reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / Re:Quaentas
« Poslední příspěvek od Afroon kdy Dnes v 07:27:45 »
Asi u všeho a na všem někdo něco umí najít... Zkusi jsem a regnul se u tf a své ovoce mi to přineslo, nejsem tedy žádný odborník ale celkem si to pochvaluji.
2
Obecná poradna / Re:Quaentas
« Poslední příspěvek od Jonas kdy Dnes v 00:19:12 »
Že jsou i další podobní vykuci má být nějaká omluva? Prostě neseriózní brokery poznáte snadno:  jsou zaregistrovaní na Kypru a nabízejí binární opce a CFD, které se EU chystá zakázat (a doufám, že to opravdu dotáhne). A je jedno, jestli to jsou Goldenburg/Quaentas, Plus500 nebo Forbino ...
3
Obecná poradna / Re:Quaentas
« Poslední příspěvek od Pavlos kdy Včera v 19:53:44 »
Očividně tu Bobane kopete a jste placen asi od konkurenčního brokeru, jelikož Vás vidím už na několikátém fóru, jak útočíte do každého konkurenčního brokeru, jen jsem zatím neviděl, že by jste útočil a byl kritický vůči plus500.cz nebo o forbino.com , že bych trefil odkud vítr vane?
4
Obecná poradna / Re:odstupné a insolvence
« Poslední příspěvek od nova kdy Včera v 18:28:50 »
O nevyplacené mzdy jste se mohla dožadovat na úřadu práce. Ale je otázka, jestli jste neprošvihla termín, kdy bylo možné o peníze požádat. To jste si měla zjistit hned, co jste končila PP. To jste nedostala žádné informace od zaměstnavatele? Ten musel poslat všechny podklady na ÚP. Také jsou tam tvrdé podmínky nároku - možná, že i kdybyste požádala, tak byste stejně celé odstupné nedostala (záleží  jak velkou částku jste měla dostat). Pokud je firma v insolvenci a máte ještě nějaké pohledávky k této firmě, je možné, že už vůbec nic nedostanete.
5
Obecná poradna / odstupné a insolvence
« Poslední příspěvek od Taňa Hanyášová kdy Včera v 12:34:52 »
Pracovala jsem u firmy která mi nevyplatila odstupné jelikož byla v insolvenci. Insolvence již skončila, ale peníze jsem nedostala. Zajímalo by mě kde se mohu obrátit, abych  své odstupné dostala.
6
Nekalé praktiky a neférová jednání / Slevy - Lubomír Jurza
« Poslední příspěvek od Zindulka kdy Včera v 11:17:59 »
Zdravím,
vyhrál jsem první kolo výběrového řízení pro SLEVY na www. slevymaxi. cz, p. Lubomír Jurza. Budu mít práci v kanceláři jako asistent, kdy oni podají inzeráty již na můj telefon, jméno a email a já budu již vyřizovat tyto objednávky. Slíbili mi plat od 35 000 Kč, šikovní a pracovití lidé si údajně u nich ale vydělají daleko více. V podstatě můj plat bude záviset na mojí ochotě více pracovat.
Ale moje žena našla nějaké negativní reakce, údajně podle p. Jurzy to není pravda, prej pomluvy konkurence. Máte s nima někdo zkušenosti?
7
Obecná poradna / Re:Pracovní neschopnost a výpověď
« Poslední příspěvek od nova kdy 21. 04. 2018, 06:15:00 »
Pokud jste podala výpověď Vy, pak prac. poměr skončí ať budete nebo nebudete nemocná. Výpovědní doba se neprodlužuje. Musíte si dojít pro zápočtový list a domluvit se se zaměstnavatelem, jakým způsobem budete předávat tzv. lístky na peníze a ukončení neschopnosti. Až Vám skončí PP a Vy budete stále nemocná, musíte dojít s ofocenou neschopenkou na svoji zdravotní pojišťovnu, aby Vás správně zařadili do kategorie - aby Vám tam nevznikl žádný dluh. Zaměstnavatel Vás totiž jen odhlásí, ale že jste nemocná dál, to už si musíte zařídit sama. Pokud nemáte sehnanou jinou práci nebo nejste/nechcete být OSVČ, na úřad práce Vás se nahlaste až po ukončení nemoci (stejně Vás tam dřív nezaregistrují).
8
Obecná poradna / Pracovní neschopnost a výpověď
« Poslední příspěvek od Dana kdy 21. 04. 2018, 00:05:19 »
Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, jak je to s výpovědí a pracovní neschopnosti.
Podala jsem výpověď z pracovního poměru na dobu neurčitou. V době výpovědi jsem onemocněla.
Jsem tedy na pracovní neschopnosti.
Jak to bude s mojí výpovědi. Bude mi pracovní poměr ukončen dle výpovědi nebo až po ukončení
pracovní neschopnosti?
Děkuji za odpověď
9
Obecná poradna / Re:daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Lada kdy 20. 04. 2018, 12:32:04 »
No nevím. Pokud vím, tak musí člověk, který pracuje během roku ve více státech, podat přiznání k dani z příjmu za celý rok jen v jednom státě, a to v tom, ve kterém byl během roku daňovým rezidentem. V tomto státě by měl přiznat všechny své celosvětové (!) příjmy za celý rok (tj. jak ty ze zaměstnání v ČR, tak i ty ze zaměstnání v DE).

Rozhodně v žádném případě neplatí, že by si člověk mohl vybrat, ve kterém státě ho chce podat, nebo že by se přiznání podávalo v tom státě, ve kterém dotyčný pracoval naposledy. Podle zákona musí přiznávat tam, kde byl v tom roce daňovým rezidentem.

Podle toho, co píšete, tak tímto státem v roce 2017 byla ČR, nikoli Německo, protože v ČR byl zaměstnaný větší část roku (v ČR byl 7 měsíců, zatímco v DE jenom 5). Tím pádem by neměl vůbec podávat přiznání v Německu, naopak by ho měl podat v ČR a uvést do něj příjmy z ČR i DE.

Ale nejsem na to expert, zeptejte se raději buďto daňového poradce, který se na toto přímo specializuje, nebo na finančním úřadě, pod který spadáte (ale na finančním úřadě pro váš kraj, nikoli na tomuto úřadu podřízené vaší místní pobočce).
10
Obecná poradna / daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Tereza kdy 20. 04. 2018, 10:27:28 »
Dobrý den, přítel byl zaměstnaný od 01-07/2017 v ČR a od 08-12/2017 v DE. Bude žádat o vrácení daní v DE. Firma, která mu bude daně zpracovávat, mu řekla, že v ČR přiznání podávat nemusí, že to je v rámci EU. Vůbec tomu nerozumím, protože jsem si myslela, že musí podat přiznání i v ČR. Nerada bych, aby pak přišlo nějaké penále z FÚ-ČR.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama