reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Daňová poradna / Re:3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu
« Poslední příspěvek od Lada kdy 05. 04. 2019, 12:13:47 »
Jen pro ujasnění pojmů - vy nemáte 3 pracovní smlouvy. Nemáte ani jednu pracovní smlouvu. Dohoda o provedení práce není pracovní smlouva.

Pokud budete mít u všech 3 DPP měsíční výdělek do 10.000 Kč hrubého, nebude se ani z jedné DPP odvádět zdravotní pojištění. Správně se domníváte, že si ho budete muset platit sám (zdravotní pojišťovny neváhají případné dluhy vymáhat exekučně). Na webu vaší zdravotní pojišťovny najdete, kolik má na zdravotním pojištění měsíčně platit tzv. OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů). Mezi OBZP patří mimo jiné i ti, kdo mají příjmy pouze z DPP do 10.000 Kč hrubého měsíčně.

Prohlášení poplatníka (do kterého uvádíte, jaké chcete uplatnit slevy) můžete skutečně podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele ve stejném měsíci. U kterého z těch tří, to je jedno. Vybírala podle toho, u kterého zaměstnavatele předpokládáte, že budete mít za měsíc nejvyšší mzdu. Pokud to nedokážete odhadnout, pak si asi budete muset hodit korunou...
92
Obecná poradna / odchod do důchodu
« Poslední příspěvek od Helena Kováříková kdy 05. 04. 2019, 11:50:56 »
Dobrý den,

řádný odchod do důchodu mi vychází na 29.2.2020.
Pracovní smlouva mi končí k 31.12.2019.
Dva měsíce bych měla být evidovaná na úřadu práce. Zajímá mě, jestli pro mě nebude výhodnější, jít o pár měsíců dřív do předčasného důchodu, z toho důvodu, že od 1.1.2020 se budou navyšovat důchody. Při řádném odchodu do důchodu by se mně to asi netýkalo.

Děkuji
Helena Kováříková
93
Daňová poradna / 3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu
« Poslední příspěvek od Honza kdy 05. 04. 2019, 09:00:38 »
Ahoj všem,

prosím poradíte mi jak mam správně postupovat ohledně 3 souběžných zaměstnání na DPP?
Všechny budou s výdělkem do 10 000Kč hrubého. Vím, že mohu podepsat slevu na poplatníka pouze u jednoho zaměstavatele.
U kterého z těch 3 bych měl podepsat slevu na dani? Dle výdělku? Budu placený hodinově. A jak to bude se zdravotním pojištěním, předpokládám že to si budu muset platit sám, každý měsíc.

Děkuji moc za rady.
94
Obecná poradna / Re:časté stěhování sídla firmy v rámci Prahy
« Poslední příspěvek od Lada kdy 04. 04. 2019, 09:26:30 »
Nějak jsem nepochopila, na co se vlastně ptáte. Co přesně chcete namítat? Chcete, aby vám zaměstnavatel proplácel stravné na "služební cestě"? (Toto by se možná dalo obhájit vzhledem k tomu, že místo pro účely prac. náhrad je Praha 4 a jezdíte pracovat na Prahu 9.) Nebo chcete dostat přidáno? Chcete dostávat příspěvek na dopravu do práce? Nechcete jezdit do sídla firmy, protože je to moc daleko?

Někteří lidé prostě dojíždějí do práce i na dost velké vzdálenosti. Pokud to pro vás představuje tak velký problém, asi vám nezbude, než si začít hledat jinou práci, protože váš zaměstnavatel se asi nepřestěhuje ještě jednou jenom kvůli tomu, že vám umístění jeho sídla nevyhovuje.
95
Obecná poradna / časté stěhování sídla firmy v rámci Prahy
« Poslední příspěvek od aleachim kdy 03. 04. 2019, 15:08:28 »
dobrý den, dokážete poradit, jak je to když je místem výkonu ČR, pro účely pracovních náhrad je Praha 4. Pak se ale firma dvakrát přestěhuje (P10) a po dvou letech na Prahu 9. (Opačný směr než bydliště zaměstnance)
Zaměstanec má služ. ale min. 3-4 týdně jezdí do sídla firmy - nyní v Praze 9. Nová cesta (byť sl. autem) mu jednou cestou zabere 1,5h (což je 3xnásobek od původního sídla). Zde asi zaměstananec nemůže nic namítat, když má auto a místo výkonu ČR, že ne?
96
Obecná poradna / Re:plnění pojišťovny po autonehodě
« Poslední příspěvek od Petr Dufek kdy 03. 04. 2019, 13:53:08 »
Dobrý den,

k Vašemu dotazu, několik zajímavých informací můžete i v článku z roku 2017 publikovaném zde na tomto serveru (autor:
Richard W. Fetter):
https://www.mesec.cz/clanky/po-autonehode-pojistovna-musi-vyrovnat-i-snizeni-trzni-hodnoty-vozu/

Pokud jste volila opravu vozidla - Máte nebo měla byste mít v současnosti vůz opraven, v pojízdném stavu a na první pohled byste nepoznala, že vozidlo bylo havarováno. Dle výše uvedeného článku ve, kterém je zmíněno rozhodnutí Ústavního soudu, máte nárok ještě na dorovnání poklesu hodnoty opraveného vozidla. Tj. rozdíl obvyklé hodnoty vozu před pojistnou událostí a po pojistné události (opraveného vozidla).

K tomu, aby jste mohla toto odškodnění požadovat je potřeba nejdříve prokázat, že k tomuto poklesu hodnoty došlo.

Tj. podloženo znaleckými posudky o hodnotě vozidla před a po pojistné události. A vzhledem k tomu, že tuto škodu poškození standardně nevyžadují odškodnit je dost pravděpodobné, že tohoto odškodnění se nakonec budete muset, stejně, domáhat soudní cestou.

Nicméně dotaz, který jste zde vznesla je spíše na zkušeného právníka a nikoliv na diskusní fórum. Doporučuji tedy raději vyhledat právníka se specializací na občanské právo.

97
Obecná poradna / Re:zahraniční příjem daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Lada kdy 03. 04. 2019, 08:33:19 »
Musíte si přečíst smlouvu o zamezení dvojího zdanění, kterou má ČR se Španělskem uzavřenou. Zahraniční příjem se do přiznání může uvádět několika různými způsoby - který se má použít pro příjem z konkrétního cizího státu, to je právě specifikováno v té smlouvě. ČR má smlouvy o zamezení dvojího zdanění uzavřené s různými státy, a v každé smlouvě to může mít jinak. Smlouvy jsou zveřejněny na webu ministerstva.
98
Obecná poradna / zahraniční příjem daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Marie kdy 02. 04. 2019, 22:30:56 »
Dobrý den,
může někdo poradit s daňovým přiznáním - větší část roku příjem tuzemsko, 4 měsíce příjem ze Španělska.
Formulář, které řádky je nutno vyplnit?
Děkuji předem.
Marie
99
Obecná poradna / Re:Proplacení dovolené
« Poslední příspěvek od nova kdy 02. 04. 2019, 20:49:37 »
O předčasný důchod žádáte na OSSZ, předdůchod musíte mít našetřené peníze (hodně peněz) na penzijním (při)pojištění. To jen na vysvětlení - mnoho lidí tyto pojmy zaměňuje, což je špatně.
100
Obecná poradna / Re:Proplacení dovolené
« Poslední příspěvek od nova kdy 02. 04. 2019, 19:16:52 »
Jdete do předdůchodu nebo předčasného důchodu? To je totiž rozdíl. Při předdůchodu můžete pracovat neomezeně, při předčasném důchodu můžete pracovat jen na pracovně právní vztah, ze kterého se neplatí SP.
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Platby GoPay

reklama