Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ambasador-investoru

Stran: [1]
1
Pokud je pravda, že kryptoměny teprve čeká příval retailových investorů, pak ty největší "krypto" kauzy z pohledu spotřebitele jsou teprve před námi.
Přečtěte si nový komentář z dílny Ambasadora investorů
https://ambasadorinvestoru.cz/2021/03/15/tiskova-zprava-tri-otazky-ktere-byste-si-meli-polozit-pred-nakupem-kryptomen-komentar-krystofa-krulise/

2
Ambasador investorů upozorňuje na případy, kdy se podvodníci snaží získat přístupové údaje k účtům klientů finančních služeb prostřednictvím fiktivních nebo podvodných organizací, které se prezentují jako autority.

Jedná se o různé takzvané profesní nebo odborné komory, komise či „pracovní skupiny“, které se snaží zneužít aktuálních turbulencí na kapitálových trzích k získání citlivých údajů investorů a slibují jim získání ušlých zisků zpět.

Aktuálně se podvody nevyhýbají ani zneužití skutečných autorit, jakou je třeba Česká národní banka, a to přímo výzvami k úhradě různých poplatků za účelem získání “výhry”.

Více informací na stránkách Ambasadora: http://ambasadorinvestoru.cz/2020/09/15/narusta-pripadu-phishingu-zneuzivajicich-oficialni-autority/

3
Už třetí měsíc je účinná novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, která rozšiřuje rozsah povinně zaznamenávané komunikace mezi obchodníkem s cennými papíry a zákazníkem. Nadále již není zaznamenávání komunikace omezeno na případy přijetí, předání nebo provedení pokynu zákazníka. Pohled Ambasadora investorů na první zkušenosti zde: http://ambasadorinvestoru.cz/2020/07/27/tiskova-zprava-komunikace-k-investovani-od-kvetna-2020-jiz-jen-na-zaznam-komentar-krystofa-krulise/

4
Česká národní banka upozornila na aktivity společnosti Beekash Payment Solutions, s.r.o., která nabízí platební služby prostřednictvím internetové prezentace https://www.beekash.net/. Dne 7.3.2020 jí bylo odňato oprávnění k poskytování platebních služeb na finančním trhu v České republice.
Podle ČNB společnost v současnosti nedisponuje žádným povolením k poskytování služeb na finančním trhu v ČR.

5
Pozor, také ČNB upozorňuje v rámci ochrany spotřebitele na nové riziko na trhu
https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/upozorneni/Upozorneni-na-aktivity-spolecnosti-Silk-Assets-Investments-ltd./
A Ambasador investorů jen opakuje základní mantru:
- nikdy nevkládejte prostředky do společností, které nemají v EU platnou licenci
- vždy prověřujte společnosti, které v ČR nemají oficiální sídlo, pobočku, nebo nekomunikují česky

6
Dobrý den,
prosím, buďte tak laskav a pošlete nám více informací k této záležitosti. Můžete využít formulář na našem webu: http://ambasadorinvestoru.cz/#kontakt 
Jsme Vám k dispozici
Ambasador investorů

7
ČNB potvrdila rizika, která hrozí investorům kvůli obchodování s CFD. Ta byla již diskutována u kulatého stolu Spotřebitelského fóra, kde byl představen projekt Ambasador investorů. Více informací, včetně upozornění na konkrétní rizika najdete na našem webu: http://ambasadorinvestoru.cz/

8
"Postoj ČNB k obchodování s rizikovým finančními deriváty na retailových trzích.

V posledním edukativním materiálu Česká národní banka varuje před riziky, která plynou především pro neprofesionální obchodníky, z obchodování finančních derivátů na kapitálových trzích. Konkrétně jde o instrument rozdílových smluv, „contract for difference“ čili známější zkratku CFD.
Ambasador investorů kvituje postoj ČNB k obchodování s rizikovým finančními deriváty na retailových trzích.

ČNB informovala o stížnostech osob kvůli ztrátám, které utrpěli při obchodování s CFD, a upozornila na omezený rozsah své působnosti: „ČNB nevykonává dohled nad každým obchodníkem s cennými papíry, který je oprávněn poskytovat českým zákazníkům investiční služby. Obchodníci s cennými papíry z jiných členských států Evropské unie podléhají dohledu ČNB pouze v omezeném rozsahu či vůbec.“

Zákazníci brokerských firem by se tak neměli jen spoléhat na dohled a regulaci, ale především sami investovat do svých znalostí finančních trhů a právního rámce. Shodli se na tom už vloni účastníci kulatého stolu Spotřebitelského fóra, kde byl představen projekt Ambasador investorů. „S rozvojem nových technologií a nejrůznějších platforem dnes může např. s cennými papíry, ale i dalšími produkty, obchodovat prostřednictvím internetu kdokoli z nás,“ řekl Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů a zástupce Ambasadora investorů. „S tím ale rovněž rostou i rizika jak při samotném investování, tak i při využívání služeb, které investorům poskytují brokeři. Naším cílem je vedle osvěty i pomoc klientům, aby mohli ve sporech s obchodníky dosáhnout smírného řešení, aniž by muselo dojít na právní, respektive soudní cestu při řešení jednotlivých sporů,“ vysvětlil Viktor Vodička.

„Regulace není ideálním nástrojem ochrany spotřebitele, tím je finanční vzdělávání,“ prohlásil na loňské konferenci viceguvernér ČNB Tomáš Nidetský a doplnil: „ČNB se nevěnuje soukromoprávním sporům. Role regulátora v tomto smyslu je ta, že na základě stížnosti klientů může zahájit dohledovou činnost nad určitou oblastí.“

V aktuálním materiálu ČNB upozorňuje, že vedle společností, které jsou licencovanými zahraničními obchodníky s cennými papíry, se tu „vyskytují však i nabídky poskytovatelů CFD, kteří žádnou licenci nemají a činnost vykonávají neoprávněně.“ V takových situacích už klientům nemůže pomoci ani projekt Ambasador investorů. Ten proto znovu shrnuje základní doporučení pro výběr brokera:

1. Platnost licence pro působení na trzích EU.

2. Veškeré smluvní a obchodní podmínky poskytnuté předem k seznámení.

3. Dodržování pravidel evropského regulátora ESMA zahrnující například maximální poměry finanční páky pro jednotlivé typy instrumentů atd.

4. Komunikace v češtině, lokální sídlo subjektu, který je licencován nebo je vázaným zástupcem licencovaného subjektu."

9
Obecná poradna / Re:Varování před podvody
« kdy: 27. 11. 2019, 10:42:31 »
Čeští "vlci z Wall Streetu" říkající si Profesní Komora Finančníků ČR, ale aby bylo jasno: nejsou členem a ani začleněným společenstvem v hospodářské komoře.

10
Obecná poradna / Re:Varování před podvody
« kdy: 10. 10. 2019, 12:48:45 »
Máte na mysli takzvanou Profesní komoru finančníků (pkfcr.cz), která obvolává klienty brokerů s nabídkou vymáhání ztracených zisků?
Nechceme se vyjadřovat ke konkrétním osobám, ale nabádáme k obezřetnosti, zejména ve spojitosti s poskytováním osobních dat komukoli.

11
Obecná poradna / Varování před podvody
« kdy: 03. 10. 2019, 18:11:24 »
Nabídl Vám někdo, že vymůže z vašeho brokera peníze, o které jste obchodováním přišli? Připadalo Vám podezřelé, že zná váš obchodní případ? Na trhu se mohou vyskytnout jak podvodní brokeři, tak podvodné skupiny, které získaly přístup k datům. Dejte si na ně pozor.

Stran: [1]
Platby GoPay