reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / auto prodané bazarem v exekuci
« Poslední příspěvek od Petr79 kdy 12. 12. 2019, 15:04:38 »
Koupil jsem auto v bazaru, kde v kupní smlouvě je uvedeno, že prodejce (autobazar) prohlašuje, že na vozidle neváznou žádná práva, nebo závazky třetích stran. Přesto mi po řádném převodu na registru vozidel dorazil dopis, že automobil je v exekuci abych doložil, jak jsem vozidlo nabyl a že s ním bylo protiprávně naloženo. Co můžu očekávat? A hlavně, jak se mohu bránit.
2
Obecná poradna / Re:investování s j.o.investments?
« Poslední příspěvek od Bretis7 kdy 12. 12. 2019, 14:24:51 »
Zdravím všechny , pořád se někde dočítám na různých Fórech o J.O.investments , někdo říká ponzi atd.. a někdo zase jásá ze zisku atd.. každopádně když jsem se chtěl mrknout na jejich web , je zaheslovaný , pochopil jsem že jen pro zvaný bude heslo, neznám nikoho ze svého okolí kdo by mi moc dát kvalitní info že tam má nějaké své peníze, proto se snažím sehnat nějaký kontakt , heslo na web, prosstě způsob jak získa lepší info a případně jak si otevřít u nich Investiční účet (pokud se to tak dá nazvat)... Mám nějaké volné prostředky (nechci je propít ani nechat v Mekáči) chtěl bych případně vložit do J.O.invest a uvidíse co z toho bude či nebude.
Můžete mi někdo poradit jak se tam můžu dostat ? popř. nějaký návod ?   Pokud je někdo stydlivka tak stačí když mi to hodíte do mejlu :) nemusí to být na Fóru
3
Obecná poradna / Re:Varování před podvody
« Poslední příspěvek od Remak kdy 10. 12. 2019, 17:24:26 »
Obchodování s cennými papíry je vždy riziko, je třeba vždy si společnost prověřit nebo tady případně využít těchto služeb
4
Obecná poradna / Re:Danova sleva na dite
« Poslední příspěvek od Lada kdy 10. 12. 2019, 12:59:12 »
Jestliže jste po dobu nemoci od zaměstnavatele nepobírala žádnou mzdu, tak jste v tomto období ani nemohla uplatňovat daňové zvýhodnění na dítě. Takže si toto daňové zvýhodnění může v ročním zúčtování nebo v daňovém přiznání uplatnit otec dítěte. Může si ho uplatnit i dědeček (či babička) dítěte, pokud rodiče dítěte nemají dostatečné příjmy na to, aby si to zvýhodnění mohli uplatnit oni. Podmínkou je, aby dotyčný otec nebo dědeček s dítětem žil ve společné domácnosti a aby měl dostatečně velký zdanitelný příjem, ze kterého si to daňové zvýhodnění může odečíst.

Potřebovat bude potvrzení, že jste v uvedeném časovém úseku daňové zvýhodnění na dítě neuplatňovala vy. Je na to speciální formulář, který musí vyplnit a potvrdit Váš zaměstnavatel, tedy mzdová účetní Vaší firmy.

Problémem by mohl být měsíc listopad, ve kterém, jak píšete, jste 1 den odpracovala a tedy jste za něj od zaměstnavatele dostala mzdu. Pokud vám zaměstnavatel ve mzdě za listopad uplatnil daňové zvýhodnění na dítě, tak už si ho za ten samý měsíc nemůže uplatnit nikdo jiný (toto omezení se ale týká pouze tohoto konkrétního měsíce). Ale divila bych se, kdybyste za pouhý 1 den dostala tak vysokou mzdu, že by Vám zaměstnavatel tu slevu na dítě vůbec mohl uplatnit. Zkontrolujte si mzdovou pásku, z té byste to měla poznat. Případně pokud ještě ve Vaší firmě nejsou mzdy spočítané a vyplacené, kontaktujte Vaši mzdovou účtárnu a nějak se na tom s nimi domluvte.
5
Obecná poradna / Re:bonusy na děti
« Poslední příspěvek od Lada kdy 10. 12. 2019, 12:38:55 »
Bohužel, dávky od státu (jako je nemocenská nebo mateřská) se jako příjem pro tento účel nepočítají. Tím pádem nesplňujete podmínku pro vyplacení bonusů na děti. Ale daňové zvýhodnění na děti si může místo Vás uplatnit jejich otec, pokud s nimi žije ve společně hospodařící domácnosti (což je další z podmínek) a má patřičný příjem.

