reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 35
1
Napadnout je možné kdykoliv cokoliv :). Zaměstnavatel může kromě jiného názvu pozice argumentovat ji znalostmi, které má nový zaměstnanec navíc (např. jazykové). Vzhledem k aktuální situaci na trhu práce, nebylo by lepší vzít odstupné a najít si něco jiného, třeba i lepšího?

2
Obecná poradna / Re:Podílová mzda - svátek
« kdy: 15. 05. 2019, 07:10:52 »
A není to vlastně jedno? Pokud máš nárok na - třeba - 10 % z ceny zakázky, tak je fuk, jestli to dostaneš postupně v zálohách, nebo na konci v doplatku, ne?

3
Obecná poradna / Re:Zřízení účtu u HELLO BANK NEJDE
« kdy: 18. 04. 2019, 13:42:21 »
Jo, tahle hlava 22 (bez účtu vám nezaložíme účet) je u těchto nových bank problém. Banka musí nějak ověřit totožnost klienta a nejjednodušší je spolehnout se na ověření totožnosti prostřednictvím jiné banky, která to již udělala, tedy proto chce výpis z VLASTNÍHO účtu a případně si nechat z něj poslat 1 korunu, čím, člověk potvrdí svoji totožnost.

Napadají mě dvě řešení:
1) zvolit jinou banku, která má dost poboček, kde lze ověřit totožnost klienta na místě (u Hello znám pobočku pouze na jediném místě v Praze, nevím, jak je to v jiných městech)
2) pokusit se spolu s bankou najít (individuální) řešení - např. ověření podpisu (na poště, obecním úřadě či notáře), je ale možné, že na to banka nebude mít procesy

Každopádně "bezplatných" bank je na trhu dost, takže určitě si půjde vybrat. Zaměřil bych se na FIO, Creditas, Air Bank, mBank a Equa, podle toho která bude mít v dosahu bydliště zájemce pobočku či kiosek.
Já mám všechny zmíněné (a některé další), aktuálně mi přijde docela zajímavá FIO, kde oceňuji zejména velmi konzervativní internetové bankovnictví a potěší i aktuální změny v ceníku - https://www.mesec.cz/aktuality/fio-banka/

4
Tak na tohle bacha, aby ti nevznikla povinnost být plátce DPH bez ohledu na obrat!

https://www.idoklad.cz/blog/fakturujete-zahranici-zrejme-jste-identifikovana-osoba

5
Obecná poradna / Re:Daň z příjmu pracujícího důchodce
« kdy: 15. 04. 2019, 10:46:57 »
O ničem takovém nevím a ani mi to logicky nedává smysl, proč by měl stát podporovat aby ten, kdo pobírá důchod, pracoval.
Jediné, co mě napadá, je možnost si požádat o zvýšení důchodu za odpracovaná léta

https://www.mesec.cz/aktuality/jak-je-to-s-praci-kdyz-pobirate-starobni-duchod/

6
Obecná poradna / Re:nařizena dovolena
« kdy: 10. 04. 2019, 13:42:05 »
Myslím, že není co žalovat. Dovolenou určuje zaměstnavatel. Sice obecně platí, že "v souladu s plánem dovolených", nicméně ten, zdá se, změnil. V případě nařízení dovolené to musí dát vědět 14 dní dopředu, což, zdá se, udělal.

7
Obecná poradna / Re:Pokuta v pracovní smlouvě
« kdy: 10. 04. 2019, 11:28:10 »
Pokud nejde o speciální případ (viz ta konkurenční doložka), tak na to nejspíše nemá nárok. Je fakt, že některé firmy (hodně se to vyskytuje u finančních poradců) si účtují poplatky za školení (které při neodpracování určité doby chtějí zaplatit) případně neuzavírají pracovní smlouvu, ale nutí své "jako zaměstnance" aby se stali podnikateli a pak už se dá sjednat cokoliv.

Vzhledem k poměrně vysoké částce, byť asi s minimální šancí na úspěch ze strany zaměstnavatele, bych se raději poradil s právníkem.

8
Obecná poradna / Re:Práce v zahraničí
« kdy: 09. 04. 2019, 13:20:34 »
Jak jsem psal výše - jsou nějaké obecné předpisy a pak různé dvoustranné smlouvy a výjimky, což je případ zrovna těch nizozemských lodníků (a podobnou smlouvu může mít ČR i s jinou zemí, pak může záležet i na tom, v jakém státě je daná loď registrována a podle jakého práva byla sepsána pracovní smlouva). Za normálních okolností by totiž lodníci platili daně v Nizozemí (což dělali), jenže speciální smlouva mezi Československem a Nizozemím ze 70. let minulého století stanovovala výjimku, že danit budou v Československu (tedy dnes v ČR). Nikdo z lodníků to ale nevěděl, tak danili v Nizozemí (a nenechali si daně vrátit, na což je po letech už pozdě) a zároveň jim nabíhal daňový dluh v ČR, kde danit měli, ale nedanili, protože to nevěděli.

