakopat do zadní části těla. Ale dotyčný se svojí blbostí a pitomostí klidně pochlubí na netu.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: filip 25. 10. 2015, 22:17:41
ahoj aby jste viděli ze to má ceno tohle psát :) od kamaráda vím že si nemam kupovat v AAA auto řekl mi to jasně a stručně po tom co jim dal po 2 měsících co tam pracoval výpověď. Říkal jsem si že auto esa bude to sami ale výte jak to je nasel jsem par pěkných aut na internet, tak jsem si řek podívám se co o auto esa píši zákazníci. A už to vím moc vám děkuji auto které jsem měl vybrané že koupím u auto esa umě je teď ten nejvjetější póvl ještě jednou dík :)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Filip 22. 01. 2016, 18:17:00
Čau, stejná zkušenost, auto prej top stav, po ujetí 700 km cukani za studena a ve skodovce zjistili že jsou všechny vstriky po smrti a totálně ucpanej egr ventil, auto mám 2 týdny a zítra jedu zaplatit do škodovky 35tis za opravu. Jinak je to octavka po faceliftu rok 2010, 2.0 tdi cr. Kilometry sedí. Nechal jsem za ní 252tis + ten jejich poplatek, ale stahnul jsem je o 4 dolů. Takže teď mám auto za skoro 290000 v cajku podle všech kontrol přímo ve Škoda auto
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: tomas 28. 01. 2016, 14:12:37
DOBRÝ DEN, TAKY MÁM ŠPATNOU ZKUŠENOST S AUTO ESA ALE I S AAA. AUTO ESA MĚ VELICE ZKLAMALO, VYHLÍDL JSEM SI NA INTERNETU AUTO KTERÉ NEMĚLI NA POBOČCE TAK ZA 1000KČ MI HO ZA DVA DNY PŘIVEZLI. AUTO JSEM SI PROHLÉDL A PROJEL JSEM SE S NÍM A VŠE BYLO OK- KROMĚ TOHO ŽE NEVYHŘÍVALA SEDAČKA ŘIDIČE :(. TAK ŘÍKÁM PRODEJCI ŽE SI HO BERU A V TOM MI ŘEKL ŽE SPZ ZNAČKY NECHALI V OLOMOUCI ODKUD HO PŘIVEZLI. TAK JSEM JEL ZAS 40KM DOMU S TÍM ŽE MI ZAVOLAJÍ ZA 3 DNY ŽE UŽ JE MAJÍ. 3 DNY JSEM VYUŽIL K TOMU ŽE JSEM ZAJEL DO AUTOSERVISU DANÉ ZNAČKY A POPTAL JSEM SE O PROBLÉMU ŽE NEVYHŘÍVÁ SEDAČKA ŘIDIČE, BYLO MI ŘEČEN ŽE OPRAVA VYJDE NA 10000KČ S TÍM ÝE MI DALI I RAZÍTKO ŽE TO TOLIK STOJÍ. 3 DNY UBĚHLI A NIKDO NEVOLAL, TAK JSEM SE VYDAL NA POBOČKU DO PRAHY PROTOŽE OPERÁTOR MI NEZVEDAL TELEFONY A KDYŽ JSEM DORZIL A PTAL JSEM SE PRODEJCE JESTLI UŽ TAM JSOU SPZKY TAK JE HLEDALI 2 HODINY!!!! OPRAVDU JSEM TAM SEDĚL 2 HODINY A ONI VOLALI VŠUDE MOŽNĚ A PO DVOU HODINÁCH KONEČNĚ PŘIŠLI ŽE UŽ JE MAJÍ. SLÁVA!!! TAK JSME ŠLI SJEDNÁVAT ÚVĚR NA AUTO A PŘIPADAL JSEM SI JAK NĚKDE NA TRŽIŠTI. NEJDŘÍVE TO BYLO ŽE SPLÁTKA BUDE 5700KČ MĚSÍČNĚ PŘEPLATIL BYCH 140000KČ ŘÍKÁM ŽE TO VŮBEC PAK TO BYLO 4400KČ ŘÍKÁM ŽE TO TAKY NEDÁM TAK MI ŘÍKÁ ŽE POSLEDNÍ MOŽNOST JE 3500KČ ŘÍKÁM ŽE TO CHCI POD 3000KČ TAK MI BYLO ŘEČENO ŽE TEDA DOBŘE A DALI MI TO A TEĎ POZOR NA 2999KČ >:(. PAK JSEM POŽADOVAL SLEVU NA TO NEVYHŘÍVÁNÍ SEDAČKY. PŘIŠEL NĚJAKÝ MANAŽER A TAK MU ŘÍKÁM ŽE OPRAVA BUDE STÁT 10000KČ A ON MI ŘEKL ŽE MI DÁ SLEVU 3000KČ. DÁVAL JSEM TAM AUTO NA PROTIÚČET KDE VŠECHNO FUNGOVALO PODOTÝKÁM A TAM MĚ DOSTALI PO DRUHÉ. ZA TO ŽE VYKOUPÍ MŮJ VŮZ KTERÝ PRODÁVAJÍ ZA 100 000KČ A DALI MI ZA NĚJ 65000KČ TAK ŽE SI ÚČTUJÍ 5000KČ POPLATEK NA VYJDAJE KTERÉ S TÍM BUDOU MÍT. JAKO CHÁPETE TO? CO TO JE! NO NIC BYL JSEM TAM UŽ 6 HODIN A CHTĚL JSEM UŽ JED DOMŮ, TAK JSEM JIM TO TAM NECHAL. TEĎ SI ŘÍKÁM ŽE JSEMM PĚKNÝ BLBEC. POZDĚJI CCA 4 DNY JSEM ZJISTIL ŽE NEVYHŘÍVÁ ČELNÍ OKNO (NOVÉ STOJI 15000KČ) TAK JSEM VYPLŇIL REKLAMAČNÍ PROTOKOL A ODESLAL. DRUHÝ DEN MI VOLAL PÁN A ŘEKL MI ŽE PODLE PŘEDÁVACÍHO PROTOKOLU KTERÝ DOSTANETE AŽ KDYŽ VYJÍŽDÍTE ZE VRAT TAK PODLE PROTOKOLU NEMÁM NÁROK NA REKLAMACI PROTOŽE JE TAM NAPSÁNO ŽE TAM NIC NEFUNGUJE A ŽE JE TAM NAPSÁNO ŽE JE VŠE NA VÝMĚNU-MOTOR,PŘEVODOVKA,SPOJKA ATD. TAKŽE ZASE NIC!!! P.S. TENHLE PŘEDÁVACÍ PROTOKOL MAJÍ I V AAA!! ALE V ESA MĚ NAŠTVALI TOU NENAŽRANOSTÍ VÁS CO NEJVÍCE OŠKUBAT!!! UŽ NIKDY! ESA A AAA SI NEMAJÍ CO VYČÍTAT JSOU TO STEJNÍ ZLODĚJI. JO A MÁLEM BYCH ZAPOMĚL TAKOVÝ TO ŽE U AUTA NA SPLÁTKY 35000KČ SLEVA HA HA ZAPOMEŇTE Nesplňujete PODMÍNKY A ŽE ZIMNÍ PNEU KE KAŽDÉMU AUTU ZDARMA TAKY HA HA MUSÍTE SI JE ZAPLATIT VE SPLÁTKÁCH. TAKŽE PNEU STOJÍ CCA 8000KČ A VY ZA NĚ ZAPLATÍTE VE SPLÁTKÁCH 32000KČ. TO JE KŠEFT!!!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Michal Brno 20. 02. 2016, 09:31:01
Pánové, docela mne bavíte :)
Za a) je jedno do jakého bazaru jdete - každý bazar je obchodník a chce vydělat
za b) pokud nejste odborník na auta, tak si kurňa někoho vemte! Pokud kupujete ojetý vůz a nerozumíte tomu a zároveň si nezajistíte někoho kdo by poradil po technické stránce, tak je to pouze Vaše hloupost.

Kolikrát to nemusí být ani chyba daného bazaru, protože o skryté vadě nemusí ani vědět (když vidím ty kluky co auta vykupují, tak se nedivím, že může nastat chyba lidského faktoru) - nebo to může být dobře skryto.

Celá diskuze je k smíchu a je jedno jestli se jedná o ESA, nebo o Áčka - vše je v podstatě stejný (poplatky, finanční podmínky atd.)

Tak doporučuji všem co nechtějí koupit ojeté vozidlo ať si pořídí nový vůz v hotovosti... nojo vlastně, ale takové auto stojí jiný peníz ;)

Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Evžen 13. 04. 2016, 18:29:56
Zdravím,
auto ESA mám rád, nikdy jsem s nimi neměl problém. A pokud můžu doporučit i autopůjčovnu, byla by to dodavky-express.cz . Služeb těchto dvou firem už léta využívám.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: David 09. 05. 2016, 13:34:30
Já souhlasím s Michalem. Ale na druhou stranu, když někdo na nové nemá peníze, tak prostě musí jít do bazaru. Pak je ale třeba umět dobře vybírat a trošku se v tom vyznat a nenechat se ukecat hned na první auto, co vám ukážou. V Esech jsem byl jen jednou na brněnské pobočce, když si tam kámoš vybíral auto. Strávili jsme tam asi čtyři hodiny prohlížením snad celého vozového parku. Nakonec kámoš vzal Mercedes-Benz Třída C 250 CDi 2,2. Prej supr kočár. Už v něm má nalítáno kolem 20 000km.
Název: Bez odvozu
Přispěvatel: Jiří Mrňávek 19. 05. 2016, 08:54:22
Auto Esa zajišťuje dovoz zákaníků do bazaru. Pokud si nevyberete vůz, nesplňuje garanci odvozu zpět. Zůstal jsem tak bezprizorně ve 21 hod. v Praze. Akontace 0% nelze u všech vozů. Navýšení ceny téměř o 100% nepovažuju za nízký úrok.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1767008646867794&id=100006760275219&pnref=story (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1767008646867794&id=100006760275219&pnref=story)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Krejčí 30. 05. 2016, 11:28:07
Mám od nich Passata druhým rokem. Zhruba po roce mi odešly brzdy, ale už měl nalítáno skoro 130, takže se to dalo čekat. Jinak co si tak pamatuju tak s bazarem žádný problémy nebyly. Navíc mám zkušenost jenom s tímhle bazarem, takže nemůžu hodnotit jestli je v něčem lepší nebo horší než ostatní. 
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Karlik 14. 06. 2016, 22:34:29
Zkušenost se Zlodějské Esa mám negativní... VYHNĚTE SE JIM OBLOUKEM....Vykupují auta div za nulu a pak prodávají se 100 % marží. Tvrdí do očí jaký máte vlastně šrot, div neprodejné. Když se teda domluvíte na ceně tak na vás na konci vybafnou s poplatkem.

Je mi jasny že jsou obchodníci a potřebují vydělat. Ale tohle je zlodějina. V Německu by nepřežily.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Lukáš V. 22. 06. 2016, 13:09:22
Za mě bazar v klidu. Auto jsem tam vybral slušný, prodejců jsem si nevšímal, platil jsem hotově, takže žádné finanční blbiny jsem nepotřeboval. Auto mi i přihlásili, takže velké plus. Úřady nesnáším.
Název: Re:nový kup
Přispěvatel: Martin 13. 07. 2016, 21:21:44
Já jsem kupoval před čtrnácti dny u es a auto jsem nechával prohlídnout u kamaráda v servisu, byla steřelá manžeta, měnili jsme rozvody a stabilizátor, mám z toho dobrý pocit, podle mě ok.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Patrik 22. 08. 2016, 22:46:02
Taky hrozná zkušenost Auto ESA https://www.facebook.com/notes/patrik-%C5%A1%C3%ADma/ot%C5%99esn%C3%BD-z%C3%A1%C5%BEitek-v-auto-esa/639857686192642
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jiří 30. 08. 2016, 22:48:52
Tak precetl jsem si tuto zkusenost a me tak hrozna zase neprijde, obzvlast kdyz jste u nich prodal. Jen po vas chteli nejaky poplatek, pokud byste odmitl zaplatit, tak by auto stejne vykoupili a vy jste nemusel vypisovat. Holt lina huba hole nestesti....a jsou to penize na drevo, lepsi nez se crcat s prodejem.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: guest 01. 09. 2016, 14:17:09
cituji: za b) pokud nejste odborník na auta, tak si kurňa někoho vemte! Pokud kupujete ojetý vůz a nerozumíte tomu a zároveň si nezajistíte někoho kdo by poradil po technické stránce, tak je to pouze Vaše hloupost.

Moc nechápu tady tuto radu. Když má člověk zdravotní potíže, jde k lékaři. Taky si s sebou nebere nějakého "známého doktora". Když máte problém s jizdním kolem, jdete do cykloservisu a taky si neberete známého "cykloservisáka". Tak proč si musíte brát známého automechanika, když jdete do autobazaru? A co když žádného takového člověka nemáte?

Přece ten autobazar by měl člověku poradit a prodat mu auto podle jeho představ a požadavků a ne ho okrást tím, že mu zamlčí různé věci, prodá auto s falešnou serviskou apod. Kdo stanovil tuto normu, že autobazary mají jakési výsadní postavení mezi jinými druhy podnikání v ČR?
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Referent 01. 09. 2016, 16:52:20
Je to ironie celé, nebo jen poslední odstavec? Co je na tom divného, když někdo kupuje starší dům nebo byt, že si přivede odborníka, třeba šikovného zedníka? Já jsem si PC nechal koupit od svého syna, protože tomu na rozdíl ode mne rozumí. Naopak považuji za správné přizvat si odborníka.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Xaver 02. 09. 2016, 10:30:09
Souhlasím s Referentem a Guest je podle mého hodně naivní patrón. Dnes jsou i lékaři pod tlakem farmaceutických firem, aby předepisovali léky, pacient dnes je zboží jako cokoliv jiného, bohužel mám i osobní zkušenosti, nepřeji nikomu. A když COKOLI dražšího nakupuji, tak se snažím poradit s někým kdo tomu rozumí nebo alespoň načerpat nějaké informace sám, abych nebyl úplně napospas prodejci, protože ten vám prodá to co má zrovna na skladě a už vám neřekne, že vedle konkurence prodává nějaký lepší produkt, že? Takže Gueste kde žiješ?
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: jandi 03. 09. 2016, 21:29:25
Dobrý večer, tak já mám hodně podobnou zkušenost jako pán co tuto diskuzi začal. Až na to , že mojí kauzu převzal právník a moc se těší na to co bude. Auto Esa jsou obyčejní podvodníci.bwgupd
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Renik 28. 09. 2016, 22:12:57
to nemam, auto mam od aaa jsem spokojeny. kamarad mi donutil vuz koupit pres aaa a zadne problemy nemam a jezdim den co den :)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Janys 06. 10. 2016, 15:53:27
Dobrý den, před lety jsem kupoval auto z bazaru a neměl jsem s esama žádnej problém.
Prostě průměrnej obchod, nic extra se neodehrálo, auto jsem koupil a na moje popojíždění to bohatě stačilo.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Hanule 26. 11. 2016, 21:50:34
Já, ani moje známý nákup s Auo ESA neměli. Později jsme však objevili stránku http://autobazar.biginzerce.cz. Je tam velký výběr inzerátů a pokaždé jsme nakoupili bez problémů.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Milda 07. 12. 2016, 20:47:14
Zdravim vsechny, tak po dvou mesicich od koupe auta z Auto ESA se snad muzu podelit o zkusenosti s pobockou v Brne.
+ Prevoz auta z jakekoli jine pobocky na nejblizsi
+ Vratna kauce na rezervaci auta, nez jsem se na nej mohl podivat
+ Ochotny personal, moznost dukladne prohlidky auta i vsech dokumentu k autu
+ Snaha vysvetlit jakekoli dotazy i k nesrovnalostem pri podpisu smlouvy
- Nesmyslne drahy administrativni poplatek a poplatek za prepis vozu, protoze pokud si chcete udelat prepis sam, tak musite do Prahy a je jedno, ze prepis spada na prodavajiciho.
- Nesmyslne navysovani puvodni ceny auta, ktera byla zverejnena na internetu.
- Zmatky pri podepisovani smlouvy, je treba nebejt linej a smlouvu si precist celou a hlavne zjistete si vsechny technicke parametry o aute ktere kupujete! Dost jsme toho opravovali a upravovali na sutecnou hodnotu.

