reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 38
1
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 21. 12. 2019, 05:31:23 »
No, tož nezbývá nic jiného, než to zkusit.

2
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 20. 12. 2019, 08:53:57 »
Kolik máš předschváleno? 50, které potřebuješ, nebo 150 včetně konsolidace? Jestli těch 150, tak bys je měl opravdu získat, protože výši nabídky banka upravuje právě dle obratu na účtu a jestli nemáš negativní záznamy, není celkem důvod ji nedostat. Jestli máš předschváleno jen těch 50, tak už je to těžší, protože banka se mrkne do registrů, zjistí, že už 100 tisíc dluh máš a usoudí, že jsi předlužený. Podle poslední změny právní úpravy je totiž věřitel zodpovědný za posouzení úvěryschopnosti dlužníka a pokud ji neposoudí s řádnou péčí, tak v tom lepším případě není dlužník povinen platit úroky v tom horším ani jistinu, proto jsou banky teď poměrně opatrné v půjčování lidem, u nichž se domnívají, že v případném soudním sporu by mohl soud dojít k názoru, že v době, kdy jim byla půjčka bankou poskytnuta byla jejich schopnost splácet slabá.

Možná by nebylo od věci nechat si udělat výpis z registrů před žádostí o tu půjčku, může tam být nějaký kostlivec, kdy někdo něco špatně zadal, nebo nevymazal a z toho důvodu ti banka "nespravedlivě" půjčku může zamítnout. Jak získat výpis z registrů zdarma jsem zde na Měšci psal: https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/

3
Obecná poradna / Re:Safefuture.cz
« kdy: 20. 12. 2019, 06:17:03 »
Myslím, že je jasné, že jak blog tak tato diskuse je lákadlem na ponziho schéma, protože je jasné, že za těchto podmínek nemůže být projekt ziskový

4
Obecná poradna / Re:Půjčka u Komerční banky
« kdy: 20. 12. 2019, 06:08:28 »
V IB bys měl mít předschválený limit půjčky/konsolidace (viz příloha - vidí jen registrovaní uživatelé fóra). Já mám v KB velké obraty, takže mám 500 000 Kč a to si tam nenechávám posílat výplatu - to je jeden ze způsobů, jak předschválený limit zvýšit, navýšit na účtu obrat, třeba i poslat peníze sem a tam :).

Každopádně při 18 tisícovém příjmu je 100 000 Kč dluh už fakt hodně a chtít se zadlužovat ještě víc? Vypadá to jak cesta do pekel :(

5
Pak bych řešil tou svatbou a tchýně by mohla darovat nemovitost oběma manželům společně, pak ale bude problém s tou hypotékou, kdy bude nutné dokládat účelovost. Kdyby tchýně dům manželům prodala, peníze půjde použít volně (klidně i na tu rekonstrukci)

Nicméně nejsem příznivcem tohoto řešení. Čím více lidí je majitelem nemovitosti, tím větší riziko. Mám v mém okolí případ, kdy rodiče z obou stran tzv. "přepsali byty" na oba manžele. Jeden se dostal do problémů a manželé (a rodiče z obou stran) málem pak přišli o oba byty (nakonec se jeden podařilo zachránit).

Pokud to dům umožňuje (chápu to tak, že ano, že je 2 generační, jedna obytná jednotka v přízemí a druhá v patře), přikláněl bych se k rozdělení na 2 bytové jednotky a každou darovat (prodat) jednomu z manželů s tím, že v jedné z nich bude mít tchýně věcné břěmeno dožití.

6
Od daní je osvobozen daň mezi příbuznými v řadě přímé - tj. když dům dá své dceři (ty ale na něm podíl mít nebudeš).
Prodej za korunu nic neřeší, daň by se v tomto případě vyměřovala z odhadní ceny.

Celou věc komplikuje to, že chcete na dům hypotéku, protože třeba americká hypotéka (bez dokládání účelu) je dražší.

Je několik možností, já bych řešil koupí ideální poloviny (nebo ještě lépe rozdělit dům na jednotky a koupit přesně vymezenou část) domu na hypotéku. Výhodou je, že půjde o standardní hypotéku (na co tchýně peníze použije se nemusí řešit, může je klidně vrazit do rekonstrukce). Dalším plusem je, že pokud si s přítelkyní vezmete hypotéku společně, budete mít oba podíl na té polovině domu, tj. pokud byste se s přítelkyní později rozešli, budeš mít na domě podíl. Samozřejmě je to možné udělat i s koupí celého domu.


7
Obecná poradna / Re:Tvorba cen u obchodníků
« kdy: 14. 11. 2019, 08:04:00 »
V Německu mají benzínky cenu na 3 desetinná místa např. 1,549 EUR za litr.

