Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Obecná poradna / Re:Spotřebitelské soutěže
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 27. 09. 2022, 12:29:34 »
Pokud jsem někdy něco vyhrála, byly to drobnosti, které jsem nedanila (rádio, krabice pochutin), to se vešlo do nedanitelného limitu.
Nicméně známý vyhrál před lety auto. Ani to nedanil, protože v předávací listině byla doložka, že příslušnou darovací daň platí pořadatel soutěže.
32
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Martin kdy 26. 09. 2022, 11:09:31 »
Četl jsem diskuze na internetu a narazil i tady na MyCoiner a koukám, že jsou všichni spokojení. Mohl by mi jen někdo prosím říct jak probíhá registrace? Ověřuje se bankovní účet a občanský průkaz?
Díky
33
Obecná poradna / Spotřebitelské soutěže
« Poslední příspěvek od Sirucek kdy 23. 09. 2022, 22:40:34 »
Zdravím,

snad tento dotaz už nezazněl - zkoušel jsem vyhledat, ale nic se neukázalo - případně mě jistě nějaký administrátor zařízne...

Má někdo nějakou zkušenost s daněním výher ze spotřebitelských soutěží? Ono sice jsem na internetu i něco našel, ale jak to tam není 100% jednoznačné, tak za sebe mám pochybnosti, a tak jsem tady tedy s tímto dotazem...

Předem všem zasvěceným, kteří se podělí o své zkušenosti, díky.
34
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od Vojtěch Peroutka kdy 22. 09. 2022, 11:25:28 »
Dobré dopoledne, o MyCoineru jsem sice slyšel, poslední dobou stále víc a víc, začíná se dostávat do povědomí lidí ale osobní zkušenosti zatím nemám. Říkám zatím, protože rád jistě vyzkouším.
35
Obecná poradna / Re:Raiffeisenbank - zápisy neexistujících dluhů do BRKI
« Poslední příspěvek od Patrik Chrz kdy 21. 09. 2022, 19:23:52 »
Zajímavé, když jsem psal tento článek - https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/ tak jsem taky našel chybné záznamy od Raifky
36
Obecná poradna / Re:Raiffeisenbank - zápisy neexistujících dluhů do BRKI
« Poslední příspěvek od Zubásek kdy 20. 09. 2022, 15:28:57 »
Obraťte se na finančního arbitra, toho se banky bojí, mě pomohl ve sporu se stavební spořitelnou.

https://finarbitr.cz/cs/
37
Obecná poradna / Re:Kde investujete do kryptoměn?
« Poslední příspěvek od MarianVa kdy 20. 09. 2022, 08:51:35 »
Omlouvám se, že jsem komentář napsal 2x. První se mi nějak nepřidal tak jsem napsal další a najednou tu vidím oba. Omlouvám se za spam.
38
Obecná poradna / ETSY a danění příjmů
« Poslední příspěvek od lisoan123@gmail.com kdy 18. 09. 2022, 00:41:31 »
Dobrý den,

rád bych se zeptal, jak to platí u ETSY a danění. Na internetu jsem nenašel žádlé dobré podklady, které by to řádně vysvětlili.

Je více zákazníků, někteří z EU jiní z 3. země. Upřímně v tom lehce plavu a potřeboval bych to vysvětlit.

Děkuji a přeji hezký den
39
Obecná poradna / Raiffeisenbank - zápisy neexistujících dluhů do BRKI
« Poslední příspěvek od Honzaj82 kdy 17. 09. 2022, 10:33:35 »
Dobrý den,
měl bych dotaz a zároveň varování před RB. Potřebovali jsme s rodinou řešit akutně bydlení a žádat o hypotéku u konkurence. Bankéři této banky zjistili, že nám banka do osobního registru BRKI zapisuje pravidelně neexistující dluhy ve výši milionů korun. Tím nám bylo znemožňeno žádat o hypotéku na čtvrt roku jelikož změna v registrech trvá právě tuto dobu. Kontaktovali jsme reklamaci a banka se vyjádřila že se jedná o technickou chybu. To je ovšem oficiální vyjádření banky. My nevíme jestli jsou zápisy, vědomé či nikoliv a také nevíme jestli se nejedná o úvěrový podvod. Banka se k tomu postavila k věci s tím, že se jí to netýká a máme si to jít řešit jinam. Žádali jsme banku o odškodné a banka nijak nereaguje. Jednání naprosto nepochopitelné. Podotýkám, že vůči bance nemáme žádné jiné závazky které jsme z naší strany vůči ní zesplatnili, jelikož z těchto důvodů nemáme k ní další důvěru. Kontaktovali jsme ČNB kde se nám zatím dostalo odpovědi, že má nad bankou dohled ale nemá pravomoci k tomu řešit spory mezi klienty a bankou. Můžete nám prosím napsat názory jak můžeme vůči bance postupovat?
Banka dále rozesílá dopisy s důvěrnými informacemi na jiné adresy než korespondenční které jsem jim osobně zadal do smluv. Poškodila několikrát tím mé osobní údaje a banka řeší reklamace pouhou omluvou a že dál se jí to netýká.

Děkuji za názory.
40
Obecná poradna / Re:Nájem bez souhladu
« Poslední příspěvek od tommy kdy 16. 09. 2022, 23:42:34 »
Nejsem odbornik, ale zda jste spoluvlastnik rozhoduje zaznam na katastru nemovitosti a popripade rozhodnuti o vyporadani SJM, ne to, ze spoluplatite hypoteku.

Ohledne nastehovani osoby, lez nalezt

https://akpytela.cz/clanky/spoluvlastnictvi-rodinneho-domu-ci-bytu-a-s-nim-spojene-problemy/

----
Každý ze spoluvlastníků má právo umožnit nastěhování do rodinného domu komukoli bez nutného souhlasu ostatních spoluvlastníků. Avšak pouze, pokud na základě ústní či písemné dohody spoluvlastníků užívá určitou část rodinného domu. Do této části rodinného domu, tedy té, jenž je určena dle ústní či písemné dohody spoluvlastníků k užívání konkrétnímu spoluvlastníkovi, si spoluvlastník může nastěhovat další osobu. Vychází se z tzv. pokojného stavu užívání rodinného domu (stav, který je po určitou dobu neměnný a bezproblémový).
-----

Pokud byt nepouzivate, tak asi nastehovani dalsi osoby nic nebrani.
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
Platby GoPay