reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mufinmufi

Stran: [1] 2
1
Obecná poradna / Re:POV/HAV pojištění - doporučení
« kdy: 08. 09. 2018, 13:41:36 »
Díky za tip - to už jsem teď udělal. Každé má ale konec pojistky jindy, tak by navazovaly postupně. S tím má většinou pojišťovna problém, ale určitě to není nic neřešitelného.

Spíše jsem to cílil na ten agenturní kupon - to je výhra v loterii.

2
Obecná poradna / POV/HAV pojištění - doporučení
« kdy: 08. 09. 2018, 12:54:51 »
Zdravím všechny,

máte prosím někdo doporučení na konkrétního pojišťovacího poradce (manažera skupiny, ředitele agentury, apod.), který by zvládl sáhnout na agenturní kupon, nebo udělat flotilu od 1 vozidla? Je úplně jedno odkud je, tzn. vyřeší se to na dálku, nebo se dohodneme na schůzce.

Jde mi o to dostat se na lepší podmínky se stávající POV/HAV (cca 21 tis. Kč ročně s 0% spoluúčastí => tzn. ano, vyplatí se mi to). Případně pak převést další 2 auta.

Internetové srovnávače jsou dle mých zkušeností naprosto k ničemu a ceny jsou tam mnohem horší, než-li když si to člověk "vyběhá".


Díky moc.

3
Na Alza kartu se podívám. Zdá se ale, že chtějí poplatek za vedení účtu 29 Kč/měs. .

Takže hotovost nebereš téměř žádnou? Kurz Revolut mne docela láká - nejlepší. Jen mam obavu jestli to do srpna neposkočí, ale loni to taky nebylo tak markantní. Záloha Airbank debetní karta.

Equabank má nic moc kurz pro ATM výběr i když nízký poplatek. Jsem přemýšlel, že z banky vezmu nějaké valuty - kurz klesá, tak stále čekám. Dokonce i KB dnes nabízí valuty za 3,587. Revolut devizy 3,492. To je při 35.000 Kč skoro 1 tis. Kč rozdíl. Zase v Chorvatsku si všude s kartou dle zkušeností člověk nevystačí.

https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/HRK-chorvatska-kuna/

Pak dálniční známky Rakousko a Slovinsko ze směnárny. Vím, že AT jde vzít přes internet, ale tam už je to spíše zanedbatelný rozdíl. U Slovinské se mi zase nechce hledat pumpu u dálnice, když vím, že bych nemusel zrovna stavět (mám velkou nádrž).

4
Rád bych po roce aktualizoval - plánuji cestu v srpnu.

Hotovost jsem loni měnil přes Moneta Money Bank, protože tady vycházela nejlépe.

Přemýšlím letos Revolut + něco v hotovosti.

Revolut ale nemá HRK měnu.

Jakou příp. záložní kartu - tu od Creditas?

5
U jakych vietnamcu ty EUR myslis?

Nyni vychazi pro HRK nejlepe Moneta, zkusim jim napsat. Dokonce maji lepsi kurz, nez-li mistni smenarna.

6
Díky, dnes jsem dostal na EUR nabídku z místní směnárny (Mifin) s kurzem 26,4 Kč/EUR, což není vzhledem k množství (1.500 EUR) v porovnání s kurzem FIO deviza prodej zase tak špatné. Na Prahu to holt dle toho, co jsi poslal bohužel nemá. Škoda, že se z našich bankomatů nedá dostat EUR, ale že bych chtěl hned teď přecházet z CZK na EUR globálně se taky říct nedá.

U kun mi ale dali při 30.000 Kč kurz 3,63 Kč / HRK, což se dívám že i FIO má kurz výhodnější (3,618 Kč/ HRK deviza prodej), nicméně nevím kde se u FIO dostanu k HRK v hotovosti. Zkusím se tam z principu zeptat.

Na DCC si dávám pozor vždy, nabízelo mi to i při výběru EUR kartou v EUR jako přepočet na CZK. Zřejmě jde o to, že karta je od CZ poskytovatele a toho cejchu se nezbaví, nebo to berou podle hlavní měny na účtu, kdy EUR je vždy vedeno jako "vedlejší" (tuším že EquaBank to má takto řešeno). Moc se v tom nevyznám.

Kartu Cetelem, nebo tankovací kartu ČP nemám.

