reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Dobrý den,

Na faktuře mi chybí DIČ a firemní účetní to odmítá zaúčtovat (s tím prostě nic neudělám) a prodejce (Alza) je nechce opravit, protože jsem se prý ozval pozdě a odkazují se na své obchodní podmínky. Co mám dělat?
2
Obecná poradna / Re:příjmy z činnosti člena zastupitelstva obce
« Poslední příspěvek od Jana Pistek kdy 27. 05. 2020, 12:51:47 »
Skvělé, moc Vám děkuji za objasnění.

j.
3
Obecná poradna / Re:příjmy z činnosti člena zastupitelstva obce
« Poslední příspěvek od Lada kdy 26. 05. 2020, 08:33:30 »
Srážková daň je konečná a tím pádem se nemusí uvádět do přiznání k dani z příjmů. Můžete ji tam uvést, pokud je to pro vás výhodnější, ale nemusíte. Takže ne, nemusíte podávat dodatečné přiznání.
4
Obecná poradna / příjmy z činnosti člena zastupitelstva obce
« Poslední příspěvek od Jana_Pistek kdy 25. 05. 2020, 10:47:10 »
Dobrý den,
prosím Vás o radu, zda je nutné podat dodatečné daňové přiznání, pokud jsem zapomněla do řádného DP z příjmu fyzických osob zohlednit příjmy z činnosti člena zastupitelstva obce, které činí 550 Kč měsíčně (superhrubá mzda) a je zdaněno srážkovou daní. Daňové přiznání jsem podávala za příjmy ze závislé činnosti a z vedlejší činnosti OSVČ. Velice Vám děkuji za informaci.
5
Nekalé praktiky a neférová jednání / Re:Foxtrade - podvodníci
« Poslední příspěvek od MKDK kdy 23. 05. 2020, 17:18:18 »
...aneb jak vymámit z lidí miliardu a zdrhnout!
6
Obecná poradna / Re:dluhopisy.cz
« Poslední příspěvek od ali876 kdy 22. 05. 2020, 11:01:15 »
 :'(   Dobrý den,  rozhodně bych chtěla varovat před tímto portálem - mám velmi špatnou zkušenost. 
Na tomto portálu je většina dluhopisů naprosto neprověřených a v podstatě vezmou jakoukoliv emisi pouze proto, že z ní mají poměrně vysokou provizi.  Obecně tento portál má pověst  "dluhopisového smetiště"  - což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.   (pokud správce Měšce bude chtít doložit konkrétní informace, mohu je poskytnout, ale asi nemá smysl je publikovat)    Bohužel se mi potvrdilo i to, že portál Dluhopisy.cz  obchoduje i s osobními daty - ozývají se mi obchodníci, kteří přesně ví o mých obchodech s tímto portálem a v podstatě i tyto osoby potvrdily,  že informace získaly právě od portálu  Dluhopisy.cz  - což v době  GDPR  považuji za velmi problematické.   (opět mohu doložit konkrétní údaje).
7
Obecná poradna / Re:Kompenzace - pracuji z doma s dětmi, nemám pokles příjmů - NÁROK?
« Poslední příspěvek od Lada kdy 22. 05. 2020, 08:35:27 »
Pokud zároveň máte i zaměstnání, ve kterém je z vaší mzdy odváděno sociální pojištění (což bude klasický pracovní poměr, ale např. i dohoda o provedení práce nad 10.000 Kč měsíčně), tak na bonus nemáte nárok - jedna z podmínek nároku na bonus je totiž právě to, abyste žádné takové zaměstnání neměl. Pokud byste ale byl např. zaměstnán na dohodu o provedení práce s odměnou do 10.000 Kč za měsíc, ze které se soc. pojištění neodvádí, tak byste na bonus nárok měl.
8
Obecná poradna / Re:OSVČ pětadvacítka druhé květen-červen NEPŘIŠLA
« Poslední příspěvek od JanPet66 kdy 21. 05. 2020, 19:31:55 »
Vyplnili jste vše správně?
Informační povinnost https://leeto.cz/finpodpora
9
Obecná poradna / Re:Kompenzace - pracuji z doma s dětmi, nemám pokles příjmů - NÁROK?
« Poslední příspěvek od JanPet66 kdy 21. 05. 2020, 18:40:48 »
Jak je to s OSVČ, která má zároveň příjem v jiné firmě jako zaměstnanec plus odměnu jednatele a její činnost na ŽL však vlivem opatření zaznamenala propad  příjmů u klientů, kteří se boji nákazy a činnost u nich vykonávánou zrušili?
10
Obecná poradna / Re:Srážková daň ze závislé činnosti - student, zastupitel
« Poslední příspěvek od Vít Šesták kdy 20. 05. 2020, 00:39:05 »
Jsou tři možnosti, jak lze danit příjem ze závislé činnosti:

a. Zálohově, s podepsaným „růžovým prohlášením“. To se běžně dělá u klasického fulltime zaměstnání. Ze mzdy se odvádí záloha na daň, ta se pak musí vyúčtovat v daňovém přiznání. V podstatě se spočítá daň se zohledněním všech slev, spočítají se odvedené zálohy na daň a vyrovná se rozdíl. To běžně dělá za zaměstnance zaměstnavatel, ale může (a v komplikovanějších případech i musí) si to zaměstnanec zařídit sám.
b. Zálohově, bez podepsaného „růžového prohlášení“. V takovém případě je situace podobná předchozímu případu, až na to, že se do záloh na dani nezapočítávají slevy. K těm se můžete dostat až v závěrečném vyúčtování, kam to musíte uvést. V tomto případě vám ale tento zaměstnavatel daňové přiznání asi neudělá a budete si jej muset nejspíš udělat sám.
c. Srážkově. Od předchozího bodu se dnes už tato varianta tolik neliší. To, co je zdaněno srážkově, je možné též zahrnout do daňového přiznání (akorát je na to jiná kolonka), ale není to povinnost. Neuvádět tento příjem má smysl hlavně kvůli ušetření papírování, když si v hlavním zaměstnání vydělám dostatek na uplatnění všech slev na dani, a k tomu mám srážkově daněnou „bokovku“. Ve Vašem případě nejspíš budete chtít příjem uvést, abyste mohl uplatnit slevu na dani.

Co tedy teď? Zpětně podepsat ono „růžové prohlášení“ asi moc dobře nepůjde, ale je možné podat daňové přiznání. Záleží ovšem i na dalších příjmech – pokud toto máte jako jediný příjem nebo pokud jste měl navíc pár brigád za pár tisíc, asi jste neuplatnil všechny daňové slevy a má smysl daňové přiznání podat. Pokud máte nějakou další práci, kde jste využil všechny daňové slevy, jednak tam nejspíš daňové přiznání máte již vypracované (a mohl byste podat leda opravné) a jednak byste uvedením tohoto příjmu asi nic nezískal.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama