reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Obecná poradna / Re:Zdanění prodeje akcií
« Poslední příspěvek od Honzaasd kdy 14. 04. 2020, 07:38:21 »
Jednak děkuji za vyjasnění. Nevěděl jsem s jistotou zda jde o příjem, nebo výnos. Uznávám, jsem v tomto opravdu nový. O to více děkuji za vysvětlení.
92
Obecná poradna / Re:Zdanění prodeje akcií
« Poslední příspěvek od Krtek kdy 10. 04. 2020, 13:50:14 »
Mas prijem z prodeje vetsi jak 100 000, takze je zdanit samozrejme musis. To, ze zustavaj ve "virtualni penezence u brokera" a nepreved sis je na svuj bankovni ucet je uplne jedno. Asi jsi zacatecnik, kdyz se na tohle ptas, takze pro jistotu doplnuju, ze neplatis dane z celkovy castky, kterou jsi utrzil za prodej akcii. Z ty celkovy castky si nejdriv odecti naklady (tj. porizovaci naklady pri nakupu tech akcii). Dane platis az z tohodle rozdilu.
Tohle plati, pokud jsi nesplnil "casovy test 3 roky drzeni ty akcie". Jestli si je prodal az po vice jak 3 letech od nakupu, tak z tech dane platit nemusis vubec.
93
Obecná poradna / Zdanění prodeje akcií
« Poslední příspěvek od Honzaasd kdy 09. 04. 2020, 18:41:21 »
Zdravím ve spolek,
Mám dotaz ohledně zdanění prodeje akcií, konkrétně tedy případ když: Prodám určité množství akcií zpět svému brokerovi (v tomto případě XTB) a do mé virtuální peněženky u brokera se mi tedy přičte adekvátní suma, řekněme 101.000,00. Nabývám dojmu, že tyto peníze můžu opět investovat, správně? Můj dotaz tedy zní: Musím příjmy danit pokud si je nenechám poslat na bankovní účet? (Tedy jsou stále ve virtuální peněžence u brokera)
Předem děkuji za odpověď  -Honza
94
Slevové kódy, tipy na slevy, bonusy v bankách a pojišťovnách / Re:Slevy do e-shopů
« Poslední příspěvek od terbar kdy 08. 04. 2020, 22:22:52 »
Mně přijde zajímavý portál slevových kupónů https://www.kuponslevovy.cz/ Je hodně přehledný a přijde mi, že také často aktualizovaný. Zatím jsem tam vždy našla každou slevou, kterou jsem hledala.
95
Obecná poradna / Re:Hypotéka v dnešní době
« Poslední příspěvek od Kamil kdy 08. 04. 2020, 15:02:02 »
Zrovna v Praze díky AirBNB bude tlak na pokles cen, když majitelé AirBNB bytů nebudou mít příjmy a turisti se do centra nevrátí. 10000 bytů se jen tak rychle nenaplní, když práce bude méně a cizinců taky, kteří by alespoň dočasně nahradili výpadek z turismu.

Hypotéky klesají a 1% lze výhledově ušetřit. Což za 5 let u 5M nemovitosti je až 250000kč na úrocích navíc.

Nic se ale nestane ze dne na den a chce to alespoň rok počkat.
96
Obecná poradna / Re:Hypotéka v dnešní době
« Poslední příspěvek od Honza malem kralem kdy 08. 04. 2020, 13:50:49 »
Zalezi, co je to za developera, jinak bych jeho krach necekal. Ceny nemovitosti min. v Praze dolu nepujdou. Jak tu nekdo psal o korekci 10%, tak to je utopie. Mozna nejaka periferie Prahy a urcite byty. Na pokles ceny nemovitosti bych nesazel. Co temer jiste pujde dolu a to asi dost razatne jsou hypoteky, takze tam by se vyplatilo pockat na nizsi urok. Nicmene pokud jste jiz podepsal, tak otazka, jak z toho ven (z hypoteky) a jestli muzete par mesicu pockat, nez to klesne.
Obecne bych nesilel a pokracoval v tom, co jsem zacal. Chapu, ze ted zvazujete vice moznosti, ale otazka je, jestli se neco ve finale vskutku zmeni a penale za vycouvani ze smluv (hypo a SOSB) by bylo pocitam znacne.
97
Obecná poradna / Společný pronájem ve třech OSVČ
« Poslední příspěvek od Miskovlad kdy 08. 04. 2020, 12:30:11 »
Dobrý den,
je možné pronajímat jeden rekreační objekt třemi lidmi, kteří by všichni měli vedlejší živnost? Rozhodná částka pro placení sociálního a zdravotního pojištění je 83 603 Kč a naše plánované příjmy jsou okolo 250 000 Kč, takže pokud by to měl pouze jeden člověk, tak rozhodnou částku překročí. Jde mi tedy o to, jestli se rozhodná částka vynásobí třemi a bude 250 809 Kč pokud na to budeme tři. Nebo je lepší aby každý z nás pronajímal objekt čtvrt roku sám na sebe? Předem děkuji za odpověď.
98
Obecná poradna / Re:Hypotéka v dnešní době
« Poslední příspěvek od Jarmila kdy 08. 04. 2020, 08:13:55 »
Já bych na pokles cen nesázela, podle mne se ceny udrží.
Dále: co to je "dnešní nejistá doba"? Ona byla někdy "doba jistá"? Doby byly vždycky nejisté. Jasně, dneska je to hrozba onemocnění koronavirem, ale i předtím jste mohl dostat třeba rakovinu. Doba je nejistá vždycky a křišťálovou kouli nebo Arabelin prsten opravdu nikdo z nás nemá.
99
"Postoj ČNB k obchodování s rizikovým finančními deriváty na retailových trzích.

V posledním edukativním materiálu Česká národní banka varuje před riziky, která plynou především pro neprofesionální obchodníky, z obchodování finančních derivátů na kapitálových trzích. Konkrétně jde o instrument rozdílových smluv, „contract for difference“ čili známější zkratku CFD.
Ambasador investorů kvituje postoj ČNB k obchodování s rizikovým finančními deriváty na retailových trzích.

ČNB informovala o stížnostech osob kvůli ztrátám, které utrpěli při obchodování s CFD, a upozornila na omezený rozsah své působnosti: „ČNB nevykonává dohled nad každým obchodníkem s cennými papíry, který je oprávněn poskytovat českým zákazníkům investiční služby. Obchodníci s cennými papíry z jiných členských států Evropské unie podléhají dohledu ČNB pouze v omezeném rozsahu či vůbec.“

Zákazníci brokerských firem by se tak neměli jen spoléhat na dohled a regulaci, ale především sami investovat do svých znalostí finančních trhů a právního rámce. Shodli se na tom už vloni účastníci kulatého stolu Spotřebitelského fóra, kde byl představen projekt Ambasador investorů. „S rozvojem nových technologií a nejrůznějších platforem dnes může např. s cennými papíry, ale i dalšími produkty, obchodovat prostřednictvím internetu kdokoli z nás,“ řekl Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů a zástupce Ambasadora investorů. „S tím ale rovněž rostou i rizika jak při samotném investování, tak i při využívání služeb, které investorům poskytují brokeři. Naším cílem je vedle osvěty i pomoc klientům, aby mohli ve sporech s obchodníky dosáhnout smírného řešení, aniž by muselo dojít na právní, respektive soudní cestu při řešení jednotlivých sporů,“ vysvětlil Viktor Vodička.

„Regulace není ideálním nástrojem ochrany spotřebitele, tím je finanční vzdělávání,“ prohlásil na loňské konferenci viceguvernér ČNB Tomáš Nidetský a doplnil: „ČNB se nevěnuje soukromoprávním sporům. Role regulátora v tomto smyslu je ta, že na základě stížnosti klientů může zahájit dohledovou činnost nad určitou oblastí.“

V aktuálním materiálu ČNB upozorňuje, že vedle společností, které jsou licencovanými zahraničními obchodníky s cennými papíry, se tu „vyskytují však i nabídky poskytovatelů CFD, kteří žádnou licenci nemají a činnost vykonávají neoprávněně.“ V takových situacích už klientům nemůže pomoci ani projekt Ambasador investorů. Ten proto znovu shrnuje základní doporučení pro výběr brokera:

1. Platnost licence pro působení na trzích EU.

2. Veškeré smluvní a obchodní podmínky poskytnuté předem k seznámení.

3. Dodržování pravidel evropského regulátora ESMA zahrnující například maximální poměry finanční páky pro jednotlivé typy instrumentů atd.

4. Komunikace v češtině, lokální sídlo subjektu, který je licencován nebo je vázaným zástupcem licencovaného subjektu."
100
Daňová poradna / Uplatnovani odpisu na nemovitost jako zamestnanec
« Poslední příspěvek od DanovyZvedavec kdy 05. 04. 2020, 19:56:08 »
Dobry den.
Chtel bych se zeptat, jestli muzu uplatnovat danove odpisy nemovitosti jako naklady v Priloze 2 pri podani priznani dani jako zamestnanec. Jsem zamestanec a pronajimam byt, ktery jsem si poridil na hypoteku.
Dekuji.
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Platby GoPay

reklama