Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Obecná poradna / Re:Vyhazov po více jak třech letech.
« kdy: 27. 10. 2020, 15:29:44 »
Nejsem odborník na pracovní právo, tady bych asi doporučil nechat to jít "samospádem" a řešit až když nastane nějaký konflikt. Vytýkací dopis/y (a při splnění podmínek následná výpověď) lze dát skoro za cokoliv, je potřeba se bránit, pokud vytýkaný důvod nebude pravdivý. Samozřejmě zaměstnavatel může vytknout i něco, co je sice v rozporu s pracovními směrnicemi, ale dosud bylo tolerováno.

2
Obecná poradna / Re:Dobrý bankovní účet. Máte tip?
« kdy: 27. 10. 2020, 15:26:19 »
Ty tři platební karty mají být na 1 osobu, nebo na různé osoby? Třeba FIO má zdarma platební kartu pro disponenta a jestli jejich podmínku chápu správně, tak 2 disponenti + majitel = 3 platební karty zdarma.

AirBank má 2 platební karty zdarma (jedno jestli obě pro majitele, nebo nějaká pro disponenta) a 1 nálepku k tomu zdarma. Další karta je za 100 Kč (tuším má platnost 2 roky?)

Jaké vlastnosti by měl být ten podúčet? Stačil by normální spořák? Mezi spořákem a běžným lze převádět okamžitě. Spořák mají všechny níže zmíněné banky.

Jen s podporou Apple pay neporadím, nemám, nevyužívám.

Každopádně účet s alespoň základními službami zdarma poskytují - Air, Fio, Equa, Moneta, Creditas, Hello, mBank. Ze zmíněných mají alespoň 2 výběry měsíčně z cizích bankomatů Fio, Equa, Creditas, Hello a mBank (u mBank je ale podmínka, že výběr musí být minimálně ve výši 1500 Kč).

3
Obecná poradna / Re:Vyhazov po více jak třech letech.
« kdy: 22. 10. 2020, 11:08:09 »
Nárok na odstupné je pouze při výpovědi z organizačních důvodů, tj. ne za porušení směrnice, tam je to bez jakéhokoliv odstupného.

Ten úraz je pracovní? Pak může být nárok na odstupné ze zdravotních důvodů.

4
Obecná poradna / Re:Nemecky IBAN
« kdy: 01. 10. 2020, 08:28:30 »
Není lepší si založit plnohodnotý německý účet? Třeba VR Bank Zittau je mimořádně vstřícná vůči Čechům.

Internetové peněženky mají zásadný vadu a to, že používají sběrný účet a odesilatel musí zadat "variabilní symbol" nebo obdobnou identifikaci, aby byla platba přiřazena konkrétnímu podúčtu. Co mám zkušenosti, tak méně než polovina odesilatelů je schopna dodržet jakékoliv požadavky ohledně poznámek k platbě. Využívat internetové peněženky je tak velkým rizikem.

5
Obecná poradna / Re:Podvodnicek
« kdy: 27. 08. 2020, 08:13:20 »
Všechno lze, ale obvykle to s sebou nese nějaké náklady. Základ a nejjednodušší je podat soudu žádost o platební rozkaz, pokud se proti němu neodvolá je pravomocný a exekučně vymahatelný. Snad to jde i bez právníka (nevím, já to jednou řešil, ale přes právníka).

Pokud se odvolá, následuje klasické soudní řízení, opět neřeknu, jestli se lze zde obejít bez právníka.

No a když to všechno vyhraješ, následuje exekuční vymáhání - ale když není kde brát, je to těžké, nakonec můžeš náklady exekuce zaplatit ty.

Naše zákony jsou, bohužel, vůči dlužníkům velmi vstřícné a připravuje se ještě další změkčení, kdy bude stačit, když se úspěšnému uhrazení dluhu vyhýbá 3 roky a de facto bude zbaven povinnosti dluh splatit - návrh zákona z dílny Pirátů.

Za mne osobně - já bych se snažil dluh vymoci i s vědomím toho, že nakonec budu platit. Těch pár tisícovek by mi za znepříjemnění žívota takovému zmetkovi stálo, je otázkou, jestli si kvůli 1300 Kč chceš risknout, že nakonec zaplatíš třeba 20 tisíc. Já bych do toho šel, ale s vědomím toho, že si můžu dovolit to "na celé čáře projet".

6
Obecná poradna / Re:prodej auta
« kdy: 23. 07. 2020, 15:37:58 »
V žádném případě nepsat cena + DPH, když nejsi plátce.

Ohledně té ceny - napadá mě, jestli to nechce dát hned do daní, aby auto nemusel klasicky odepisovat.

7
Obecná poradna / Re:advokátní uschova
« kdy: 14. 07. 2020, 09:38:02 »
Zvolil bych raději bankovní nebo notářskou úschovu.

8
Spoření / Re:Hello bank! - ověření transakcí
« kdy: 30. 06. 2020, 10:41:52 »
Hm, u 200 tisíc je to divné, ale pravdou je, že mně volali když jsem z kreditky vybíral přes 100 tisíc, každá banka má AML nastavené jinak.

Pak bych tedy napsal "šlo o převod do jiné banky z důvodu lepších úrokových sazeb", to, že šlo o příbuzného bych jim vysloveně nevnucoval, až kdyby se ptali. Doporučuji v této oblasti nelhat, na druhou stranu nemusí se jim všechny informace aktivně cpát.

9
Spoření / Re:Hello bank! - ověření transakcí
« kdy: 30. 06. 2020, 08:57:18 »
Úplně bohatě stačí uvést, "převedl jsem si peníze na vlastní účet u jiné banky".

Dotaz je v souvislosti s praním špinavých peněz, taky už jsem jich pár obdržel.

10
V diskusním fóru je běžné tykání, ale můžeme si klidně i vykat.

Snažím se ten problém nějak pochopit. Takže, pokud to chápu správně, rozpor je v tom, že jste stornoval zájezd u Invie,ale ne u cestovní kanceláře. Co je uvedeno v cestovní smlouvě? S kým byla pravomocně uzavřena? S Invií, nebo s cestovní kanceláří? Protože v tomhle bude nejspíše zakopaný pes. Pokud jste storno zájezdu oznámil chybné společnosti, tak k němu pravomocně nedošlo a ten, kdo poskytl půjčku (nebo záruku za platbu) ji stále může požadovat.

11
Bez toho, abychom viděli smlouvu, je to jen hádání.

Jak víš, že Invia za tebe nic nezaplatila? Ptal jsi se cestovky? Co řekli?

Je možné, že Invia poskytla cestovce záruku a ta je nyní splatná. Každopádně co vlastně rozporuješ? Zavázal jsi se ve smlouvě něco zaplatit a pak je celkem jedno, jestli to budeš platit Invii, nebo cestovce.

Co tu vlastně řešíme? Kde máš problém, že jsi byl podveden?

12
Už samotná myšlenka "dovolená na dluh" je zvrácená. Když na něco nemám, tak si to nekupuji!

Ale teď k případu - záleží na tom, jak je postavená smlouva, pokud je to vklastně klasická smlouva o půjčce, tak moc šancí na vyklouznutí nevidím. Leda by se ti podařilo prokázat, že půjčka nikdy nebyla vyplacena, tj. že cestovní kancelář žádné peníze neobdržela (a dala ti to třeba písemně). I tak by to nebylo na 100 %, protože smlouva může být koncipována jako "záruka", tj. když ty nezaplatíš, bude Invia povinna zaplatit (i když třeba až za půl roku), čímž na Invii přechází právo dlužnou částku vymáhat i když ještě sama nezaplatila (protože je jasné, že bude muset zaplatit, tedy její závazek a tudíž pohledávka vůči Tobě už vznikla).

13
Obecná poradna / Re:Povinnost provádění zdanění
« kdy: 24. 04. 2020, 06:45:24 »
Od daně jsou osvobozené příležitostné příjmy do 30 000 Kč za rok.

14
Těžko nutit společnost do investice, která pro ni není výhodná. Podle mého názoru nemá O2 povinnost zavést telefon kamkoliv, na druhou stranu, když už někde zaveden je, jestli ho může bez náhrady zrušit? Navíc 6200 Kč není zas tak vysoká částka, pokud správně koukám do ceníku, tak měsíční tarif je 299 Kč, to má zpět ani ne za 2 roky, takže se divím spíše obchodnímu rozhodnutí O2.
Kolik teď platíte za jeden telefon paušál? Hádám, že bude nižší než o O2, takže ve výsledku byste měli ušetřit, ne?

To, že odmítla společnost proplatit fakturu vystavenou na někoho jiného je logické, jak by to asi dali do účetnictví :).

Zkoušeli jste podat stížnost na ČTÚ?

15
Obecná poradna / Re:prevest peniaze na eurovy ucet ?
« kdy: 15. 04. 2020, 14:18:19 »
V tomhle případě si vždy vzpomenu na situaci v Argentině, kdy ze dne na den vláda de facto znárodnila cizoměnové vklady, přesněji řečeno nuceně převedla dolarové vklady na argentinská pesa v poměru 1:1 (v tu dobu byl kurz 1:4, dnes je kurz 0,015 USD za 1 ARS).

Podle mého názoru, když už mít vklad v jiné měně, tak v zemi, kde je tato měna měnou národní. Protože mít to v jiné zemi, tak jen sčítám rizika (riziko dané měny dohromady spolu s rizikem země, kde vklad budu mít). Naopak když to rozdělím, mohu v případě nějakého zásahu snáze uniknout (aspoň v jedné ze zemí)

Stran: [1] 2 3 ... 8
Platby GoPay