reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / Re:Příjem v lednu 2019
« Poslední příspěvek od nova kdy Včera v 21:30:48 »
Letošní rok teprve začal, tak se asi jedná o loňský rok, kdy jste byla na mateřské. To jste tedy měla zaměstnavatele a pobírala penětitou pomoc v mateřství, pak jste šla na rodičovskou dovolenou a pobírala rodič. příspěvek. Do sledovaného příjmu (na slevu na manželku) se příjem za peněžitou pomoc v mat. počítá, stejně tak i příjem, který máte uvedený v potvrzení o zdan. příjmech za r. 2018. Ať už se jedná o nějakou odměnu nebo o odstupné. I ten příjem se do sledovaného příjmu pro slevu na manželku počítá (v hrubém). Jelikož jste si nepožádala o roční zúčtování daně, můžete si podat daňové přiznání (je možné, že Vám bude celá záloha na dani vrácená - to záleží na výši té "odměny", kterou jste dostala).
2
Obecná poradna / Re:HPP a DPČ
« Poslední příspěvek od nova kdy Včera v 21:26:12 »
Ano, musíte si od všech zaměstnavatelů vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech a příjmy sečíst do daňového přiznání. To podáte na finančním úřadu.
3
Obecná poradna / Příjem v lednu 2019
« Poslední příspěvek od Léňa kdy Včera v 20:38:02 »
Dobrý den,
letošní rok jsem byla na mateřské a pobirala celý rok rodičovský příspěvek. Manžel si mě chce nechat v práci odečíst z daní jako manželku. Ke konci roku 2018 jsem se byla domluvit, kdy mohu v lednu nastoupit do práce a neměli pro mě práci, tak jsme se domluvili na výpovědí s odměnou. Od 7.1.2019 jsem nastoupila do nové práce  a nyní jsem dostala že staré práce potvrzení o zdání.prijmech za 2018 a obsahuje již tuto odměnu. Ale vyplacena mi byla na ucet až v lednu. Počítala jsem tedy s tím, že to bude příjem až v 2019. Děkuji za radu.
4
Obecná poradna / zdanění nájmů
« Poslední příspěvek od Hana Hlavata kdy Včera v 18:30:25 »
Dobrý den, poradte- vlastmín dum, společně se syny v těchto podílech ja1/2 syn 1/4 a další syn1/8  mohu spočítat celkov= přijmy a po té rozdělit, dle uvedených podílů  a každý z nás si zdaní svou část příjmu/ využije každy 30% výdaje / děkuji za Vaše  nazory a adpovedi
5
Obecná poradna / Re:investování s j.o.investments?
« Poslední příspěvek od Abs kdy Včera v 17:22:08 »
U JO Investment mame finance uz dva roky a naprosta spokojenost. Navratnost uz 300% (vse vybrano). Podvod to nebude, znam spousty lidi co u nich investuji. Muzu jenom doporucit  :)
6
Obecná poradna / Re:Zdanění příspěvku FKSP
« Poslední příspěvek od Lada kdy Včera v 16:21:56 »
Tomáši:
V jednom z Vámi uvedených linků se řeší právě tato situace, kdy to bylo placeno na fakturu bezhotovostně, ale osoba, co provedla masáž, není uvedena v registru zdravotnických zařízení. V daném příspěvku je uvedeno, že v takovém případě tato částka nesplňuje podmínky pro osvobození od daně z příjmu u zaměstnance, a měla by se z ní odvést daň a soc. a zdrav. pojištění.

Jozefko:
Můžete se na to zkusit zeptat na příslušných institucích - tj. na finančáku (ohledně daňového přiznání), OSSZ a zdravotní pojišťovně (ohledně SP a ZP). Ale já si myslím, že chybu udělal Váš zaměstnavatel, když Vám při zpracování mzdy nezahrnul tuto částku do základu daně a neodvedl z ní daň a pojistné. Měl by to být jeho problém, ne Váš, a vyřešit by to měl on. Zkuste ho ohledně toho kontaktovat - třeba to i vše udělal správně a jenom v potvrzení o výši příjmu, které vám vystavil, je to uvedeno jinak.
7
Obecná poradna / prodej HIM
« Poslední příspěvek od Marie kdy Včera v 14:25:36 »
Dobrý den, prosím o radu. Můj klient v roce 2018 doplatil jednorázově leasing a stroj obratem prodal. Zůstatková cena byla 481 134,--, stroj byl prodán za 1 400 000,--Kč. Rozdíl ve výši 981 866,-- je možné uvést v daň.přiznání v §10 jako jednorázový prodej hmotného majetku a tím z této částky neodvádět sociální a zdravotní? Děkuji za radu.
8
Obecná poradna / Re:Zdanění příspěvku FKSP
« Poslední příspěvek od Jozefko kdy Včera v 13:01:38 »
Ahoj Tomáši, google znám a všechny tvoje linky jsem již četl, ale k mému případu se nevztahuje ani jedna uvedená problematika. Ano bylo  to na fakturu bezhotovostně ale bohužel nejsou uvedeni v registru zdravotnických zařízení a to je ten problém. Kdyby jo, tak nic nemusím řešit, ale to jsem se dověděl až poté.
9
Obecná poradna / Re:Zdanění příspěvku FKSP
« Poslední příspěvek od Tomáš Marný kdy Včera v 10:50:51 »
Možná by bylo dobré přečíst si ty mé odkazy a pak si znovu přečíst onen dotaz, kde se píše "na fakturu bezhotovostně"...
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama