Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / Re:zkušenost s developery
« Poslední příspěvek od Sam kdy 20. 07. 2021, 18:28:20 »
Mám zkušenosti s developerem FINEP. Na internetu je možné najít množství negativních recenzí a já potvrzuji, že je to oprávněné.
Co se týče předání bytu, tak závad bylo poměrně dost. Jednoduché závady odstranili bez komplikací a za pár dní, ale složitější už je bylo třeba urgovat a mají čas i půl roku.
Pak se nastěhovali sousedé a odhalily se další problémy bytu s akustikou. Od sousedů (dokonce i od těch po diagonále) slyšíte chůzi, posouvání nábytku, zavírání dveří, provoz koupelny a podobné rušivé zvuky. Hlavně jsou to dunivé nepříjemné zvuky. V koupelně slyšíte a rozumíte o čem si sousedé povídají. V bytě se nedá plnohodnotně bydlet. Nájemníci se kolem vás střídají velmi rychle, protože ne každý dokáže bydlet v takovém prostředí.
Po této zkušenosti nikdy byt od Finepu bych nekoupil a nikomu to nedoporučuji.
2
Obecná poradna / Květiny
« Poslední příspěvek od Michael30 kdy 19. 07. 2021, 16:22:58 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nemáte zkušenost s nějakým spolehlivým rozvozem květin ? Chtěl bych ženě udělat radost a nechat jí poslat do práce kytku, ale bohužel s poslední firmou jsem neměl vůbec dobrou zkušenost, tak se snažím nejprve nasbírat nějaké doporučení.
3
Obecná poradna / Generali ČP, Dynamik
« Poslední příspěvek od Tomáš G. kdy 18. 07. 2021, 14:50:22 »
Mám už docela dlouho kapitálové životní pojištění Dynamik sjednané kdysi s ČP. Na to, že se každou chvíli chce někdo vrtat v mém životním pojištění, jsem si už docela zvykl a všechny posílám do ... . Údajně je to produkt s velmi dobrou marží a tak chce každý hrozně ukončovat stávající a sepisovat novou smlouvu. Že to je špatný produkt jsem taky pochopil, když jsem měl před pár lety úraz. I přesto jsem se rozhodl, že už na to nebudu sahat a nechám to dožít kvůli té "spořící" složky, ať mi tam zas nenaskočí nějaká smluvní pokuta za předčasné ukončení smlouvy a podobně.

Docela se mi to dařilo do těchto dnu, kdy to vzdali přeprodávači pojistek, ale kontaktovala mě přímo GČP. Na dotaz, proč to všechno, začali s nějakou pohádkou, že ve smlouvě jsou nějaké právní chyby vzniklé přechodem na nový občanský zákoník a nějaké cizí firmy tyhle smlouvy napadají. Na dotaz, proč by měla nějaká cizí firma napadat náš smluvní vztah už jsem se raději smysluplné odpovědi nedočkal. Jen blábol typu je to divné, ale je to tak.

Přečetl jsem nějaké články na toto téma a v zásadě jsem se dověděl, že podobných průserových smluv jsou snad dva miliony, ale nikde, jak z toho ven. Narazil jsem i na web https://www.podvedeniklienti.cz/. Nedokážu s jistotou odpovědět na všechny otázky, ale pole dotazníku na je jejich webu je docela slušná šance, že má smlouvá je neplatná, což by samo o sobě mohl být problém, kdyby mělo dojít na nějaké plnění. Ten nový tzv. "dodatek" některé články označuji za de facto novou smlouvu a já s tím souhlasím, protože ta hrůza má 24 stran. Tak si dodatek určitě nepředstavuji.

Dostali jste už někdo tento dodatek k podpisu? jak jste s tím naložili? Na první pohled tam asi nic hrozného nevidím. Spíš se tváří, že to je zlepšení podmínek proti stávajícímu stavu, protože jim teče do bot a chtějí to narovnat, ale po těch "důvodech", proč to má být potřeba podepsat, jim už nějak nevěřím. Soudit se s nimi neplánuji, takže opravení a mírné zlepšení staré špatné smlouvy, je asi OK, ale nerad bych tam v tom přehlídl nějakou další levárnu.
4
Obecná poradna / Paušál na dopravu u služebního vozu k soukromým účelům
« Poslední příspěvek od grandmont kdy 09. 07. 2021, 12:06:00 »
Dobrý den, jsem fyzická osoba pronajímající byt. Chci uplatnit paušál na dopravu. Automobil však nevlastním. Poskytuje mi ho zaměstnavatel dle dohody o poskytunutí vozu k soukromým účelům. Platba za soukromě ujeté kilometry jsou mi strhávány ze mzdy. Vozidlo je navíc pořízeno na operatvní leasing, tedy ani můj zaměstnavatel není majitelem vozu. Mohu na takové vozidlo uplatnit paušál na dopravu? Jedná se o můj jediný automobil, který prokazatelně k soukromým účelům používám. Děkuji.
5
Obecná poradna / Re:dluhopisy.cz
« Poslední příspěvek od budterozumni kdy 08. 07. 2021, 15:29:19 »
recenze, kterou bych strašně rád lidem ukázal do čeho to vlastně s dluhopisy.cz jdou...


VŠECHNY PĚKNĚ PROSÍM PŘEČTĚTE SI TOTO PŘED PRVNÍM NÁKUPEM!
Rád bych touto cestou zejména všechny začínající investory obohatil o moji vlastní negativní zkušenost s Dluhopisy.cz a o informace, které jsem při této cestě posbíral.

CO JSOU DLUHOPISY.CZ?
Dluhopisy.cz jsou JEN a POUZE inzertním prostorem pro firmy, které z nějakých důvodů nechtějí či nemohou jít do klasických úvěrů od bank (zde už si prosím při vyhodnocování každé firmy pokládejte otázku PROČ to dělají touto cestou - dokážete vy sami riziko odhadnout lépe než banky?) Dluhopisy.cz jsou jen tržištěm, které žije z počtu inzerovaných emisí a z počtu prodaných dluhopisů - jejich hlavní motivací je zisk z kvantity obchodů a jedná se jenom o prostředníka! Svoji roli nedělají nijak špatně. Nákup skutečně proběhne tak jak má a podvodu při nákupu se bát nemusíte. Zde ovšem veškeré mé kladné pocity končí. Reakce při problémech jsou už na bodě mrazu.

VÝNOS 6 - 9 % p.a.
Finance jsou asi pro všechny hlavní motivací - průměrný výnos 6 - 9 % zní dobře ne? Strašně důležité je ale uvědomit si, že 6 - 9 % p.a. dostanete JEN a POUZE pokud emise dopadne tak jak má a je zde reálná šance i na -100 % (slovy MÍNUS STO PROCENT VKLADU!) Můj subjektivní odhad je že takových 25 % místních emisí končí fiaskem (=vklad na nule) a dalších 25 % emisí končí totálním propadákem (=vklad zpět třeba jen ze 4 až 70 % podle vašeho umění a vynaložené energie v právním vybojování peněz zpět). Koupíte 2 kusy za 50k? = 50% šance na dobrou emisi - výsledek 130tisíc; 25% šance na výsledek 50tisíc a 25% šance na 0Kč? Průměrně s dluhopisy.cz sklidíte úrodu na dvou kusech v závratné výši MÍNUS -25.000 Kč! Odhady si udělejte samozřejmě každý sám, tohle je jen pro lepší představivost... Další neskutečně důležitou informací je také to, že ÚDAJE O EMISÍCH A V EMISNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU POUZE ÚDAJE POSKYTNUTÉ FIRMOU A DLUHOPISY.CZ NEKONTROLUJÍ PRAVDIVOST ANI NAPŘ. OHLEDNĚ FINANČNÍCH VÝSLEDKŮ Z MINULÝCH LET!! prý nemají jak...

