reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / LBCC Invest
« Poslední příspěvek od Tomas Wild kdy Včera v 11:46:40 »
Při současných úrokových sazbách bankovních účtů, které jsou hluboko pod mírou inflace, člověk stále hledá cesty, jak svoje úspory zhodnotit. Proto vždy uvítá nabídku "někoho", kdo nabídne alespoň 5% a více. A těch subjektů je více, LBCC však nabízí až pohádkově vysoké zhodnocení. Zajímalo by mě, jestli by někdo odborně fundovaný dokázal objasnit, jak a jestli vůbec je možné dosáhnout takové výnosnosti investice, že by se s klientem podělil o 10-20%. Děkuji, TW
2
Obecná poradna / Česká pošta
« Poslední příspěvek od Doručovatel kdy 13. 06. 2019, 14:25:07 »
Dobrý den,

stal jsem se další obětí české pošty, protože jsem nesouhlasil s podmínkami a dle mého názoru porušování zákoníku i práv člověka, těžké diskriminace atd. neplacení hodin opakovaně, jistý čas mě nevedla v systému, tedy nezaplatila daně a pojištění a zapírá dále i přes inzeráty volná místa na HPP na naší poště kde jsem pracoval jako DPP a DPČ, ale HPP nedají, aby ušetřili. Pak mě vyhodila paní vedoucí ta co neplatí daně a pojištění. Toto mám již potvrzené od inspekce a neplacení hodin s tím, že inspekce práce vynechala hodně důležitých skutečností, což mě ještě více utvrzuje, že tyto skutečnosti jsou stěžejní. Je to sepsaná smlouva až za dva dny po nástupu a druh práce ve smlouvě, který tam nebyl a další a další skutečnosti, které zde nelze uvádět pro obsáhlost. Poškozených je již mnoho a i když patřím k těm co se nedají, tak se nelze domoci spravedlnosti nikde a nijak. Ani policie a úřady nepomůžou a spíše mlčí.
Na drahého právníka doručovatel nemá a poradny zdarma jsou iluze. Jak byste řešili vy Prosím? Nepatřím snad k hloupým a nebojovným a stejně to nejde. Jejich odbory a ombudsmani i Compliance lžou, nebo mlčí a plní naproti opačné funkce než mají. Nechají si zaslat informace a pak nepomžou. Zbývá veřejnost a media. Jakýkoliv názor jak postupovat dál uvítám.NIKDY NECHODTE TAM PRACOVAT JSEM DALŠÍM SVĚDKEM A ZAMĚSTNANCI NELŽOU A POSTIH? NEMAJÍ POSTIH ŽÁDNÝ NĚKDO TO PATRNĚ KRYJE.

Lži že nemají lidi, protože je vyhazují jako mě. Byl jsem dobrý a čestný a to se tam nesmí a proto nemáte dopisy, ale výzvy. PROTO.  Já jsem doma prosím zkušený doručovatel a místo je, tak plat'te daně a chodte si sami pro balíčky za své daně. To je realita. :-(
3
Obecná poradna / fakturace dovolené při převodu mezi zaměstnavateli
« Poslední příspěvek od Katerina kdy 13. 06. 2019, 11:07:52 »
Prosím o radu.
Zaměstnanec si převedl nevyčerpanou dovolenou u starého zaměstnavatele (8 dní k 31.5.2019) k nám/ novému zaměstnavateli (2 firmy se dohodly). Kdy mohu vystavit tomu původnímu zaměstnavateli fakturu na refundaci dovolené? Mohu hned v červnu 2019, kdy k nám nový zaměstnanec nastoupil a nebo mohu až když dojde k čerpání té dovolené?
Děkuji za radu.
4
Obecná poradna / Re:odpocet DPH koupe skrine na dokumenty
« Poslední příspěvek od Lada kdy 13. 06. 2019, 10:58:17 »
To % sazby DPH přece musí mít dodavatel na faktuře jasně uvedeno. Neexistuje, že by odběratel měl hádat, jaké sazbě DPH ta faktura podléhá.

Navíc, jelikož píšete, že se jedná o skříň do kanceláře (tedy do podnikání), tak sazba DPH rozhodně nemůže být pouhých 15 %, ale má by být 21 %.

Dále záleží na tom, zda je ta skříň volně stojící nebo je to vestavěná skříň, kterou vám dodali včetně montáže (zapracování do budovy).

V prvním případě (volně stojící) se fakturuje klasicky: základ + DPH = celková částka.

Ve druhém případě (vestavěná) to podléhá režimu přenesení daňové povinnosti, tj. dodavatel fakturuje pouze základ daně (u vás 14944 Kč) a zákazník musí přiznat daň na vstupu i na výstupu (tzv. "tuzemský reverse charge"). I v tomto druhém případě musí ale dodavatel na fakturu uvést, jaké sazbě DPH to podléhá (ale jen uvede % sazby, nebude výši DPH vyčíslovat). To vše za předpokladu, že zákazník je plátce DPH (což vy jste).

5
Obecná poradna / Odvod DPH při prodeji auta s odpočtem DPH v poměrné výši
« Poslední příspěvek od Martin Vopletka kdy 12. 06. 2019, 15:21:18 »
Dobrý den,

Před 6 lety jsem si jako OSVČ, plátce DPH, pořídil auto a jelikož jsem jej využíval i pro soukromé účely, použil jsem poměrný nárok na odpočet DPH ve výši 50%. Nyní automobil prodávám a podle § 78d ZDPH bych chtěl odvést daň také v poměrné výši 50%. Nicméně pokud toto vyplním do kontrolního hlášení, nebude mé hlášení sedět s hlášením kupujícího, který je také plátce DPH. Jak mám v tomto případě postupovat?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem
Martin Vopletka
6
Obecná poradna / odpocet DPH koupe skrine na dokumenty
« Poslední příspěvek od katka web kdy 12. 06. 2019, 10:27:46 »
Dobry den,
do kancelare jsem si koupila skrin. Na fakture je uvedeno 14944 bez DPH a, DPH 2240. celkove 17185. Z castky je 2000 montaz a zbytek material.


Rad bych vyuzila odpocet dph. Poradite mi prosim do jake sekce uvest v kontrolnim hlaseni a kam v souhrnem hlaseni, Muj predpoklad je kategorie B2 s tim, ze to vypada na kolonky Zaklad Dane 2 a Dan 2, nebot dle vypoctu od dodavatele to vypada na 15% DPH.

 Dekuji moc
7
Daňová poradna / Re:Záloha na daň z příjmu
« Poslední příspěvek od Hanz kdy 12. 06. 2019, 10:11:28 »
Děkuji.
8
Daňová poradna / Re:Záloha na daň z příjmu
« Poslední příspěvek od Lada kdy 11. 06. 2019, 15:23:24 »
Ano, je to účet s předčíslím 721.
9
Daňová poradna / Záloha na daň z příjmu
« Poslední příspěvek od Hanz kdy 10. 06. 2019, 14:53:38 »
Dobrý den,

letos mam poprvé platit zálohu na daň z příjmu. Chci se zeptat, zdali se záloha platí na stejný účet jako jsem platil normální daň z příjmu, nebo na to mají nějaký zvláštní? Nic jsem totiž nenašel. Pro mě jako OSVČ je to tedy předčíslí 721-číslo příslušného FÚ?
10
Obecná poradna / zkušenosti s Ing.Martin Valkovič-Egeris one
« Poslední příspěvek od Anna kdy 10. 06. 2019, 11:09:47 »
jaké máte zkušenosti s Ing.Martinem Valkovičem např.firma Egeris one
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama