reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Darování bez smlouvy  (Přečteno 4316 krát)

Lucie

• Host
Darování bez smlouvy
« kdy: 05. 01. 2018, 23:00:18 »
Dobrý den. Dostala jsem dar v hodnotě 2800Kc bez darovaci smlouvy. Teď mě kvůli porušení dobrých mravů žádá darovatel o vrácení daru zpět pomocí písemné výzvy o vrácení daru. Může tak učinit pokud k darování nemá žádnou smlouvu?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jonas

• Host
Re:Darování bez smlouvy
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2018, 23:15:29 »
Samozřejmě, pro darování věcí nezapisovaných do veřejného seznamu není vyžadována smlouva v písemné formě.

Lucie

• Host
« Odpověď #2 kdy: 06. 01. 2018, 12:23:56 »
Takže když mi vyhrožuje, že pokud mu dar nevrátím, bude to řešit soudní cestou, co to pro mě znamená? Dar jsem prodala, nehodil se mi.

Jonas

• Host
« Odpověď #3 kdy: 07. 01. 2018, 18:21:27 »
V případě odvolání daru pro nevděk má dárce právo požadovat vydání celého daru, a není-li to možné, zaplacení jeho obvyklé ceny. Takto to stojí přímo v občanském zákoníku. Ve vašem případě tedy může požadovat vyplacení částky, za který jste dar prodala (pokud to nebylo zjevně pod cenou, pak by mohl chtít i víc). Jestli jste opravdu "ublížila dárci úmyslně nebo z hrubé nedbalosti tak, že jste zjevně porušila dobré mravy" (opět citace ze zákoníku), tak je právo na jeho straně ...

Platby GoPay

reklama