reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 36
1
Obecná poradna / Re:Platba větší částky platební kartou
« kdy: 15. 08. 2019, 06:04:55 »
V minulosti existovaly karty, které uměly platit jen na domácím trhu, ale dnes už je snad nikdo nevydává (naposledy to byly různé dětské karty). Takže bych se nebál, že kartou nepůjde zaplatit v librách.

Stejně bych ale uvažoval o nějaké jiné možnosti platby - bankovní převod, hotovost. Předpokládám, že chceš něco koupit v duty free shopu (šperky, hodinky). Zkusil bych se s obchodem předem domluvit, zda při jiné formě platby např. neposkytne slevu (protože z platby kartou musí odvést poplatky). U takto velké částky lze získat i lepší kurz, dokonce i od banky, případně nejfrekventovanější světové měny (kam libra patří) lze velmi výhodně získat v arabských směnárnách, u takovéto částky bych opět smlouval.

Při převozu takto velké hotovosti bych jen nezapomněl na ohlašovací povinnost.

2
Obecná poradna / Re:Safefuture.cz
« kdy: 15. 08. 2019, 05:58:43 »
13 % je velmi podezřelé, za tuhle sazbu už jsou nejlevnější kreditky a kontokorenty, to nedává smysl. Kdyby to byl životaschopný plán, tak jim banka půjčí i za desetinu sazby.

3
Obecná poradna / Re:Platba větší částky platební kartou
« kdy: 14. 08. 2019, 17:10:25 »
MBank umí u nových karet 10 milionů, u starých dokonce bez koruny miliardu. Pak dost často nemají limit kreditní karty, protože se spoléhají na kreditní rámec. Když se tedy kreditka "přebije", často s ní lze zaplatit i velmi velkou částku (ale není to zaručeno).

Je to ale krajně neobvyklé platit takovouto částku platební kartou, takto velké částky se obvykle hradí bankovním převodem, už kvůli poplatkům za akceptaci karty. Musel by být vážný důvod pro platbu tímto způsobem.

4
Obecná poradna / Re:Koupě bytu s právem na dožití
« kdy: 05. 08. 2019, 15:58:22 »
Poslední vůle rozhodně ne (tu může změnit, jsou tam neopomenutelní dědicové, atd). Možná dědickou smlouvou, ale nejlepší by asi byla klasická kupní smlouva s věcným břemenem.. Každopádně u takto velké hodnoty bych rozhodně nešetřil na pár tisícovkách pro právníka.

5
Obecná poradna / Re:Internetbanking v mobilu
« kdy: 30. 07. 2019, 17:50:07 »
Banka od banky se to liší, zpravidla tam nějaké zabepečení je, např. otisk prstu, což je tedy takové zabezpečení "napůl". Je to jeden z důvodů proč bankovní aplikace nepoužívám

6
jak jsem psal výše, banka bude mít přehled o tvých příjmech a může toho využít při relaxaci - například pokud ti klesne výplata, bude vědět, že tě může více "natáhnout " , protože jí neutečeš.

7
Každá banka má nějaké podmínky, klient na ně může přistoupit nebo nemusí a může zkusit vyjednat si jinde jiné.

Každopádně v obecné rovině není požadavek na to, aby klient měl příjem ve výši 1,5 násobku hypotéky nijak přehnaný a je dokonce mírnější, než jsou doporučení ČNB.

„V aktuálním doporučení z letošního (článek byl vydaný před rokem, takže vlastně loňský červen) června stanovila ČNB hodnoty, kterými by se měly od října řídit všechny banky. DTI maximálně 9 znamená, že výše dluhu žadatele o hypotéku by nově neměla překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu. DSTI maximálně 45 % pak stanovuje, že žadatel může na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 % čistého měsíčního příjmu,“

Jen ne všechny banky vyžadují, aby měl klient běžný účet u stejné banky. Osobně bych se tomu snažil spíše vyhnout, není dobré, když má banka příliš velký přehled o klientových změnách příjmů, může toho zneužít při žádosti o novou fixaci, už jsem se s tím setkal (v případ poklesu příjmů byla nově nabídnutá sazba výrazně vyšší, než bylo na trhu obvyklé, protože banka věděla, že klient nemá možnost refinancovat).