No a ted jeden dodatek, ono je asi jedno v jakem bazaru kupujete auto, ale kdyz to tady vidim, tak lidi si koupi auto z bazaru a zacnou s nim hned jezdit a pak se treba po par tydnech divej, ze se neco pokazi. Ikdyz ma auto plnou servisni historii, tak nemuzu zkratka vedet jak se k tomu puvodni majitel choval. Takze jsem nic neriskoval a prvni cesta hned z autobazaru byl v mem pripade do autorizovaneho servisu, kde auto zkontrolovali jeste jednou a poradne, navic na vsechny vymenene dily jsem dostal zaruku. Az kdyz my vratili auto ze servisu zacal jsem auto pouzivat kazdy den a zatim po dvou mesicich, kdy ano s autem z Auto ESA jezdim kazdy den 100km neni zatim zadny problem po technicke strance.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jan 19. 12. 2016, 10:43:23
Auto z Auto Esa za 400 000 po týdnu a ujetí 900km nejede...
Koupil jsem passat v prosinci .2016, po ujetí 900 km jsem zjistil že teče vodní pumpa a jsou z toho zastrikane rozvody. Navíc jsem zjistil že garance výměny vozu do 500km, kterou mi vnutili jako nedílnou součást smlouvy ale neřekli mi o tom předem (stalo 3900kc) je podvod.Protoze já ujel 900km, ale podle smlouvy už jsem ujel 1200km... takže i kdybych udělal jen 500km, tak mám smůlu... Nenapadlo mně že se budou kilometry lišit ve smlouvě o 300km..
REKLAMACE - velkoryse mi nabidli, že proplati 2000kc na novou pumpu, ale práci a rozvody které jsou díky té kapalině zničené mi nezaplatí. Nebo mi to vymění oni, ale termín do 30 dní..Očekávám celkové náklady 15tis a více plus odtah do servisu 37km. Takže jsou to opravdu Esa ale v podvodech.
Závěr Auto Esa je stejná svinarna jako Auto AAA. PS. To že vám dají slevu jak slibují na webowkach zapomeňte! Žádný zázrak se nekona, mi dali slevu 6000kc, ale při podepisování smlouvy mi zase odebrali zpátky formou vynucených balicku. Zpracujou vás psychicky a ani nemrknete!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Antonín Oulehla 07. 02. 2017, 14:50:46
Už opravdu ne..
V dnešní online době by jeden čekal, že když na netu najde něco, co je v dané prodejně momentálně přítomno a člověk se dostaví a jediný co slyší jsou výmluvy proč to tam není...Poohlídl jsem se tedy po ničem jiném, ale když si vezmu, že cena auta by třeba i odpovídala jeho stavu, musíte počítat s tím, že to ještě naskáče jako prase a ani jsem s tím autem ani nebyl v servise... Mezitím, co to tak příšerně trvá, do vás tlačí "výhodné splátky a ještě výhodnější povinné ručení" atd...Zároveň bych si představoval trochu lepší jednání s někým, kdo tam chce nechat několik desítek tisíc...I v sámošce se ke mě chovají líp, když si u nich koupim pár housek...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jonajakub 10. 02. 2017, 11:02:36
Hahaha, tak já jsem si sem přišel postěžovat, jak jsem naletěl a zjišťuji, že ani zdaleka nejsem sám!! Reklamace je u nich opravdu nemožná, přeplatil jsem na opravě jako prase...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Martin Floriánek 16. 02. 2017, 13:19:54
Nedávají pravdivé informace o stavu vozidla... Je mi jasný, že je tohle ošemetná branže a že chtějí prodat co nejlíp..Ale co je moc, to je moc..
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: blueflash . 18. 02. 2017, 08:23:10
Mňo, pokud bych si musel vybrat mezi a) voucherem na 250k do AAA b) voucherem na 250k do ESA, tak nějakým 6. smyslem bych asi zvolil AAA.

Obecně - není jen problém, že tu máme haldu neseriózních bazarů, ale i to, že tu nemáme nějaký kvalitní web s recenzemi bazarů, kde by se člověk nebál toho, že je to v žoldu toho či onoho bazaru, či jsou ty receze autentický.

Jedině opravdu - někde na autoshow se zeptat náhodnejch 200 respondentů "Kupoval jste někdy ojetý vůz v jednom z velkých autobazarů typu AAA či ESA?" "Jak jste byl spokojen?" To by mne celkem zajímalo, jak by to vyšlo.

Jo, bylo by hezké, kdyby člověk, co umí auto "jen řídit" mohl jít do bazaru bez "známého mechanika" a věřit, že prodejci ho nebudou chít ojebat, ale budou chtít spokojeného zákazníka, co přijde za pár let zas nebo pošle do bazaru příbuzného či známého.

No, bohužel je asi výhodnější člověka ojebat.... i přes rizika rozšíření zlé pověsti...

Myslim, že pokud člověk znalosti nemá, tak třeba ten autotým by mohl být cajk. Jestli chce ojetý combi střední třídy (Mondeo III, Passat B6, Superb II, Insignie...) za cenu novýho holobytu - tj. těch 250k, tak těch 6 500 se může mnohokrát vyplatit.

Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jan Hrubý 20. 02. 2017, 11:15:13
Lháři a zloději, v dnešní době se nedá věřit ničemu a nikomu...
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Karel 01. 03. 2017, 10:15:08
Varování před autobazarem M-CARS Hradec Králové (Mount Media, s.r.o.).
S autobazarem M-CARS Hradec Králové (Mount Media, s.r.o.) mám velice špatné zkušenosti. Prodají Vám auto se skrytou vadou. Reklamaci neuznají a po soudních tahanicích, když už soud vyhrajete, dají společnost do konkurzu (např. Auto Mobile s.r.o.), aby nemuseli nic platit. Následně si založí novou společnost a prodávají vesele dál. Okradli mne o 300.000,-Kč.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 23. 03. 2017, 22:51:19
Esa mě několikrát obrali o prachy, jednoznačně doporučuji AAA Auto, tam je to férový
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 23. 03. 2017, 22:53:51
Nedávají pravdivé informace o stavu vozidla... Je mi jasný, že je tohle ošemetná branže a že chtějí prodat co nejlíp..Ale co je moc, to je moc..

Přesně to se mi stalo taky, proto jsem raději přešel k AAA a tam vše na klid
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tomas 27. 03. 2017, 21:05:23
Lháři a zloději, v dnešní době se nedá věřit ničemu a nikomu...
Z bazarů se dá věřit jedině AAA, zbytek bazarů je odpad co se snaží jakkoliv podvést lidi.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tomas 27. 03. 2017, 21:06:40
jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat
s Esou nemám zdaleka dobrý zkušenosti, několikrát uvedli nepravdivý údaje a nestalo se to jenom mně!
ihned jsem přešel k AAA a už od nich mám 4. vůz a vše na klid
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Martin 29. 03. 2017, 14:02:10
Co mě na všech těch bazarech štve, jak ty auta lakují na růžovo. "Klidně vám ukážeme spodek auta, klidně pane" - AutoESA. Automechanik: "To by mě zajímalo, proč je tu ta rez zastříkaná černou barvou, vždyť to nemá žádný než estetický výraz".

Přivezu si diagnostiku, ale pohoda, Auto ESA před mojí auto diagnostikou provedou reset jednotky motoru a vymažou všechny závady, takže kontrolka motoru se rozbliká až po ujetí 20km.

Proto dneska nestačí auto projet jen nějaké 2km na hrbolech, ale kdybych dnes kupoval auto, tak do něj koupím benzín a ujedu s ním 30km, a pak ho strčím na diagnostiku, abych zjistil co a jak.

Jinak tohle je v každém autobazaru, ať tom menším, nebo větším, v každém. Dívat se na auta přes internet ani nemá cenu, to chce fakt sehnat automechanika, na 1 den s ním objet 5 autobazarů po ČR, projít si víc aut, a pak vybrat nejlepší a koupit.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Franta 24. 04. 2017, 23:56:17
ESA uvádí falšený info, k nim už nikdy, raději Áčka, tam se nebojím nějakých podvodů
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Franta 24. 04. 2017, 23:57:43
Tváří se jako nějaký kvylitní autobazar ale koupíte tam ne nikterak levné auto a po ujetí 2000km ho můžete dát do servisu. navíc příšerné čekání. Jsem zklamán.

práce ESY se snad ani nedá okomentovat, jak se snaží obrat lidi o sebemenší korunu
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Renda 25. 05. 2017, 22:14:45
já mám nejlepší zkušenosti jednoznačně s AAA
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Renda 25. 05. 2017, 22:16:08
férové jednání, skvělý výběr vozů a hlavně perfektní ceny, tady prostě není co řešit
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Roman 02. 06. 2017, 21:46:35
Ojetá auta se vyplatí více než ty nový, ztractí hodnotu a hlavně jsou v dnešní době drahá. ojetiny jsou perfektni pokud umíš dobře vybrat
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Ales 29. 06. 2017, 22:33:35
Tak je jasny, ze kdyz koupis novy tak ztratis hodnotu, lepsi je koupit ojety.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Michal 30. 06. 2017, 11:31:34
To ti rekne kazdy clovek, proto si v ackach vyberu ob 4 roky novyho milacka
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Josef 26. 07. 2017, 10:29:33
I já bych rád přispěl svou zkušeností s AutoEsa a předem upozorňuji, že jsem co se týká automobilů ( resp. jejich technické stránky ) naprostý laik.Chtěl jsem si pořídit menší vůz na ježdění po Praze, příležitostně na menší výlety po Republice.Hledal jsem na internetu, na co si dávat pozor při koupi ojetého vozu z bazarů, hledal a shromažďoval informace a nakonec jsem se rozhodl navštívit v Praze pobočku AutoEsa.Vyhlédl jsem si Hyundai Getz a poprosil jsem obsluhu, aby mi najeli na rampu a pustil jsem se do prohlídky, a to vyzbrojen rukavicema a oblečením na ušpinění ( to není žert ).Vůz jsme též společně projeli, i já jsem si jej vyzkoušel a nechal jsem si vše projít hlavou.Poté jsem pobočku navštívil ještě jednou a vůz jsem nakonec zakoupil - a dodnes jsem velice spokojený.Pokud člověk uvažuje a přemýšlí, musí si napřed najít informace, co si má na voze ohlídat a samozřejmě musí počítat s tím, že se nejedná o nový vůz.Takže mohu mluvit pouze za svůj konkrétní případ, ale až vůz doslouží, vím, kam opět půjdu.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Sandra 27. 07. 2017, 16:29:10
Co lidi čekáte? jedete si koupit auto, ne 10 rohlíků a 20deka salámu.
Administrativa něco zabere a nedej bože, když jsou před Vámi lidé...samozřejmě to nepůsobí příjemně, ale je potřeba si toto uvědomit. Také jsem měla takový názor, ale když mi jedna slečna v Karlových Varech toto vysvětlila, pochopila jsem.
I oni jsou jen lidé, snaží se dělat svojí práci doře, ale politiku firmy novlivní.
Já mám zkušenosti dobré, byli na mě moc milý, vstřícní a při řešení problému se neobrátili zády.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Alda 30. 07. 2017, 23:11:50
Urcite ano, ja radsi koupim ojety nez novy. prootze to novy ztraci hned nejakou hodnotu a je k nicemu :)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Referent 31. 07. 2017, 08:25:38
Aldo, takže podle Vás je nové auto k ničemu. Jinak jste zdráv?
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Milan 01. 08. 2017, 22:08:57
tak ztrati hodnotu, ja kupuji ojetiny radsi a jsem spokojenej.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Mates 02. 08. 2017, 10:57:32
Auto v ESA jsem nekupoval z důvodu špatných zkušeností od kamarádů. Raději jsem se obrátil na prodejce Auto Podbabská  (http://www.autopodbaba.cz)Specializují se na Škodu a VW. Já jsem šel do klasické značky ŠKODA. Před tím jsem měl také ŠKODU. Mám s touto značkou dobré zkušenosti a nechtěl jsem měnit. Mám ŠKODU YETI. Jestli hledáte vůz, který Vám dá jistotu a spolehlivost tak je to právě ŠKODA Yeti. 
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: roman 02. 08. 2017, 21:24:29
Ja mohu potvrdit zkusenosti a aaa auto, kvalitni autobazar s dobrymi cenami
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jan K. 30. 08. 2017, 23:38:39
Já u nich auto sice nikdy nekupoval, ale prodával jsem ve Štěrboholech auto a nemám si na co stěžovat. Je to půl roku a cenu mi tenkrát nabídli ze všech bazarů nejvyšší.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Aleš 16. 11. 2017, 09:32:14
Souhlas - ESA jsou šmejdi. Našel jsem na internetu auto, které bylo v Brně. Dohodli jsme se, že mi k autu dají zimní pneu, že to není problém, a za to, že si dojede do Brna tak zajistí na své náklady přepis a dají mi plnou nádrž. Ujistil jsem se ještě než jsem odjel, že to platí a po 3 hodinách cesty, když jsem dorazil, tak v Brně nikdo nic nevěděl, na callcentrum se nedalo dovolat a nebyly ani kola ani sleva. Odjel jsem s nepořízenou a pěkně naštvanej. Když mi volal druhý den jejich manažer, proč jsem si auto nevzal, tak jsem mu říkal, že jsou podvodníci a neplní dohody a on že to tak nebylo. Říkam, že mají monitorované hovory, tak ať si to přehraje a pak zavolá a od té doby se neozval - nikdy víc!!!!!
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Pralinka 17. 11. 2017, 20:43:11
Dobrý den, právě vedu spor s úředníky tohoto zařízaní. Při podepsání smlouvy v Praze- Štěrboholy mi řekli, že si nemůžu sama vůz registrovat a musím si tuto službu u nich zaplatit. Přišly mi brněnské SPZ. Když jsem je požádala, aby mi je vyměnili za pražské, odbyli mě, že svému závazku dostáli.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 21. 01. 2018, 22:53:55
Bohužel nemůže na ESA najít jediný pozitivum, proto všem rozhodně doporučuji o 100% spolehlivější AAA než tyhle podvodníky
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 21. 01. 2018, 22:57:11
ESA uvádí falšený info, k nim už nikdy, raději Áčka, tam se nebojím nějakých podvodů

Přesně Franto, u Áček mám jistotu, že budu mít klidný nákup/prodej bez komplikací, za to u ESY je to pravej opak
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Rene 30. 01. 2018, 16:37:51
Zkusenosti to tady muze napsat kazdy kdo chce co chce :D ja si kupoval pred 3 roky auto v aaa, a rad se tam vratim, jak nekteri povidaji ze to jsou podvodnici tak ja byl spokojen
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: LenkaX 04. 04. 2018, 21:19:27
Také máme čerstvou zkušenost s Auto ESA.Musím varovat všechny kupce v tomto velmi zákeřném autobazaru před podvodem na každém kroku.Mají vypracovanou strategii jak kupce dostat  tak ,aby stratil opatrnost a soudnost.Zájemce,  keří si vyhlédnou vůz,ale  je bohužel v jiné pobočce  zavolají nejlépe v neděli odpoledne a pak jej v čekací místnosti drží několik hodin ,když se konečně  kupec  dostane  do kanceláe  je unavený dlouhým čekáním.Jako produkt financování  nabídnou "úvěrovou smlouvu" s MONETA autem s lichvářským úrokem 38%.Není to úvěr, ale  leasing,majitelem vozu  je  banka MONETA až do poslední splátky.To je  další manipulace.V kolotoči podpisů  smlouvy  podstrčí protokol o předání, kde podepíšete,  že  vše  na  autě  je  vlastně  na opravy  nad  rámec.Tento protokol dávají všem kupcům s poznámkou, že je  to běžný dokument.Na otázku kolik že  zaplatím za  auto navícmi paní  asistentka sdělila  že to nedovede  spočítat :-)
Takže odjíždíte  s autem, které je  dle protokolu vlastně vrak.
My odjeli nejen s tímto úvěrem ale  i s údajným STK asi 2 měsíce starým.Cestou domů začaly svítit 2 kontrolky a v motoru  to bouchalo.Tak tak jsme  dojeli asi 80 km domů.Náš  automechanik potvrdil ,že  je  skoro zadřená kliková hřídel a motor  je zralý na výměnu.Hned  druhý den  jsme  odeslali reklamační protokol.Byl  od Auto ESA zamítnut s tím, že jsme  podepsali ,že kupujeme šrot.NIKDO nás o tomto stavu neiformoval,takže  další podraz.Auto mělo být s super  stavu.Dál už ani nemusím psát.ESA je   podvodný, neseriozní autobazar a vyhněte se mu velkým obloukem.My si museli vyřítit NORMALNI spotřebitelský úvěr a tím jsme ihned  zaplatili ten lichvářský.Motor  si seženeme  starší.Jo  za chyby  se platí.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Marta 10. 06. 2018, 16:36:12
Máme čerstvou zkušenost s firmou Auto Esa. "Lidé bděte"
U této firmy pravděpodobně neexistuje soulad mezi technickým zázemím a CallCentrem, administrací.
Se zájmem prodat vůz jsme předali této firmě telefonicky všechny informace. Následovalo z jejich strany několik mnoho dalších telefonických dotazů, včetně toho, zda jsme fyzickým majitelem vozu nebo je vůz firemní. Sdělili jsme, že vůz patří fyzické osobě, dámou na CallCentru bylo sděleno, že vše je v pořádku a máme ve stanovený termín přijet k výkupu.
Toto jsme dnes učinili. Přes objednaný termín, (čekali jsme více než hodinu, což v rámci zde uvedených recenzí byl vlastně úspěch) přišel technik, vůz projel a následně postavil do boxu, s tím, že máme počkat cca 15 minut. Po uvedené době přišel s tím, že vlastně o vůz nemají zájem, protože s jedná o fyzického majitele a je zde problém s odpočtem DPH.
Nechápeme proč si tuto informaci nemohl zjistit hned následně po jeho projetí a vůz musel zavést do boxu, nebo to byl test zákazníka - třeba, trubka sleví....
Z jejich jednání jsme jako většina v této komunitě otrávení, a je nutné konstatovat, že jejich informace se nezakládají na pravdě, je to skutečně obchodní taktika, dotáhnout zákazníka do provozovny (asi úkol telefonních operátorů jejich CallCentra), naslibovat vše a v kolotoči čekání a chování povýšeného technického personálu pak zákazníka dostat do přesných mantinelů.
Poměrně veselá příhoda nakonec. Cca po 4 hodinách od odjezdu volala manželovi dáma z jejich CallCentra, jak jsme s jejich službami byli spokojeni. Ještě, že čeština je poměrně šťavnatým jazykem.

Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jakub 25. 06. 2018, 12:10:00
Mám také zajimavou zkušenost s Auto ESA. Je pro mě zcela nepochopitelný jejich způsob jednání. Veškeré nabídky a dokumenty, které předkládají, jsou nevýhodné a po "provolání" nebo "dotazu na managera" se zjistí, že jde o chybu technika, administrativní chybu, omyl nebo se prostě najde jiné trochu lepší řešení.
Dějství první - auto na jiné pobočce. Nějaké si vyhlídnete, ale nechce se vám jet přes světakraj. Tak jdete na pobočku. První informace je, že převoz stojí 1000kč, je to nevratná kauce, ale odečítá se z kupní ceny. Po debatách a zjišťování stavu manager pobočky nabídne převoz za "vratnou kauci" kdy je následně jiným managerem nabídnuta k podpisu dohoda asi na 10ti stránkách o povinnosti uzavření smlouvy na auto, souhlasíte se stavem vozidla, cenou atd a...platí se pokuta, pokud smlouvu neuzavřete. "Pepo já se spletla" a je následně vytištěná stejná smlouva, kde je už uvedeno, že záloha je vratná, pokud auto nekoupíte. Odcházím tedy s tím, že si nejprve auto prověřím v servisu podle vin.
Dějství druhé - přicházím s vědomím, že auto má slušnou servisní historii a chci ho převést. Je předložena na 10ti stránkách dohoda o tom, že uzavřu do určitého data kupní smlouvu. Akceptuji, že už je zase záloha nevratná. Ale mezní datum je x. Na otázku, kdy auto přivezou se dozvídám, že nejpozději dne...X. Následuje tedy debata o nesmyslnosti časového sledu, přichází manager a slibuje, že auto přijede x-3 dny.
Dějství třetí - koupě auta. Přijíždíme po čase obvyklého oběda. Auto je na pobočce, dle dohody jedeme do servisu, kde auto zkontrolují. Pro info jedná se o 5 let starý Seat Alhambra se 150000km, 1. majitel v CZ, plná servisní historie u aut. servisu. Prohlídka proběhne relativně bez problémů, nějaké kosmetické vady, opravy laku, baterie s doporučením na výměnu...po příjezdu zpět na pobočku projížďka a nabídka nové baterie a doplnění sady pro opravu pneu + sleva na opravu skla. Následuje papírový maraton. Je předložen protokol o stavu vozidla s následujícmi perlami: motor-doporučená oprava, rozvodový řemen je na výměnu, spojka na výměnu, hučí ložisko, převodovka-vyžaduje opravu, karoserie po havárii, geometrie není v pořádku, nic není v pořádku. Servisní historie nebyla prokázána...atd. wtf. imhlo lol... "Pepo já se spletla!" Přichází vysvětlení - to přijímací technik udělal chybu a popletl protokoly a správně to má být takhle a stejně je to jeté auto tak nemůžete čekat, že bude jako nové, ale rozvoďák si stejně vyměňte, protože to je jeté auto a mění se po 180ti tisících nebo 5ti letech. (realita podle vw je 210000 a bez omezení let). Následuje předložení kupní smlouvy, ve které se třeba píše, že billboard před pobočkou skutečně informuje o "provedení kontroly stavu tachometru", ale už nemají koule na přijetí výsledku kontroly. Přeloženo z reklamštiny - garantujeme, že se za 6900Kč při výkupu na tachec a do servisky mrknem, ale to číslo je stejně jen číslo a jestli je to stočený, tak to není vada. Prostě alibismus a neochota přijmout odpovědnost za své činy. Podepisujeme. Odjíždíme asi v 9 večer.
Dějství čtvrté - zaplaceno převodem, druhý den je auto možné vyzvednout. Chybí dohodnutá opravná sada na pneu, tak je doplněna + je dolito pár litrů nafty do nádrže na cestu. Již bez problémů, rychlé.
Upřímně, asi se dá takhle podnikat a dokonce i vydělávat. Jen si nejsem jistý, jestli zákazník takový způsob jednání ocení a vrátí se. A když už, tak to chce vyšetřit si celý den, důsledně číst veškeré dokumenty, trvat na svém a i trochu znát vozidlo, které kupujete.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 26. 06. 2018, 23:45:26
ESA mě už 2x zklamali, tak jsem přešel k AAA a ti mě jen překvapují
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Dominno 26. 06. 2018, 23:47:17
jsou to podvodnic nejvetsi v vcr - auto esa nebrat

nezbývá mě nic jiného než souhlasit, bohužel jsou ESA jeden velkej podvod, proto taky se všichni stěhují k AAA
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jakub 27. 06. 2018, 06:59:24
S AAA Auto přímo zkušenost s výkupem nebo nákupem nemám. Ale vzhledem k tomu, že zkušenosti na internetu jsou s aaa nebo esa jako přes kopírák, tak mam dojem, že časové vydírání a nevýhodné smlouvy a nabídky mají prvoplánově oba.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tomas 29. 06. 2018, 10:01:43
Mam po vcerejsku taky peknou zkusenost.
Na internetove kalkulacce mi bylo vypocteno ze pri akcni cene 184999,- bude mesicni splatka pri akontaci 50% pouze 24x2635,-Kc
Pri osobni navsteve mi bylo ukazano na stejnem prikladu s cenou v hotovosti 220000,-kc (nevim proc kdyz resim splatky) ze splatka bude 24x7900,-Kc
Takze internetova cena komplet auta je 155739,5Kc no nevim jak jim ta kalkulacka funguje.
Cena na pobocce 299600,-Kc


Tak jsem je slusne oznacil za podvodniky a lhare, podekoval a sel.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Hunter 06. 07. 2018, 16:14:16
Mají reklamu v rádiu, prý velice skvělý nákup. A ejhle,ono jsou to podvodníci (http://slevy.webowna.cz/).
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Honza 12. 07. 2018, 12:01:53
Teď běží reklama jak jsou to skvělí obchodníci, přitom je to podvod (http://slevy.epizy.com/).
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jan V 02. 09. 2018, 10:55:34
Dobrý den,

jako člověk, který se nechal ukecat zde prodat auto varuji i před prodejem, jejich standardizovaná smlouva obsahuje následující ustanovení:

1) vozidlo se stává majetkem ESA ihned při podpisu (nikoliv při zaplacení)
2) na zaplacení mají až 7 dnů
3) za prodej svého vozu jim zaplatíte poplatek
4) jsou oprávnění vůz do týdne vrátit a odstoupit od smlouvy
5) pakliže se jim nebude zdát nějaký údaj na vozidle, je zde smluvní pokuta 100 000 Kč, kterou vám vyměří
6) upisujete se k právu z vadného plnění neboli - k poskytnutí záruky za vozidlo!

