reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daň z příjmů  (Přečteno 3575 krát)

Alena

  • Host
Daň z příjmů
« kdy: 06. 01. 2018, 10:14:22 »
Zdravím všechny, potřebovala bych poradit. Řeším zda prodat polovinu domu příbuznému. Musím po prodeji své poloviny domu bratrovi (který vlastní 2. polovinu domu) platit daň z příjmu, nebo se na mne vztahuje osvobození daně dle § 4 zák. odst. 1 o daních? Svou polovinu domu jsem nabyla zčásti dědictvím po otci (před dvaceti lety), z části darováním od své matky, která nyní zemřela. Vlastníkem celé poloviny domu jsem od r. 2013 (darovací smlouva s věcným břemenem dožití matky). Trvalé bydliště jsem v domě nikdy neměla, po smrti matky bych chtěla v r. 2018 svou ideální polovinu domu prodat nejlépe svému bratrovi, zajímá mě však otázka daní za prodej v přímé příbuzenské linii. Prosím, nemám představu, zda z případného prodeje budu muset platit daně, předem moc děkuji za jakoukoliv reakci, Alena

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Karel

  • Host
Re:Daň z příjmů
« Odpověď #1 kdy: 06. 01. 2018, 12:34:25 »
§ 4 odst. 1b) Od daně se osvobozuje .... příjem z prodeje nemovitých věcí nebo z vypořádání spoluvlastnictví k nemovitým věcem neosvobozený podle písmene a), přesáhne-li doba mezi nabytím vlastnického práva k těmto nemovitým věcem a jejich prodejem nebo vypořádáním spoluvlastnictví k nim dobu 5 let;


 
Platby GoPay

reklama