reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná poradna / Re:Rychlá půjčka
« Poslední příspěvek od Aleš kdy Dnes v 11:00:50 »
Dobrý den, tak to Vám přijde vhod tento seznam bankovních půjček. Já si tedy raději půjčuji od banky, mám takovou jistotu bezpečí, ale to je samozřejmě na každém.
2
Obecná poradna / Re:Druhá karta pro výběr z bankomatu při cestování do zahraničí
« Poslední příspěvek od Petr kdy Dnes v 10:53:50 »
V Brazílii na leštiti v Sao Paulu byly 3 bankomaty a všechny braly pouze karty jedné asociace (už si nejsem jist, jestli to byla Visa nebo MC).
Nebralo to karty Visa, takže MC by mělo být ok http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?p=11083580#p11083580 :-) Naštěstí nepotřebuji vybírat na letišti (neletím dál) a beru si samožejmě USD.

3
Obecná poradna / Re:Druhá karta pro výběr z bankomatu při cestování do zahraničí
« Poslední příspěvek od Ignác kdy Dnes v 08:49:48 »
Pokud jde jen o to mít jistotu, tak bych si vyřídil kreditku od MC, třeba easy od RB. Produkt KK jako takový nemám rád, ale cestování je přesně ta situace, kdy má smysl. Buď ji člověk nepoužije, nebo mu vytrhne ten z paty a pak je mu jedno, jestli ho to stálo 20 kč nebo 200 (když to přeženu a samozřejmě také nepočítám Patrika).
4
Daňová poradna / Re:Daně podílových fondů
« Poslední příspěvek od Ignác kdy Dnes v 08:41:43 »
Fondy mají zvláštní sazbu daně 5%  (par. 21 odst. 2). To byla také pobídka k zakládání tzv. fondů kvalifikovaných investorů (bez daňové úlevy by nic takové neexistovalo)
5
Daňová poradna / Daně podílových fondů
« Poslední příspěvek od Vít Šesták kdy Dnes v 07:45:08 »
Nemám problém dohledat, jak danit příjmy z podílových fondů. Zajímalo by mě ale, jestli (a případně jak) daní samotné fondy. Nejde mi o všechny detaily (neuvažuju o založení fondu), jen bych chtěl mít představu, jestli takto dochází ke dvojitému zdanění. Jde mi jen o zdanění samotné investiční činnosti (tj. to, co má skrytý vliv na nákladovost fondu). Naopak mě teď nezajímá danění provozních záležitostí, které neplatím přímo. (Jasně, nebýt těchto daní, mohl by být poplatek nižší, ale je to celkem jasně stanovený náklad a pro teď mě nezajímá, jak moc z toho jde provozovatelům a jak moc státu.)
6
V Brazílii na leštiti v Sao Paulu byly 3 bankomaty a všechny braly pouze karty jedné asociace (už si nejsem jist, jestli to byla Visa nebo MC). Takže o důvod víc, mít více, než jednu asociaci. Výběr byl zpoplatněn speciálním poplatkem ve výši cca 6 USD.

Co se týče Richee - nebyl bych k nim až tak přísný. Jak jsem psal, je to brand Creditas, který kopíruje podmínky Creditas. Jediným rozdílem je multibankovní aplikace schopna obsluhovat účty u více bank. No a aby na to nalákali lidi, tak tam dali ten vyšší úrok. Každopádně pořád je tu možnost si pořídit klasický účet s kartou u Creditas, která na cestování díky rozumným poplatkům za výběr z bankomatu a nadstandardně dobrým kurzům vychází velmi dobře, sám ji s sebou do zahraničí vozím.

U KB mám účet TOP nabídka s Visa platinum, výběry v tuzemsku i v zahraničí zdarma, kurzy průměrné. Ale je tam potřeba mít obrat 100 tisíc měsíčně.

Fio má také průměrné kurzy, v minulosti měli karty od ČSOB a přijde mi, že kurzovou politiku ČSOB nadále kopírují.
7
Obecná poradna / Re:Druhá karta pro výběr z bankomatu při cestování do zahraničí
« Poslední příspěvek od Petr kdy Včera v 15:38:02 »
To zablokování ze dne na den, jak udělala Moneta, to je opravdu skvělý (a jsou tam i země JA). Zatím jsem poslal dotaz Fio bance, zda se tou MC kartou dá vůbec v JA platit (Argentina, Brazílie ...) a jaký bude kurz. Doposud nepřišla odpověď, takže to asi bude trochu nestandarní požadavek :)

Není mi jasné, jak může být přístup k bankovnímu produktu omezován je na úzký okruh technických prostředků, navíc v tomto případě velmi pochybné úrovně zabezpečení (Android). To za chvíli mohou chtít konkrétní přístroj zakoupený jen v jejich obchodě. Ignorovat.

Podívám se na nabídku KB, nabízí mi účet vedený zdarma kvůli online výpisům stavebního spoření a mají Windows Mobile aplikaci.

8
Ano, osobně považuji za naprostý základ mít karty různých asociací od různých bank. Pak se nějaká banka rozhodne např. blokovat výběry v konkrétní zemi https://www.mesec.cz/aktuality/air-bank-bude-blokovat-vybery-z-bankomatu-v-indii-a-indonesii/ a pokud to udělá zde dne na den (jako to v minulosti udělala GE, dnes Moneta), když tam člověk zrovna je, může mít zaděláno na problém. Nebo může mít banka výpadek - poslední výpadek Unicredit trval 14 dní (https://byznys.ihned.cz/c1-65911450-rozsahly-vypadek-digitalnich-sluzeb-unicredit-bank-pokracuje-uz-tretim-dnem-provozni-reditel-banky-by-mel-odstoupit-rika-expert i když banka přiznává méně, plná fuknčnost ale byla až po 14 dnech, karty nefungovaly několik dní) a s jednou kartou, jedné banky je to fakt problém.

Já osobně mám s sebou v zahraničí vždy nejméně 2 debetky (1 x Visa, 1 x MC) a 1 kreditku, do vzdálenějších destinacích nejméně 2 kreditky různých asociací a obvykle i víc než dvě debetky. Ale u mne je to overkill, jsem "postižený" tímhle směrem. Byť je pravda, že u KAŽDÉ karty, kterou jsem více platil, se mi během cca roku stalo, že jsem s ní někde/někdy nezaplatil. Takže je vždy dobré mít v kapse zálohu. Pak je tu možnost ztráty, krádeže, zneužití, "sežrání bankomatem", vyblokování (stalo se nám ve Švýcarsku, kdy jsme párkrát natankovali a zaparkovali - a protože si to při každé operaci bloklo cca 100 - 200 CHF, brzy jsme byli "na mizině").

Ohledně Richee/Creditas. S tou šílenou apkou je nutné se smířit jen u Richee, "mateřská" Creditas má svoje internetové bankovnictví, poplatky za výběr a kurzová politika shodné, jen tam není ten úrok 1,5 % na běžném účtu.

Někdy se ty velké banky (ČS, ČSOB) vyplatí, sice je třeba splňovat podmínky, ale zase má člověk zdarma cestovní pojištění, vstupy do salonku, concierge a podobně.
9
Obecná poradna / Re:Druhá karta pro výběr z bankomatu při cestování do zahraničí
« Poslední příspěvek od Petr kdy Včera v 13:38:19 »
Děkuji za odpovědi, v zásadě to žádné výhra není. Mít peníze v ústavu, ke kterým je přístup jen přes dvě proprietální mobilní aplikace (kde ani s jednou platformou nechci mít nic společného) a ne přes web z čehokoli, to už je dobré šílenství  >:(

Platit měsíční poplatek nebo muset na druhý účet pravidelně posílat peníze a platit kartou, to mi ten jednorázový poplatek 150 Kč za Visa kartu u Fio vychází zatím nejlépe. Opravdu je natolik potřeba, aby byla druhá karta od jiné banky? Jde mi hlavně o ztrátu nebo odcizení. Obě současně u sebe nosit nechci.

Autopůjčovny nepotřebuji, využívám zásadně jen veřejnou nebo v nejhroším taxi, alespoň do doby, než budou zcela běžná samořiditelná auta s plnou odpovědností výrobce.
10
Obecná poradna / Re:Dluhopisy
« Poslední příspěvek od Marek P. kdy Včera v 10:18:30 »
Já nevím, ale podívejte se na jejich webovky, kde mají sídlo. Třeba přes Google Earth nebo Panorama na mapách.cz. Sídlo firmy ve vybydleném paneláku, kde je registrovaných dalších 50 firem nevypadá vůbec důvěryhodně a nestrčil bych do těch fondů ani korunu. Mám teď na mysli "dceřinku" MyWoodHome, kterou propaguj na svých letáčcích a možná to je i někde u nich na webu. Každopádně sídlo LBCC je něco podobného - objekt, kde je registrovaných dalších 20 firem.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama