Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Obecná poradna / Raiffeisenbank - zápisy neexistujících dluhů do BRKI
« Poslední příspěvek od Honzaj82 kdy 17. 09. 2022, 10:33:35 »
Dobrý den,
měl bych dotaz a zároveň varování před RB. Potřebovali jsme s rodinou řešit akutně bydlení a žádat o hypotéku u konkurence. Bankéři této banky zjistili, že nám banka do osobního registru BRKI zapisuje pravidelně neexistující dluhy ve výši milionů korun. Tím nám bylo znemožňeno žádat o hypotéku na čtvrt roku jelikož změna v registrech trvá právě tuto dobu. Kontaktovali jsme reklamaci a banka se vyjádřila že se jedná o technickou chybu. To je ovšem oficiální vyjádření banky. My nevíme jestli jsou zápisy, vědomé či nikoliv a také nevíme jestli se nejedná o úvěrový podvod. Banka se k tomu postavila k věci s tím, že se jí to netýká a máme si to jít řešit jinam. Žádali jsme banku o odškodné a banka nijak nereaguje. Jednání naprosto nepochopitelné. Podotýkám, že vůči bance nemáme žádné jiné závazky které jsme z naší strany vůči ní zesplatnili, jelikož z těchto důvodů nemáme k ní další důvěru. Kontaktovali jsme ČNB kde se nám zatím dostalo odpovědi, že má nad bankou dohled ale nemá pravomoci k tomu řešit spory mezi klienty a bankou. Můžete nám prosím napsat názory jak můžeme vůči bance postupovat?
Banka dále rozesílá dopisy s důvěrnými informacemi na jiné adresy než korespondenční které jsem jim osobně zadal do smluv. Poškodila několikrát tím mé osobní údaje a banka řeší reklamace pouhou omluvou a že dál se jí to netýká.

Děkuji za názory.
12
Obecná poradna / Re:Nájem bez souhladu
« Poslední příspěvek od tommy kdy 16. 09. 2022, 23:42:34 »
Nejsem odbornik, ale zda jste spoluvlastnik rozhoduje zaznam na katastru nemovitosti a popripade rozhodnuti o vyporadani SJM, ne to, ze spoluplatite hypoteku.

Ohledne nastehovani osoby, lez nalezt

https://akpytela.cz/clanky/spoluvlastnictvi-rodinneho-domu-ci-bytu-a-s-nim-spojene-problemy/

----
Každý ze spoluvlastníků má právo umožnit nastěhování do rodinného domu komukoli bez nutného souhlasu ostatních spoluvlastníků. Avšak pouze, pokud na základě ústní či písemné dohody spoluvlastníků užívá určitou část rodinného domu. Do této části rodinného domu, tedy té, jenž je určena dle ústní či písemné dohody spoluvlastníků k užívání konkrétnímu spoluvlastníkovi, si spoluvlastník může nastěhovat další osobu. Vychází se z tzv. pokojného stavu užívání rodinného domu (stav, který je po určitou dobu neměnný a bezproblémový).
-----

Pokud byt nepouzivate, tak asi nastehovani dalsi osoby nic nebrani.
13
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Marián Valášek kdy 16. 09. 2022, 10:54:57 »
Krásný pátek, musím se přiznat, že o této platformě jsem tedy neslyšel. Asi bude nová? Podle sociálních sítí to vypadá, že bude nová, ale je možné, že předtím jen neměli soc.sítě. Nicméně, platforma se mi líbí a co mi přijde opravdu dobře zpracované, je jejich instagram. Líbí se mi, že vše otevřeně popisují a mají hezky zpracovanou grafiku. Tím se od ostatních podobných firem odlišuje.
14
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Marián Valášek kdy 16. 09. 2022, 09:24:58 »
Dobrý den, tak o této platformě jsem tedy zatím neslyšel. Kouknul jsem se na jejich webovky a sociální sítě, vypadají celkem solidně. Líbí se mi jejich zabezpečení, a to, jak mají na instagramu vše vysvětlené. To spoustu firem nedělá, přijde mi to takové otevřené. Asi je ale platforma nová? Nebo mají nově soc.sítě?
15
Obecná poradna / Nájem bez souhladu
« Poslední příspěvek od Zuzka41 kdy 13. 09. 2022, 17:42:27 »
Dobrý den,

