Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Převod peněz z Anglie  (Přečteno 46539 krát)

Offline filahunter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Převod peněz z Anglie
« kdy: 12. 02. 2024, 20:00:36 »
Dobrý den, mám dotaz ohledně daní a práce na dálku pro Anglickou agenturu. Jsem student (19let) a pracuju pro Britskou marketingovou agenturu, moje výplata je založená čistě na provizích z prodeje. Chtěl bych se zeptat, co všechno potřebuji, abych si mohl nechat posílat peníze na účet, (respektive na Wise a z něj pak na osobní bankovní účet) aby z toho nebyly problémy na finančním úřadě nebo mi banka nepozastavila peníze. Majitel mi řekl, že potřebuji pouze vytvořit fakturu obsahující informace o náplni práce. Dle mě by tam ale mělo být více, např. sídlo atd. Problém je v tom, že agentura je nová a není ještě zaregistrována jako ltd, nemá snad ani sídlo atd. Chtěl bych se tedy zeptat co vše je nutné mít zpracované ve faktuře, aby byla platná a nebyly z toho problémy?
Děkuji za odpověď.
Mikuláš Souček

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 227
    • Zobrazit profil
Re:Převod peněz z Anglie
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2024, 09:55:30 »
Obecně - záleží na částce (třeba do 1000 EUR nebude nikdo nic řešit) ale třeba i běžných obratech na tvém účtu.
Na základě jakého právního vztahu nyní peníze dostáváš? Obecně by bance mělo stačit toto doložit (např. jestli máš nějakou smlouvu o provizi, atd). Pak je tu varianta v ČR platit přímo Wise kartou běžně za zboží.

Banka je jen polovina problému, také se o tebe může zajímat finanční úřad a i ten bude chtít doložit, na základě jakého právního rámce si obdržel peníze. Také pozor na to, že při přeshraniční fakturaci služeb se můžeš stát tzv. identifikovanou osobou s povinností přihlásit se k DPH.


 

Platby GoPay