Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Obecná poradna / Re:Automaticke platby kartou
« kdy: 03. 07. 2022, 11:37:44 »
tak co, zase platím na samoobslužné pokladně v hyper-super. Naposledy jsem takto koupil 5 mrkví, aspoň jsem měl zdravou večeři :D

2
Obecná poradna / Re:Převod EUR na CZK
« kdy: 21. 06. 2022, 09:04:08 »
Já používám devizové společnosti, mám smlouvu s Akcenta.cz, Easychange.cz a Fortissimo (devizy.cz). Pak znám ještě Citfin.cz, SAB.cz, Roklenfx.cz. Blbé je, že devizovky většinou moc nestojí o drobné klienty a směny. Když už máš rámcovku, tak obykle smění i jakkoliv malou částku, ale třeba Akcenta si u malých obchodů účtuje fixní poplatek. Jako podnikatel máš trošku výhodu, můžeš při uzavírání rámcové smlouvy trošku "mlžit" (nebo rovnou lhát, třeba že očekáváš tržby z obchodu s Německem v řádech desítek tisíc eur měsíčně a budeš je měnit a když uzavřeš rámcovku, tak "no teprve se to rozjíždí, zatím to bude pár tisíc,...) co se týče předpokládaných budoucích obratů a jak už rámcovku máš, už to nikdo moc neřeší.
 Nejvstřícnější vůči drobným klientům je Fortissimo, které uzavře smlouvu s kýmkoliv a smění jakkoliv malou částku bez fixního poplatku, ale u velmi malých částek má horší kurzy (ale pořád lepší než u bank), Easychange má kurzy pevné bez ohledu na směnovanou částku a veřejné na stránkách, takže tu bych doporučil rovněž. Ostatní společnosti mají kurzy smluvní, tj.nikdy nevíš, jak dobrý či špatný kurz ti dají.

Další možností jsou banky, které umí uzavřít dealingovou smlouvu, včetně těch nějvětších. Takže můžeš stejnou taktiku uplatit u bank. V minulé práci jsme po vytrvalém bombardování ze strany banky takovou smouvu uzavřeli, ale ve výsledku nerealizovali ani jeden obchod, protože ani jednou nebyli lepší než devizovky, které jsme používali. To platí i o Monetě a její aplikaci Směnárna - dle info v diskusních fórech se její kurzy výrazně zhoršily a už nedává smysl.

Pak je tu ten Revolut. Já osobně bych ho na podnikání nedoporučil, své by ti k tomu řekl asi šéfredaktor Měšce, kterému kartu zablokoval a takových lidí na fórech potkáš řadu. Blbé je, že na ně, jako na zahraníční společnost moc nejsou páky a jeslti nechceš mít pár měsíců zablokované finance tam a dokládat další a další doklady, tak si tuto společnost odpusť. Na hraní dobré, taky ho používám, ale na seriozní práci vůbec. Navíc u bezplatného tarifu už směníš bez poplatku jen 1000 EUR za měsíc, takže bys musel mít placený tarif, prostě "nechci slevu zadarmo".

Pokud jsi v místě, kde mají výhodné kurzy směnárny (např. v Praze) je řešením vybrat eura z účtu v hotovosti a směnit ve směnárně. V tom případě bych doporučil Creditas, kde můžeš do ekvivalentu půl milionu korun vybrat za 10 Kč. Pak doporučuji si ale schovávat všechny doklady a účtenky, protože při velkých pohybech hotovosti na sebe určitě poštveš finančák a bude chtít pohyby zdokladovat. Není to nic složitého, kamarád už dokládal, prostě doložil, že je vše v souladu s AML a byl pokoj.

3
Ano, proti platebnímu rozkazu se lze odvolat
https://justice.cz/obdrzel-jsem-platebni-rozkaz
Ale tohle, podle mého názoru, platební rozkaz není a už jde o vymáhání exekutorem.

4
Ne, platební příkaz předchází exekuci. Prakticky kdokoliv může soudu předložit (i ne zrovna věrohodné a pravé) doklady, že mu dlužím (za cokoliv) a požádat o vydání platebního příkazu. Soud ho (zpravidla) vydá a já mám krátkou dobu (pár dní) na odvolání. Když se neodvolám, stane se platební příkaz pravomocný a ten, kdo o jeho vydání požádal může rovnou pověřit exekutora, aby ho vymohl.

Z textu usuzuji, že soud vydal platební příkaz, ale tento nebyl řádně doručen do datové schránky, nikdo se neodvolal a tak se stal pravomocný.

5
Předpokládám, že nějaká předchozí korespondence (např. platební rozkaz) přišla (chybně) poštou. Vím, že se někomu podařilo proti takovému rozhodnutí odvolat a zvrátit jej, právě z důvodu chybného doručení, ale bližší podmínky neznám, dluhy nejsou moje parketa :D

6
Taky jsem něco takového hledal, ale bez úspěchu. Myslel jsem, že by mohly mít zájem nějaké dobročinné organizace, ale ne. Třeba Dobrý Anděl nabízí strhávání (třeba z platební karty) od 20 korun výš a to proto, že 5 korun platí své bance z každé transakce. Mohli by si domluvit jiné podmínky, ale nechtějí :(

Nevim, co by musel mit ten ucet za benefity, abych byl ochoten to resit kazdy mesic.
Dobré cestovní pojištění zdarma, vstupy do letištních salonků, bonusy za používání platebních karet, lepší úročení na běžném nebo spořícím účtu, karta asociace, kterou moje "bezúdržbová" banka zdarma nedává (abych měl vždy jak Visa tak MasterCard, při cestování se občas hodí), dobré kurzy na platební kartě,...od účet "jen" zdarma je už dnes vlastně dost málo :D

7
Obecná poradna / Re:Dotaz na mzdu
« kdy: 07. 06. 2022, 17:44:55 »
Zaměstnavatel má povinnost k 1. dni kalendářního čtvrtletí zjistit, zdali průměrná mzda zaměstnance odpovídala minimální a zaručené mzdě. Pokud byla nižší, musí ji doplatit a zvýšit průměrný výdělek tak, aby odpovídal stanovené výši minimální a zaručené mzdy.

Do výpočtu průměrné mzdy se započítává kromě základního platu také:

osobní ohodnocení,
roční bonus,
provize,
odměna,
cílová odměna
a další proměnlivé složky mzdy.
Nezapočítávají se naopak příplatky za práci přesčas, v noci, o víkendu, ve svátek nebo ve ztíženém pracovním prostředí.

8
Obecná poradna / Re:Podvod?
« kdy: 03. 06. 2022, 09:23:39 »
Jednoduchá otázka - proč by měl někdo platit za něco, co umí běžný robot? A hlavně - jaký smysl má nějaký poplatek za vstup? U běžného zaměstnání taky neplatíme žádný vstupní poplatek

9
Ta provize tvoří náklady toho produktu. Cena musí být taková, aby se z ní ta provize dala vyplatit. U již sjednaného pojištění jsi tyto náklady již zaplatil.(předplatil, protože první splátky jdou na náklady (tzv. počáteční jedntky) a teprve po předplacení nákladů až do konce smlouvy se začíná tvořit rezerva, která se zhodnocuje, tj. "spoří"), při předčasném ukončení jdou tyto předplacené náklady do kanálu (počáteční jednotky se nevyplácí) a znovu je platíš v nové smlouvě. A druhou nevýhodou je, že ve vyšším věku bude cena všech rizik vyšší.

Samozřejmě je možné mít víc pojištění a to i u různých pojišťoven. U životních pojištění (na rozdíl od majetkových) není omezena možnost nechat si za jednu pojistnou událost hradit vícekrát.

10
U rezervotvorných produktů ve většině případů nikoliv a to z důvodu, že první dva roky jsou na provize prodejci, které bys nyní platil znovu. Dalším důvodem je, že jak stárneš, jsou pro tebe riziková (při)pojištění dražší. Může sice nastat situace, kdy (mimo jiné v důsledku inflace) jsou pojistné částky ve staré smlouvě nedotatečné, ale to lze vyřešit buď sjednáním další, čistě rizikové smlouvy, nebo nějakého připojištění.

Člověku, co se není schopen ve smlouvě orientovat, bych nedoporučil v ní jakkoliv se v ní "vrtat" a cokoliv předělávat, "poradce" se bude snažit ji vždy nastavit tak, aby maximalizoval svoji odměnu (proto nenabízí nyní sjednání připojištění nebo navýšení částek u stávající smlouvy, ale sjednání smlouvy nové). Také pozor, pokud jsi uplatňoval daňové odpočty a smlouvu ukončíš předčasně (dříve než v 60 letech), budeš muset vše zpětně dodanit.

11
Obecná poradna / Re:Hotovost 300 000 Kč
« kdy: 30. 05. 2022, 08:44:21 »
Trinity banka vznikla z družstevní záložny Moravský peněžní ústav (stejně jako FIO banka nebo Creditas) a na trhu je podobně dlouho jako druhé dvě zmíněné a nic nenasvědčuje, že by měly nastat nějaké problémy (a když jo, je pojištěná, jako jiné banky).

12
Obecná poradna / Re:Hotovost 300 000 Kč
« kdy: 26. 05. 2022, 05:32:34 »
Platební karty už chystá (viděl jsem inzerát na jobs.cz, že hledali odpovídající pozice). Ale jinak souhlas, aktuálně se hodí jen na ten spořák

13
Obecná poradna / Re:Hotovost 300 000 Kč
« kdy: 25. 05. 2022, 05:42:31 »
Doporučuji toto vlákno - https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=302027&st=0&sk=t&sd=a&start=6045

Aktuálně je několik bank s úrokem 4 % p.a.

SPORAKY: (bez podminky investic a junior uctu a kampelicek)
■ *RB/ING 4.5% do 2.5m (nad 2.5m 0.2%) pro byv. klienty ING (spor. ucet TOP+3 platby kartou) -> od 6.5. (puv. 4.1% do 300t)
■ *RB 4.5% do 250t (nad 250t/500t 0.1%/0.01%) (ucet HIT+) podminka 3 platby kartou (Premiovy/Exklusivni jina) -> od 16.5.
■ *Trinity 4.08% neomezene (ucet Dobry klient) -> od 5.5. (puv. 4.08/3.68% do/nad 400t)
■ Expobank 4.01% neomezene -> od 4.5. (puv. 3.51%)
■ J&T 4% neomezene (1denni vklad, min. 1m) -> od 7.4. (puv. 3%)
■ FIO 4% do 200t (nad 200t/1m/10m 0.1%/0.15%/0.2%) (FIO konto) -> od 1.5. (puv. 3%)
■ *Air 4% do 250t (nad 250t/1m 0.1%/0%) podminka 5 plateb kartou (+0.2% pro prvni klienty) -> od 25.5. (puv. 3.5%)
■ Equa 4% do 3m (nad 3m 0.01%) (ucet Extra) urok jen bez odchozi platby dany mesic -> od 7.4.

SPORAKY: (bez podminky investic a junior uctu a kampelicek)
■ *RB/ING 4.5% do 2.5m (nad 2.5m 0.2%) pro byv. klienty ING (spor. ucet TOP+3 platby kartou) -> od 6.5. (puv. 4.1% do 300t)
■ *RB 4.5% do 250t (nad 250t/500t 0.1%/0.01%) (ucet HIT+) podminka 3 platby kartou (Premiovy/Exklusivni jina) -> od 16.5.
■ *Trinity 4.08% neomezene (ucet Dobry klient) -> od 5.5. (puv. 4.08/3.68% do/nad 400t)
■ Expobank 4.01% neomezene -> od 4.5. (puv. 3.51%)
■ J&T 4% neomezene (1denni vklad, min. 1m) -> od 7.4. (puv. 3%)
■ FIO 4% do 200t (nad 200t/1m/10m 0.1%/0.15%/0.2%) (FIO konto) -> od 1.5. (puv. 3%)
■ *Air 4% do 250t (nad 250t/1m 0.1%/0%) podminka 5 plateb kartou (+0.2% pro prvni klienty) -> od 25.5. (puv. 3.5%)
■ Equa 4% do 3m (nad 3m 0.01%) (ucet Extra) urok jen bez odchozi platby dany mesic -> od 7.4.

SPORAKY: (bez podminky investic a junior uctu a kampelicek)
■ *RB/ING 4.5% do 2.5m (nad 2.5m 0.2%) pro byv. klienty ING (spor. ucet TOP+3 platby kartou) -> od 6.5. (puv. 4.1% do 300t)
■ *RB 4.5% do 250t (nad 250t/500t 0.1%/0.01%) (ucet HIT+) podminka 3 platby kartou (Premiovy/Exklusivni jina) -> od 16.5.
■ *Trinity 4.08% neomezene (ucet Dobry klient) -> od 5.5. (puv. 4.08/3.68% do/nad 400t)
■ Expobank 4.01% neomezene -> od 4.5. (puv. 3.51%)
■ J&T 4% neomezene (1denni vklad, min. 1m) -> od 7.4. (puv. 3%)
■ FIO 4% do 200t (nad 200t/1m/10m 0.1%/0.15%/0.2%) (FIO konto) -> od 1.5. (puv. 3%)
■ *Air 4% do 250t (nad 250t/1m 0.1%/0%) podminka 5 plateb kartou (+0.2% pro prvni klienty) -> od 25.5. (puv. 3.5%)
■ Equa 4% do 3m (nad 3m 0.01%) (ucet Extra) urok jen bez odchozi platby dany mesic -> od 7.4.

V zásadě Trinity není špatná volba i když má své mouchy:
1) neumí D+1
2) když zvyšuje úrokovou sazbu, platí to často jen pro nové klienty a nové vklady, chce to tedy sledovat a případně zakládat nové účty, převádět jinam, atd
3) to jejich IB nic moc

na druhou stranu nic, co by u spořáku mělo zásadně vadit

14
Obecná poradna / Re:Stoozing po Cesku
« kdy: 17. 05. 2022, 06:14:17 »
Používal jsem, ale je to čím dál tím obtížnější. Buď banky účtují poplatek za výběr peněz z kreditní karty (ať už převodem, nebo z bankomatu), nebo účtují úrok, nebo obojí.

Neoficiálně to šlo u Hello, ale ta teď změnila systém a je otázkou, zda nedokumentovaná funkce (vrácení peněz před koncem měsíce) bude ještě fungovat,  se to musí vyzkoušet :)

Dle tohoto: https://www.mesec.cz/clanky/jake-kreditni-karty-vam-pujci-do-vyplaty-zadarmo/ článku by dobrým adeptem byla 4U od KB a při velké částce ještě karta od ČSOB.

15
Taky ještě nemám, předpokládám, že to bude stejné jako s bonusovým úrokem na HIT účet, prostě přijde během měsíce. Poslední mi přišel 9. 4.

Stran: [1] 2 3 ... 5
Platby GoPay