reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37
16
Obecná poradna / Re:Převod peněz do Kazachstánu
« kdy: 23. 08. 2019, 08:24:16 »
Volal jsem si do jedné z mých bank (konkrétně Creditas) - a žádné omezení, co se týče bankovních převodů do Kazachstánu není, tj. jedna z možností je bankovní převod.
Problém může být v tom, že tvoje banka nemusí umět KZT, tj. bude nutné převod provést v jiné měně, např. ty dolary. Jakou máš banku? Dotazoval ses tam na možnost převodu?

Poplatek je obvykle 1 % z ceny převodu při volbě "SHA", v tom případě bude ale příjemce platit poplatky své banky + případné poplatky korespondenčních bank. Je také možné poslat jakou "OUR", kdy platíš všechny poplatky, tam nelze ale předem určit, kolik to bude (záleží na výši poplatků tvé banky a poplatků korespondenčních bank "na cestě"). Některé banky a devizové společnosti mají "OUR" platby za paušál, třeba 500 Kč (to je velmi výhodná cena).

Levnější možností než banky, jsou devizové společnosti (Akcenta, SAB, Divíšek, Easychange,...), lze tam získat lepší kurz. Bohužel tyto společnosti nebývají příliš vstřícné k malým a jednorázovým platbám, tj. uzavřít u nich rámcovou smlouvu pro běžného občana není tak jednoduché.

Pro drobné platby je tu Revolut, ale zrovna zde si nejsem jist, jestli ho použít. Revolut má totiž poměrně "nekonzistentní" hlídání AML a mám obavu, aby zrovna tahle platba (zejména, když to bude první platba) jim "nevyskočila" jako podezřelá a ty sis pak několik týdnů nedopisoval s jejich pobočkou v Litvě, aby ti peníze vrátili.

Pak jsou různé nestandardní způsoby, např. poslat na místo poštou platební kartu, se kterou dotyčný zaplatí nebo vybere za bankomatu. Záleží na účelu platby (u platby za zboží by to nešlo, pokud potřebuješ poslat peníze kamarádovi, je to někdy dobrá varianta).

17
Obecná poradna / Re:Převod peněz do Kazachstánu
« kdy: 23. 08. 2019, 07:41:05 »
o jakou má jít částku?

18
Bydlení / Re:Převod družstevního bytu do OV
« kdy: 21. 08. 2019, 16:57:09 »
družstvo není povinno udělit souhlas s převodem do OV. Tato povinnost platila do roku 1995.

19
Obecná poradna / Re:Platba větší částky platební kartou
« kdy: 15. 08. 2019, 06:04:55 »
V minulosti existovaly karty, které uměly platit jen na domácím trhu, ale dnes už je snad nikdo nevydává (naposledy to byly různé dětské karty). Takže bych se nebál, že kartou nepůjde zaplatit v librách.

Stejně bych ale uvažoval o nějaké jiné možnosti platby - bankovní převod, hotovost. Předpokládám, že chceš něco koupit v duty free shopu (šperky, hodinky). Zkusil bych se s obchodem předem domluvit, zda při jiné formě platby např. neposkytne slevu (protože z platby kartou musí odvést poplatky). U takto velké částky lze získat i lepší kurz, dokonce i od banky, případně nejfrekventovanější světové měny (kam libra patří) lze velmi výhodně získat v arabských směnárnách, u takovéto částky bych opět smlouval.

Při převozu takto velké hotovosti bych jen nezapomněl na ohlašovací povinnost.

20
Obecná poradna / Re:Safefuture.cz
« kdy: 15. 08. 2019, 05:58:43 »
13 % je velmi podezřelé, za tuhle sazbu už jsou nejlevnější kreditky a kontokorenty, to nedává smysl. Kdyby to byl životaschopný plán, tak jim banka půjčí i za desetinu sazby.

21
Obecná poradna / Re:Platba větší částky platební kartou
« kdy: 14. 08. 2019, 17:10:25 »
MBank umí u nových karet 10 milionů, u starých dokonce bez koruny miliardu. Pak dost často nemají limit kreditní karty, protože se spoléhají na kreditní rámec. Když se tedy kreditka "přebije", často s ní lze zaplatit i velmi velkou částku (ale není to zaručeno).

Je to ale krajně neobvyklé platit takovouto částku platební kartou, takto velké částky se obvykle hradí bankovním převodem, už kvůli poplatkům za akceptaci karty. Musel by být vážný důvod pro platbu tímto způsobem.

22
Obecná poradna / Re:Koupě bytu s právem na dožití
« kdy: 05. 08. 2019, 15:58:22 »
Poslední vůle rozhodně ne (tu může změnit, jsou tam neopomenutelní dědicové, atd). Možná dědickou smlouvou, ale nejlepší by asi byla klasická kupní smlouva s věcným břemenem.. Každopádně u takto velké hodnoty bych rozhodně nešetřil na pár tisícovkách pro právníka.

23
Obecná poradna / Re:Internetbanking v mobilu
« kdy: 30. 07. 2019, 17:50:07 »
Banka od banky se to liší, zpravidla tam nějaké zabepečení je, např. otisk prstu, což je tedy takové zabezpečení "napůl". Je to jeden z důvodů proč bankovní aplikace nepoužívám

24
jak jsem psal výše, banka bude mít přehled o tvých příjmech a může toho využít při relaxaci - například pokud ti klesne výplata, bude vědět, že tě může více "natáhnout " , protože jí neutečeš.

25
Každá banka má nějaké podmínky, klient na ně může přistoupit nebo nemusí a může zkusit vyjednat si jinde jiné.

Každopádně v obecné rovině není požadavek na to, aby klient měl příjem ve výši 1,5 násobku hypotéky nijak přehnaný a je dokonce mírnější, než jsou doporučení ČNB.

„V aktuálním doporučení z letošního (článek byl vydaný před rokem, takže vlastně loňský červen) června stanovila ČNB hodnoty, kterými by se měly od října řídit všechny banky. DTI maximálně 9 znamená, že výše dluhu žadatele o hypotéku by nově neměla překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu. DSTI maximálně 45 % pak stanovuje, že žadatel může na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 % čistého měsíčního příjmu,“

Jen ne všechny banky vyžadují, aby měl klient běžný účet u stejné banky. Osobně bych se tomu snažil spíše vyhnout, není dobré, když má banka příliš velký přehled o klientových změnách příjmů, může toho zneužít při žádosti o novou fixaci, už jsem se s tím setkal (v případ poklesu příjmů byla nově nabídnutá sazba výrazně vyšší, než bylo na trhu obvyklé, protože banka věděla, že klient nemá možnost refinancovat).

26
přihlašovací jméno změnit nejde, heslo (5 místný kód) ano.

27
Obecná poradna / Re:Zhodnocení úspor na rok, dva
« kdy: 19. 07. 2019, 05:32:15 »
Jak píše kolega.

Moneta (2 % do 1 milionu) nebo Creditas (2 % do 1,5 milionu). Obojí spořící účty bez dalších podmínek, Creditas půjde založit až od pondělka.

28
Také jsem si toho všiml. Ano, ne všichni obchodníci podporují 3D Secure, na druhou stranu je to pak jejich riziko, takovou platbu může klient bez problémů vyreklamovat.
Údaje o kartě nemusí pak uniknout na Aliexpresu, ale kdekoliv, kde člověk platí kartou (klidně v obchodě, kde na kopii platby pro obchodníka je celé číslo karty)

29
je možné, že metoda odírání klientů byla posunuta o level výše a tenhle příklad bude bližší spíše tzv. binárním opcím, kde je velmi trefné to srovnání s kasinem, jenže navíc s tím rozdílem, že tohle "kasino" má možnost ovlivnit, jestli na ruletě padne červená nebo černá podle toho, na kterou barvu má vsazeno více lidí (klidně může vycházet z reálných burzovních dat, jen manipulací se zpožděním i jen o pár sekund může dosáhnout rozdílu mezi klesne/stoupne a tím pádem vyplatit nebo zamítnout "výhru").

Všechny tyto nabídky mají společného jmenovatele - výhodná nabídka k vám nikdy sama nepřijde, takže když vám někdo volá, že chce vaše dobro, řekněte mu, že ho rozhodně chápete, ale že mu svoje dobro nedáte :)

30
Této metodě se říká "churning". Snahou je "proobchodovat" majetek klienta a přesunout ho tak k brookerovi pomocí poplatků za uzavření obchodu. Proto je klient neustále nucen nakupovat a prodávat

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37
Platby GoPay

reklama