reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Dluhová poradna / Re:Zkušenosti s nebankovní půjčkou?
« kdy: 25. 03. 2020, 00:53:11 »
Pokud neposkytne půjčku vlastní banka, která zná jeho obraty, tak nikdo férový půjčku neposkytne, jen různí úvěroví predátoři

2
Pak tomu rozumím tak, že se to uvede v daňovém přiznání jako jakýkoliv jiný příjem. Pokud máme s danou zemí dohodu o zamezení dvojímu zdanění, je možné daně zaplacené tam započíst.

3
Tohle vůbec není jednoduchá otázka. Záleží i na tom, o jakou zemi jde.

https://www.novinky.cz/finance/clanek/uroky-ze-zahranici-se-nevyplati-zatloukat-jak-je-zahrnout-do-priznani-28583

4
Obecná poradna / Re:Pojištění pracovní neschopnosti
« kdy: 26. 02. 2020, 05:38:58 »
Jako každé pojištění - když pojišťovna plní, tak se vyplatí, když neplní, tak se nevyplatí :)

Pozor na to, že pracovní neschopnost je maximálně 1 rok, pak vzniká nárok (i na třeba dočasný) invalidní důchod. Pojištění může mít řadu výluk, mezi ta nejčastější patří "zhoršení aktuálního zdravotního stavu" (před pěti lety jste se léčili se zády, tak jestli vás teď chytnou plotýnky, nic nedostanete, neboť nemoc již existovala před přijetím do pojištění), samozřejmě různé úrazy pod vlivem alkoholu a možná i další věci. Osobně dávám přednost vytvoření vlastních rezerv.

5
Obecná poradna / Re:Práce z Čech pro Kanadskou firmu.
« kdy: 26. 02. 2020, 05:34:11 »
Na tohle bych doporučil si vzít daňového poradce, protože to není úplně jednoduché. Obecně platí, že při pobytu v ČR více než 180 dní v roce je nutné zde danit i zahraniční příjmy, nicméně u zemí, se kterými máme podepsanou dohodu o zamezení dvojího zdanění (což asi Kanada bude), je možné započíst daně zaplacené v Kanadě. Také pozor na to, že při fakturaci do zahraničí může vzniknout povinnost být plátcem DPH i když jinak nedosáhneš objemů, kde je to běžně povinné pro fakturaci jen v rámci ČR.

Pokud takto pracuješ déle, možná stojí za to zauvažovat, jestli by se nevyplatilo být normálním (kanadským) zaměstnancem s pozdějším nárokem na (kanadský) důchod.

V tomhle případě bych opravdu obětoval pár tisícovek a řešil s daňovým poradcem, protože u mezinárodních dohod existuje spousta specialit a výjimek - a neznalost neomlouvá: https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/lodnici-dluzi-na-danich-stat-jim-je-nechce-odpustit-20181229.html

6
Obecná poradna / Re:odečet životního pojištění
« kdy: 26. 02. 2020, 05:25:19 »
Není, protože tam už uplatňuje výhodu zaměstnavatel (neplatí z něj soc a zdrav) a vlastně i zaměstnanec (také z něj neplatí soc, zdrav a daně)

7
Přesně tak, za života může člověk darovat co chce a jak chce. Samozřejmě tím podstupuje riziko, že si mezi dětmi vybere špatně a pak se mu nedostane zájmu ani ze strany obdarovaného (protože už dostalo) ani ze strany toho druhého (protože nedostalo) dítěte.

V dědictví pak "ochuzené" děti mohou požadovat zápočet daru, říká se tomu kolace.

8
Obecná poradna / Re:Závodní stravování -- stravenky
« kdy: 01. 02. 2020, 06:50:28 »
Zaměstnavatel musí stravování zaměstnanců pouze umožnit, není povinností ho zajistit nebo finančně podpořit.

V jednom z minulých zaměstnání jsme to měli podobně, dostávali jsme kredit do závodní jídelny "ber nebo nech být" , zaměstnavatel si tak zajistil její využití. Pouze těm, kdo přinesli potvrzení od lékaře, že vzhledem k potravinovému omezení nemohou využít závodní jídelny, poskytoval stravenky. Ani to ale nebyla jeho povinnost, ale jen dobrá vůle.

9
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 21. 12. 2019, 05:31:23 »
No, tož nezbývá nic jiného, než to zkusit.