Do Prahy to mám přes celou ČR a momentálně tam cestu také nemám.

7
Poprvé plánuji cestu do Chorvatska a zvažuji prozatím následující scénář:
- místní směnárna v ČR hotovost CZK -> kuny
- záloha karta Airbank v CZK
- na PHM karta v EUR (Rakousko, Slovinsko), ale snad mi to vyjde na jednu nádrž až do Chorvatska (Istrie)
- dálniční známky 2x Rakousko a 2x Slovinsko v místní směnárně (jedeme na 14 dní)
- na mýtné asi hotovost v kunách
- ubytování chce platbu v hotovosti a EUR, nebo méně výhodnou konverzi do kun (směním pravděpodobně u nás EUR, vybírat z bankomatu a kvůli tomu zajíždět se mi po cestě nechce)

Pokud by hotovost pochyběla zvažuji jestli platit CZK kartou, nebo vybrat (pravděpodobně výhodnější) z tamnějšího bankomatu. Obávám se ale "oholení" na kurzech. Když si směním v ČR moc tak zase nebudu vědět, co s tím :-).

Budu vděčný od zkušenějších za rady a příp. úpravu finančního scénáře. Účty mám u těch, kde je možnost tyto mít bezplatné snad všude, tak si mohu příp. nechat dovystavit ještě kartu.

8
Mělo by mi dorazit cca 10.000 GBP a přemýšlím jestli rovnou nechat provést konverzi přes Roklen, nebo počkat a poslat si to na GBP účet u FIO.

Mířím tím ke kurzu, protože ještě nedávno byla GBP na 32 Kč a teď je níže na cca 29 Kč. Vzhledem k posilující Kč a konci intervencí zvažuji, že to raději převedu http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-GBP/.

Je tam pak mimo toho za příjem poplatek 200 Kč za budoucí odchozí platbu (vím že Creditas má 150 Kč), ale to už je oproti kurzovým rozdílům detail. O nějakém spoření v GBP si u nás asi také můžu nechat zdát.

Nějaké doporučení?


9
Zkoušeli jste už někdo konverze přes Creditas? Jak je na tom oproti RoklenFX, kde nedávno zavedli podle všeho nějaké poplatky?

Zrovna řeším pravidelné konverze v řádech stovek tisíc Kč a potřeboval bych to dostat s co nejlepším kurzem do USD.

10
Uz mi odepsali, ze za to muze AirBank a jeji korespondencni banka. Od RoklenFX podle vseho odeslo 4.000 USD.

U AirBank mne na info centru ujistovali, ze si za prichozi platbu strhavaji pouze 100 Kc, ale o tom, ze maji nejake korespondencni banky, ktere si ukousnou dalsi cast jsem netusil. Myslel jsem, ze to je jen otazkou ruznych konverzi mezi menami, ale nikoliv USD -> USD prevodu.

Vypada, to ze jsem poucen. Vyhoda pouzivani RoklenFX se tim opet o neco snizuje, kdyz je pak uzivatel trestan dalsimi poplatky. Nejakych par stovek jsem usetril na kurzu, ale ted uz je to zase o neco mene.

11
Jsem docela naštvaný, protože jsem si u Roklen objednal 4.000 USD za 97.810 Kč a oni poslali 3.983,44 USD jako by se nechumelilo. Bankovní poplatek AirBank to není, tam bylo nad rámec strženo 4,17 USD.

12
Další info - Valuto nepodporuje převody na Ukrajinu ani napřímo, takže čekám na Roklen a vidím to na tu cestu Airbank a wired transfer.

13
Hlavní důležité info úvodem - já možnost dostat peníze v hotovosti do banky vůbec nepotřebuji. To je pro mne úplný přežitek. Stejně tak nepotřebuji v USD nutně výběr hotovosti v zahraničí zdarma.

Valuto již mám v procesu žádosti o druhý podnikatelský účet, poslal jsem ti email s prosbou o ten bonus :-). Roklen zdá se nerozlišuje podnikatelský vs standardní fyzická osoba účet.

Unirecredit (navíc placený) účet a posílání debetní karty se obávám bohužel neprojde. Oni by měli asi i strach, že když jim tu kartu zruším a oni si nestihnou vybrat zůstanou bez peněz. Navíc by ten účet byl napsaný na mně a já bych s nadhledem řečeno platil sám sobě, takže ani účetně by to asi nebylo nejsnazší, nebo přinejmenším komplikované.

Jinak z bankomatu nevim jestli vybere v něčem jiném jak hřivnách. V každém případě to, co popisuješ nabízí zdarma i EquaBank - multiměnová karta. Jen pro mne není řešení mu kartu posílat.

Mám nicméně informaci, že u Valuto.com si z Ukrajiny založit účet zdá se nemůžeš. Navrhoval to řešit přes Skrill.com, asi si tam od nich bere tu předplacenou mastercard kartu. Berou si tam 1% poplatek a nedivil bych se kdyby 2x (nabití a příjem). Ještě to budu muset prozkoumat, ale prozatím se mi to moc nezdá. Na můj "zřídím si účet až mi odpovíte" dotaz kolik je teda vlastně ten poplatek a jestli je zdvojen (nabití a příjem) mi přišla odpověď, že dotaz posílám z jiného emailu, než-li mám účet, ale já tam žádný účet nemám = WTF?!

Poslal jsem Valuto a Roklen ujišťující dotaz jestli jde poslat peníze rovnou na Ukrajinu (tamnější účet) přes ně, ale níže jsi psal, že by to jít mělo. Je mi jasné, že tam budou poplatky korespondenčních bank, ale to už není moje starost. Posílat to budu buďto jako SHA (platím 100 Kč), nebo drze jako BEN (spíše ne).

Já nicméně i tak USD využiji pro jiné platby kartou na zahraničních službách, takže i kdyby jsem provedl konverzi větší částky a nechal to tam ležet (na spořáku 0,5% v USD měně), tak se to časem spotřebuje. Budu tak mít možnost amatérsky spekulovat na kurz CZK->USD, EUR->USD (přes Roklen/Valuto) a naopak.

Prozatím to vidím kdyby u Valuto byl s přímou platbou nějaký problém, že zkusím klasický bezhotovostní převod z AirBank, kde již budu mít USD z Valuto/Roklen a zaplatím 100 Kč za odchozí platbu. U větších částek 1x měsíčně se to nějak zkousne. Otázka pouze jestli to bude vyhovovat protistraně když jim to obohatí dalšími poplatky jejich banka. Kdyby nevyhovovalo zaplatím jim asi nějak přes tu USD platební kartu (zdarma vydávána i vedena k jinak taktéž bezplatným účtum v USD u AirBank, EquaBank i Zuno) prostřednictvím služby jako PayPal (počkám co Skrill), kdy já platit žádné poplatky nebudu, konverze bude provedena (nejsem tratný) a zbytek už je jejich problém.

14
Všiml jsem si, že Zuno má příchozí platby na USD účet zdarma. To by ve spojení s kartou nemuselo být pokud nebudu nikam odesílat vůbec špatné.

15
Pokusím se rozšířit monolog. Vypadá to, že USD účet u AirBank a EquaBank stejně jako v EUR je pro fyzické osoby zdarma.

Pouze u AirBank za příjem i odeslání 100 Kč. U EquaBank je to 29 Kč za příjem, ale 299 Kč za odeslání.

Právnické osoby mají příchozí platby u Equa Bank za 150 Kč, což celkem jde a odchozí za 500 Kč, což je docela masakr, ale nebudu to potřebovat, protože to vyprázdním opět kartou.

Pokud se tedy neobjeví nějaké lepší doporučení od zdejších odborníků asi si regnu ty USD účty u AirBank a EquaBank.

Platby do ciziny (zmiňovaná Ukrajina) pak provedu napřímo buďto přes Roklen/Valuto, nebo si přes Roklen/Valuto nakrmím USD účet u AirBank a pošlu to za 100 Kč v USD odtamtud. Mají navíc nějaký úrok pro spořící účet, tak se tam dají ty peníze v mezičase nechat ležet (EquaBank jen 0,2%, AirBank 0,5%).

Suma sumárum pokud si nakrmím na účet v AirBank více USD bude snazší přežít o 71 Kč vyšší poplatek oproti EquaBank a mít možnost levnějšího odeslání peněz na účet a také lepšího spoření.

Snad jsem se nikde v mém uvažování neseknul. Ještě se zkusím podívat po dalších možnostech, ale nechci platit měsíční poplatky, protože nevím jak často tohle budu využívat.

Stran: [1] 2
Platby GoPay

reklama