8
přihlašovací jméno změnit nejde, heslo (5 místný kód) ano.

9
Obecná poradna / Re:Zhodnocení úspor na rok, dva
« kdy: 19. 07. 2019, 05:32:15 »
Jak píše kolega.

Moneta (2 % do 1 milionu) nebo Creditas (2 % do 1,5 milionu). Obojí spořící účty bez dalších podmínek, Creditas půjde založit až od pondělka.

10
Také jsem si toho všiml. Ano, ne všichni obchodníci podporují 3D Secure, na druhou stranu je to pak jejich riziko, takovou platbu může klient bez problémů vyreklamovat.
Údaje o kartě nemusí pak uniknout na Aliexpresu, ale kdekoliv, kde člověk platí kartou (klidně v obchodě, kde na kopii platby pro obchodníka je celé číslo karty)

11
je možné, že metoda odírání klientů byla posunuta o level výše a tenhle příklad bude bližší spíše tzv. binárním opcím, kde je velmi trefné to srovnání s kasinem, jenže navíc s tím rozdílem, že tohle "kasino" má možnost ovlivnit, jestli na ruletě padne červená nebo černá podle toho, na kterou barvu má vsazeno více lidí (klidně může vycházet z reálných burzovních dat, jen manipulací se zpožděním i jen o pár sekund může dosáhnout rozdílu mezi klesne/stoupne a tím pádem vyplatit nebo zamítnout "výhru").

Všechny tyto nabídky mají společného jmenovatele - výhodná nabídka k vám nikdy sama nepřijde, takže když vám někdo volá, že chce vaše dobro, řekněte mu, že ho rozhodně chápete, ale že mu svoje dobro nedáte :)

12
Této metodě se říká "churning". Snahou je "proobchodovat" majetek klienta a přesunout ho tak k brookerovi pomocí poplatků za uzavření obchodu. Proto je klient neustále nucen nakupovat a prodávat

13
Obecná poradna / Re:Investovani do budoucnosti
« kdy: 01. 07. 2019, 16:36:06 »
Pokud ušetříš poplatek za uzavření smlouvy, tak proč nedat cílovou částku co největší, když to nic nestojí. Víc než 20 000 Kč ročně ale nemá smysl moc platit, úroky tam budou bídné (budou se mezi stavebními spořitelnami lišit, hledal bych alespoň s 1 % p.a., očekávám, že ke konci roku se možná budou drobně zvedat), takže to co je mimo státní podporu nemá moc smysl strkat do stavebka.

Investovat není hloupost, jen to není pro každého. Já osobně mám velmi silnou averzi vůči riziku a tak využívám jen bankovní produkty. Vím, že bych mohl vydělat více, než aktuálně mezi 1,5 a 2 % (Moneta spořák, Richee spořák, Hello Bank spořák, Trinity spořák,...), ale klidné spaní a absence žaludečních vředů mi za to stojí :D

14
Obecná poradna / Re:Investovani do budoucnosti
« kdy: 01. 07. 2019, 07:18:01 »
20 000 Kč ročně určitě na stavebko, doporučuji vyhlédnout si akce, kdy je uzavření zadarmo nebo alespoň se slevou (bývají zrovna teď kolem prázdnin a pak před koncem roku).

Ohledně toho zbytku - člověku, který tomu nerozumí, bych nedoporučil investovat, je mnohem větší šance na ztrátu než na zisk. Takže raději spořicí účty - výhodou je, že peníze budeš mít k dispozici, kdy se objeví zajímavá nabídka.

Investice mají jednu velkou nevýhodu - vyvíjejí se cyklicky, takže jestli nastane situace, kdy ceny nemovitostí klesnou, je vysoká šance, že to bude zrovna v době, kdy bude na nejnižší úrovni i hodnota tvých investic.

15
Napadnout je možné kdykoliv cokoliv :). Zaměstnavatel může kromě jiného názvu pozice argumentovat ji znalostmi, které má nový zaměstnanec navíc (např. jazykové). Vzhledem k aktuální situaci na trhu práce, nebylo by lepší vzít odstupné a najít si něco jiného, třeba i lepšího?

Stran: [1] 2 3 ... 36
Platby GoPay

reklama