Eventuálně je možné, aby si daňové zvýhodnění uplatnili babička nebo dědeček - pokud rodiče dítěte nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli toto zvýhodnění uplatnit (podmínkou opět je, aby prarodiče s vnoučaty žili ve společné domácnosti).
6
Obecná poradna / Re:Sleva na manželku
« Poslední příspěvek od Tomas123456789 kdy 10. 12. 2019, 11:28:33 »
1) Ano hrubý
2) Ano počítá počítají se výplaty za měsíce (leden-prosinec) vydělané ne zaslané (prosincová výplata má výplatní termín v lednu)
7
Obecná poradna / Sleva na manželku
« Poslední příspěvek od PetraDN kdy 10. 12. 2019, 09:31:10 »
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně slevy na manželku. Příjem 68000 se myslí hrubý? Předpokládám, že ano. Ale radši si to ověřím :-) A další věc, kterou si nejsem jistá je, které měsíce se započítávají do zúčtovacího období? Počítá se do ročního období i výplata za prosinec 2019, když mi přijde až v lednu?

Moc děkuji za odpověď. Přeji pěkný den :-)
8
Obecná poradna / Re:Danova sleva na dite
« Poslední příspěvek od Jakub Kuba kdy 09. 12. 2019, 16:33:04 »
Poznámka: tento příspěvek se nezobrazí, dokud nebude schválen moderátorem.
Uvědomte si, že žádné přiložené soubory se nezobrazí dokud nebudou schváleny moderátorem.
WTF?
- uvědomte si, že tímto způsobem pouze odradíte všechny, kteří by opravdu chtěli poradit,
běžte s tím někam ...
9
Obecná poradna / bonusy na děti
« Poslední příspěvek od Nekvindova kdy 09. 12. 2019, 13:38:23 »
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně bonusů na děti. Jsem dlouhodobě zaměstnaná v sociálních službách (pečování o lidi s Alzheimerem) leden 2019 jsem chodila do zaměstnání, kde jsem vydělala cca 20tis Kč. V únoru 2019 jsem musela nastoupit na pokyn lékaře na nemocenskou, jelikož jsem byla těhotná a moje práci nelze vykonávat v těhotenství. V srpnu 2019 jsem z nemocenské přešla před porodem na mateřskou. V září jsem porodila a nyní čerpám mateřskou. Můj dotaz zní, mám nárok na proplacení bonůsů na děti? Dočetla jsem se, že nárok je pokud můj příjem dělá polovinu minimální mzdy tj. cca 80tis. Započítávají se nemocenská nebo mateřská do příjmu? Mockrát děkuji za každou radu, která by mi pomohla. Nedokáže mi to nikdo řict s jistotou, někdo říká, že jo nekdo že ne.
10
Obecná poradna / Danova sleva na dite
« Poslední příspěvek od szotiv kdy 09. 12. 2019, 11:50:29 »
Prosim o radu, od ledna do konce listopadu (odpracovala jsem jeden den v listopadu) jsem byla na nemocenske a nemela prijem. Muze si nekdo jiny (otec ditete, dedecek) odpocitat danovou slevu na dite v rocnim zuctovani dani? Nebo se stim neda jiz nic delat.
V pripade, ze ano co by bylo zapotrebi - potvrzeni od ucetni, ze nebyl odpocet uplatnen?
Dekuji Vam. Preji hezky den. IS
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama