Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Obecná poradna / Kde jsou penize ze zruseneho uctu
« Poslední příspěvek od Bettynka007 kdy 05. 09. 2022, 15:01:16 »
Dobry den,
tv roce 2016 jsem si zalozila FER sporeni u Sberbank (ucer jsem nepouzivala, jen jsem tam mela prevedene penize z dedictvi). V roce 2018 jsem se prestehovala a zmenila adresu pres internetove bankovnictvi.
Ted jsem se pokusila vybrat penize u KB (protoze Sberbank uz nefunguje), ale bylo mi receno, ze zadny ucet tam nemam.
Kontaktovala jsem Sberbak a bylo mi receno, ze ten sporici ucet byl zrusen v lednu 2020 (nikdo me nekontaktoval, pry mi poslali dopis, ale na tu starou adresu, takze jsem jej samosrejme nedostala).
Ma otazka je - kdo jsou me penize a jak se k nim dostanu? Dekuji!
22
Obecná poradna / Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Stiebl kdy 02. 09. 2022, 13:45:05 »
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kde držíte a investujete do kraptoměn. Narazil jsem na MyCoiner https://mycoiner.cz/cs kteří se tváří být českou krypto směnárnou, mají sídlo v Praze. Založil jsem si tam účet a vše vypadá normálně. Poslal jsem tam 100 Kč na zkoušku a nakoupil ETH, to jsem si pak přeposlal na jinou peněženku a vše bylo až nečekaně rychlé a bez problémů. Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Kontakt? Něco?
Dejte vědět
Díky
23
Obecná poradna / Re:JBank - investice
« Poslední příspěvek od frantakopriva kdy 01. 09. 2022, 09:24:32 »
Dobrý den, tak JBank se nově přejmenoval na https://www.julu.cz/
Na podpoře mi řekli, že je k tomu vyzvala ČNB.
Tak Ti co tu říkali, že se nesmí jmenovat JBank protože tam je Bank tak měli pravdu, ale prý to nic neznamená, že měli výzvu a několik měsíců na přejmenování.
Na stránkách ČNB jsem nenašel žádný záznam nic, tak vše asi v pořádku.

24
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je to s podáním daňového přiznání, pokud jsem student, mám OSVČ jako vedlejší činnost a mám práci na DPP do 10 tisíc měsíčně.

Z podnikání mám vyšší příjmy než z dohody. Je lepší si podat prohlášení k dani u dohody a nebo nepodepisovat, nechat si srazit 15% srážkovou daní a potom uvést už zdaněné příjmy v daňovém přiznání a uplatnit slevy na poplatníka a studenta? Dojde potom k vrácení srážkové daně? Děkuji.

25
Obecná poradna / Re:ČSSZ nedodržela termín přiznání starobního důchodu. Co dál?
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 31. 08. 2022, 06:34:07 »
zdarma: urgovat, stěžovat si, aby aspoň to dali co nejdříve
za peníze: žaloba o náhradu škody (tady by poradil spíše nějaký právník, jestli ČSSZ nemá nějakou kličku, jak se z toho vyhnout, s odkazem na zvláštní okolnosti, nespolupráci oprávněného,...)
26
Obecná poradna / Re:Jak je to s daněním věcí co přijdou poštou.
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 31. 08. 2022, 06:32:11 »
Jelikož nevíš kdo ti tam ty peníze dal (tedy nelze argumentovat že šlo o nějaké protiplnění), předpokládám, že soud by to hodnotil dle zákona č. 40/2009  - trestní zákoník, § 219, odst. 1): „Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

vzhledem k částce by to ale bylo nejspíše hodnoceno dle odstavce 2) nebo 3)

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.
27
Obecná poradna / Jak je to s daněním věcí co přijdou poštou.
« Poslední příspěvek od ekonomzhavirova kdy 30. 08. 2022, 15:05:57 »
Dobrý den, mám takový dotaz.
Co když otevřu poštovní schránku u svého bytu a bude v ní  milion korun. Musím tyto prostředky někde hlásit nebo danit? Není známý odesílatel ani doručovatel. Nikdo nikoho neviděl.
Peníze jsou v obyčejné nepopsané obálce.

Děkuji
28
Obecná poradna / ČSSZ nedodržela termín přiznání starobního důchodu. Co dál?
« Poslední příspěvek od patapuf008 kdy 27. 08. 2022, 08:33:39 »
Zdravím všechny! ČSSZ nedodržela zákonem určenou lhůtu 90 dní k přiznání předčasného starobního důchodu. Tento stav mi neumožňuje čerpat některé výhody, jejichž přiznáním je předložení rozhodnutí (sleva v MHD a další). Jak posupovat dál,? Zkusíte někdo poradit? Pěkný den všem!
29
Obecná poradna / Re:Automaticke platby kartou
« Poslední příspěvek od Paly kdy 26. 08. 2022, 10:44:28 »
Ahoj,
Tento mesic jsem zkousel 3x top up Revolutu (kazdy za 300Kc) v CZK z karty a pak odeslani CZK zpet do Raiffeisen Bank. Odeslani CZK zpet z Revolutu do RB bylo bez poplatku na Revolutu i u RB.
Takto to lze delat i z pohodli domova. Skoda, ze nejde ten topup revolutu automatizovat nebo naplanovat, abych se o to nemusel starat.
V

-Počítám, že Vám Revolut brzy zablokuje účet. Jestli si dobře pamatuju z VOP, tak tam tohle mají jako nepovolené využívání účtu.
Kvůli častým převodům z kreditek mě už mockrát upozorňovali a vždy to stálo dost úsilí vše vysvětlit.
30
Obecná poradna / Re:Revolut zablokoval peniaze na business ucte
« Poslední příspěvek od Dalibor Z. Chvátal kdy 23. 08. 2022, 11:22:44 »
Revolut patří mezi jednu z nejhorších společností, pokud jde o AML. velmi tvrdě tam naráží soukromé osoby, natož firmy. Vaše firma má poměrně rizikové zaměření, takže AML proces byl otázkou času a, upřímně, při tomto typu podnikání bych Revolut vynechal obloukem. Rozhodně jít do klasické banky, kde to bude dražší, ale jste schopni face to face vysvětlit a prokázat, o co jde.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Platby GoPay