Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Hotovostní výběr v EUR bez poplatkové procentáže  (Přečteno 2503 krát)

Offline annamaria66

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Hotovostní výběr v EUR bez poplatkové procentáže
« kdy: 01. 10. 2023, 11:27:51 »
Dobrý den, ahoj...
Potřebuji vybírat větší částky v eur (příchozí ze Švýcar) a narážím na problémy s cashgrab přístupem českých bank.
Jak to udělat?
FIO si bere za výběr v hotovosti 0.5 procent + 0.1 za ohlášení.. to je pro mě nesmyslný.. radši pojedu za ten jejich "poplateček" na dovolenou a ty peníze vyberu tam.
Slyšel jsem o lidech, co is dělaj slovenský eur účty?

Má otázka tedy jednoduše zní:
Je v ČR banka, co nemá procentážní poplatky za příchozí platby ze Švýcarska a zároveň nemá procentážní poplatek za výběr v hotovosti?
Pokud ne, Je taková banka třeba na Slovensku? Fio nemůžu, už mám v ČR.
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pedro

  • Host
Re:Hotovostní výběr v EUR bez poplatkové procentáže
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2023, 03:44:42 »
Nemám to vyzkoušené, ale mělo by to fungovat.
Účet v eurech u Fio a vybírat z bankomatu Euronet (to jsou bankomaty, kde si mlžete zvolit, zda chcete vybrat CZK nebo EUR). Vybíral jsem z těchto bankomatů CZK z účtu v CZK a žádný poplatek tam není. Euronet nejspíš rýžuje na kurzech a možná i koverzní poplatky. Proto by mělo jít bez poplatku vybrat EUR z účtu vedeného v EUR, ale jak píšu, mám to jen takto naplánované, ale ještě jsem to reálně nepotřeboval.

Jo a Euronet vymyslel další fintu, jak bírat lidi - poplatky za zobrazení zůstatku. Po vložení karty bankomat nabídne:
- Výběr hotovosti a zůstatek
- Jiné

Je nutno kliknout na Jiné a pak se zobrazí i jen samotný výběr hotovosti (bez zobrazení zůstatku a tedy i bez poplatku).

IMO jediné, co můžete platit, je za výběr z cizího bankomatu (pokud nemáte v zásobě výběr zdarma).

Pokud to vyzkoušíte, dejte, prosím, vědět, zda to opravdu takto lze - sám jsem zvědavý. Díky.


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 227
    • Zobrazit profil
Re:Hotovostní výběr v EUR bez poplatkové procentáže
« Odpověď #2 kdy: 15. 10. 2023, 19:31:11 »
Creditas má výběr EUR na pobočce za 10 Kč (do ekvivalentu 500 000 Kč).

Za příchozí EUR platbu v režimu SEPA (měla by umět poslat i banka ze Švýcarska) si žádná banka v EU nesmí účtovat víc, než za vnitrostátní platbu. Tj. u všech bank v ČR budou buď zdarma nebo za několik korun.

FIO účty jsou "československé", tj. výběr EUR bude zdarma na pobočce na Slovensku a to i když půjde o účet založený v ČR (stejně tak Slováci můžou vybírat zdarma koruny v ČR)

U toho Euronetu pozor, výběr EUR se účtuje jejich švindlkurzem do CZK, takže z Euronetu určitě eura nevybírat.


 

Platby GoPay