Na druhou stranu zde nejsou téměř vůbec žádné povinnosti, pokud ano tak velmi volné a vágní. Např. nikde není stanoveno do kdy musí vozidlo převést, ale vy máte povinnost jim dát plnou moc k převodu.

Perlička na závěr, jedná se o standardizovanou smlouvu, kterou dámy jež administrativně zaštiťují prodej nesmí měnit a pokud jste dostali do ruky návrh této smlouvy předem, pokusí se vám jej sebrat (což se mi osobně stalo, až na výhrůžku policií mi byla vrácena i s mým poznámkami). Jaké z toho pramení poučení? Vždy číst co kdo dává k podpisu!

Něco podobného podepíše jen šílenec.

Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: PH 27. 09. 2018, 12:00:46
Proto vždycky doporučuji https://www.auto-vyhybka.cz/ (https://www.auto-vyhybka.cz/)
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Jirka S. 05. 02. 2019, 08:01:17
Přečetl jsem si zkušenosti na tomto fóru a musím konstatovat, že obchodní model Auto ESA se nezměnil. Všechny triky a kličky, které jsou zde popsané jsem také zažil a absolvoval včetně pokusu o reklamaci závad. Pokusu, protože po podpisu protokolu, který ze zachovalého auta dělá vrak mi bylo jasné, že hraji "ruskou ruletu". Takže jen shrnu body, na které si  podobný šílenec jako já, který se rozhodne koupit si auto v Auto ESA musí dát pozor:
akční ceny na webu - platí pouze při dlouhodobém úvěru s 10% akontací, takže ve výsledku je auto mnohonásobně dražší. To se samozřejmě na webu nedozvíte. Jiný druh úvěru se počítá z ceny před slevou - tedy z hotovostní ceny.
Slevy : bonusové poukázky, telefonicky daná sleva při rychlém jednání - neplatí při platbě vhotovosti, je "zahrnuta " do úvěru, i když jakým způsobem to ví jen Auto Esa. Telefonicky daná pevná sleva je ve skutečnosti "sleva do" a to si ji ještě musíte "vyhádat". Ve finále, po platbě v hotovosti a 2 hodinovém jednání sleva 6000,- z původně slíbených 12 000,- + bonusových poukazů.
Asistenční balíček za 3900,- při jednání o smlouvě Vám prostě oznámí, že jej musíte koupit, protože to je jejich standard. Opět po dlouhém jednání s managerem pobočky najednou nebylo nutné tento balíček zakoupit.
Poplatek za přepis 1900,- - ze začátku musíte přijmout , po "zásahu managera" již ne. Přepis stojí 800 Kč + 450 Kč za nové značky (nejsou povinné), když si to kupující vyřídí sám. Auto Esa datovou schránkou posílá plnou moc na vybraný úřad. POZOR! Pokud v Auto Esa stojí vozidlo déle něž měsíc, musí kupující zajistit a zaplatit evidenční kontrolu. V mém případě 500,-.
Předávací protokol předaný až při podpisu smlouvy s tím, že nejde měnit. To je největší a "nejlepší" obchodní praktika AutoEsa, kdy v kombinaci s ustanovením o garanci ve smlouvě se fakticky zříkají veškeré záruky. Samozřejmě právní oddělení AutoEsa, které Vás kontaktuje, když nesouhlasíte se zamítnutím reklamace Vám dostatečně arogantně a fundovaně vysvětlí, že Auto Esa to má vše v pořádku. Mají pravdu, protože podpisem smlouvy a předávacího protokolu se zříkáte všeho a stává se z Vás gambler (pokud tedy nákup v tomto podniku zopakujete).
Jsou firmy, kterým záleží na klientech a mají zájem, aby se klient vracel. A jsou firmy, které mají politiku přijď, kup a už se nevracej. Auto ESA je tou druhou z nich. Bylo by zajímavé, pokud by se našel nějaký právník, který by zevrubně vyhodnotil, zda podmínky této instituce jsou plně v souladu se zákonem a zda způsob inzerce Auto Esa nevykazuje znaky klamavé reklamy.
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Tomáš Marný 13. 02. 2019, 10:49:00
Řekl bych, že si tato firma klidně může podat ruku se srAAAčkami...
https://www.novinky.cz/krimi/497094-myslela-ze-si-odvazi-ojetinu-ale-vyklubal-se-z-ni-jen-soubor-nahradnich-dilu.html
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Malina 12. 03. 2019, 20:44:02
Taky jsem se na internetu nedočetla moc pozitivního. Třeba jim po těchto vše zkušenostem sklapne hřebínek. Já osobně si raději vždycky čtu recenze a diskuse na internetu. Internet je hold mocná věc. Chtěl jsem se zeptat, chtěl bych prodat auto. Je to Honda civi, rok výroby 2013, 200000 najetých km. Nemáte někdo tip na nějaké dobré výkupníky? Já jsem zaslechl o tomto výkupci výkupci (https://zahotove.cz/#1#uvod), na trhu se mi zdá však nový a nejsem si jistý. Někdo nějaké zkušenosti?
Název: Re:Zkušenost s Auto ESA
Přispěvatel: Martin 14. 03. 2019, 07:47:54
Mně by zajímal výkup vozu - prodávám stařičkou Škodu Fabii, chci za ni asi 25 tisíc a operátorka se dušovala po telefonu, že to dostanu a mám auto dovest asi 100 km na jejich pobočku, kde to ocení. Lákala na to, že se specializují na Škodovky.

Realita byla taková, že u konkurenčních Áček mi za to nabízeli jen 3 tisíce a obávám se, že tady tu nebude o nic lepší. Vaše zkušenost s výkupem?