Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / zkušenost s developery
« Poslední příspěvek od marek166 kdy Včera v 08:56:33 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost přímo s developery.Já uvažuji o koupi bytu, ten bych si vybral snadno, ale jsou za tím různí developeři. Máte někdo zkušenost s některým z těchto ?
2
Obecná poradna / Dědictví
« Poslední příspěvek od AdelaTereza kdy 08. 05. 2021, 19:39:30 »
Zemřel můj biologický otec, Slovák. Měl ještě jednu nemanželskou dceru, a manželku se dvěma syny, které adoptoval. Žena kdysi zemřela, a zbyli synové, již dávno plnoletí.
Zbyl po něm byt. My, čtyři děti, jsme dědicové. Ani se neznáme. Já a sestra bychom byt nejraději prodaly, a vše rozdělily. Naši "bratři" s tímto nesouhlasí, vyplatit nás nechtějí, prodat byt nechtějí, od nás vyplatit nechtějí. Nikdo tam nebydlí, "bratr" nás tam nechce ani pustit.
Co můžeme dělat? Ještě ke všemu je byt na Slovensku, já bydlím v ČR. Můžeme chtít se sestrou nějak soudně, aby nás vyplatily? Nebo prodat náš podíl? Vůbec nevím co dál, je to patová situace.
Moc děkuji za odpověď.
M.
3
Obecná poradna / Re:Investování do kryptoměn máte zkušenost?
« Poslední příspěvek od ParrMary1 kdy 04. 05. 2021, 16:48:24 »
Vámi uvedené brokerské stránky vypadají podivně, raději investujte s prověřenými brokery, kteří jsou nějakým způsobem regulovány a dohlíží na ně nějaký z finančních orgánů. Ano, brokeři musí (nebo by měli) ověřovat vaši identitu, takže nahrání dokumentů totožnosti je celkem normální praxe, která by vás neměla zaskočit. Jestliže hledáte snadnou a udržitelnou investici, pak doporučuji investování skrz akciový index sp500, kde naleznete jen akcie velkých a prověřených amerických společností s dobrou reputací. Nastudujte si c nejvíce informací, ať se nenecháte nachytat nebo napálit, přeci jen budete investovat reálné peníze.
4
Dluhová poradna / Re:Údajný dluh za odpad - Úřad městského obvodu Pardubice I
« Poslední příspěvek od Pardubicak kdy 03. 05. 2021, 19:50:06 »
Tak jsem doufal, že bude mít někdo zkušenost a radu, jak postupovat.
Takže jen malá aktualizace - po dlouhém hledání jsem dohledal dopis (o kterém Městský obvod Pardubice I tvrdí že mi nic neposílali) s vyčíslením dlužné částky. Rok 2013, který po mne nyní chtějí uhradit v něm skutečně uveden není...
5
Obecná poradna / Re:Pronájem pozemku za účelem rekreace
« Poslední příspěvek od Viktor kdy 01. 05. 2021, 09:45:06 »
Dobrý den,
sám jsem toto neřešil ale z mého pohledu by bylo nejjednodušší a nejrychlejší zajít na místní stavební nebo katastrální úřad. Tam to buď rovnou vyřídíte nebo vás odkážou na ten správný. Když jsem potřeboval, tak jsem takto postupoval a vždy jsme vše rychle vyřídili.
Hezký den přeji
6
Dluhová poradna / Údajný dluh za odpad - Úřad městského obvodu Pardubice I
« Poslední příspěvek od Pardubicak kdy 29. 04. 2021, 09:55:26 »
Dobrý den,
rád bych požádal o radu ohledně údajného dluhu za svoz komunálního odpadu.
Tak jako řada dalších jsem se s příchodem ekonomické krize kolem roku 2010 dostal do problémů, mezi které patřil i dluh za svoz odpadu. Poté, co jsem se ke konci roku 2014 dostal z nejhorších problémů, jsem oslovil městský úřad, aby mi vyčíslili veškeré dluhy za svoz odpadu (tento dopis mam ještě uložen v počítači). Vyčíslení dluhů přišlo (dlužil jsem podle rozpisu za 3 roky) a to jsem podle zaslaných pokynů uhradil a věc považoval za vyřízenou. (Dopis s vyčíslením již po sedmi letech nemám.)

Nyní mi přišlo, že dlužím za rok 2013 500Kč a pokud částku do 15ti dnů neuhradím, dávají dluh k exekuci. Při telefonickém hovoru popřeli, že by mi kdy jakékoliv vyčíslení dluho poslali. Jelikož se tato "pohledávka" řídí daňovým řádem, nemusí projít soudem a je přímo vykonatelná. Pokud by tato věc byla řešena soudem, předpokládám že bych měl šanci na výhru, neboť nepřímým důkazem pro moje tvrzení by byly například i 3 platby zaslané v jeden den roku 2014 na účet Města Pardubice.
Nejde tak úplně o částku, jde o princip a o to, jak se Městský obvod Pardubice I chová.

