reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Obecná poradna / Re:PayPal
« Poslední příspěvek od smajly kdy 08. 08. 2019, 15:59:28 »
Dobrý den,

zkuste i po vyplnění údajů o bankovním účtu a objevení se chybové hlášky klikat opakovaně na potvrzovací tlačítko.

Ondřej
22
Obecná poradna / Re:Hypotéka u FIO banky
« Poslední příspěvek od Jarda kdy 08. 08. 2019, 13:18:35 »
Není to nic zvláštního. Já jsem sjednával hypotéku u KB a trvalo to 2 měsíce (bylo to během léta, takže důvodem "prý" byly dovolené). Navíc jsem v tu dobu byl zaměstnancem dceřinné společnosti, takže jsem čekal, že to bude jednodušší. Nebylo :)
23
Obecná poradna / Daň z příležitostné činnosti (klinická studie)
« Poslední příspěvek od Pavel_S. kdy 08. 08. 2019, 12:15:46 »
Dobré odpoledne přeji,

prosím o radu ohledně danění příjmu z práce na klinické lékové studii, kterou provádím jako lékař na základě smlouvy
se sponzorem studie (jinak jsem ale běžný zaměstnanec). Jsem v této oblasti úplný laik. Na internetu jsem našel nějaké sporadické informace, že se tento příjem daní podle paragrafu 10, už jsem ale nenašel, jaká ta daň vlastně je ( 15%? ). Dále se zde uvádělo,
že lze odečíst prokazatelně vynaložené výdaje, zde ale nevím, co přesně takovým výdajem je..? Pro úplnost uvádím, že
nejlepším řešením je údajně provádět tuto činnost na ŽL, ten ale nemám, takže to pro mě nepřichází v úvahu.

Předem děkuji za rady
24
Obecná poradna / Re:Koupě bytu s právem na dožití
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 05. 08. 2019, 15:58:22 »
Poslední vůle rozhodně ne (tu může změnit, jsou tam neopomenutelní dědicové, atd). Možná dědickou smlouvou, ale nejlepší by asi byla klasická kupní smlouva s věcným břemenem.. Každopádně u takto velké hodnoty bych rozhodně nešetřil na pár tisícovkách pro právníka.
25
Obecná poradna / Hypotéka u FIO banky
« Poslední příspěvek od Tomas123456789 kdy 05. 08. 2019, 15:01:13 »
Zdravím, jaké máte zkušenosti s hypotékou u FIO banky? Dnes je to 3 týdny od dodání všech dokumentů (úplně všech co banka požadovala) bance. Vždy když volám do FIO banky tam mi řeknou že to je v procesu, že mám počkat pár dní (ob 3 dny volám). Je to normální a seriózní postup?
26
Obecná poradna / Koupě bytu s právem na dožití
« Poslední příspěvek od Kamila Králíková kdy 05. 08. 2019, 12:15:23 »
Dobrý den, naskytla se mi příležitost koupit byt. Původní majitel si v něm však přeje dožít, což bych mu ráda umožnila, protože ten byt nepotřebuji ke svému bydlení. Jak to pro obě strany nejlépe ošetřit? Četla jsem tu dva roky staré příspěvky, že to pán chtěl udělat formou poslední vůle, to se mi dvakrát nelíbí. Na věcné břemeno mi, myslím, banka hypotéku nepůjčí. Je i jiná možnost stejně výhodná pro obě strany? Děkuji, K. Králíková
27
Obecná poradna / Re:Žádná daň z příjmu pro studenty?
« Poslední příspěvek od Lada kdy 05. 08. 2019, 10:31:04 »
Tak, jak to navrhujete, to lze udělat. Ale z hlavy mě napadá několik věcí, na které byste si měli dát pozor:

1) Budete spolumajitelé s.r.o., předpokládám, že jednatelé budete taky oba dva. Jednatel nemůže mít se s.r.o., jehož je jednatelem, uzavřenou pracovní smlouvu či dohodu, podle které je jeho pracovní náplní obchodní vedení firmy (např. na pracovní pozici "ředitel"), protože povinnost řídit firmu má jednatel ze zákona a nemůže tím pádem na stejnou činnost mít s firmou zaměstnanecký vztah. Jednatel však může mít uzavřenou pracovní smlouvu či dohodu na činnost, která nepatří mezi povinnosti jednatele - může být ve firmě např. mechanikem (v autoservisu), řidičem (v autodopravě), lékařem (ve zdravotnickém zařízení) aj. Takže pokud se svým s.r.o. budete uzavírat DPP, jako pracovní náplň doporučuji uvést např. "programátor".

2) Také s.r.o. platí daň z příjmu - jedná se o daň z příjmu právnických osob. Ta činí 19 % z daňového základu (daň z příjmu fyzických osob je jen 15 %).Takže vy dva (jako zaměstnanci) sice daň z příjmů platit nebudete, ale vaše s.r.o. ano. Samozřejmě, pokud oproti výnosům budete mít daňově uznatelné náklady v dostatečné výši, bude mít vaše s.r.o. jen nízkou daň. V této souvislosti je nutno připomenout, že jednatel má ze zákona povinnost starat se o s.r.o. s péčí řádného hospodáře, takže pokud by vaše s.r.o. měla celkový příjem např. jen 60.000 Kč za rok, ale vy dva byste si vypláceli každý měsíc na DPP 10.000 Kč a dostali tím tedy firmu do mínusu, nejednali byste jakožto jednatelé s péčí řádného hospodáře, za což by vám hrozil postih.

3) Za studenta VŠ platí do jeho 26 let zdravotní pojištění stát. Pokud přestanete být studentem nebo jako student dovršíte 26 let, vzniká vám povinnost platit za sebe zdravotní pojištění. Jelikož z DPP do 10.000 Kč se zdravotní ani sociální pojištění neodvádí, nebude za vás vaše s.r.o. odvádět žádné pojistné a vy si ho celé budete muset platit sami své zdravotní pojišťovně.

4) Pokud má s.r.o. zisk, mohou si její majitelé vyplatit podíly na zisku, které však musí zdanit 15 % srážkovou daní a nemohou si přitom uplatnit daňové slevy ani odčitatelné položky. Více o této problematice si v případě zájmu najděte na webu.
28
Obecná poradna / Re:Datová schránka
« Poslední příspěvek od Roman Bílek kdy 05. 08. 2019, 08:14:01 »
Hezké shrnutí, díky
29
Obecná poradna / Re:Datová schránka
« Poslední příspěvek od Boban kdy 03. 08. 2019, 09:36:51 »
Mám svou osobní datovou schránku již 10 let a žádná negativa jsem nezaznamenal. Naopak – ušetřilo mi to spoustu energie a času při komunikaci s různými úřady a institucemi. Ohledně podání daňového přiznání přes datovou schránku – roky už to jinak nedělám. Doporučuji vyplnit daňové přiznání přímo na Daňovém portálu finanční správy (https://www.daneelektronicky.cz/), kde se nachází aplikace „Elektronická podání pro Finanční správu (EPO)“. Tato aplikace vás provede procesem vyplnění, automaticky udělá výpočty a zkontroluje formální správnost a úplnost zadaných údajů. Rovnou z aplikace se proklikem dostanete na přihlášení do své datové schránky a odešlete. Je to jednoduché, rychlé a bez nákladů. Na rozdíl od jiných forem elektronické komunikace má datová schránka v tomto případě výhodu v tom, že nepotřebujete elektronický podpis.
30
Obecná poradna / Re:Datová schránka
« Poslední příspěvek od Roman Bílek kdy 02. 08. 2019, 15:13:11 »
Do datovky mohou fyzicke nepodnikajici osobe chodit dopisy z ruznych uradu. O negativech nevim, rad se necham poucit :)
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Platby GoPay

reklama