reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Obecná poradna / Re:Vdovecký důchod
« Poslední příspěvek od Lada kdy 17. 05. 2019, 14:42:20 »
Proč se nezeptáte instituce, která vám ten důchod vyplácí? Ta vám odpoví nejlépe.
12
Obecná poradna / Dotaz ohledně platformy s platformou plus 500
« Poslední příspěvek od Etul kdy 17. 05. 2019, 13:07:36 »
Dobrý den,

rád bych trochu více pronikl do světa investic. Vyhlédl jsem si pro tuto aktivitu platformu plus 500 (příkládám odkaz) https://www.plus500.cz/. Zajímá mě, jestli s tím někdo máte zkušenosti. Koukal jsem na kde jaký článek na netu, ale kromě tohoto https://finex.cz/navod-jak-pouzit-plus500/ jsem nic moc neobjevil. Wikina mlčí, uživatelské recenze skoro žádné. Nemáte k tomu prosím někdo zpětnou vazbu?
Díky
13
Obecná poradna / rozdělení směny
« Poslední příspěvek od Krystýna kdy 17. 05. 2019, 11:16:48 »
pracuji pod agenturou na DPP dělám 12hod sněny ranní a noční, chtěla jsem se zeptat jestli mi může zaměstnavatel rozdělit noční směnu na odpolední  noční. To znamená 4hod odpolední a 6 noční
14
Obecná poradna / Vdovecký důchod
« Poslední příspěvek od Bedřich TOTH kdy 16. 05. 2019, 17:11:42 »
Dobrý den
od r.1998 pobírám vdovecký důchod , pečuji o dítě , které studuje VŠ . Mé datum nar. 21.8.1964  . Budu mít i po ukončení studia dítěte nárok na vdovecký důchod ? Předpokládaný konec studia je cca za 3 roky, t.j. v mých 58 letech . Děkuji
15
Obecná poradna / Re:Podílová mzda - svátek
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 15. 05. 2019, 07:10:52 »
A není to vlastně jedno? Pokud máš nárok na - třeba - 10 % z ceny zakázky, tak je fuk, jestli to dostaneš postupně v zálohách, nebo na konci v doplatku, ne?
16
Obecná poradna / Podílová mzda - svátek
« Poslední příspěvek od Kuba kdy 14. 05. 2019, 16:40:49 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s proplácením státních svátků, když pracuji na podílovou mzdu (snad to je tak správně).
Pracuji v projekční činnosti a mou hrubou mzdu tvoří X% z ceny realizovaných projekčních prací. Některé projekty vyžadují delší časový úsek než je jeden měsíc (respektive takřka všechny jsou fakturovány za delší dobu, neboť jen vyjádření od dotčených orgánů a správců sítí měsíc trvá, na to vázaná územní, stavební etc řízení...), tedy nejsou v době vyplácení mzdy uzavřené, v tomto případě mi zaměstnavatel vyplácí zálohy na mzdu, které jsme si tak nějak dohodly. Pokud pak v době ukončení zakázky mi ještě něco náleží (= nevybral jsem to vše v zálohách), tak mi to ke mzdě proplatí. Výše mé měsíční mzdy tedy závisí i na počtu pracovních dní v měsíci, pokud je pracovních dnů třeba 22 je mi vyplaceno za 22 dní, pokud je třeba dní 18, tak za 18 dní. Cokoliv navíc (svátky, víkendy, přesčasy) jsou pak jen má dobrovolná vůle a i v docházce je nevykazuji (chci to mít rychleji, nebo naopak nestíhám, tak potřebuji jít do práce). Tolik k popisu mzdy.
Nicméně zpátky k dotazu, pokud je tedy měsíc, kdy jsou nějaké svátky a já tyto dny nejdu do práce a jsem v důsledku svátku doma (kdyby svátek nebyl, šel bych do práce a pracoval), tak za tyto svátky mi není vyplácena žádná náhrada mzdy, tento den je brán jakoby jsem prostě nepracoval = nevydělával = nic mi nenáleží. V realitě to pak vypadá tak, že většinu svátků do práce radši chodím, aby mi zbytečně neunikala mzda. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli v případě takto podílové mzdy mám na vyplacení náhrady za svátek nějaký nárok? Děkuji za případnou odpověď a objasnění.
17
Obecná poradna / Re:odečet děti na mateřské
« Poslední příspěvek od Lada kdy 10. 05. 2019, 09:14:06 »
Z jakých daní? Pokud mateřská (a posléze rodičovská) bude během roku váš jediný příjem, tak si nemáte děti z čeho odečíst, protože z mateřské, rodičovské ani z dalších dávek od státu se žádné daně neplatí.

Děti byste si mohla odečíst jedině pokud byste měla vedle té mateřské ještě nějaký zdanitelný příjem (ze zaměstnání, z podnikání, z pronájmu apod.), z něhož se odvádí daň z příjmu.

Pokud vy nemáte zdanitelný příjem, tak si děti může odečíst váš manžel nebo přítel (otec dětí), jestliže s vámi žije. Nebo jestli žijete ve společné domácnosti se svými rodiči (či rodiči manžela/přítele), mohou si dědeček či babička odečíst z daní svá vnoučata, pokud rodiče oněch dětí nemají příjmy, ze kterých by si mohli slevu na dani uplatnit.
18
Obecná poradna / Re:odečet děti na mateřské
« Poslední příspěvek od nova kdy 09. 05. 2019, 20:00:08 »
Mateřská dovolená je volno u zaměstnavatele, peněžitá pomoc v mateřství je nezdanitelný příjem, tudíž nelze uplatnit žádné slevy. Pokud budete příští rok mít nějaký zdanitelný příjem a budete splňovat podmínku pro daňové zvýhodnění, pak můžete toto daň. zvýhodnění uplatnit. Pokud budete na rodičovské dovolené bez zdanitelných příjmů, pak nebude z čeho uplatnit. Z dotazu jsem pochopila, že jste samoživitelka (nežijete s otcem dětí ve spol. dom.).
19
Obecná poradna / odečet děti na mateřské
« Poslední příspěvek od Jitka Kobzinkova kdy 09. 05. 2019, 13:26:31 »
Dobrý den,jsem na mateřské dovolene,mužu si příšti rok odečíst děti z dani?bere se mateřská dovolena jako přijem? Děkuji Kobzinkova
20
Obecná poradna / Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 08. 05. 2019, 22:23:14 »
Vážené dámy, vážení pánové, obracím se na Vás s žádostí o kalkulaci zodpovězení mého dotazu.

Jedná se mi o to, že bych si chtěl od právnické osoby pronajmout bytový dům (právnická osoba má tento bytový dům pochopitelně zahrnut v obchdoním majetku). Já bych si tedy dejme tomu pronajal 8 bytových jednotek v tomto domě a ty bych dále podnajímal koncovým nájemníkům. Můj dotaz konkrétně směřuje na to, zda se tato situace posuzeje z pohledu daňového jako příjem z pronájmu daněný podle § 9 DAP a nebo již jako podnikání klasicky podle §7? Samozřejmě jde o sociální a zdravotní pojištění, na který má paragrafové vyhodnocení této situace kruciální vliv.

Děkuji a jsem s pozdravem M.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Platby GoPay

reklama