reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 32
1
V Brazílii na leštiti v Sao Paulu byly 3 bankomaty a všechny braly pouze karty jedné asociace (už si nejsem jist, jestli to byla Visa nebo MC). Takže o důvod víc, mít více, než jednu asociaci. Výběr byl zpoplatněn speciálním poplatkem ve výši cca 6 USD.

Co se týče Richee - nebyl bych k nim až tak přísný. Jak jsem psal, je to brand Creditas, který kopíruje podmínky Creditas. Jediným rozdílem je multibankovní aplikace schopna obsluhovat účty u více bank. No a aby na to nalákali lidi, tak tam dali ten vyšší úrok. Každopádně pořád je tu možnost si pořídit klasický účet s kartou u Creditas, která na cestování díky rozumným poplatkům za výběr z bankomatu a nadstandardně dobrým kurzům vychází velmi dobře, sám ji s sebou do zahraničí vozím.

U KB mám účet TOP nabídka s Visa platinum, výběry v tuzemsku i v zahraničí zdarma, kurzy průměrné. Ale je tam potřeba mít obrat 100 tisíc měsíčně.

Fio má také průměrné kurzy, v minulosti měli karty od ČSOB a přijde mi, že kurzovou politiku ČSOB nadále kopírují.

2
Ano, osobně považuji za naprostý základ mít karty různých asociací od různých bank. Pak se nějaká banka rozhodne např. blokovat výběry v konkrétní zemi https://www.mesec.cz/aktuality/air-bank-bude-blokovat-vybery-z-bankomatu-v-indii-a-indonesii/ a pokud to udělá zde dne na den (jako to v minulosti udělala GE, dnes Moneta), když tam člověk zrovna je, může mít zaděláno na problém. Nebo může mít banka výpadek - poslední výpadek Unicredit trval 14 dní (https://byznys.ihned.cz/c1-65911450-rozsahly-vypadek-digitalnich-sluzeb-unicredit-bank-pokracuje-uz-tretim-dnem-provozni-reditel-banky-by-mel-odstoupit-rika-expert i když banka přiznává méně, plná fuknčnost ale byla až po 14 dnech, karty nefungovaly několik dní) a s jednou kartou, jedné banky je to fakt problém.

Já osobně mám s sebou v zahraničí vždy nejméně 2 debetky (1 x Visa, 1 x MC) a 1 kreditku, do vzdálenějších destinacích nejméně 2 kreditky různých asociací a obvykle i víc než dvě debetky. Ale u mne je to overkill, jsem "postižený" tímhle směrem. Byť je pravda, že u KAŽDÉ karty, kterou jsem více platil, se mi během cca roku stalo, že jsem s ní někde/někdy nezaplatil. Takže je vždy dobré mít v kapse zálohu. Pak je tu možnost ztráty, krádeže, zneužití, "sežrání bankomatem", vyblokování (stalo se nám ve Švýcarsku, kdy jsme párkrát natankovali a zaparkovali - a protože si to při každé operaci bloklo cca 100 - 200 CHF, brzy jsme byli "na mizině").

Ohledně Richee/Creditas. S tou šílenou apkou je nutné se smířit jen u Richee, "mateřská" Creditas má svoje internetové bankovnictví, poplatky za výběr a kurzová politika shodné, jen tam není ten úrok 1,5 % na běžném účtu.

Někdy se ty velké banky (ČS, ČSOB) vyplatí, sice je třeba splňovat podmínky, ale zase má člověk zdarma cestovní pojištění, vstupy do salonku, concierge a podobně.

3
Je 5 bank na českém trhu, které mají základní služby (tedy účet, převody a kartu) zdarma:
Air, Fio, Hello, Credias, Equa.

Vybíral bych mezi Creditas a Equa. Equa má výběr v zahraničí za 9 Kč, Creditas za 30 Kč, ale lepší kurz (cca od 100 EUR vychází výběr kartou Creditas výhodněji). Ještě je tu Richee.cz, což je brand Creditas, má tu výhodu, že na běžném účtu je úrok 1,5 % do 300 000 Kč. Nemá ale IB, jen aplikaci pro mobil a ta je opravdu hrozná s častými výpadky (sám mám, skřípu zuby, ale za ten úrok mi to stojí)

Bohužel žádná z těch pěti bank nevydává kartu VISA (tedy kromě FIO, ale tam za poplatek). Nejlevněji ji pořídíš asi u mBank, kde stojí 29 Kč měsíčně (účet je zdarma). Karta je zdarma při splnění podmínek obratu (měsíční útrata 1500 Kč). mBank má ale hrozné, až prohibitivní kurzy.

Pak jsou tu banky, které mají účet i kartu zdarma při splnění podmínky obratu na účtu - ČSOB, ČS, KB, Unicredit, Sberbank.

K té kreditní kartě - úplně na nic není. Je sice pravda, že její význam pro cestování klesá, ubytko dnes jde zarezervovat i debetkou, ale třeba autopůjčovny kreditky dodnes většinou vyžadují (v Itálii nám na debetku nepůjčili auto). Takže bych o nějaké bezplatné kreditce zauvažoval - umí FIO, Sberbank, Moneta. Na výběry z bankomatu to ale vhodné není.

4
Obecná poradna / Re:Odstupné
« kdy: 09. 12. 2018, 08:31:23 »
Nerozumím části "musím podepsat dodatek". Tak ten dodatek nepodepisuj. Buď se s tím zaměstnavatel interně vypořádá (odůvodní si, že ten dodatek nepotřebuje), nebo ti dá výpověď (pak je nárok na odstupné).

5
Asi jsem se špatně vyjádřil.

Pokud je koupeno v rámci EU a byla zaplacena DPH, není nutné ji platit znovu.

Samozřejmě, pokud obchodník prodal bez DPH (ať už proto, že je to ze země mimo EU, nebo proto, že jde o prodej podnikateli, plátci DPH), tak je nutné DPH v ČR zaplatit.

6
A ten zahraniční obchodník je z EU? Možná je jen neplátce. Pak, pokud ty jsi plátce, tak tam musíš DPH přidat

7
Na stříbrné mince osvobození od DPH (jako u zlatých) není.
Ale nerozumím úplně otázce, jestliže bylo nějaké zboží nakoupené v EU, tak není nutné znova platit DPH

8
Investiční mince nesmí být o více jak 80 % dražší, než je hodnota zlata v ní obsaženého. Jinak odpadá nárok na odpočet DPH.

To o "sběratelských investičních mincích" tvrdí obchodník? Třeba je to jen nějaký marketingový kec, aby je mohl prodat dráže, než ostatní investiční mince typu Panda, Filharmonici, Orel,...

9
Obecná poradna / Re:Fma CYRRUS
« kdy: 14. 11. 2018, 22:17:03 »
Mně jednu dobu dost volali, slibovali hory i s horákama, podávali lživé informace (že investice jsou pojištěny fondem pojištění vkladů), atd. Pro mne nedůvěryhodní.

10
Obecná poradna / Re:Vstupné na ples bez DPH?
« kdy: 14. 11. 2018, 22:16:06 »
Myslel jsem výpis z účtu dané organizace, takže ten výpis by měl organizátor akce. U vchodu by host řekl "já jsem Vonásek, platil jsem 20. listopadu 500 korun z účtu 123123/0100", organizátor by ověřil (měl by výpis, který mu dodala sponzorovaná organizace) a buď by vpustil nebo nevpustil.

11
Obecná poradna / Re:Vstupné na ples bez DPH?
« kdy: 13. 11. 2018, 19:05:19 »
A co dát vstup na ples zdarma pro ty, kdo prokáží darování určité minimální částky na účet dané organizace?

Způsob prokázání by byl na vás, nejlepší by byl výpis z účtu dané organizace.

12
Obecná poradna / Re:najem
« kdy: 11. 11. 2018, 16:13:03 »
To je strašně individuální. Nejvíce se zpravidla dá za teplo - je byt dálkově vytápěn nebo si topíte sami? Budou si ti lidi normálně vařit (na plynu, na elektřině?) nebo jde o partu studentů, co mají obědy i večeře v menze?
Relativně hodně si vezme TV a počítač,  výkonný počítač, který běží 24/7 si na elektřině vezme měsíčně asi 3,5 tisíce!
Budou to holky, co se koupit 2 krát denně?

Abych to shrnul, není problém se vejít ve 4 lidech do 3 tisíc bez zásadního šetření  a stejně tak není problém přesáhnout desítku.

13
Daňová poradna / Re:Musí se danit příjmy z internetu?
« kdy: 11. 11. 2018, 12:44:58 »
Jestli se vejdeš do 30 tisíc za rok, tak nemusí

14
u devizovek je možné nakoupit dopředu, peníze nechat u nich a poslat třeba i o rok později. Některé umí OUR platby za paušál, to by mohlo být řešení. Platbu OUR za paušál (500 Kč) by měla umět i Fio (jsem teď na mobilu, nedaří se mi otevřít  ceník)

15
Nechápu jednu věc - tobě nebylo divné, že za pojistku nic neplatíš?

Každopádně povinnost platit pojistné je na pojistníkovi a této povinnosti se nezbaví i když tím pověří někoho jiného.

Stran: [1] 2 3 ... 32
Platby GoPay

reklama