reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 66
1
Na finančního arbitra jsi se měl obrátit hned, jak ti mBank odmítla peníze "bez zbytečného odkladu" připsat, už jsi je dávno měl mít. Podej to (nic to nestojí), banky pak reagují velmi rychle, v řádu hodin až dnů po podání.

2
Obecná poradna / Re:HOTOVOST Z USA DO ĆR
« kdy: 16. 01. 2018, 20:11:46 »
Co se týče EU, tak můžeš dovézt kolik chceš peněz, ale částku nad 10 000 EUR / USD nebo ekvivalent musíš nahlásit. Jestli je nějaký vývozní limit na straně USA netuším.

3
Obecná poradna / Re:Šek z UK
« kdy: 08. 01. 2018, 06:19:49 »
Já mám dojem, že CS už šeky neakceptuje vůbec. Ale dokud proplácela, tak to skutečně šlo. Jen to na pobočkách nevěděli, takže se muselo napsat na "infolinku", odpověď si vytisknout a s touto vytisknutou odpovědí jít na pobočku, tak se chvíli radili, aby nakonec šek přijali :).

No, jestli jsi z Prahy, není problém se domluvit, mám účet u většiny bank v ČR, tak některá šek snad ještě proplatí :). Kdyžtak mi napiš na tielk@gmx.de

4
Obecná poradna / Re:FIO rychlost SEPA platby
« kdy: 29. 12. 2017, 02:28:20 »
Pokud vím, tak FIO prioritní a zrychlené platby v SEPA neumí. Běžně dojde k doručení následující pracovní den, ale je to už dlouho, co jsem FIO naposledy použil.

5
Obecná poradna / Re:navýšená splátka kreditní karty
« kdy: 27. 12. 2017, 17:43:14 »
V principu to možné je, říká se tomu "přebíjení", záleží ale na podmínkách konkrétní banky.

Příklad: Komerční banka neumožňuje kreditky přebíjet vůbec (alespoň z účtu u KB mi to nejde).
Tankovací karta ČP sice přebít sice jde, ale denně nejde zaplatit více, než je kreditní rámec karty - třeba já mám na této kreditní kartě limit jen 3000 Kč, takže když přebiji 27 000 Kč, mohu sice zaplatit 30 000 Kč, ale pouze po 3 000 Kč denně.

Další banky mohou mít limit pro platbu úplně nezávislý, prostě jiný než kreditní rámec karty - tímto byla známa Citibank.

Suma sumárum  - zeptej se ve své bance, abys nebyl překvapen.

6
Obecná poradna / Re:Převod peněz do Usa
« kdy: 16. 12. 2017, 08:52:01 »
Tak zejména záleží na určité "ochotě spolupracovat" přijímající strany. Ty peníze máš v jaké formě? V korunách? Pak bych uvažoval o nějaké devizové společnosti (Easychange, Akcenta, Fortissimo) a pokud nejste s příjemce dohodnuti jinak, zvolil bych variantu zaslání "OUR", protože pak si budeš jist, že příjemci opravdu dorazí celá částka. Devizovky umí "OUR" platby i za paušál cca 500 Kč.

Když blíže rozepíšeš účel platby, můžeme to trochu více upřesnit, v některých případech (třeba zahraniční brookeři) nejde mnou uvedený způsob použít, protože vyžadují, aby peníze přišly z účtu na stejné jméno. Pokud naopak posíláš soukromé osobě, ta nemusí mít založený účet a je potřeba využít různé služby na expresní hotovostní převod (Western Union, Money Gram).

Pak jsou všelijaké více či méně nestandardní způsoby, jako třeba Hawala, různé mikroplatební systémy (PayPal, Skril), kryptoměny,... Každá metoda má svůj účel, na který se hodí a na který je někdy i nejlepší a naopak jiný účel, na který je naprosto nepoužitelná. Dá se třeba poslat poštou platební karta, ze které si příjemce vybere z bankomatu nebo s ní zaplatí, atd.

7
Obecná poradna / Re:kreditní karta
« kdy: 14. 12. 2017, 01:14:50 »
Při zrušení jakého účtu? Běžného? Nebo účtu ke kreditní kartě?
Jinak při rušení karty nemusí mít klient ani kartu u sebe, takže pokud mu jde o ten kus plastu (třeba je hezký), není problém si ho nechat.

8
Akční kamery se dají i půjčit - zkusmo jsem dal vyhledat, hned první odkaz - 700 Kč za 3 dny, 1000 Kč za týden. Určitě budou i levnější.

Normální kamery na to nejsou vhodné - velké, těžké, mohou mít problémy s otřesy, nemají vyřešené uchýcení, atd.

9
Pokud neřešíš peníze, kup si GoPro. Pokud ano, tak nějaký plagiát z aliexressu.

Spíš než konkrétní kamera bude důležitější uchycení, to je největší problém různých plagiátů, že se nedají pořádně utáhnout a během jízdy se kamera pohne a nezabírá, co jsi měl původně v úmyslu.

10
Ve mne vzbudila záložna nedůvěru právě svým přejmenováním. Přijde mi to, že se připravují na nějaký průšvih a nechtějí aby to poškodilo stejnojmennou devizovou společnost.

11
Obecná poradna / Re:Partners rozhodně NEEEEEE
« kdy: 20. 11. 2017, 07:14:38 »
Bohužel je to aktuálně standardní model "finančního poradenství" - slíbit hory i s horákama, protože když to vyjde, bude provize a když ne, tak na to dojede akorát klient, finanční "poradce" o nic nepřijde, možná trochu času. A pokud se mu podaří, jako v tomto případě, přimět klienta, aby pod něj převedl své další smlouvy, tak na tom vydělá i tak.

12
Obecná poradna / Re:dluh na nemovitosti vyssi nez prodejni cena
« kdy: 15. 11. 2017, 19:19:27 »
Tohle hodně smrdí a čuji nějakou čertovinu. Pokud mu banka byla ochotna dát na nemovitost hypotéku ve výši 7 milionů, tak nejméně takovou hodnotu má (spíše více). Proč by to nyní prodával za 5?

13
Obecná poradna / Re:Banka nereaguje na reklamaci do 30 dnů
« kdy: 15. 11. 2017, 13:13:12 »
Jak píše kolega, na tohle je právě finanční arbitr. Můžeš banku ještě vyzvat, ať ti "bez zbytečných odkladů odpoví a pokud k tomu v rozumné době - 3 pracovní dny - nedojde, tak že se obrátíš na finančního arbitra". Ve většině případů taková formulace stačí, aby se ledy pohnuly. Pokud to nepomůže, tak ten podnět finančnímu arbitrovi podej.

14
Obecná poradna / Re:dluh na nemovitosti vyssi nez prodejni cena
« kdy: 14. 11. 2017, 19:29:55 »
Takhle to vypadá, že cena domu je cca 13 milionů, tedy 5 milionů chce prodávající a dalších 7 na něm bude dluh. Právě ošetřit není co, prostě se hypotéka převede.

Pokud ten dům tu hodnotu nemá, nekupujte ho. Pokud má hodnotu s bídou těch 7, počkejte, až vlastník nebude schopen dluh splácet a pak ho, již očištěný o dluhy, kupte v dražbě.

15
Obecná poradna / Re:dar od rodičů a SJM
« kdy: 13. 11. 2017, 14:46:36 »
Určitě bych uzavřel darovací smlouvu s úředně (za 30 Kč na poště) ověřenými podpisy. Poslání může klidně proběhnout převodem na účet s poznámkou, to ničemu nevadí.

Ale jak jsem psal, jestli jde o významnou částku, určitě bych to řešil s právníkem. Co dnes je významná částka (a třeba významný podíl na nemovitosti) vůbec nemusí být významnou částkou za několik let.

Stran: [1] 2 3 ... 66
Platby GoPay

reklama