reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / ověření dat na cssz
« Poslední příspěvek od Standa kdy Dnes v 11:24:12 »
Má firma přístup k ověření dat na čssz při stanovéní doby odchodu do důchodu. Může firma zadat moje rodné čislo do něktré databáze o ověřit si data o minulém zaměstanavateli myslím delku odvodu na SP. Či po telefonu si to na cssz ověřit?
2
Obecná poradna / Re:Změna zajištění nemovitosti
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy Dnes v 11:17:38 »
Toto udělat nelze zástavní právo nelze jednoduše převádět mezi nemovitostmi. Jediná možnost je prodat byt s Hypo (popříadě ze získaných peněz vyplatit banku, nový majitel nová Hypo). A na novou nemovitost si vzít novou Hypotéku (popřípadě to celé nějak přefinancovat, poradí nejlépe nějaký hypotéční specialista)
3
Obecná poradna / Re:500 EUR bankovka - kde sehnat
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy Včera v 21:50:36 »
Já tedy mívám opačný problém - sháním velmi malé bankovky, ale od mé tehdejší banky jsem dostal informaci, že není problém získat jakékoliv nominály, pokud si je objednám.
Pokud tedy máš účet v bance, která prodává valuty, tak jako první bych to zkusil tam, zkrátka si příslušnou bankovku objednat. A mělo by to fungovat i když klientem nebudeš.

Problémem je, že ECB hodlá přestat 500 eur bankovky vydávat https://byznys.lidovky.cz/tucna-bankovka-500-euro-skonci-oblibili-si-ji-podvodnici-i-teroriste-1dp-/statni-pokladna.aspx?c=A160505_104133_statni-pokladna_pave nicméně pro nějakou velkou banku by neměl být problém ji zajistit.
4
Obecná poradna / Změna zajištění nemovitosti
« Poslední příspěvek od Roman kdy Včera v 20:29:30 »
Ahoj všem,
mám dotaz a potřebovali bychom poradit :-)
Máme hypotéku na byt, zbývá nám uhradit 1 600 000 Kč cca, ale máme miminko a tak se sem už nevejdeme.
Máme rezervovaný dům. Máme zájemce o koupi bytu, ale na byt je zástavní právo - Hypotecnibanka.
Potřebujeme zbývající hypotéku přesunout na dům, aniž bychom museli znovu refinancovat, protože na refinanc nám nepovolí, žena má mateřskou 7 000 Kč.

Teď otázky:
Co s tím? :-)
* Majitelka má připravené peníze na koupi ( respektive její banka čeká, až byt uvolníme, poté uvolní peníze do advokátní uschovny )
* My potřebujeme zbytek hypotéky převést na dům, vlastnické právo má majitel od kterého budeme kupovat. Stačí kupní smlouva? Případně, aby se majitel nebránil, že mu tam chceme dát zbytek své hypotéky a on ještě nemá peníze. No ty mít nemůže, když je nemáme ani my. Může nám prosíme někdo poradit, jak to udělat? :-)

Děkujeme!
5
Obecná poradna / 500 EUR bankovka - kde sehnat
« Poslední příspěvek od Cirkus Humberto Eko kdy Včera v 19:47:21 »
Máte někdo zkušenost, ve které bance či směnárně v Praze mají 500 Euro bankovky? Chybí mi do sbírky.

Prosím pouze o osobní zkušenost, ne rady tipu "myslím si", "tady by mohli mít" atd.

