Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Obecná poradna / Re:prodej auta
« kdy: 23. 07. 2020, 15:37:58 »
V žádném případě nepsat cena + DPH, když nejsi plátce.

Ohledně té ceny - napadá mě, jestli to nechce dát hned do daní, aby auto nemusel klasicky odepisovat.

2
Obecná poradna / Re:advokátní uschova
« kdy: 14. 07. 2020, 09:38:02 »
Zvolil bych raději bankovní nebo notářskou úschovu.

3
Spoření / Re:Hello bank! - ověření transakcí
« kdy: 30. 06. 2020, 10:41:52 »
Hm, u 200 tisíc je to divné, ale pravdou je, že mně volali když jsem z kreditky vybíral přes 100 tisíc, každá banka má AML nastavené jinak.

Pak bych tedy napsal "šlo o převod do jiné banky z důvodu lepších úrokových sazeb", to, že šlo o příbuzného bych jim vysloveně nevnucoval, až kdyby se ptali. Doporučuji v této oblasti nelhat, na druhou stranu nemusí se jim všechny informace aktivně cpát.

4
Spoření / Re:Hello bank! - ověření transakcí
« kdy: 30. 06. 2020, 08:57:18 »
Úplně bohatě stačí uvést, "převedl jsem si peníze na vlastní účet u jiné banky".

Dotaz je v souvislosti s praním špinavých peněz, taky už jsem jich pár obdržel.

5
V diskusním fóru je běžné tykání, ale můžeme si klidně i vykat.

Snažím se ten problém nějak pochopit. Takže, pokud to chápu správně, rozpor je v tom, že jste stornoval zájezd u Invie,ale ne u cestovní kanceláře. Co je uvedeno v cestovní smlouvě? S kým byla pravomocně uzavřena? S Invií, nebo s cestovní kanceláří? Protože v tomhle bude nejspíše zakopaný pes. Pokud jste storno zájezdu oznámil chybné společnosti, tak k němu pravomocně nedošlo a ten, kdo poskytl půjčku (nebo záruku za platbu) ji stále může požadovat.

6
Bez toho, abychom viděli smlouvu, je to jen hádání.

Jak víš, že Invia za tebe nic nezaplatila? Ptal jsi se cestovky? Co řekli?

Je možné, že Invia poskytla cestovce záruku a ta je nyní splatná. Každopádně co vlastně rozporuješ? Zavázal jsi se ve smlouvě něco zaplatit a pak je celkem jedno, jestli to budeš platit Invii, nebo cestovce.

Co tu vlastně řešíme? Kde máš problém, že jsi byl podveden?

7
Už samotná myšlenka "dovolená na dluh" je zvrácená. Když na něco nemám, tak si to nekupuji!

Ale teď k případu - záleží na tom, jak je postavená smlouva, pokud je to vklastně klasická smlouva o půjčce, tak moc šancí na vyklouznutí nevidím. Leda by se ti podařilo prokázat, že půjčka nikdy nebyla vyplacena, tj. že cestovní kancelář žádné peníze neobdržela (a dala ti to třeba písemně). I tak by to nebylo na 100 %, protože smlouva může být koncipována jako "záruka", tj. když ty nezaplatíš, bude Invia povinna zaplatit (i když třeba až za půl roku), čímž na Invii přechází právo dlužnou částku vymáhat i když ještě sama nezaplatila (protože je jasné, že bude muset zaplatit, tedy její závazek a tudíž pohledávka vůči Tobě už vznikla).

8
Obecná poradna / Re:Povinnost provádění zdanění
« kdy: 24. 04. 2020, 06:45:24 »
Od daně jsou osvobozené příležitostné příjmy do 30 000 Kč za rok.

9
Těžko nutit společnost do investice, která pro ni není výhodná. Podle mého názoru nemá O2 povinnost zavést telefon kamkoliv, na druhou stranu, když už někde zaveden je, jestli ho může bez náhrady zrušit? Navíc 6200 Kč není zas tak vysoká částka, pokud správně koukám do ceníku, tak měsíční tarif je 299 Kč, to má zpět ani ne za 2 roky, takže se divím spíše obchodnímu rozhodnutí O2.
Kolik teď platíte za jeden telefon paušál? Hádám, že bude nižší než o O2, takže ve výsledku byste měli ušetřit, ne?

To, že odmítla společnost proplatit fakturu vystavenou na někoho jiného je logické, jak by to asi dali do účetnictví :).

Zkoušeli jste podat stížnost na ČTÚ?

10
Obecná poradna / Re:prevest peniaze na eurovy ucet ?
« kdy: 15. 04. 2020, 14:18:19 »
V tomhle případě si vždy vzpomenu na situaci v Argentině, kdy ze dne na den vláda de facto znárodnila cizoměnové vklady, přesněji řečeno nuceně převedla dolarové vklady na argentinská pesa v poměru 1:1 (v tu dobu byl kurz 1:4, dnes je kurz 0,015 USD za 1 ARS).

Podle mého názoru, když už mít vklad v jiné měně, tak v zemi, kde je tato měna měnou národní. Protože mít to v jiné zemi, tak jen sčítám rizika (riziko dané měny dohromady spolu s rizikem země, kde vklad budu mít). Naopak když to rozdělím, mohu v případě nějakého zásahu snáze uniknout (aspoň v jedné ze zemí)

11
Obecná poradna / Re:prevest peniaze na eurovy ucet ?
« kdy: 15. 04. 2020, 09:55:19 »
To je věštění z křišťálové koule, nikdo neví :(. Každopádně, když už, založ si ten eurový účet v jiné zemi (dle jazyka odhaduji, že jsi ze Slovenska, takže tam), možná to jde i vzdáleně? Nebo požádej někoho aby si ho založil na svoje jméno. Rozprostřeš tím eventuální riziko.

12
Dluhová poradna / Re:Zkušenosti s nebankovní půjčkou?
« kdy: 25. 03. 2020, 00:53:11 »
Pokud neposkytne půjčku vlastní banka, která zná jeho obraty, tak nikdo férový půjčku neposkytne, jen různí úvěroví predátoři

13
Pak tomu rozumím tak, že se to uvede v daňovém přiznání jako jakýkoliv jiný příjem. Pokud máme s danou zemí dohodu o zamezení dvojímu zdanění, je možné daně zaplacené tam započíst.

14
Tohle vůbec není jednoduchá otázka. Záleží i na tom, o jakou zemi jde.

https://www.novinky.cz/finance/clanek/uroky-ze-zahranici-se-nevyplati-zatloukat-jak-je-zahrnout-do-priznani-28583

15
Obecná poradna / Re:Pojištění pracovní neschopnosti
« kdy: 26. 02. 2020, 05:38:58 »
Jako každé pojištění - když pojišťovna plní, tak se vyplatí, když neplní, tak se nevyplatí :)

Pozor na to, že pracovní neschopnost je maximálně 1 rok, pak vzniká nárok (i na třeba dočasný) invalidní důchod. Pojištění může mít řadu výluk, mezi ta nejčastější patří "zhoršení aktuálního zdravotního stavu" (před pěti lety jste se léčili se zády, tak jestli vás teď chytnou plotýnky, nic nedostanete, neboť nemoc již existovala před přijetím do pojištění), samozřejmě různé úrazy pod vlivem alkoholu a možná i další věci. Osobně dávám přednost vytvoření vlastních rezerv.

Stran: [1] 2 3 ... 8
Platby GoPay