reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Obecná poradna / Investice pro studenta
« Poslední příspěvek od Shadow2000 kdy 27. 09. 2019, 23:41:37 »
Dobrý den,

poslední dobou přemýšlím, co s penězi. Nechci mít přebytečné peníze jen na účtě. Vzhledem k tomu, že budu ještě nějaký rok studovat, tak dost uvažuji o investicích. Zatím spíše o krátkodobých. Stavební spoření už mám, ale to je momentálně vše. Měli by jste nějaký tip prosím? Jsem schopen investovat 300-800,- měsíčně. Vím, že to není moc, ale nechci tady střílet teď vyšší částky, kdyby to pro mě bylo náhodou víc, než jsem schopen pokrýt.

Děkuji všem za rady.
42
Obecná poradna / Re:dluhopisy.cz
« Poslední příspěvek od Sentak kdy 27. 09. 2019, 14:38:18 »
Dobrý den,

zvažuji nákup dluhopisů a dostal jsem se k tomuto fóru.
Diskutovaná stránka mě velmi zaujala, ale samozřejmě na mě působí velmi komerčně a trochu tendečně. Zkoušel jsem o dluhopisech hledat co nejvíce infa. Zaujala mě rubrika na idnesu https://www.idnes.cz/finance/archiv/dluhopisy.K448344 ale tam je zas problém v tom, že jsou to spíše zpravodajské kanály. Další alternativa: https://finex.cz/rubrika/dluhopisy se mi zdá celkem aktuální a obsáhlá, ale můžu se na to spolehnout? Dáte mě prosím odkaz na co nejvic relevatní informace pro laika?
Díky moc.
43
Obecná poradna / Daňové přiznání
« Poslední příspěvek od niccolo kdy 26. 09. 2019, 22:56:59 »
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Nejsem OSVČ, nemám IČO a jsem student. Nedávno jsem udělal pro firmu jistou práci a výplata byla možná pouze přes fakturu. Vytvořil jsem tedy fakturu, s mými údaji a požadovanou částku. Nevím však, jestli kvůli tomu musím posílat daňové přiznání, nebo to není třeba vůbec řešit. Máte s tím, prosím, někdo zkušenost? Děkuju :)
44
Obecná poradna / Re:Souboj s exekutorem
« Poslední příspěvek od Prýmámdlouhýnick kdy 26. 09. 2019, 16:50:47 »
Dost dobrý výrok: "Nemusíte nikomu nic dlužit, ale všechno vám zabaví..." či jak jste to tam měl. Exekutor koná na základě vykonatelného právního titulu, vážený. A pokud tomu tak není, tak vás nepřepadl exekutor, ale nějaký podvodník, za exekutora se vydávající. Exekutor vám opravdu nic nezabaví, aniž by k tomu neměl podklad od soudu nebo správního orgánu.
45
Obecná poradna / Souboj s exekutorem
« Poslední příspěvek od virkato kdy 26. 09. 2019, 15:12:39 »
Zdravím,

všude se píše o exekucích ale jak se nedostat do exekuce nebo jak vyhrát souboj s exekutorem ani ťuk. Oni totiž využívají momentu překvapení, kdy oběť je zcela bezbranná, u mobiliárních exekucí nemusíte nic nikomu dlužit a přesto vám exekučně zabaví všechen movitý majetek.
46
Obecná poradna / Příspěvek na ubytování Plzeň
« Poslední příspěvek od Novejmartin kdy 25. 09. 2019, 21:35:02 »
Zdravím, mám na vás velmi důležitý dotaz. Chodím na VŠ do Plzně a zatím bydlím na koleji. Nemám žádné příjmy kromě 3500kč co mi dávají rodiče. S přítelkyní by jsme si chtěli najít být někde v Plzni aby jsme mohli být spolu, přítelkyně chodí do práce a její čistý příjem činí nějakých 15000 Kč. A tak moje otázka zní, zda máme nárok na ubytovací příspěvek a co vše to obnáší. Děkuji za odpověď.  :)
47
Obecná poradna / Re:daň z nemovitosti
« Poslední příspěvek od kynclovic kdy 23. 09. 2019, 20:49:02 »
Ale u bytu to jsou jenom dva roky, ne? Nebo se to zprisnovalo? A plati se podle me 15 % z rozdilu
48
Obecná poradna / Re:Rušení účtu (mobilita) - výpis
« Poslední příspěvek od kynclovic kdy 23. 09. 2019, 20:45:07 »
To jsou ty "male banky". Napr. CSOB a i RB a urcite i jine maji vedeni uctu zdarma, vypisy mailem anavic jsou dohledatelne na netu po prihlaseni. Ja proste v ty nove male banky a instituce obecne nemam duveru... Ale nechci rict, ze jsou spatne, to ne, ale zkratka nejsou pro me
49
Obecná poradna / Re:Hypotéka u FIO banky
« Poslední příspěvek od kynclovic kdy 23. 09. 2019, 20:40:42 »
Sel bych asi do vetsi banky, mam dobrou zkusenost s Hypotecni (CSOB)
50
Obecná poradna / Re:Safefuture.cz
« Poslední příspěvek od Monika Kolmanová kdy 23. 09. 2019, 12:45:59 »
Zdravím Hojto,
ohledně Safefuture dám svoji recenzi a zkušenost. Nad koupí servru jsme s manželem dlouho přemýšleli. Přišlo nám to podezřelé a kladli jsme si asi stejné otázky jako vy. Ale nakonec jsme do toho šli a v prosinci 2018 si jeden koupili.

V praxi to vypadá tak, že si od firmy Safefuture koupíte server, ona vám ho "postaví" a zároveň jim server na 2 roky pronajmete a Safefuture ho pronajímá 3. stranám dál...  Vám pak vyplácí nájem stanovený ve smlouvě. Garance je napsaná ve smlouvě, že nájem bude vyplacen po dobu 2 let a nejde z nájemní smlouvy odstoupit. (Po dobu 2 let se vám vrátí celá hodnota servru plus úroky, pak ho na náklady Safefuture můžete nechat ekologicky zlikvidovat.) Od té doby co jsme si server koupili nám nájem chodí pravidelně a doporučili jsme to i dalším lidem.

Přesvědčila nás de facto jedna věc, proč do toho jít. A to je osoba, která za tím stojí: Martin Šuba. Zjistili jsme si o něm nějaké informace, projeli jeho FB profil, Linkedin, jeho pracovní zkušenosti, to že spravuje realný hotel na Šumavě (U Anděla Michaela), několikrát jsme si s ním volali a usoudili, že to není fiktivní postava někde na Bahamách, ale reálný člověk s dobrou pověstí. Kterou by si asi nechtěl jen tak nějakým podvodem poškodit.

O finance se s manželem hodně zajímáme z pohledu rodiny a píšu i na toto téma blog (www.monikakolmanova.cz), tak pokud byste měl nějaké otázky, klidně mi napiště na monika@monikakolmanova.cz

Mějte se hezky,
Monika
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
Platby GoPay

reklama