Za tipy děkuji
6
Bydlení / Re:Vybavení bytu - nábytek z masivu
« Poslední příspěvek od Pavel kdy Včera v 13:37:47 »
Zdravím a máte pravdu. Na nábytku ze dřeva to začínají pořádně šidit. My jsme si ale nakonec vybrali z nabídky postelí zde https://postele.nabytker.cz/ a jsme spokojeni. Postel je opravdu z masivu.
7
Obecná poradna / Re:neplacení výživného
« Poslední příspěvek od KarelVlk kdy 20. 06. 2018, 07:18:21 »
Ty 2/3 jsou ze statistiky ČSÚ. Samozřejmě v praxi se většiná manželství rozvádí pro "nepřekonatelný odpor" a mají na tom "zásluhu" oba (popisované případy alkoholiků jsou naštěstí výjimky). Co se týká dětí, tak si myslím je docela známý boj mužů za střídavou péči (že ženy preferují plnou jejich péči je logické: berou jako poslání, že se o děti postarají a ví, že to zvádnou). Na druhou stranu vím, že někteří muži chtějí střídavku hlavně kvůli penězům (ale není důvod pochybovat, že by péči zvládali a a pro děti by bylo dobrá).
Co se týká žen a jejich přístupu obecně: hodně se mluví o tom, aby se muži snažili ženy pochopit, což je dobře, ony jsou fakt z jiné planety. Ale bohužel nikdo neřekne ženám, aby se snažily pochopit muže (klasické chyby žen jsou neustálé výčitky a odpírání sexu) ....
Abych se vrátil k financím: měl jsem podnájemníky, kteří ač oba VŠ na tom byli finančně špatně (školství a nezisková sféra). Po rozvodu jsou na tom pochopitelně finančně ještě hůř: nakonec v bytě ta žena zůstala, protože je to známá, ale jen za cenu netržního nájemného. A přestože sama rozvod iniciovala, tak její ex má jinou partnerku a je relativně v pohodě a naopak ona změnila názor,  pořád hledá nějakého šamstra a posílá mi odkazy na rozhovory s Kolářovou ...
8
Půjčky, úvěry, hypotéky, refinancování, konsolidace / Re:Nebankovni pujcka
« Poslední příspěvek od Monika kdy 19. 06. 2018, 18:08:17 »
https://www.hyperfinance.cz/magazin/tusite-kterych-sedm-chyb-nejcasteji-delame-pri-brani-pujcek/ doporučuji pro ty, kteří se s nějakými půjčkami teprve seznamují
9
Obecná poradna / Re:Matrika
« Poslední příspěvek od Referent kdy 19. 06. 2018, 12:30:23 »
Jinak určitě nedostane odpověď, že to nelze. Já znám několik lidí co si příjmení změnili a jedna známá si odstranila přechýlení.
10
Obecná poradna / Re:neplacení výživného
« Poslední příspěvek od Lada kdy 19. 06. 2018, 12:07:14 »
Patrik Chrz:

Z toto dotazu ale nevyplývá zcela jednoznačně, že paní Alena o tom, že její partner už v minulosti neplatil výživné na dítě z předchozího vztahu, věděla už v době, kdy s ním žila. Nevíme, jestli jí náhodou nezamlčel, že má nějaké dítě s jinou ženou, a ona se o tom třeba nedozvěděla teprve až v době, kdy po něm sama začala vymáhat výživné na své dítě. Někteří muži dokážou úspěšně zatloukat před manželkami své nemanželské děti i celé roky.

Ale i když přijmeme myšlenku, že ta žena si za to může sama, tak co to dítě? Také si za to může samo, protože si špatně vybralo rodinu, do které se narodilo? Mělo si své rodiče před narozením nejprve řádně prolustrovat? Přijde mi, jako by zde diskutující razili heslo: "když trpí matka, jen ať trpí i dítě". Jako by snad bylo nějak spoluzodpovědné za to, že si jeho matka špatně vybrala partnera.

KarelVlk:

Nevím, zda opravdu 2/3 rozvodů iniciuje žena, ale i pokud ano, nelze z toho přece vyvozovat, že za rozpad vztahu může právě ten z partnerů, který podal žádost o rozvod. Třeba tu ženu její manžel bije, nebo zanedbává děti, je alkoholik, hraje na automatech, či se mu "jenom" nechce pracovat a nechává se finančně vydržovat svou manželkou. To pak ženě nic než rozvod nezbývá. Jistě jsou také případy, kdy má žena za manžela slušňáka a dobráka, se kterým se rozvádí ze své vlastní viny, ale určitě těchto případů nebude 99 %.

Z mého okolí znám několik případů rozvedených rodin, ale pokud v nich má svěřeny děti do péče žena, tak to nikdy není proto, že by tak rozhodl zlý soud proti vůli muže, který se tomu bránil zuby nehty. Je to tak proto, že ten muž to přesně takto sám chtěl - vyhovuje mu, že se nemusí o své děti celodenně starat, jenom posílá bývalce peníze a občas si děti vezme na víkend.

Názor, že za vše zlé ve vztahu (rozvod, nedostatek sexu aj.) může vždy pouze žena, je pro muže samozřejmě velmi pohodlný. Je příjemné být skálopevně přesvědčen o tom, že já jsem vždy v právu a za vše špatné může někdo jiný. Zrovna tak je velmi příjemná představa, že 50 % populace (ženy) přišlo na svět jenom proto, aby pečovalo o těch zbývajících 50 % (muži) a plnilo veškeré jejich tužby. Mužům, kteří v toto věří, může plně vyhovovat jen jediný typ ženy - takzvaná "domácí puťka". Pokud si náhodou vyberou za partnerku ženu jiného ražení, tak se pak diví. Z toho, že je ve vztahu něco v nepořádku, ale samozřejmě neviní nikdy sebe (že si špatně vybrali), ale svou partnerku (že není taková, jakou by ji chtěli mít).
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama