reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Pojisteni domacnosti  (Přečteno 61153 krát)

jural

  • Host
Pojisteni domacnosti
« kdy: 17. 01. 2018, 16:21:51 »
Zdravím.
Přejde na mě nájemní smlouva k velkému bytu v Praze 6, v činžovním domě. Budu mít současné spolubydlící, jen se jeden obmění - ten má smlouvu dodnes.
Dosud jsme neměli pojištění domácnosti.
Nejde ani tak o pojistění našich věcí, ale spíše aby z blbosti někoho z nás, nebo ze selhání některého spotřebiče (pračka a její vytečení k sousedům pod námi) nedošlo k poškození cizího majetku - majitelova či sousedova.
Ještě by nebyl od věci vandalismus zloděje v případě vloupání, ale při způsobu užívání bytu a při stylu života spolubydlících a při umístění bytu, to nepovažuji za příliš nutné.
Po čem se mám ptát, a u koho? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaqwertz

  • Host
Re:Pojisteni domacnosti
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2018, 10:26:27 »
To, co tady poptáváte, se nazývá "pojištění odpovědnosti občana" (názvy se mohou mírně lišit) a nikoliv pojištění domácnosti, přestože vám ho některé pojišťovny prodají pouze v jednom balíku jako volitelnou položku. Pokud si nechcete platit pojištění domácnosti, vyberte si pojišťovnu, kde vám takovou pojistku nabídnou samostatně. Měl by ji mít sjednánu především nájemce, ideálně všichni, protože pokryje odpovědnost občana i při jiných činnostech než bydlení.

Další problém může být v tom, že většina pojišťoven za spolupojištěné osoby považuje pouze nejbližší rodinné příslušníky a spolubydlící se do této kategorie nevejde (pak byste se museli pojistit každý zvlášť). Pokud spolu bydlíte dlouhodobě (např. nesezdaný pár) existují pojištění vztahující se ny všechny členy domácnosti (např. Allianz, ale možná existují i další)


Markéta

  • Host
Re:Pojisteni domacnosti
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2018, 17:42:38 »
Krásný den,

chtěla bych Vás moc poprosit o vyplnění půl minutového dotazníčku ohledně pojištění domácnosti k BP.

Moc děkuji, Markéta <3

http://www.click4survey.cz/s4/18218/ea933419


 
Platby GoPay

reklama