reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
51
Obecná poradna / Re:daň z nemovitosti
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 16. 09. 2019, 17:52:35 »
Máme v rodině stejný problém. Měla jsem pozemek a darovala dceři, ta ho chce prodat a koupit si větší. Časový test 5 let se vztahuje i na pozemky, tudíž musí s prodejem ještě rok počkat, protože na darování se nevztahuje předchozí držba předchozího majitele,ta platí jen u dědictví. Časový test nemusí být dodržen, pokud do roka (Lomikare, Lomikare, do roka a do dne, hin sa hukáže...) použijete urtžený peníz na řešení své bytové potřeby. Což asi nepoužijete, že.
52
Slevové kódy, tipy na slevy, bonusy v bankách a pojišťovnách / Re:Slevy do e-shopů
« Poslední příspěvek od VlastaValenta kdy 15. 09. 2019, 22:27:23 »
Já osobně nejvíce používám Chrome plugin Honey. Ten automaticky vyhledá dostupné slevové kupóny a nabídne vám je u dané stránky.
53
Obecná poradna / Re:daň z nemovitosti
« Poslední příspěvek od JiriNovotny1980 kdy 14. 09. 2019, 17:32:23 »
Patriku, je to jak píšete, s tím jsem počítal, jen mi přišlo škoda vyhodit pár tisíc jen tak. Takže jsme se domluvili s obcí, že chvíli počkáme na splnění časového testu a je to :)
54
Obecná poradna / Re:Sleva na dani na vdanou dceru
« Poslední příspěvek od Lada kdy 12. 09. 2019, 09:33:31 »
Podle toho, co je uvedené v Zákoně o daních z příjmů § 35c odst. 8, se domnívám, že pokud má váš manžel dostatečně vysoké příjmy, tak si má na vás uplatňovat slevu na manželku. Teprve pokud by takové příjmy neměl, může si váš otec, jestliže spolu budete žít ve společně hospodařící domácnosti, na vás uplatnit daňové zvýhodnění na dítě.

Váš manžel si ale zřejmě slevu na manželku uplatnit nemůže, protože píšete, že jste zaměstnaná, což znamená, že nejspíš nebude splněna podmínka, že manželka nesmí mít roční příjem větší než 68.000 Kč.
55
Obecná poradna / Sleva na dani na vdanou dceru
« Poslední příspěvek od MiaP kdy 11. 09. 2019, 05:33:09 »
Dobrý den, bydlím s rodiči ve společně hospodařící domácnosti. Pracuji a studuji dálkově vysokou školu. Slevu ma studenta si uplatňuji já ve svém zaměstnání a slevu na dítě si uplatňuje i můj otec. O víkendu jsem se vdala a stále bydlíme s rodiči v domácnosti. Já si slevu na studenta uplatňovat můžu stále, ale jak je to se slevou na dítě u mého otce už nevím a nemůžu nikde zjistit. Manžel je zaměstnaný a má stálý příjem stejně jako já. Děkuji za každou radu.
56
Obecná poradna / Rušení účtu (mobilita) - výpis
« Poslední příspěvek od salmon01 kdy 09. 09. 2019, 17:47:08 »
Zdravím,

měl bych dotaz. Rušil jsem účet (v Unicredit) přes kodex mobility.

Věděl by někdo, zdali je banka povinna zaslat poslední výpis poštou? Někde jsem myslím četl, že ano, ale nedaří se mi to najít.

V emailu mi tvrdili, že ano a výpis měl být již odeslán. Pokud mi nedorazil, ať reklamuji na infolince.. Jenže na infolince mi sdělili, že o žádném zasílání výpisu při rušení účtu neví.  :(

(Pro úplnost - neměl jsem nastavené zasílání ani elektronických, ani papírových výpisů).

Děkuji za případné odpovědi.
57
Obecná poradna / Re:Potvrzení o zaměstnání u nástupu do zaměstnání
« Poslední příspěvek od Lada kdy 09. 09. 2019, 13:48:45 »
U brigády na DPP či DPČ by správně měl zaměstnavatel také vystavovat potvrzení o zaměstnání (též nazývané zápočtový list nebo zkráceně zápočťák), ale v praxi to dělá málokterý. Většina zaměstnavatelů si totiž mylně myslí, že povinnost vystavit zápočťák platí jen u zaměstnanců, kteří mají uzavřenou pracovní smlouvu.

Máte tedy 2 možnosti:

1) Kontaktovat posledního zaměstnavatele, u kterého jste pracoval na DPP nebo DPČ, a vymáhat po něm vystavení zápočťáku. Nemusí však být ochoten vám ho vystavit.

2) Řekněte zaměstnavateli, ke kterému jste teď nastoupil na HPP, že on je vaším prvním zaměstnavatelem, předtím jste nikde jinde nepracoval a tudíž mu nemůžete dodat potvrzení o zaměstnání. (Zde můžete využít toho, že dotyčný zaměstnavatel nejspíš také neví, že zápočťák by měl být vystavován i u DPP a DPČ.)

Potvrzení o studiu musíte zaměstnavateli dodat, pokud budete chtít uplatňovat u své mzdy slevu na studenta. Ale náhrada potvrzení o zaměstnání to není.
58
Obecná poradna / Potvrzení o zaměstnání u nástupu do zaměstnání
« Poslední příspěvek od nevim25 kdy 08. 09. 2019, 10:58:14 »
Dobrý den,

jsem studentem na VŠ (se statusem studenta)a nyní nastupuji na zkrácený úvazek do zaměstnání, u kterého mám v plánu po studiu nastoupit na HPP. Nový zaměstnavatel však po mě chce potvrzení o zaměstnání. Já však nikde předtím na HPP, či podobně nepracoval. Pouze jsem doposud pracoval formou brigád na DPP a DPČ a od nikoho jsem toto potvrzení o zaměstnání nedostal.

Týká se i mě povinnost dát potvrzení o zaměstnání, nebo mám novému zaměstnavateli sdělit, že jsem student a nepracoval jsem nikde na HPP a mám stále status studenta - takže mu mám jen předat potvrzení ke studiu?

Moc se v tom neorientuji, proto se raději ptám

Děkuji mnohokrát
59
Nekalé praktiky a neférová jednání / Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
« Poslední příspěvek od Dušan kdy 07. 09. 2019, 11:30:44 »
Pánové. Díky za recenze. Právě jste mi ušetřili půl mega.
Budili důvěru, ale výsledku bych se nedočkal. Díky
60
Obecná poradna / Re:daň z nemovitosti
« Poslední příspěvek od Jonas kdy 06. 09. 2019, 21:32:15 »
Doufám, že si to pamatuji správně, ale daň se platí jen ze zisku, tedy o to, o kolik dráž se daná věc koupí, než za kolik ji daný člověk nabyl. A to nabytí se, dle mého názoru, bere odhadní cena v době darování, tj. 15 % daň nebude z celé hodnoty.
To je pravda, to mně nedošlo. Je to popsané tady: http://www.danovetipy.cz/clanky/detail/nemovitosti-54
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
Platby GoPay

reklama