reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patrik Chrz

Stran: 1 ... 33 34 [35]
511
U neověřeného PayPalu je limit maximálního ročního objemu transakcí, kolik to je už nevím, je to v řádu tisíců Kč. U ověřeného je limitován pouze tím, co "zkousne" platební karta. Probíhá to přesně tak jak řekl kolega. Při žádosti o "ověření" (odkaz v PayPalovském účtu) se strhne 50 Kč. U této platby je uvedeno PP a 4 místný kód (číslice). Tento kód se následně zadá při přihlášení na PayPal a částka 50 Kč se vrátí zpět.

Jinak k tomu Axa účtu. Pozor, není to běžný, ale spořicí účet s celou řadou omezení. Je sice veden zdarma a to včetně platební karty a má zdarma i všechny příchozí platby a všechny platby kartou, ovšem odchozí platby (převodem) má v měsíci pouze dvě (ostatní za 19 Kč), výběr z bankomatu je za 29 Kč v tuzemsku a 1 % minimálně 59 Kč v zahraničí (což není zas tolik, třeba Poštovka má v zahraničí 80 Kč plus 0,5 %) . Díky super kurzům na kartách AXA tak u větších částek (dle měny od 100 až 200 EUR) nemá při výběru v zahraničí prakticky konkurenci (poplatek se ztratí v rozdílu kurzu oproti jiným bankám).

No a AXA má naprosto tragické internetové bankovnictví - už samo přihlašování je příšerný vopruz (uživatelské číslo (není volitelné - já mám 8 číslic), heslo (požadavky na délku a obsah znaků ze 3 různých skupin), datum narození (3 kolonky, takže je nutné přeskakovat TABem enbo myší) a ještě CAPTCHA. V IB také nalezneš pouze číslo transakce a částku, žádné číslo protiúčtu nebo jméno majitele :(. Také se nezobrazují blokace plateb kartou, ale až skutečně stržené částky (cca po 1 až 3 dnech).

Rozdíl kurzu si můžeš sám ověřit zde:
1) kurzy používá Axa přímo dle VISA bez úprav - http://www.visaeurope.com/en/cardholders/exchange_rates.aspx
V "My Card is in" vyplň CZK, v "My Transaction was in" vyplň měnu transakce a v "Enter conversion fee" vyplň "0".
2) u Poštovky se řiď kurzovním lístkem ČSOB a to kurzem deviza-prodej http://www.csob.cz/cz/Csob/Kurzovni-listky/Stranky/kurzovni-listek.aspx
3) u mBank je to složitější.
a) platby v EUR přepočítej dle kurzovního lístku mBank -
http://www.mbank.cz/pruvodce/kurzovni_listek.html
opět kurzem prodej (mBank nemá valuty, takže má kurz jen jeden)
b) platby v jiné měně - jako v Axa, jen "Enter conversion fee" vyplň 2 % a "My Card is in" vyplň EUR. Dostaneš částku v EUR, kterou následně převedeš dle bodu a)
Jinak zjednodušeně - u neeurových plateb vypočti si kurz jako Axa a přihoď si cca 4,5 %, u EURových cca 2 %.

Kromě AXA účtu tak budeš potřebovat ještě nějaký běžný účet. Jsi-li zvyklý na Poštovku (a máš tedy po ruce bankomat ČSOB), doporučuji přejít na Osobní účet zadarmo. Je to tak trochu "utajovaný účet", v ceníku ho nalezneš mezi USD konty a hotovostními transakcemi na finančních centrech - http://www.postovnisporitelna.cz/Informace-k-produktum/Sazebnik/Stranky/Sazebnik-detail.aspx?produkt=Osu_Zad . Od 1. 9. 2010 na něj již není možné přejít z jiného účtu u PS/ČSOB a je tak nutné účet zrušit a založit nový. Navíc není možné ho založit na poště, ale pouze ve finančních centrech a o účet si musíš vyloženě říct (aktivně ho nenabízejí, v letácích není). Základní transakce jsou zdarma - tedy tuzemské příchozí a v IB zadané odchozí platby, vedení účtu, všechny výběry z bankomatu ČSOB (při vydání karty je limit 15 000 Kč týdně, jde zvýšit max. na 50 000 Kč / týdně). Oproti běžným účtům u PS jsou velmi vysoko zpoplatněny operace na přepážce (kreditní 50 Kč, debetní 100 Kč) a dražší jsou i výběry z cizích bankomatů (místo 26 Kč je to 39 Kč). IB Poštovky mě přijde trochu pomalejší, ale jinak celkem OK (z bezplatných účtů jediné IB odkud jde přímo dobíjet kredit do mobilu).
Pokud správně čtu ceník, mělo by tě to vyjít levněji, než současný účet (ušetříš 8 Kč měsíčně za vedení účtu a 1 Kč za každou odchozí platbu).

Další bezplatné účty jsou FIO (dle mého názoru má nejlepší internetové bankovnictví), účet je veden zdarma, zdarma je i vklad a výběr na pokladně a platební karta (Maestro - může se hodit zvláště v Německu a v Rakousku, kde v některých obchodech (např. LIDL) jinou kartou nezaplatíš). Za výběr z bankomatu ČSOB  (Poštovky a Volksbank) dáš 6 Kč, z ostatních 30 Kč

a mBank. Jejich ceník se od srpna dost změnil. Má stále svoje výhody (např. možnosti nastavení limitů platebních karet; jediná karta k bezplatnému účtu, kde lze s ní zaplatit a vybrat skutečně astronomické částky) i nevýhody (zdarma pouze 10 jednorázových plateb za měsíc, ostatní za 3 Kč; velmi nevýhodné kurzy cizích měn).

512
Není důvod proč nepoužít Axu. Účet včetně karty je veden zdarma, karta má bezkonkurenční kurzy. Přidání karty je trochu komplikovanější. Buď si musíš počkat, až ti po provedení platby přijde výpis, nebo se na ten ověřovací kód zeptat telefonicky (funguje, osobně ověřeno).
Výhodou mBank je možnost on-line pracovat s limity a tak je to karta vhodná pro placení i na nedůvěryhodných webech, ovšem má velmi nevýhodné kurzy.
Dále je bezplatný účet včetně karty "Osobní účet zadarmo" od Poštovní spořitelny. Kurzy lepší než u mBank, ale horší než u Axa.
Bezplatný účet včetně karty má i FIO, ovšem kartou Maestro, co je k účtu vydávána zdarma, není možné platit bez jejího fyzického předložení, takže pro PayPal nevhodná (lze si za poplatek nechat vydat Visa Electron).

513
No nevím, stránky bez konkrétních informací, Internet plný vychvalujících příspěvků v diskusích identického znění,... :(

514
Urok 26469,8 % p.a., to je fak vyhodne, to uz je levnejsi zAstavarna
(1 + 0,25)^25 = 264,69779

515
Zkusili jste třeba inzerci půjček s možností přidat inzerát ohledně poptávky peněz úplně zadarmo? Můžete si tam i postěžovat na špatné lichváře a úvěrové podvodníky a pomoci tak ostatním.
No nevím, mám obavu, aby tam neinzeroval takový ten typ firem, co inzeruje na autobusových zastávkách. Buď vybere poplatky a úvěr neposkytne, nebo poskytne, ale díky různým fíglům získá na penále a pokutách za porušení smlouvy několikanásobek.

516
ING Bank / Re: ING Bank - zkušenosti a diskuze o ING Kontu
« kdy: 26. 09. 2010, 16:10:31 »
a když během roku neklesne uložená částka pod 40000Kč, dává na konci roku bonus 0,5%.
Malinko upravím. V tomto jsou podmínky ještě o něco lepší. Není nutné, aby částka neklesla pod 40 000 Kč, ale by roční průměrný zůstatek (počítaný od založení účtu) neklesl pod 40 000 Kč. Takže podmínka bude splněna i v případě, že tam bude měsíc 80 000 Kč a následující nula.
Podmínky má jinak stejné jako ING...
Ne tak docela. ING má neomezený počet výběrů v měsíci na 3 registrované účty, AXA pouze dva (ostatní za 19 Kč), ovšem zase na libovolný účet. Krom toho, k účtu od Axa je vydaná platební karta (výběr z bankomatu za 29 Kč, platba v obchodě zdarma, super kurzy cizích měn).

517
25 % za 15 dní?  :o To už je levnější zastavárna!
...jen pro info RPSN by vycházela na příšerných 22710 % p. a. V porovnání s tím je kreditka s úrokem kolem 25-30 % vlastně zadarmo :D

518
Rozhodně Axa. Nejen, že je účet včetně platební karty veden zdarma, ale navíc má nejlepší konverzní kurzy, viz. http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-platebnich-karet-nejlepsi-a-nejhorsi-kurzy-v-eurech/
Takže na PayPalu nastavit strhávání z karty vždy v originální měně platby (aby konverzi dělala Axa a ne PayPal). Získání "aktivačního" kódu bude sice "trochu vopruz" - buď se musí zavolat na infolinku a nebo počkat až přijde výpis, ale dál už to bude fungovat v pohodě.
Jen si musíš zvyknout na to jejich tragické IB.

519
No, tady se jeden ze spotřebitelů vyjadřuje úplně opačně:

http://www.spotrebitele.info/finance/zkusenosti/zkusenosti.php?id_firma=229&partner=0

520
ING Bank / Re: ING Bank - diskuze o ING Kontu
« kdy: 05. 05. 2010, 10:17:49 »
Malá oprava zhodnocení - je to 2,25 % (kromě té červencové akce).
Ohledně životního pojištění - doporučuji uzavřít jen rizikové (bez spořící složky. Je hloupost spořit si na pojištění s mizerným zhodnocením a přitom platit hypotéku s daleko vyšší úrokovou sazbu), viz můj článek http://www.mesec.cz/clanky/vyplati-se-zivotni-pojisteni/ popř. čerstvá diskuse zde na fóru pod produktem Forte.
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=493.0

Radím nevybírat životní pojištění dle "líbivosti" firmy, ale pořádně si přečíst pojistné podmínky, vybrat si na co se pojistit a na jaké částky (krytí 100 000 kč fakt nic neřeší) a pak srovnat ceny.

521
ING Bank / Re: ING Bank - diskuze o ING Kontu
« kdy: 05. 05. 2010, 07:12:01 »
Nyní je promo akce ING. Klienti, kteří si uzavřou svůj první účet do konce května a do konce června pošlou peníze, získají za červenec úrok 4,5 %.
Maximálně je tímto úrokem úročen zůstatek do 200 000 Kč. Vyšší částky a ostatní měsíce jsou úročeny klasicky 2,25 %.
Podmínkou pro získání bonusu je použití speciálního čísla. Toto číslo by měl dostat každý klient, který vlastní ING konto (každý má jiné, také mi přišlo), mělo by jít i vyžádat na 800 159 159.
Výhoda je i pro majitele onoho čísla. Lovec (vlastník ING konta) získá 300 Kč (bez ohledu na výši částky, kterou tam nový klient pošle), ulovený získá onu zvýhodněnou úrokovou sazbu.
Více na www.ingkonto.cz/mgm

522
Když vynechám známé nebankovní instituce jako Home Credit, Cetelem, Santander, Cofidis, tak jít do nebankovní instituce je hodně velký risk, hodně často mají úmyslně tak komplikované podmínky, aby značná část klientů (ideálně všichni) je nějak porušila a oni mohli účtovat mastné pokuty.
Jestli máš alespoň čím ručit (nemovitost), zkusil bych záložny, při dostatečné záruce jsou ochotny půjčit i bez prokázání příjmů.

Druhou možností je pokusit se získat půjčku na základě obratu na účtu, chce to ale trochu trpělivosti, nejméně tři měsíce, ale zpravidla tak rok. V případě dostatečných obratů banky nabízejí úvěry i bez doložení příjmů, ideálně by bylo vzít si kreditní kartu, tou platit náklady na cestu (např. benzín) a nechat si je od zaměstnavatele proplácet na účet. Když to bude "vracecí" karta, tak na tom i vyděláš :D

523
ING Bank / Re: ING Bank - diskuze o ING Kontu
« kdy: 18. 02. 2010, 08:08:51 »
ING:
a) výhody - neomezný počet převodů ven
b) nevýhody - nižší úrok (není ta 0,5 % prémie)

Axa:
a) výhody - vyšší úrok (0,5 % prémie), karta se slibovanými super kurzy cizích měn
b) nevýhody - pouze 2 převody ven v měsíci, ostatní zpoplatněny částkou 19 Kč

Stran: 1 ... 33 34 [35]
Platby GoPay

reklama