Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Spotřebitelské soutěže  (Přečteno 365269 krát)

Sirucek

  • Host
Spotřebitelské soutěže
« kdy: 23. 09. 2022, 22:40:34 »
Zdravím,

snad tento dotaz už nezazněl - zkoušel jsem vyhledat, ale nic se neukázalo - případně mě jistě nějaký administrátor zařízne...

Má někdo nějakou zkušenost s daněním výher ze spotřebitelských soutěží? Ono sice jsem na internetu i něco našel, ale jak to tam není 100% jednoznačné, tak za sebe mám pochybnosti, a tak jsem tady tedy s tímto dotazem...

Předem všem zasvěceným, kteří se podělí o své zkušenosti, díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jarmila

  • Host
Re:Spotřebitelské soutěže
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2022, 12:29:34 »
Pokud jsem někdy něco vyhrála, byly to drobnosti, které jsem nedanila (rádio, krabice pochutin), to se vešlo do nedanitelného limitu.
Nicméně známý vyhrál před lety auto. Ani to nedanil, protože v předávací listině byla doložka, že příslušnou darovací daň platí pořadatel soutěže.


Sirucek

  • Host
Re:Spotřebitelské soutěže
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2022, 13:19:21 »
Ano, vím, že pokud hodnota výhry přesáhne 10 tisíc korun, tak z pravidla daň odvede pořadatel soutěže. Ale co mi nějak nejde z hlavy je úvaha... jestliže za zdaňovací období vyhraju třeba dvakrát nějaké poukazy nebo předměty, kdy každý z nich bude mít menší hodnotu, než daných 10 tisíc, takže nebudou podléhat zdanění, ale dohromady přesáhnou oněch 10 tisíc, tak jsem potom povinen je zdanit nebo ne..

Ono v zákoníku je:
"3. ceny z veřejné soutěže, z reklamní soutěže nebo z reklamního slosování, ceny ze sportovní soutěže s výjimkou ceny ze sportovní soutěže u poplatníků, u nichž je sportovní činnost podnikáním, a to v hodnotě nepřevyšující 10 000 Kč,"

kdy právě to "ceny" mi vyznívá, jako že se myslí množné číslo, ale teď nevím, jestli na to koukám nejhorším možným pohledem, anebo vytvářím problém tam, kde vesměs není.. ale z některých příběhů, co jsem při pátrání na internetu postřehl zas nechci podceňovat rizika a zbytečně případné problémy


Offline Laskirea

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Spotřebitelské soutěže
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2023, 00:21:34 »
Ano, na dlouhou dobu. Líbí se mi tato země, protože stále nemůžu žít svou vlastní zemi. Všiml jsem si, že jsem si na to už začal zvykat. A nemyslím si, že je to špatné. Jediným okamžikem je, že v České republice nemůžu najít zpravodajský web, který by z mě byl úplně unavený. Miluji stránky velmi, kde jsou informace prezentovány různými způsoby. Abyste šli a číst o různých událostech bez problémů. Například, co můžete říci o Další informace na fakta.today? Zde dobře píšou.


 

Platby GoPay