8
Obecná poradna / Re:Spořící účet v cizí měně - GBP
« kdy: 29. 10. 2019, 07:42:42 »
Pokud to nehodláš uložit ve Velké Británii, tak to raději strč do šuplíku. Úroková sazba bude začínat 0,... %, to ti nevydělá ani na poplatky. Je třeba počítat s poplatky za:
Vložení peněz na účet (ať už v hotovosti nebo převodem, protože půjde o cizoměnovou platbu a nelze to poslat jako SEPA)
Výběr peněz (opět poplatek za hotovostní transakci nebo převod směrem ven)
Vedení účtu

Ne všechny banky musí účtovat všechny poplatky, ale aspoň nějakému se nevyhneš. Při takto nízké částce nemáš šanci být v plusu. Ulož peníze "do šuplíku" a použij je při další dovolené v Anglii. Teoreticky je můžeš použít ke směně i jinde v zahraničí, ale na GBP je obvykle větší spread (levněji banky nakupují a dráže prodávají) nebo na USD nebo EUR.

9
Obecná poradna / Re:Splatky insolvence
« kdy: 18. 10. 2019, 14:44:49 »
Zásadní otázka - bude nová splátka vyšší, než stávající, nebo nižší? Pokud bude nižší, bude se u soudu špatně odůvodňovat změna zaměstnání a (hodně čistě teoreticky) může soud dospět k názoru, že povinný se nesnaží splácet tolik, kolik by mohl a může oddlužení zrušit (čímž naskáčou různé úroky z prodlení, které po dobu oddlužení nenaskakují)

Pokud by nová splátka byla vyšší, než stávající, nejspíše by se dalo obhájit, že změna zaměstnání má smysl a je i pro věřitele příznivější i když ti absolutně i procentuálně z nového platu zbude víc. Asi bych se poradil se svým insolvenčním správcem.

10
Air Bank / Re:Lesk a bída AirBank
« kdy: 03. 10. 2019, 10:19:57 »
Je fakt, že Air trochu "zaspala", komunikace, ať už všeobecná (na FB, v mailu,..) je stále za 1, v tom je na trhu asi nejlepší, co se týče podmínek, tak přece jen začíná ztrácet.
Je čím dál více bank, které v základu (tedy zdarma a bez podmínek) mají alespoň nějaký výběr z cizího bankomatu (Fio, Equa, mBank, Creditas/Richee, Hello) když už ne všechny, lepší kurzy (Creditas/Richee, na kreditkách Hello), lepší úroky na spořícím účtu (Hello, Creditas/Richee).

11
No, základní je, založit účet jinde, na výběr je spoustu bank i "bezplatných" (Fio, Equa, Creditas, Hello, mBank, Air a další).

Donutit banku aby sdělila důvod nebo dokonce účet obnovila je v podstatě nemožné, ale lze jí zatopit přes toho finančního arbitra či ČNB. Osobně bych to řešil reklamací zablokované karty, pokud by banka kartu neobnovila třeba do týdne nebo odpověděla zamítavě, dal bych to na finančního arbitra.

12
https://www.finarbitr.cz/cs/

Dělat mrtvého brouka nedoporučuji, účet by zkrátka zrušili a zůstatek převedli na nějaký technický účet v rámci banky s tím, že čekají, než jim klient oznámí, kam chce prostředky poslat.

Na 2 měsíční výpovědi účtu není co napadnout, takže jedině ta karta je něco, na čem se lze točit.

13
Těžko říct. Možná by bylo účinnější požadovat okamžité zprovoznění platební karty a když banka odmítne, tak to dát finančnímu arbitrovi - to donutí banku se tím zabývat, ale jak z nich dostat nějaké právé důvody fakt netuším. Ale jak jsem psal, stěžovat a žalovat lze ledaskde (včetně ČNB),  navzájem se to nevylučuje a je to zdarma.

14
Bohužel banka není povinna účet vést, je to dvoustranný dobrovolný právní vztah, který může kterákoliv ze stran bez udání důvodů vypovědět. Není žádná páka jak banku dotlačit ke sdělení pravého důvodu zrušení účtu.

V diskusích se s tímto nešvarem setkávám docela často a sám jsem byl "postižen", kdy mi účet vypověděla Expobank, Česká spořitelna (zde se podařilo výpověď zrušit přes ombudsmana České spořitelny) a odmítla mi účet zřídit Raiffeisen banka (aby mi po roce sami volali s nabídkou na zřízení). Pravda, můj způsob používání účtů je velmi vzdálen "běžnému klientovi".

Stěžovat a žalovat je možné ledaskde, u bank nejspíše na ČNB, nebo podávat trestní oznámení, ale nelze banku donutit, aby vedla účet někomu, kdo je pro ni "persona non grata".

15
Obecná poradna / Re:zveřejnění hrubé roční mzdy
« kdy: 30. 09. 2019, 11:12:28 »
Něco takového už dělá statistický úřad, ano, není to dokonalé, na druhou stranu to vyváží velkým množstvím dat (všechny mzdy), které nikdo jiný nastřádat nedokáže.

Stran: [1] 2 3 ... 38
Platby GoPay

reklama