PRAŠIVÉ DLUHOPISY schované na webu dluhopisů.cz
Stačí hledat v šikovně schovaných kategoriích již prodaných emisí přímo na stránkách dluhopisů.cz. Velmi rychle najdete spousty příkladů. Stránky před nedávnem prošli lehkou renovací a prašivé dluhopisy byly ze strany dluhopisů.cz ještě lépe schovány. V hlavní nabídce v rozkliknutelné sekci "Splacené, vyprodané a uzavřené emise dluhopisů" se nyní nově nacházejí už jenom ty emise, které dopadly dobře nebo ještě dobře dopadnout mohou. Ty špatné už přesunuli do záložky Profily emitentů a podsekce "Emitenti bez aktivní emise dluhopisů" - zde si prosím projeďte co nejvíce emisí z historie ať si můžete vyhodnotit riziko místní inzerce sami. Jen namátkou - WOOD UNION, Tři věže, Start Up Bydlení, Sponge Factory Czech, SEDMA Praha, Rybářství Kunvald, RealityPozitivně, MIRELINA COMPANY, MAXI-TIP, MIDEA, Jaroslav Dvořák,... Všechny příběhy firem neznám, ale důvodně se obávám nejhoršího. Na stránkách se sice nikde nedočtete, že ke splacení nedošlo a přečtete si pouze věty typu - "další úrok v termínu xx - čekáme na potvrzení platby", "splacení jistiny - emitent nepotvrdil provedení platby"; v podstatě si to ale z vlastní zkušenosti můžete do čestiny přeložit spíše jako Emitent vám už nic sám od sebe nepošle, pokud se nestane zázrak boží. Další cestou ZPĚT k původním penězům zbývá jen insolvenční řízení, žaloba u soudu a následné vymáhání skrze exekutory, ale to je již na další a ještě delší téma.

Recenze psána 8.7.2021 - z celkově nakoupených 4 emisích u dluhopisů.cz jsem se dvou zbavil předčasně.
1. z nich je již nyní nezvěstná..chudák nový majitel.
2. vypadá zatím dobře - končí za rok
3. emise po dlouhém trápení přes emaily, telefonáty a možná i díky předžalobní výzvě nakonec šťastně vyřešena s několika měsíčním zpožděním a to jen skrze další vlnu dluhopisů (splátku dluhu vyřešili dalším dluhem....)
4. je totální a regulérní podvod ze strany majitelů, které již vyšetřuje policie a fraška ze strany dluhopisů.cz = můj vklad na nule.

Sečteno podtrženo vydělat se přes ně dá, ale pravděpodobností řečeno víc vyděláte ve sportce....
6
Obecná poradna / Re:Zamestnanec a OSVC
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 05. 07. 2021, 10:15:25 »
Neřešila bych jednotlivé měsíce, ale celý rok. Hlavní činností je ta, že které máte větší příjem.
7
Obecná poradna / Re:Dědictví
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 05. 07. 2021, 10:12:09 »
Pardon, ale jak může makléř prodávat byt, který má čtyři vlastníky? Copak nemáte zápis v katastru nemovitostí? Vždyť i vy jako spoluvlastník přece musíte podepsat smlouvu, ne?
8
Obecná poradna / Re:Úvěr u stavební spořitelny versus hypotéka u banky + pojištění úvěru/životní
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 05. 07. 2021, 09:45:49 »
Taky mám překlenovací úvěr a následně řádný úvěr ze stavebního spoření. Mám to proto, že úvěr ze stavebního spoření můžu splatit dřív, s hypotékou bývá problém. Což to nerefinancovat, ale posílat tam maximum peněz, co to jen jde? Já jsem takto první úvěr ze stavebního spoření splatila o 8 let dřív, další v okamžiku, kdy se překlopil na řádný. Mám teď ještě dva a taky je chci splatit před splatností, oba jsou zatím ještě v překlenovací fázi. Mám úvěr ze stavebního spoření proto, že mi ho vůbec dali (kvůli věku), a dali mi víc, než mi nabízely banky na hypo. Za odměnu jim to zaplatím dřív a vyplatí se nám to oběma. Pravda, je to o trošičku dražší než hypo, ale šlo mi hlavně o rozložení splácení na delší dobu. Vzhledem k tomu, že to splatím dřív, tak výši úroků zase až tak neřeším.
9
Obecná poradna / Re:Nulový zůstatek na účtu
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 30. 06. 2021, 06:32:39 »
ničemu to nevadí
10
Obecná poradna / Re:Životní pojištění
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 30. 06. 2021, 06:32:10 »
Hlavně je potřeba si uvědomit, že u životního pojištění jdou první dva až tři roky na náklady smlouvy, tj. jestli po 3 letech u současného zaměstnavatele skončíš, z pojištění nevybereš téměř nic a ještě budeš případně dodaňovat (podle toho, jak velkou splátku zvolíš).

Pojištění není spoření a nemá šanci si svým zhodnocením na svoje náklady vydělat.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay