Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zdanění příjmů z pronájmu  (Přečteno 286104 krát)

Offline ZuzanaKKK

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zdanění příjmů z pronájmu
« kdy: 28. 02. 2024, 04:05:16 »
Pronajímám 3 družstevní byty. Po zaplacení pravidelných poplatků družstvu a poplatků správě mi zbylo 2200 Kč za celý rok jako zisk. Poplatek družstvu zahrnuje různé položky jako poplatek za kontaktní adresu, za podnájem, odměnu funkcionářů, energie na chodbách, odvoz odpadu a další. Slyšela jsem, že některé z těchto položek se ale musí danit jako zisk. Nevím jaké a proč, když jsem všechny peníze, co přišly, odeslala zase pryč. Má s tím někdo zkušenost?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel N.

  • Host
Re:Zdanění příjmů z pronájmu
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2024, 00:31:04 »
Pronajímám 3 družstevní byty. Po zaplacení pravidelných poplatků družstvu a poplatků správě mi zbylo 2200 Kč za celý rok jako zisk. Poplatek družstvu zahrnuje různé položky jako poplatek za kontaktní adresu, za podnájem, odměnu funkcionářů, energie na chodbách, odvoz odpadu a další. Slyšela jsem, že některé z těchto položek se ale musí danit jako zisk. Nevím jaké a proč, když jsem všechny peníze, co přišly, odeslala zase pryč. Má s tím někdo zkušenost?

Zdaňují se příjmy, od kterých lze odečíst buď skutečné náklady nebo 30% paušál. Poplatky družstvu jsou ty náklady. Zkušenost mám, ža paušál vyjde výhodněji. Že z pronájmů 3 bytů máte čistý výnos 183 korun měsíčně vám nevěřím. Až tak moc lhát finančnímu úřadu nedoporučuji.


ZuzanaKK

  • Host
Re:Zdanění příjmů z pronájmu
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2024, 17:52:25 »
Karle, počítejte se mnou:

6000 je nájem za 1 byt (byty 1+1 ve špatném stavu) x 3= 12 000 Kč měs. mi přijde na účet.
Z toho platím družstvu 3100 Kč měs. poplatek za 1 byt x3 = 9300 Kč měs. pošlu družstvu
A pak platím za správu 800 Kč za 1 byt x3 = 2400 Kč měs. pošlu správě

Takže to máme 12000-9300-2400 = 300 Kč zisk

A ještě si představte ten mazec, když je jeden nepronajatý...nebo i dva. :'(


 

Platby GoPay