Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - xandre

Stran: [1]
1
Dobrý den,
využil jsem možnosti podat daňové přiznání za rok 2019 později (25. 6. 2020), následně jsem ale zjistil, že jsem v něm udělal chybu. Dne 17. 8. 2020 jsem podal opravné daňové přiznání. Že je to možné udělat jsem se dozvěděl ze záznamu chatu s Davidem Stančíkem z Finančního úřadu pro JMK (https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/320291310030011/chat/9169-david-stancik/):

Martina: „Dobrý den, pokud potřebuji opravit na konci letošního března podané řádné přiznání k dani z příjmu, mohu podat přiznání opravné (protože byl termín všem prodloužen) nebo musím podat přiznání dodatečné, protože je po řádném termínu k podání DP? Děkuji Marina“
David Stančík: „Dobrý den, Martino, až do termínu pro podání přiznání (letos 18. srpna) můžete kdykoliv v případě potřeby podat opravné daňové přiznání (i víckrát, ale to určitě nebude potřeba).“

Jenže dnes mi od finančního úřadu přišlo rozhodnutí o zastavení řízení s odůvodněním, že lhůta pro podání DP uplynula dne 1. 4. 2020.
Součástí rozhodnutí je také poučení o možnosti odvolat se do 30 dní. Ale obsahuje větu: "Odvolání je nepřípustné, směřuje-li jenom proti odůvodnění rozhodnutí.", což nevím, co znamená.

Připadá Vám to v pořádku? Stalo se Vám to také? Dá se proti tomu nějak bránit resp. dá se s tím ještě něco dělat? Díky

Stran: [1]
Platby GoPay