mám dotaz. Jsem rozvedená a manžel mě vyplatil, ale stále nevyvázal z hypotéky, takže jsem stále spoluvlastníků. Do domu si nastěhoval přítelkyni s dětmi?  Lze to i bez mého souhlasu, když jsem stále spoluvlastník (SJM).
16
Obecná poradna / Sberbank
« Poslední příspěvek od Roman Jelínek kdy 12. 09. 2022, 15:54:49 »
Pohledávky u Sberbank jsou již většinou vyřešeny a proklaceny s Garančního fondu.
Co když ale pohledávka vůči Sberbank teprve vznikne.
Mám u nich bonusovou půjčku a pokud splním podmínky (včasné platby a bez dřívějšího splacení), tak by mi vštší část již splacených úroků měli vrátit po celkovém splacení.
Dá se na to spojehnout?
17
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Jiri Svoboda kdy 08. 09. 2022, 10:37:30 »
Taky jsem o této platformě slyšel. Na kontakt bych asi doporučil podívat se na jejich webovky https://mycoiner.cz/cs/about , kde úplně dole mají kontaktní informace. S platformou máte tedy dobré zkušenosti?
18
Obecná poradna / Re:Kde jsou penize ze zruseneho uctu
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 06. 09. 2022, 06:40:12 »
V tom případě bych banku (asi doporučeným dopisem) požádal o sdělení, jak bylo s prostředky naloženo. Pokud neodpoví do nějaké rozumné doby, obrátil bych se na finančního arbitra.

Možná by nebylo od věci informovat se i v té Komerční bance, třeba tam poradí i jiný postup.
19
Obecná poradna / Re:Kde jsou penize ze zruseneho uctu
« Poslední příspěvek od Bettynka007 kdy 05. 09. 2022, 19:45:42 »
V tom je prave ten problem. Ja jsem u Sberbank mela jen ten sporici ucet, ktery jsem nepouzivala. Zalorila jem jej v rijnu 2016, v prosince stejneho roku mi tak byly prevedeny penize z uctu u jine banky a pak tam tu penize jen sedely a vydelavaly uroky. Na zacetky roku 2020 mi Sberbanka ten ucet zrusila, ale nijak me o tom neinformovala. A ja jsem si toho nevsimla, protoze jak jsem psala drive, jsem ten ucet nepouzivala (jen na ty uroky ale zadne pohyby na uctu jinak nebyly).
Teprve ted, kdyz jsem se pokusila ty penize vybrat u KB jsem zjistila, ze KB o mem uctu nic nevi. Tak jsem kontaktovala Sberbank a ti mi poslalali email, s tim, ze muj ucet byla na jare 2020 zrusen (poslali mi kopii toho dopisu, kde mi to oznamili, ale protoze to zaslali na starou adresu, tak jsem jej v nedostala).
Do internetoveho bankovnictvi se nemohu prihlasit, protoze to mi bylo zruseno kdyz zrusili ucet. Nikdo mi neni schopny rict, co se stalo temi penezi. Vim, ze je nemohli nikam prevest, protoze nemeli zadne udaje o mych dalsich uctech - nikdy jsem zadne prevody nedelala a ten jediny vklad v roce 2016 nebyl z uctu na me jmeno. Snazim se dostat nejake info od Sberbank, ale strasne dlouho jim trva nez odpovi... Jaky je normale postup pokud banka zrusi ucet a majitel uctu nema zadny jinu ucet, kam zustatek prevest? V tom dopise z 2020 psali ze muzu zustaket vybrat na pobocce, ale to ted samozrejme uz nejde.
20
Obecná poradna / Re:Kde jsou penize ze zruseneho uctu
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 05. 09. 2022, 19:18:16 »
Obvykle se peníze ze zrušeného účtu převádějí na běžný účet, ale může být uveden i jiný. Každopádně internetové bankovnictví funguje, takže tam musí být vidět kam z účtu peníze odešly. A měly by zde být vidět i zrušené účty.
Pokud internetové bankovnictví nemáte, zkuste banku požádat o zaslání posledního výpisu ze zrušeného účtu.

Pokud banka peníze zaslala v rozporu s Vašimi pokyny (a třeba na neznámý účet), tak je tu ještě možnost vyvolat spor u finančního arbitra (finarbitr.cz), ale to je možné až v momentě, kdy prokážete, že jste učinila všechny úkony, které bylo možné učinit a s bankou není možnost dohody.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Platby GoPay