Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Exekuce / nedoplatek na dani, přeplatek na dani  (Přečteno 2507 krát)

jan.wagner

  • Host
Exekuce / nedoplatek na dani, přeplatek na dani
« kdy: 28. 12. 2022, 14:38:49 »
Dobrý den,

mám trochu atypický dotaz. Za rok 2021 naší společnosti vznikl přeplatek na dani ve výši cca. 12.000 Kč. O jeho vrácení jsme dosud nežádali. 10. října jsme měli splatnou pokutu za parkování (!!!, resp. zodpovědnost provozovatele vozidla za spáchaný přestupek nezjištěného pachatele) v Praze (se všemi penalizacemi nakonec 2.500 Kč), jakkoliv jsme v právu (nebudu více rozepisovat), není zákonná možnost dalšího odvolání s odkladným účinkem. Nicméně, tak, jak jsme předpokládali, k vymáhání následně pokuta spadla na celní úřad. Ten vyzval začátkem prosince k zaplacení. V poslední den splatnosti jsme pokutu uhradili (máme k dispozici potvrzení banky). I přes zaplacení ihned následující den po splatnosti celní úřad vydal pokyn k exekuci a den následující obstavil firemní účet. Před Vánocemi, v době výplat... V ten samý den po dohodě s pracovníky celního úřadu byla exekuce uhrazena znova v hotovosti na pokladně, následně byla exekuce zastavena a po dvou dnech vše v bance uvedeno do běžného stavu.

Po dvou týdnech po této anabázi mi k překvapení všech zúčastněných bylo FÚ oznámeno, že k 11.10. provedli zápočet nedoplatku na dani 2.500 ve prospěch celního úřadu na úhradu oné pokuty z našeho přeplatku.

V tuto chvíli mi samozřejmě nikdo na FÚ a ani na CÚ není schopen sdělit, kolikrát tedy už máme pokutu zaplacenou, jak je možné, že uvádí, že k 11.10. provedli úhradu nedoplatku zápočtem z přeplatku na DPPO za r. 2021 (což oznámili 28.12.) a jak je tedy možné, že i  přes to došlo k exekuci.

Jaký měl být správný postup úřadů? Jak se bránit? Co aktuálně lze udělat?

Předem děkuji, Jan Wagner

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay