Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pardubicak

Stran: [1]
1
Tak jsem doufal, že bude mít někdo zkušenost a radu, jak postupovat.
Takže jen malá aktualizace - po dlouhém hledání jsem dohledal dopis (o kterém Městský obvod Pardubice I tvrdí že mi nic neposílali) s vyčíslením dlužné částky. Rok 2013, který po mne nyní chtějí uhradit v něm skutečně uveden není...

2
Dobrý den,
rád bych požádal o radu ohledně údajného dluhu za svoz komunálního odpadu.
Tak jako řada dalších jsem se s příchodem ekonomické krize kolem roku 2010 dostal do problémů, mezi které patřil i dluh za svoz odpadu. Poté, co jsem se ke konci roku 2014 dostal z nejhorších problémů, jsem oslovil městský úřad, aby mi vyčíslili veškeré dluhy za svoz odpadu (tento dopis mam ještě uložen v počítači). Vyčíslení dluhů přišlo (dlužil jsem podle rozpisu za 3 roky) a to jsem podle zaslaných pokynů uhradil a věc považoval za vyřízenou. (Dopis s vyčíslením již po sedmi letech nemám.)

Nyní mi přišlo, že dlužím za rok 2013 500Kč a pokud částku do 15ti dnů neuhradím, dávají dluh k exekuci. Při telefonickém hovoru popřeli, že by mi kdy jakékoliv vyčíslení dluho poslali. Jelikož se tato "pohledávka" řídí daňovým řádem, nemusí projít soudem a je přímo vykonatelná. Pokud by tato věc byla řešena soudem, předpokládám že bych měl šanci na výhru, neboť nepřímým důkazem pro moje tvrzení by byly například i 3 platby zaslané v jeden den roku 2014 na účet Města Pardubice.
Nejde tak úplně o částku, jde o princip a o to, jak se Městský obvod Pardubice I chová.

Pokud jsem na sklonku roku 2014 žádal o vyčíslení celkového dluhu, nebylo jejich povinností vyčíslit všechny dluhy? Nebo toto dělají záměrně, aby měli co vymáhat?

Jelikož se odpady řídí daňovým řádem, nevím, zda je v tomto případě aplikovatelný §1975 NOZ, tedy prodlení věřitele, který říká "Věřitel je v prodlení, nepřijal-li řádně nabídnuté plnění nebo neposkytl-li dlužníku součinnost potřebnou ke splnění dluhu."


Poradíte, někdo, zda je jejich postup v pořádku, nebo zda strany Uřadu městského obvodu - Statutární město pardubice, Mestský obvod Pardubice I došlo jejich neposkytnutím součinnosti k porušení některých zákonných ustanovení a jak se jejich jednání bránit?


Děkuji za Vaše rady a odpovědi

Stran: [1]
Platby GoPay