reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 33
1
Můžeš si dobíjet nějaký kredit někde (u nějaké služby, kterou využíváš, já si takto dobíjím po koruně účet u Regiojetu, stejně s nimi jednou za čas někam jedu). Nebo můžeš třeba přispívat na dobročinnost - https://www.dobryandel.cz/jak-pomahat/#tabs-1-3 , zde je ale minimální příspěvek 5 Kč.
Nebo můžeš v tom supermarketu - však stačí vzít 10 rohlíků a jít na samoobslužnou pokladnu a zaplatit je jeden po druhém, vlastně to můžeš udělat u jakéhokoliv nákupu s více položkami, že je zaplatíš jednu po druhé.

2
Obecná poradna / Re:JAK SE DANÍ PRODEJ ZNALOSTÍ?
« kdy: 20. 01. 2019, 06:00:18 »
Abych rozptýlil spekulace, že jde jen o sofistikovanější reklamu typu "kurzové sázky, 100 % spolehlivé informace" , tak jsem smazal ten odkaz.

3
Obecná poradna / Re:Dluh na kreditní kartě Bank of America
« kdy: 14. 01. 2019, 18:48:09 »
Pokud některý z tvých účtů umožňuje vydání šekové knížky, tak je to jedna z možností - vypsat šek, dát ho do obálky a zaslat doporučeně na adresu banky.

Pak mě ještě napadlo najít někoho, kdo do USA pojede (měl bych tam letět na jaře) a zaplatí hotově přímo na přepážce banky.

Ještě bych zkusil znovu napsat na ten Facebook, popsat problém, že tě několikrát přepojovali a že bych chtěl kontakt, kde to můžeš vyřešit písemně, nebo telefonická komunikace nikam nevede. Poslední variantou je napsat (asi raději doporučený) dopis na adresu banky - opět s textem, že komunikace přes telefon a FB nikam nevede a že potřebuješ platební údaje pro možnost uhrazení částky ze zahraničí, tedy zejména SWIFT kód.

Předpokládám, že zaplatit přes PayPal či jinou kartou to asi nepůjde, ale za dotaz nic nedáš a dáš tím najevo, že máš opravdu snahu zaplatit.

4
Obecná poradna / Re:Je postup správný?
« kdy: 13. 01. 2019, 13:03:25 »
splátky dluhů rozhodně nesnižují posuzovaný příjem

5
Obecná poradna / Re:Dluh na kreditní kartě Bank of America
« kdy: 13. 01. 2019, 10:24:47 »
Já bych si určitě kvůli 23 dolarům nezakládal šanci, že někdy v budoucnu budu mít nějaký problém.

Pokud je šance, že poplatek půčovny je neoprávněný, normálně bych podal reklamaci. Zkusil bych jakýkoliv kontakt, klasickou poštu, nebo třeba i sociální sítě, dle svých stránek má Bank of America stránky na Facebooku (https://www.facebook.com/BankofAmerica), tak proč to nezkusit, dotaz nic nestojí.

Pokud bych se domníval, že poplatek je oprávněný, tak bych ho zaplatil, opět bych se na banku obrátil všemi dostupnými kanály (FB, Linkedin, Twitter,, klasická pošta) s vysvětlením svého problému a žádostí o návrh řešení.

6
Obecná poradna / Re:Dluh na kreditní kartě Bank of America
« kdy: 12. 01. 2019, 13:35:58 »
Ano, je možné zatížit i již zrušenou kartu, nejčastějším důvodem jsou právě půjčovny - konkrétně zrovna dopočítané mýtné, ale i pokuty, poškození, vrácení nenatankovaného auta a podobně.

Nejdříve bych řešil, jestli půjčovna účtovala poplatek oprávněně. To mýto dává smysl, manipulační poplatek může být spojen právě s tím zúčtováním, účtuje se i v jiných případech, jako je třeba dotankování vozidla, poškození,... důležité je, jestli tato možnost je uvedena v podmínkách zapůjčení.
Pokud si půjčovna účtovala poplatek oprávněně, nejde s tím nic moc dělat, pokud ne, podal bych americké bance reklamaci. Zejména americké banky jsou v řešení reklamací celkem vstřícné, velmi často se přikloní na stranu klienta, pokud byla karta v systému American Expres, je šance na úspěch blízká 100 %, stačí prohlásit, že půjčovna si částku účtovala neoprávněně a je na nich, aby toto doložila

Pokud si půjčovna účtovala částku oprávněně, jsou dvě možnosti:
1) zaplatit. Kromě převodu (ano, bude drahý, nevím, jestli zvolit SHA nebo raději OUR transakci, devizovky jsou OUR transakci schopny provést asi za 500 Kč) je tu ještě možnost zaslat šek, bohužel většina bank u nás již se šeky nepracuje. Je možné, že u takto malé částky nebude šek nakonec ani inkasován

2) nezaplatit - pak je otázkou, jestli se tím banka bude dále zabývat, klidně se může za pár let někde vynořit pořádně nafouknutá exekuce a taky nemusí.

7
Obecná poradna / Re:Nazev uctu prijemce ?
« kdy: 29. 12. 2018, 18:37:20 »
U tuzemských korunových plateb je to jedno

8
Pracovněprávní a sociální poradna / Re:pracovní pohovor
« kdy: 20. 12. 2018, 08:55:15 »
"Práce v kanceláři" může být různá. Taky pracuji v kanceláři, ale asi málokdo by mohl moji práci dělat, někdo "jen tak z ulice" asi těžko.  Solidní firma ti přesně sdělí náplň práce před nástupem. Pokud toho nejsou schopni, pryč od toho.

Nejčastěji je to obvolávání potenciálních klientů s tím, že jim nutíš nějaký produkt. Ne každý na to má žaludek, pro mne by to určitě nebylo.

Na druhou stranu, hrozně záleží na tvé kvalifiaci. Jak neumíš alespoň jeden jazyk a nezvládáš běžné kancelářské programy, tak na nějakou kvalifikovanou práci v kanceláři můžeš skoro zapomenout, i když dneska jsou firmy zoufalé a fakt berou skoro každého.

9
Obecná poradna / Re:investování s j.o.investments?
« kdy: 17. 12. 2018, 08:32:33 »
Zisk v řádech desítek procent je vždy spojen s obrovským rizikem (kdyby ne, půjčí si od banky místo toho, aby si draho půjčovali tímto způsobem), v podstatě je jisté, že firma dlouho nevydrží. Také se přikláním k ponziho schématu.

10
Obecná poradna / Re:Spoření na dovolenou
« kdy: 14. 12. 2018, 06:52:44 »
Podle toho, co tazatelka píše, není problém v evidenci, ale má strach z nižších úroků kvůli částce (tento problém Air neřeší, při překročení částky 250 000 Kč úrok klesá) a častým výběrům.
Navíc Air má úrok jen 1 % (Hello a Richee 1,5 %) a je nutno splnit podmínku 5 plateb kartou v měsíci.

11
Obecná poradna / Re:Spoření na dovolenou
« kdy: 13. 12. 2018, 13:59:53 »
U obou zmiňovaných účtů (Richee a Hello) je úrok stejný od 1 koruny do 300 tisíc, počet výběrů nemá na úrokovou sazbu vliv.

Asi bych doporučil ten Richee, je k němu karta s několika výběry z bankomatu za měsíc zdarma. Pokud nevadí nutnost aplikace (která je fakt hrozná)

12
Obecná poradna / Re:Spoření na dovolenou
« kdy: 13. 12. 2018, 12:52:46 »
Při takto krátkém horizontu nic jiného, než bankovní vklady, nepřichází do úvahy. Ostatní znamená náklady a riziko, které se nevyplatí.

V tuto chvíli by byly hodny pozornosti:

Hello Bank a Richee.cz

Hello Bank má spořící účet do 300 000 Kč s úrokem 1,5 %, Richee dokonce běžný účet s tímto úrokem. U obou není nutno splňovat jakékoliv podmínky, obě jsou zdarma včetně IB (u Richee, bohužel, pouze aplikace pro mobil), transakcí a platební karty (ta je u Hello k běžnému účtu)

13
Pokud vím, tak FIO účtuje kurzem karetní asociace na zúčtovací měnu (předpokládám, že EUR) a následně ze zúčtovací měny svým kurzem deviza-prodej.

Dle jejich kurzovního lístku (internetové bankovnictví vpravo dole) je aktuální kurz EUR 26,48293. Což zhruba kopíruje kurzovní lístek ČSOB (aktuálně o fous lepší FIO, než ČSOB), tedy průměr trhu.

14
On ten výběr byl výhodnější, než směna, kde byla minimální částka směny a ještě větší poplatek.

15
V Brazílii na leštiti v Sao Paulu byly 3 bankomaty a všechny braly pouze karty jedné asociace (už si nejsem jist, jestli to byla Visa nebo MC). Takže o důvod víc, mít více, než jednu asociaci. Výběr byl zpoplatněn speciálním poplatkem ve výši cca 6 USD.

Co se týče Richee - nebyl bych k nim až tak přísný. Jak jsem psal, je to brand Creditas, který kopíruje podmínky Creditas. Jediným rozdílem je multibankovní aplikace schopna obsluhovat účty u více bank. No a aby na to nalákali lidi, tak tam dali ten vyšší úrok. Každopádně pořád je tu možnost si pořídit klasický účet s kartou u Creditas, která na cestování díky rozumným poplatkům za výběr z bankomatu a nadstandardně dobrým kurzům vychází velmi dobře, sám ji s sebou do zahraničí vozím.

U KB mám účet TOP nabídka s Visa platinum, výběry v tuzemsku i v zahraničí zdarma, kurzy průměrné. Ale je tam potřeba mít obrat 100 tisíc měsíčně.

Fio má také průměrné kurzy, v minulosti měli karty od ČSOB a přijde mi, že kurzovou politiku ČSOB nadále kopírují.

Stran: [1] 2 3 ... 33
Platby GoPay

reklama