Pokud jsem na sklonku roku 2014 žádal o vyčíslení celkového dluhu, nebylo jejich povinností vyčíslit všechny dluhy? Nebo toto dělají záměrně, aby měli co vymáhat?

Jelikož se odpady řídí daňovým řádem, nevím, zda je v tomto případě aplikovatelný §1975 NOZ, tedy prodlení věřitele, který říká "Věřitel je v prodlení, nepřijal-li řádně nabídnuté plnění nebo neposkytl-li dlužníku součinnost potřebnou ke splnění dluhu."


Poradíte, někdo, zda je jejich postup v pořádku, nebo zda strany Uřadu městského obvodu - Statutární město pardubice, Mestský obvod Pardubice I došlo jejich neposkytnutím součinnosti k porušení některých zákonných ustanovení a jak se jejich jednání bránit?


Děkuji za Vaše rady a odpovědi
7
Obecná poradna / Re:Přiznání daně z příjmu - zisk z prodeje nemovitosti
« Poslední příspěvek od Danovyanalfabet kdy 28. 04. 2021, 16:52:47 »
Děkuji za odpověď, nicméně je naprosto irelevantní.  ;D Pokud by Vás to zajímalo např. zde: “Pokud jste nemovitost nabyli bezúplatně, doložíte cenu, která byla znalecky zjištěná, a k tomu výdaje na opravy či rekonstrukce. Pokud jste prodávanou nemovitost zdědili, doložíte jako pořizovací cenu částku uvedenou v rozhodnutí soudu o dědictví. Pokud jste nemovitost dostali darem, doložíte pořizovací cenu znaleckým posudkem obvyklé ceny nemovitosti v době, kdy došlo k jejímu darování.” viz článek https://www.maxima.cz/blog/dan-z-prodeje-nemovitosti/
8
Obecná poradna / Re:Přiznání daně z příjmu - zisk z prodeje nemovitosti
« Poslední příspěvek od ratatujlik kdy 27. 04. 2021, 09:58:20 »
Ad bod 2:
Nechapu, co vymyslite za konstrukce.
Jake vydaje si chcete odecist, kdyz jste zadne nemel?
Pripadna dan se plati ze zisku, tedy rozdilu prodejni ceny (za kolik jste prodal) a ceny kupni (ve vasem pripade je kupni cena 0)
9
Obecná poradna / Přiznání daně z příjmu - zisk z prodeje nemovitosti
« Poslední příspěvek od Danovyanalfabet kdy 26. 04. 2021, 14:27:39 »
Dobrý den,
mám dva dotazy ohledně daňového přiznání. Na začátku loňského roku (leden 2020) jsem prodal nemovitost (nebytový prostor - pozemek, na kterém se nachází garáž), který jsem získal darem v roce 2018.
Můj první dotaz, zda lze na zisk z prodeje garáže uplatnit osvobození od daně z příjmu podle zákona o daních z příjmu par. 4 odst. 1 písm. b), tedy zjednodušeně použití příjmu na obstarání bytové potřeby? Příliš se v přechodných ustanoveních zákona nevyznám, ale mám z nich pocit, že bohužel účinnost je až od následujícího roku.. :(
Druhý dotaz na to navazuje, že když uvedu tento příjem do daňového přiznání, lze si od příjmu odečíst nějaké výdaje, když jsem nemovitost dostal darem, tedy nemám žádný dokument ohledně ceny nemovitosti v době získání (v roce 2018). Lze v cenové mapě dohledat cenu nemovitosti 3 roky zpětně, případně by se musel zadávat znalecký posudek na cenu v době zisku?

Děkuji
10
Obecná poradna / Pronájem pozemku za účelem rekreace
« Poslední příspěvek od Basmi49 kdy 23. 04. 2021, 08:41:41 »
Dobrý den,
Obracím se na zdejší diskuzi s prosbou o radu, jelikož jsem se jinde nedohledal odpovědi.
Nevíte, jestli a jak je možnost pronajímat svůj pozemek pro rekreační účely lidem? Abych to přiblížil: vlastním větší parcelu kousek za městem vedenou jako trvale travnatý porost, která momentálně nemá žádné využití. Z důvodu extrémního nedostatku zahrádek pro pronájem v našem městě mě napadlo vybudovat zde takovou svoji soukromou zahrádkářskou komunitu, kde by si každý mohl pronajmout svou vytouženou zahradu.
Zajímá mně, jestli je tato myšlenka vůbec legálně proveditelná.
Děkuji za odpověď.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay