reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: 1 [2] 3 4 ... 35
16
Obecná poradna / Re:Práce v zahraničí
« kdy: 09. 04. 2019, 07:44:25 »
To není úplně jednoduché, záleží na mezistátních smlouvách, třeba zrovna pracovníci na lodích mohou mít jiná pravidla, viz "průšvih" v Nizozemí
https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/lodnici-dluzi-na-danich-stat-jim-je-nechce-odpustit-20181229.html

Tohle bych asi opravdu řešil s daňovým poradcem.

17
Obecná poradna / Re:Dědictví
« kdy: 01. 04. 2019, 11:36:39 »
Co již bylo jednou darováno, to již bylo darováno s tím se až na speciální případy nedá nic dělat.

Nicméně je zde něco, co se jmenuje "kolace" - https://www.google.cz/search?q=kolace+d%C4%9Bdictv%C3%AD&ie=&oe=

Tedy můžeš u notáře uplatnit, že "ségra už dostala barák, tak já chci auto a peníze na účtu".

18
Nebylo by lepší, kdyby ten, kdo to tričko skutečně vyrobí, nabízel tento produkt na svých stránkách a tobě platil jen poplatek "za licenci"? To by nejspíše bylo ve všech ohledech jednodušší.
Ty bys měla menší obrat (nehrozilo by, že spadneš do povinnosti platit DPH) a neručila bys za kvalitu výrobku. A možná by to šlo řešit jako prodej autorských práv, tím pádem bys nemusela ani mít firmu ani být živnostníkem.

Ten model, který nastiňuješ, mi přijde zbytečně složitý, navíc ručíš za kvalitu výrobku, za to, že bude skutečně doručen, budeš muset řešit reklamace, budeš muset nějak vyřešit platební bránu - přijde mi, že tam bude strašně moc fixních nákladů a pokud nehodláš produkovat alespoň stovky výrobků měsíčně, tak mi přijde, že to nákladově nemůže dávat smysl.

19
Obecná poradna / Re:Bankovní registry
« kdy: 11. 03. 2019, 06:14:59 »

20
Obecná poradna / Re:Arbolet
« kdy: 09. 03. 2019, 19:01:27 »
Přesně - kryptoměny nejsou investice, ale spekulace. Spekulace na to, že kryptoměny porostou, což může být pravda a také nemusí. Pokud někdo v tomto oboru slibuje pevné zhodnocení, tak je buď podvodník (jde o ponziho schéma u nás známé jako letadlo), nebo snílek. Tady hádám spíše to první

21
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 08. 03. 2019, 18:02:50 »
Tohle udělat mně, tak podám stížnost na ČNB. Tohle si prostě nesmí dovolit. Každopádně jedině dobře, že jsi to zrušil, od tohohle člověka bych nečekal nic dobrého.

22
Obecná poradna / Re:internet
« kdy: 07. 03. 2019, 14:15:24 »
sem se evidentně dostaneš, tak co ti blokuje?

23
Obecná poradna / Re:internet
« kdy: 07. 03. 2019, 13:18:19 »
Chtělo by to uvést více informací. Kdo ti blokuje komunikaci na internetu? Tvůj poskytovatel připojení (např. mobilní operátor, O2, UPC...), to by mohlo svědčit o tom, že máš v PC škodlivý program, který skutečně SPAMy rozesílá; nebo tě blokují majitelé některých stránek, to by mohlo svědčit o tom, že někdo v tvé síti rozesílá spam (třeba jestli jsi za NATem, nebo máš dynamicky přidělovanou IP adresu); zkrátka kdo tě blokuje a co přesně ti blokuje?

24
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 02. 03. 2019, 22:18:31 »
Tady se trochu zamotáváme do toho "co se plní" a "kolik se za to plní".

Když vezmu to první - záleží na konkrétní pojistce. Základ je plnění za úraz. To je to náhlé působení vnějších vlivů. Běžná neopatrnost (uklouznutí na ledu) by neměla na plnění mít vliv, nicméně zpravidla je ve výlukách porušení zákona (stane-li se mi úraz při páchání trestního činu), zásah státní moci (pokud mi úraz způsobí např. policista), teroristické činy, pokus o sebevraždu a podobně. Plnění může být dále kráceno v případě požití alkoholu (to považuji za velmi nebezpečné, neb člověk nemusí být zrovna "na šrot", ale alkohol v sobě v době úrazu klidně mít může), případně může být ve výlukách něco, jak zvláště nebezpečné jednání (chcete si udělat selfie na skále) a na to už jde navléci hodně. Zásadní tedy je, PŘED PODPISEM smlouvy si vše přečíst a čemu nerozumím, to nepodepisuji.

Nemoci zpravidla pojištěny nejsou, tedy ne trvalé následky způsobené nemocí, ale může být pojištěna invalidita jako taková. Ale to už se dostáváme do problému, který jsem popsal výše, že člověk může mít poškozené zdraví, které ho výrazně omezuje ve výdělečné činnosti (má problém udržet výkon a pozornost po dobu 8 či více hodin), ale"podle tabulek" mu vlastně nic není - vidí (aspoň trochu), slyší (aspoň trochu), chodí (třeba i špatně),... Takže invalidní důchod nedostane (nebo jen první stupeň, který většina pojistek nekryje)

25
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 02. 03. 2019, 10:05:43 »
Progresivní plnění "začne fungovat" až při opravdu těžkém poškození. Jenže na to většina pojistných událostí nedosáhne.
Navíc 100 % poškození - to je apalický syndrom a to je člověku pak úplně všechno jedno. V případě 100 % poškození už celkem solidně funguje stát s plným invalidním důchodem a různými dávkami.
Problém je právě v různých "částečných" poškozených, jako "částečná ztráta hybnosti", "částečná ztráta zraku/sluchu",... člověk má problém vykonávat většinu povolání, protože nevydrží 8 hodin sedět/stát, nevidí dostatečně dobře na monitor (počítače, pokladny), neslyší tak dobře, aby mohl běžně komunikovat se zákazníky (třeba po telefonu),... ale podle tabulek mu vlastně nic není, takže pojišťovna ohodnotí % poškození 10, možná 20 % (tedy vůbec to nezasáhne do progrese), takže z typické pojistky "se 4 násobnou progresí až na milion" dostane 25 - 50 tisíc a bude rád. A od státu možná dostane částečný invalidní důchod I. stupně a to třeba i jen po omezenou dobu.

26
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 28. 02. 2019, 20:27:40 »
Předně - nikdy to není výhodné jako produkt pro vytváření rezerv. Dokonce prodej pojištění jako spoření Česká národní banka pokutuje.

Výhodně to může být v případě, že chceš to pojištění, za určitých podmínek může pojištění vyjít lépe pokud ho máš v IŽP, než když si sjednáš čistou rizikovku, v mém starém článku https://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-zivotni-pojisteni/ jsem to nazval "chyba pojistného matematika". Pojišťovny ale na tuhle fintu přišly a rizikové složky v IŽP od té doby několikrát zdražily, takže výhoda zde stále je, ale není už tak velká.

Teď je otázka, jestli vůbec to rizikové pojištění chceš/pořebuješ. Bohužel pojistné podmínky jsou často dost "děravé", takže bys musel mít "štěstí v neštěstí" abys padl zrovna na to, co bude pojišťovna hradit a to ještě sumou, která dává smysl - ono totiž u naprosté většiny sjednaných smluv je nejčastější plnění v řádech desítek tisíc (typická smlouva, typická pojistná událost), což fakt nic neřeší.

27
Obecná poradna / Re:Bezúplatný příjem
« kdy: 27. 02. 2019, 06:36:27 »
Výše darovací daně záleží na tom, od koho dar je, může být i nulová - když to bude třeba od rodičů nebo prarodičů.

28
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 24. 02. 2019, 10:29:15 »
Máš produkt, který jsi nechtěl, neodpovídá tvým příjmům a nerozumíš mu od člověka, pro kterého jsi jen chodící peněženkou. Je potřeba ještě něco dodávat?

29
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 22. 02. 2019, 08:31:45 »
Jak to tak čtu, tak fakt doporučuji pojistku zrušit a "milého" poradce poslat do hodně tmavých míst. Fakt mu jde jen o provizi.

30
Obecná poradna / Re:Vyplatí se životní pojištění?
« kdy: 21. 02. 2019, 06:24:05 »
Nějak celý příběh nechápu. Na provize jde pojistné za první dva roky, tedy 28 800. Poradce, který s tebou přímo jednal dostane 1/3 až 3/4 z této částky, záleží na tom, pro jakou MLM společnost pracuje a jak vysoko je v žebříčku. Budu počítat půlku, tedy 14 400 Kč. Za tyhle peníze ti to ani nevysvětlil, tvému kamarádovi dokonce odmítl sjednat povinné ručení, protože za to byla jen stovka a kvůli té se mu to nevyplatí. Dokonce to vypadá, že se ho snad i bojíš, neboť ho potkáváš ve společnosti?

PROBOHA, NECHÁPU, PROČ S TAKOVÝM ČLOVĚKEM VŮBEC NĚCO SJEDNÁVÁŠ?


Je vůbec otázkou, jestli takový produkt potřebuješ, když nemáš žádné závazky a nemusíš platit ani nájem, jestli by nebylo moudřejší si těch 14400 Kč ročně spořit, abys měl do budoucna nějaký základ např. pro hypotéku.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 35
Platby GoPay

reklama