10
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 20. 12. 2019, 08:53:57 »
Kolik máš předschváleno? 50, které potřebuješ, nebo 150 včetně konsolidace? Jestli těch 150, tak bys je měl opravdu získat, protože výši nabídky banka upravuje právě dle obratu na účtu a jestli nemáš negativní záznamy, není celkem důvod ji nedostat. Jestli máš předschváleno jen těch 50, tak už je to těžší, protože banka se mrkne do registrů, zjistí, že už 100 tisíc dluh máš a usoudí, že jsi předlužený. Podle poslední změny právní úpravy je totiž věřitel zodpovědný za posouzení úvěryschopnosti dlužníka a pokud ji neposoudí s řádnou péčí, tak v tom lepším případě není dlužník povinen platit úroky v tom horším ani jistinu, proto jsou banky teď poměrně opatrné v půjčování lidem, u nichž se domnívají, že v případném soudním sporu by mohl soud dojít k názoru, že v době, kdy jim byla půjčka bankou poskytnuta byla jejich schopnost splácet slabá.

Možná by nebylo od věci nechat si udělat výpis z registrů před žádostí o tu půjčku, může tam být nějaký kostlivec, kdy někdo něco špatně zadal, nebo nevymazal a z toho důvodu ti banka "nespravedlivě" půjčku může zamítnout. Jak získat výpis z registrů zdarma jsem zde na Měšci psal: https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/

11
Obecná poradna / Re:Safefuture.cz
« kdy: 20. 12. 2019, 06:17:03 »
Myslím, že je jasné, že jak blog tak tato diskuse je lákadlem na ponziho schéma, protože je jasné, že za těchto podmínek nemůže být projekt ziskový

12
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 20. 12. 2019, 06:08:28 »
V IB bys měl mít předschválený limit půjčky/konsolidace (viz příloha - vidí jen registrovaní uživatelé fóra). Já mám v KB velké obraty, takže mám 500 000 Kč a to si tam nenechávám posílat výplatu - to je jeden ze způsobů, jak předschválený limit zvýšit, navýšit na účtu obrat, třeba i poslat peníze sem a tam :).

Každopádně při 18 tisícovém příjmu je 100 000 Kč dluh už fakt hodně a chtít se zadlužovat ještě víc? Vypadá to jak cesta do pekel :(

13
Pak bych řešil tou svatbou a tchýně by mohla darovat nemovitost oběma manželům společně, pak ale bude problém s tou hypotékou, kdy bude nutné dokládat účelovost. Kdyby tchýně dům manželům prodala, peníze půjde použít volně (klidně i na tu rekonstrukci)

Nicméně nejsem příznivcem tohoto řešení. Čím více lidí je majitelem nemovitosti, tím větší riziko. Mám v mém okolí případ, kdy rodiče z obou stran tzv. "přepsali byty" na oba manžele. Jeden se dostal do problémů a manželé (a rodiče z obou stran) málem pak přišli o oba byty (nakonec se jeden podařilo zachránit).

Pokud to dům umožňuje (chápu to tak, že ano, že je 2 generační, jedna obytná jednotka v přízemí a druhá v patře), přikláněl bych se k rozdělení na 2 bytové jednotky a každou darovat (prodat) jednomu z manželů s tím, že v jedné z nich bude mít tchýně věcné břěmeno dožití.

14
Od daní je osvobozen daň mezi příbuznými v řadě přímé - tj. když dům dá své dceři (ty ale na něm podíl mít nebudeš).
Prodej za korunu nic neřeší, daň by se v tomto případě vyměřovala z odhadní ceny.

Celou věc komplikuje to, že chcete na dům hypotéku, protože třeba americká hypotéka (bez dokládání účelu) je dražší.

Je několik možností, já bych řešil koupí ideální poloviny (nebo ještě lépe rozdělit dům na jednotky a koupit přesně vymezenou část) domu na hypotéku. Výhodou je, že půjde o standardní hypotéku (na co tchýně peníze použije se nemusí řešit, může je klidně vrazit do rekonstrukce). Dalším plusem je, že pokud si s přítelkyní vezmete hypotéku společně, budete mít oba podíl na té polovině domu, tj. pokud byste se s přítelkyní později rozešli, budeš mít na domě podíl. Samozřejmě je to možné udělat i s koupí celého domu.


15
Obecná poradna / Re:Tvorba cen u obchodníků
« kdy: 14. 11. 2019, 08:04:00 »
V Německu mají benzínky cenu na 3 desetinná místa např. 1,549 EUR za litr.

Stran: [1] 2 3 ... 7
Platby GoPay

reklama