reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Mufinmufi

Stran: [1]
1
Obecná poradna / POV/HAV pojištění - doporučení
« kdy: 08. 09. 2018, 12:54:51 »
Zdravím všechny,

máte prosím někdo doporučení na konkrétního pojišťovacího poradce (manažera skupiny, ředitele agentury, apod.), který by zvládl sáhnout na agenturní kupon, nebo udělat flotilu od 1 vozidla? Je úplně jedno odkud je, tzn. vyřeší se to na dálku, nebo se dohodneme na schůzce.

Jde mi o to dostat se na lepší podmínky se stávající POV/HAV (cca 21 tis. Kč ročně s 0% spoluúčastí => tzn. ano, vyplatí se mi to). Případně pak převést další 2 auta.

Internetové srovnávače jsou dle mých zkušeností naprosto k ničemu a ceny jsou tam mnohem horší, než-li když si to člověk "vyběhá".


Díky moc.

2
Poprvé plánuji cestu do Chorvatska a zvažuji prozatím následující scénář:
- místní směnárna v ČR hotovost CZK -> kuny
- záloha karta Airbank v CZK
- na PHM karta v EUR (Rakousko, Slovinsko), ale snad mi to vyjde na jednu nádrž až do Chorvatska (Istrie)
- dálniční známky 2x Rakousko a 2x Slovinsko v místní směnárně (jedeme na 14 dní)
- na mýtné asi hotovost v kunách
- ubytování chce platbu v hotovosti a EUR, nebo méně výhodnou konverzi do kun (směním pravděpodobně u nás EUR, vybírat z bankomatu a kvůli tomu zajíždět se mi po cestě nechce)

Pokud by hotovost pochyběla zvažuji jestli platit CZK kartou, nebo vybrat (pravděpodobně výhodnější) z tamnějšího bankomatu. Obávám se ale "oholení" na kurzech. Když si směním v ČR moc tak zase nebudu vědět, co s tím :-).

Budu vděčný od zkušenějších za rady a příp. úpravu finančního scénáře. Účty mám u těch, kde je možnost tyto mít bezplatné snad všude, tak si mohu příp. nechat dovystavit ještě kartu.

3
Mělo by mi dorazit cca 10.000 GBP a přemýšlím jestli rovnou nechat provést konverzi přes Roklen, nebo počkat a poslat si to na GBP účet u FIO.

Mířím tím ke kurzu, protože ještě nedávno byla GBP na 32 Kč a teď je níže na cca 29 Kč. Vzhledem k posilující Kč a konci intervencí zvažuji, že to raději převedu http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-GBP/.

Je tam pak mimo toho za příjem poplatek 200 Kč za budoucí odchozí platbu (vím že Creditas má 150 Kč), ale to už je oproti kurzovým rozdílům detail. O nějakém spoření v GBP si u nás asi také můžu nechat zdát.

Nějaké doporučení?


4
Potřeboval bych dostat za co nejvýhodnější kurz USD (Roklen/Valuto?) pravidelně vyplácet člověka na Ukrajině se kterým mám prozatím dohodnuté odměňování v USD.

Nyní mám FIO účet v USD, takže tam by to teoreticky bylo možné poslat přes zmiňovaný Roklen/Valuto. Jen mám trošku obavu z dvojího poplatku:
a) přijetí peněz - asi nebude 25 Kč když nejde o EUR platbu
b) odeslání peněz - taky bude určitě mastnější

Proto zvažuji i variantu to prostě posílat z CZK platební karty u FIO CZK účtu přes PayPal, ale tam je zase nevýhodný kurz. Transferwise bude zřejmě také ne úplně výhodný kurz.

Další varianta je domluvit se s protistranou na odměňování v hřivnách, ale ty zase asi neseženu přes Roklen/Valuto a určitě si v nich nechci dělat účet.

Pak mne ještě napadlo se domluvit na odměňování v CZK, s tím že mu je prostě pošlu a ono se to u něj v bance "nějak" přepočtě. To by snad mohlo v konečném důsledku být i výhodnější, ale nevím jestli to protistrana bude ochotna akceptovat.

Částky to budou odhadem desetitisíce, tzn. dejme tomu 30-60 tis. měsíčně.

Budu vděčný za nějaký názor zdejších odborníků jak v mém případě postupovat a co protistraně navrhnout, abych dosáhl pro mne co nejvýhodnějšího kurzu a mohl tento způsob v budoucnu používat pravidelně.

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama