reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Příjem ze zahraničí bez ŽL  (Přečteno 13740 krát)

Offline treatym

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Příjem ze zahraničí bez ŽL
« kdy: 23. 12. 2017, 16:32:49 »
Zdravím všechny uživatele,

mám teď menší dilema týkající se daní.

Zhruba o prázdninách jsem dostal možnost přivydělávat si editováním videí pro několik Youtube kanálů - vše vlastní jeden člověk z USA, který má pro tyto účely založenou Inc. společnost. Měsíčně mi posílal peníze buď e-checkem nebo přímo na PayPal z jeho firemního bank./paypal účtu, já si je následně převáděl na BÚ v ČR. Žádná smlouva/dohoda o práci podepsána nebyla, vše je na dobré slovo...

Na začátku spolupráce jsem na nic jako živnost ani nemyslel, protože jsem neměl tušení, zda vůbec naše spolupráce bude mít nějakou budoucnost. Bohužel/Naštěstí nám spolupráce stále funguje a moje dosavadní příjmy již přesáhly limit v ČR, do kterého nemusím příjmy danit. Po Novém roce jsem plánoval zajít na FÚ za daňovým poradcem a poradit se, zda je vůbec něco možné v této situaci udělat, ale rád bych se pro jistotu zeptal i tady, pokud někdo bude schopen poradit...

"Problémem" navíc je, že nyní mě žádá o vyplnění tohoto formuláře do konce roku: https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf
Čehož se celkem bojím, protože hádám, že úřady spolu určitě nějak celosvětově komunikují apod.

Nic mě neomlouvá, že jsem tento problém neřešil hned, když se příjmy blížily hranici 30 tis. (pokud tu hranici říkám správně), nicméně bych rád udělal vše pro to, abych to dal nějak do pořádku, ikdyž se bojím, že už je to nemožné přiznat zpětně.

Díky za jakékoliv reakce.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Sevrin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Příjem ze zahraničí bez ŽL
« Odpověď #1 kdy: 24. 12. 2017, 16:30:56 »
No tak príjmy zdaníš, kde je problém? :)

Skôr by mi robilo starosť, ako sa na toto bude pozerať živnostenský úrad. Ak by išlo len o príležitostný príjem, že upravíš jedno video a necháš si zaplatiť, tak to by malo byť v poriadku a netreba mať ŽL. Ale v tvojom prípade sa zdá, že zrejme ide o sústavnú činnosť a to už problém môže byť a dosť závažný, keďže ide o neoprávnené podnikanie. Poraď sa s daňovákmi s skúste nájsť riešenie, ako by bolo najlepšie to uzavrieť.

• Host
Re:Příjem ze zahraničí bez ŽL
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2017, 01:19:08 »
30 000 Kč je hranice pro příležitostný výdělek občana. Ty ale vykonáváš soustavnou, pravidelnou činnost, takže prostě podnikáš. Proto se na tebe nevztahuje žádný limit. Jako podnikatel nemusíš přiznávat jen příjmy do 15 000 Kč ročně, které nesouvisejí s hlavním zdrojem obživy.

Platby GoPay

reklama