Proto bych doporučil daňového poradce, který se zabývá touhle problematikou, ideálně se zaměřením na konkrétní zemi.

Finanční úřad obvykle řeší tzv. daňový domicil, tedy to, kde se poplatník obvykle zdržuje, např. zde má rodinné vazby, trvalé bydliště, nemovitost,... doba pobytu nad 183 dnů tak nemusí být vždy rozhodující, samozřejmě opět za předpokladu, že neexistuje nějaká speciální smlouva mezi těmito dvěma státy (stát, kde poplatník bydlí/pracuje a ČR), která má před obecnou úpravou přednost.

Viz třeba http://denikreferendum.cz/clanek/19601-prespolni-danove-behy-svetovych-sportovcu

Hodně záleží na tom, jak si to který stát hlídá a ve výsledku může hrát roli i to, že má poplatník u svých rodičů stále dětský pokoj a klíč od jejich domu.

9
Obecná poradna / Re:ČEZ karta končí
« kdy: 09. 04. 2019, 13:10:25 »
zdarma bez podmínek má kreditku třeba Sberbank, ale ta zase "nevrací".

10
Obecná poradna / Re:ČEZ karta končí
« kdy: 09. 04. 2019, 10:13:23 »
Karta má "nedokumentovanou funkci", pokud je poslední den v měsíci účet vyrovnán, nevygeneruje se výpis a tedy ani poplatek. Stačí ji tedy před koncem měsíce splatit nebo mírně "přebít", aby zůstatek stačil na platby ke konci měsíce. Nedoporučuje se ale ji držet přebitou stále.

11
Obecná poradna / Re:ČEZ karta končí
« kdy: 09. 04. 2019, 07:45:51 »
Hellobank - 1 % ze všech transakcí, max. 500 měsíčně. Asi ideálně cobrand Mototechna, která má navíc 4 % z plateb u čerpacích stanic a další pětikilo, tj. celkem z ní lze vytáhnout až tisícovku za měsíc. Případně jiné cobrandy (Euronics/Datart - ta zase dává zvláštní bonus za nákupy v těchto obchodech).

12
Obecná poradna / Re:Práce v zahraničí
« kdy: 09. 04. 2019, 07:44:25 »
To není úplně jednoduché, záleží na mezistátních smlouvách, třeba zrovna pracovníci na lodích mohou mít jiná pravidla, viz "průšvih" v Nizozemí
https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/lodnici-dluzi-na-danich-stat-jim-je-nechce-odpustit-20181229.html

Tohle bych asi opravdu řešil s daňovým poradcem.

13
Obecná poradna / Re:Dědictví
« kdy: 01. 04. 2019, 11:36:39 »
Co již bylo jednou darováno, to již bylo darováno s tím se až na speciální případy nedá nic dělat.

Nicméně je zde něco, co se jmenuje "kolace" - https://www.google.cz/search?q=kolace+d%C4%9Bdictv%C3%AD&ie=&oe=

Tedy můžeš u notáře uplatnit, že "ségra už dostala barák, tak já chci auto a peníze na účtu".

14
Nebylo by lepší, kdyby ten, kdo to tričko skutečně vyrobí, nabízel tento produkt na svých stránkách a tobě platil jen poplatek "za licenci"? To by nejspíše bylo ve všech ohledech jednodušší.
Ty bys měla menší obrat (nehrozilo by, že spadneš do povinnosti platit DPH) a neručila bys za kvalitu výrobku. A možná by to šlo řešit jako prodej autorských práv, tím pádem bys nemusela ani mít firmu ani být živnostníkem.

Ten model, který nastiňuješ, mi přijde zbytečně složitý, navíc ručíš za kvalitu výrobku, za to, že bude skutečně doručen, budeš muset řešit reklamace, budeš muset nějak vyřešit platební bránu - přijde mi, že tam bude strašně moc fixních nákladů a pokud nehodláš produkovat alespoň stovky výrobků měsíčně, tak mi přijde, že to nákladově nemůže dávat smysl.

15
Obecná poradna / Re:Bankovní registry
« kdy: 11. 03. 2019, 06:14:59 »

Stran: [1] 2 3 ... 35
Platby GoPay

reklama